דילוג לתוכן

מעשה קסמים בחלומי הפוליטי וסיום מַסַּע הַצְּלָף

דצמבר 8, 2022

בחלומי הפוליטי, מושך המועמד נתניהו את המועמד בצלאל סמוטריץ עד הרגע האחרון, ואז מניח לו להתרסק לרסיסים  קטנים על גדרות המוצב הקואליציוני המבוצר, בקול נפץ עליז של קפצונים ידידותיים למשתמש, ולאור זיקוקים צבעוניים בשמיים, בצבעים מנחמים  כוורוד ותכלת. ומכיוון שזה הרגע האחרון, לבצלאל, המלקק את פצעיו,   כבר אין זמן לחזור בעצמו, כמו בפעמים אחרות אחרי שהוא מנהל שיחות מעמיקות ונוקבות עם רבניו, אלה שתפקידם  לצייד אותו בפסוקים רבי משמעות מן המקורות, מדאורייתא, דרך הרמב"ם ועד ליסודות משנתו המעשית, זאת עם החמור, של הרב קוק   שליט"א, כל זאת בתורת סולם שיוריד אותו מצמרות הארז שהאזוב (הרבנים יודעים מה שוויו של סמוטריץ) טיפס עליו שלא בטובתו. 

ראש ממשלה מכהן וחליפי, נתניהו וגנץ: בימים טובים יותר

ועם קצת מזל, אי"ה, ייפטר נתניהו על הדרך גם מעונשם הכבד של האקדוחן בן-גביר  ורעייתו האקדוחנית גם היא, לכשיגלה איתמר  אחוות אחים עם נפתלי ויפרוש ךאות הזדהות (אותי זה היה  מפתיע).  ועם עוד טיפה מזל (לא לחינם טען נפוליון בונפרטה שהוא מעדיף גנרלים בעלי מזל על פני כל זן אחר של הקצינים המהודרים האלה) היה ביבי מיטהר גם מאבי מעוז, שדחוף לו להדגים לנו איך חשבו פעם ואיך התנהגו בהתאמה לכך, על פי זכרונו המתעתע.

מַסַּע הַצְּלָף של הפרשנים והתקשורת

ובמקום כל הגגבה הלאומנית-גזענית הזאת, היה ביבי מודיע לנשיא, באותו רגע אחרון, ש"עלה בידו" ומעלה בידו מן הצילינדר, מעשה קוסם,), את אותו בני גנץ , גם הוא גנרל בר מזל, ולו מפני שאינו תינוקיו כלפיד, וכן שר ביטחון מן המוכן (כשגם גנץ, על הדרך, יצליח לנפנף לשלום, בינתיים,  את הברווז האלקטורלי שבלע שלא בטובתו, הודות לפרשנים ולתקשורת; זה האורח שלו לרגע, גדי אייזנקוט, שבבורסה הפוליטית הוא כבר נסחר עכשיו כ"נזקים בלבד", שהרי לא הביא למחנהו המפלגתי אפילו חצי מנדט (ויש האומרים, אפילו לא רבע).  לא הפתעה ענקית, במיוחד משום שהכי מועדים לטעויות, המומחים, טכנאי הסקרים וגדולי הפרשנים של התקשורת הממוסדת תלו בגדי אייזנקוט (בלי אשמתו ואולי אף לתדהמתו), את מיטב תקוותיהם במַסַּע הַצְּלָף הנועז שערכו נגד נתניהו, מאחורי הבריקדה המשפטית, למראשית מסע הבחירות האחרון.

מורד במלכות גדי אייזנקוט: רובספייר?

מלך לואי 16: והגיליוטינה

זה המסע שאליו הצטרף לא מזמן גם גדי ("נזקים בלבד") אייזנקוט שלנו, כמורד נועז במלכות, משהו בין ירבעם בן נבט מפעם-פעם, לאוליבר קרומוול מפעם או מינימום למקסימיליאן רובספייר מפעם אחרת(הגם שדמותו החביבה של אייזנקוט מזכירה יותר, אבוי, את לואי ה-16, זה שגמר את הקריירה המלכותית שלו, אבוי, מהצד הלא נכון, המדמם, של הגיליוטינה, מול רובספייר) והנה הוא כולו, גדי המרדני שלנו,  בשר מבשרו ועצם מעצמותיו של השלטון עצמו, זה שבו נהוג למרוד.

האם עלי להסביר כמה רווחים, מדיניים ופוליטיים, בטחוניים, חברתיים, כלכליים, ובכלל עשוי  לגרוף עמנו מוכה הבחירות, הפילוג, המשברים  והקטטות, מהמהלך הזה? לא רק שר ביטחון ישר מהאריזה, אלא גם משרד אוצר סוליקו לאריה דרעי, ועם המזל גם משרה בטחוניסטית מעולהומכופלת שתשמח שני ליכודנירים עם סכינים בין השיניים – יואב גלנט, בתור שר לביטחון לאומי כמושל הצפון והשפלה, ואבי דיכטר, עוצר המשרד לבטחון  פנים,כמושל הנגב; ועוד כמה משרדים, שלמים ומלא-מלא לרעבים נוספים ממפלגת השלטון. הכל כמובן, אם יצליח ראש הממשלה המיועד לנער מאישיותו המושלמת את הנגע  העקרבי האובדני שממנו הוא סובל קשות בכל שנותיו, ואף לשכנע את בני גנץ, שהדבר אמנם קרה? כי, למרבית הצער, על הערובות של אריה דרעי גנץ כבר לא יסמוך.

אולי הכי טוב שיעבודים בטאבו על הנדל"נים של הנתניהוז כערובה הולמת לעמידה בהסכמים.

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: