דילוג לתוכן

ואולי אנחנו הנגיף והקורונה היא האנטיביוטיקה של הטבע?

ינואר 10, 2022

מוסיקאית לורי אנדרסון

המוסיקאית-במאית ואמנית המיצגים לאורה (לורי) פיליפס אנדרסון נולדה כחודש אחריי,  במדינת אילינוי הקרה שבצפון ארה"ב.  יצא לי לראות פעם מיצג-הופעה מוקדמת שלה בישראל, במוזיאון תל אביב, אי שם באייטיז או בתחילת הניינטיז ( לא מצאתי  בגוגל זכר לאותה הופעה). זו היתה חוויה חד-פעמית, לא פחות מהופעתו של המשורר-זמר לאונרד כהן שזכיתי לראות בבניני האומה בירושלים באביב 1973.

אחד משיריה של אנדרסון זכור לי במיוחד.

זהו "אז השפה היא נגיף" (Then language is a virus), שבשזמנו תרגמתי ממנו כמה שורות. בקרוב אפרסם. 

 אלא שלורי אולי טעתה קצת.

השפה היא רק אמצעי התקשורת בין בני האדם.

ולאור הידוע לנו על מעשיה של האנושות  המשוחחת ומדברת תוך שימוש בשפה, ועל תולדותיה על פני הכדור הזה, סביר מאוד שאנחנו, האנושות, היננו הנגיף. טוב, אולי לא כולנו. עוד נראה מי בדיוק. 

קורונה: נגיף מסוכן או תרופה להצלת הטבע מידינו?

נגיף טפילי, שהתעלק על פני האדמה של כדור הארץ, שהוא ביתנו, בדיוק כמו שנגיפים, כמו הקורונה והאחרים, מתעלקים על הגוף האנושי.

ובדיוק כמותם, התחברנו אל התא החי הזה – פני הכדור, החיים והצומח שעל פני האדמה, ואנו מוצצים מהם את חיותנו, כדי להתרבות ולהמשיך את חיינו.

בדיוק כמו הנגיף.

ותוך כדי כך, בדיוק כמו הנגיף, אנו הורסים את התא החי שהתלבשנו עליו. עם צינורות היניקה הנוראים שלנו, אנו זוללים וסובאים, רוצחים וזוללים את החיים על פני האדמה, שורפים וכורתים את היערות בלי חשבון, מרעילים תוך כדי כך ומכלים גם את מיני החיים והצמחים שאיננו עושים בהם שימוש, מחוררים את פני הכדור כדי לשאוב ממנו את חומרי הבעירה הנחוצים לתעשיה ולתחבורה, ואת חומרי הגלם למכונות ולתכשיטים. מזהמים  את האוויר, מזהמים את הבארות והנחלים, את הימים והאוקיאנוסים, והורסים בכימיקלים, דשנים וחומרי הדברה,  את האדמה המניבה חיים. 

התנהגות אופיינית לנגיף טפילי חסר אחריות. 

נגיף הקורונה חי רק 14 ימים בגופינו. שבועיים ימים. קל להבין מדוע: כי זה הזמן שלוקח לו להרוס ולנצל עד תום, בלי חשבון,  את התאים החיים שעליהם הוא התעלק בתוך גופנו. התאים מתים, ועימם מת גם הנגיף, שהתנפח כתוצאה מטפילותו עד שהתפוצץ וגווע.

וכאן אנו מגיעים להבדל הגדול שבין הנגיף שהוא אנחנו, ובין מה שאנו קוראים נגיף – הקורונה. זה שבפועל הוא התרופה האנטיביוטיקה שבה משתמש נטבע, כדי להיפטר מהנגיף (אנחנו) שמאיים עליו ועל קיומו.9

אין בסביבתנו הקרובה עולמות אחרים, שנוכל להתעלק עליהם ולהשמידם, כמנו שאנחנו עושים לכדור הארץ, ביתנו.

 אבל, כידוע, כבר יש מי שמנסים.

כן. אלה הם גדולי הפושעים. אלה הם האחראים העיקריים מאז המהפכה התעשייתית, לפעולה הטפילית של האנושות, להתעלקות  ההרסנית, המכלה את החיים על פני האדמה, כשאנו מותירים אחרינו ערימות ותילים של זבל וזוהמה, רעלים  ושממה. 

ואלה – החזירון העליון  של האנושות, מה שנקרא בלשון סגי-נהור "האליטות",  הפישפשים שצפו למעלה, מתעלקים על הדרך לא רק על פני הכדור, אלא גם על בני מינם מהאנושות, מוצצים ויונקים בחזירות מטורפת כל מה שמתאפשר להם מתוך כיסינו ועל חשבוננו.

השיטות ידועות – הקפצות מחירים העושות צחוק ממשכורתנו, אינפלציה השוחקת את שכרינו, מיסים כבדים, ישירים ועקיפים,  ועונשים, בדמות קנסות ומאסרים ועד עבודות פרך כפויות, עונשי גוף והוצאות להורג, כדי להבטיח את צייתנותנו. 

והחזירון העליון, הפיקוד הנגיפי העליון, משתמש בהונו כדי להבטיח את שלטונו המוחלט: הוא קונה את הפוליטיקאים בתרומות למסעי הבחירות שלו, ובהבטחת משרות מפנקים כשהפוליטיאים פורשים.

החזירון העליון הוא הבעלים של "התקשורת", העיתונות האלקטרונית והמודפסת, שעושה את רצונו, לא רק מתוקף הבעלות הישירה, אלא גם בזכות העובדה שהתקשורת מתקעיימת מכספי המודעות שמזרימים חזירי העל.  התקשורת מתחזה להיות "כלבת " של "הדמוקרטיה", בשעה שבפועל היא  אינה יותר מכלבת השעשועים, הפודל  האלקטרוני והפקינזית  המודפסת של העשירים.  והם, כמובן, גם בעלי האקדמיה והמדע. כי מי משלמים את החשבונות של הקולג'ים, האוניברסיטאות, ומכוני המחקר? מי מפאנס את "המכון הישקאלי לדמוקרטיה"?

 דמוקרטיה, כן, זו שהנשיא האמריקאי הגדול, משחרר העבדים אייברהם לינקולן אמר עליה שהיא "שלטון העם, על ידי העם ולמען העם".

זו שבפועל היא שלטון החזירון העליון, על ידי משרתיו הנאמנים והמתוגמלים  מהפוליטיקה, מהתקשורת, מהמנהל הממשלתי, משלטון החוק, מהאקדמיה ומהמימסד הדתי – ולמען החזירון העליון ושרתיו הנאמנים.

 זו הדמוקרטיה, שעל הנייר אמורה לספק שיטת ממשל סבירה, שתפקידה לנהל את החיים הגוף המדיני למען האזרחים, ובפועל היא גוף מסורבל, מושחת וחסר אונים, גם הורותלשיאטת ה"הפרד ומשול" הזדונית שמפעיל החזירון העליון, תוך ליבוי שנאה וחרחור ריב ומדון.

התקשורת – לא כלב שמירה של הדמוקרטיה,  אלא הפקינזי הנאמן והמשעשע את החזירון העליון.

כן, אדון אחד, אותו אדון, יש לבנימין נתניהו וליאיר לפיד, לדודו אמסלם וליאיר גולן, לאביגדור ליברמן ולמירי רגב,  לאבישי בן חיים ולגדעון לוי,  ולכל מלבי השנאה ומחרחרי הריב למינהם.

ובכל פעם שצריך לעשות משהו יותר מסובך ממלחמה פטריוטית נגד אויב צווחני, או מגביית מיסים. – למשל, מאבק נגד מגפה קטלנית; למשל, פירוז המגזר הערבי, מתגלה שהממשל הזה שנועד קרק חלשרתצ את החזירוטן, לא יודיע לעשות שום דבר אחר.  

ואל תחשבו, שהחזירון העליון לא מבקש להידמות לנגיף גם בשלב הבא של התפתחותו – חיפוש הקורבן הבא לטפילותו.  לכאורה בשם "המדע" ולמען "התיירות", מש"יעים המיליארדרים, הבריטי ריצ'רד ברנסון והאמריקאים ג'ף בזוס ואילון מאסק בפיתוח מזורז של חלליות ארוכות טווח, שיעדן נאמיתי הוא להבריח מפה חלק מהחזירון העליון, לעבר הקורבן הכדוקרי הבא של חזירותו הנגיפית. 

וכך, בפני הנגיף האנושי האומלל,   האנושות שלנו כולה – עומדות שתי אפשרויות. 

— או להמשיך, בדרך הנוכחית, אל מותנו וחיסולנו, אם על ידי הנגיף הנוכחי, או הבא, או על ידי פגעי  הזיהום ומזג האוויר. שהןט הנשק האחר שמפעיל הטבע נגד הטפיל האנושי המסוכן.

 — או לקום, למרוד  ולהסיר מעליו את שלטון החזירון הנגיפי העליון שהשתלט פה. 

עכשיו, זה כבר לא עניין של חיים טובים יותר, של שכר הוגן, של חופשות נעימות יותר,  של תנאים בוציאליים, של זכויות אזרח וזכויות אדם. 

עכשיו זה כבר עניין של חיים או  מוות.

כי זאת יש לדעת: אפשר להיפטר מהקורונה. בכמה מדינות, לא באחת מקרית וממוזלת,  כבר עשו למעננו את ניסוי הכלים. בניו זילנד – 10 חולים למיליון נפש במגיפה,  ואתמול 60 נדבקים חדשים בקורונה (וכן, עם האומיקרון); בטיוואן, עם 36 מתי קורונה עד כה ו-31 נדבקים חדשים; בהונג קונג, עם 28 מתי קורונה ו-24 נדבקים חדשים אתמול, זה לעומת ישראל שלנו, המנתאבדת עם שאר המדינות הכושלות, עם 880 מתי קורונה למיליון, ואלפים רבים של נדבקים חדשים.

 אז לא פלא ששר האוצר אביגדור ליברמן, ושר הבריאות ניצן צן הורוביץ ממרצ, שני עבדים נרצעים של החזירון העליון, הם גם ראשי המתנגדים ל"סגר". התרופה למחלה מוצגת על ידי הרמאים ההם כמחלה גרועה מהנגיף. בעצמה כמחלה,  והתקשורת והאקדמיה הקנויות והכנועות אומרות אמן ואמן.

וזה מזלנו, שעמנו עם חכם וחפץ חיים הרבה יותר מ"מנהיגיו" מפקירי החיים, "המכילים" את המוות והחידלון. ואנחנו, האזרחים הקטנים,  סוגרים ונסגרים לנו בבתינו  למרות תעמולת הזוועה והשקר מיסודו של החזירון העליון.

 אל תקשיבו לכנופיות הנבלים השולטות בנו, אנשים! זהי ממשלת זדון ואסון, ותקשורת משת"פית, פודלית ופקינזית.

הבה נישמר לחיינו ולחיי משפחותינו.

 כל מהלך  מיותר, כל שיגרה מטופשת, הם  משחק מסוכן ברולטה רוסית.

*****

וכן, היה יכול להיות נפלא, אילו היו אדוני החזירון העליון מבינים, שהרעה תבוא גם עליהם. שהם לא יספיקו להימלט מפה. שכל הכסף שהם צוברים לא יושיע אותם. ומה שווה להם הכסף, בלי החיים? שאם הם רוצים להינצל, עליהם לחדול מהפעילות הנגיפית החזירית שלהם, ולתת יד למהלך עולמי של מאבק עיקש למיגור המגיפה הארורה. אולי אפילו להוביל מהלך כזה.

הרי הם ממילא כבר השליטים פה. מילה שלהם, וכל הסנג'רים  שלהם, מתנגדי החיים יסתדרו בתור ויאמרו אמן.

מי יודע? אולי החזירון העליון יכפר על פשעיו, יתברר כתקוותנו וכמצילנו מהצרה הזאת.

הלוואי.

השלום הכי גרוע טוב מהמלחמה הכי מצטיינת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

From → כללי

One Comment
  1. אנונימי permalink

    בישיבת הממשלה הוטלה פצצה וכולם נהרגו.

    לא היו אבידות.

    Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: