דילוג לתוכן

היהודי הערבי האנטישמי

ספטמבר 11, 2022

לרגל מסע פרסום של ספר שנכתב בערבית על ידי העיתונאי  סלמאן נאטור, בהוצאת הקיבוץ המאוחד, ובתרגומו של פרופ' יהודה שנהב (שהרבני), שמעתי השבוע בגל"צ קטע פרסומי, להוצאה לאור ולרגל הוצאת הספר, מפי הפרופ'-המתרגם, שהוא גם יוזם סדרת התרגומים מערבית  והוצאתם לאור. הוא סיפר  על שיחה שניהל פעם עם הסופר המנוח נאטור. העתונאי הערבי, סיפר שנהב-שהרבני, אמר לו (לפי זכרוני): 'תגיד, אתם (היהודים) באמת באתם להשתקע פה? כי מי שבא להשתקע במקום חדש , תמיד לומד את שפת הארץ שאליה הגיע, ואתם לא לומדים". וסיכם הפרופ': "וזו שאלה שאין עליה תשובה".

פרופ' יהודה שנהב שהרבני: האשכנזי הזר

טעות, טעות גדולה, פרופ'. דווקא יש תשובה קלה ביותר.

שהרי הארץ הזאת, מבחינת היהודים, שהגיעו אליה במאות האחרונות,  היא ארץ שראל, לשעבר כנען.  ארץ אבותיהם, אברהם יצחק ויעקב. מאז יצאו מכאן יהודיה, לפני אלפי שנים, לא ידעה הארץ הזאת בעלות מקומית אחרת. התנוססו כאן דגלים והיו שלטונות זרים של אימפריות אזוריות או אירופאיות.דגלים ועליהם צלבים התנוססו פה בתקופת מסעי הצלב והשלטון הביזנטי. לפניהם שלטה פה האימפריה הרומית.  היה גם שלטון מצרי, ואחר כך עותומני. במאה השביעית נכבשה הארץ על ידי האיסלם שהגיח מדרום ערב, בראשות החליף עומר, יורשו של מוחמד. כיבוש אימפריאלי לכל דבר ועניין, כולל תרבותי\ דתי  ולשוני.

בהפגנה "הלאומית" הגדולה הראשונה (שהתגלגלה במהירות והיתה לפוגרום אנטישמי), שארגן בירושלים המופתי, חג' מוחמד אמין אל חוסייני, מנהיג-בובה של השלטון המנדטורי הבריטי, הונפו שלטים שלפיהם  הזדהו המפגינים  כחלק מדרום "שעם"(סוריה הגדולה). מעולם לא היה פה שלטון ערבי-מקומי.

השם "פלסטינה" (ע"ש הפולשים הפלישתים, כנראה ממוצא יווני, שהתנחלו ברצועה צרה בדרום מישור החוף ונעלמו מזמן) היה גם הוא הדבקה של השלטון הבריטי הזר, בשרות המדיניות האימפריאליסטית-קולוניאליסטית של "הפרד ומשול", ובא, כשמה של הארץ  ביחד, לפני או אחרי השם העברי המקורי , "ארץ ישראל".

קריקורה טמוחשמית בנוסח נאצי : היהודי והילדה הארית

והנה, תושביה של הארץ הזאת ושליטיה היחידים,  קודם שהשתלטו עליה זרים, במשך 1000 שנים ויותר, דיברו עברית; ובתקופה מסויימת גם ארמית. ויעיד  התנ"ך, שנכתב על תולדות הארץ הזאת ועמינו החי בה, הכתוב עברית\ שיש בו גם קטעים כתובים בארמית, שהיא גם השפה שבה נכתב גם חלק גדול מהתלמוד, והיתה ה"לינגה פרנקיה", שפת האזור, באותה תקופה.  ארמית ולא ערבית; ויעידו שמותיהם, ממקור עברי, של רבים מאוד מכפרי הארץ, הכפרים הערבים; ויעידו אינספור חרסים כתובים ומטבעות שנמצאו. ולא פחות, יעיד הניסיון הערבי המאורגן לסלק מהשטח את שאריות החפירות והעבודות שנערכו בהר הבית, מפחד הימצאן של עדויות נוספות.

בראיון ליותם פלדמן, שפורסם ב"הארץ"  בפברואר 2010, אמר הפרופ':בהארץף "זה כמעט בנאלי, אבל נכון, שהאשכנזים הם אלה שהובילו את הרעיון שישראל היא סניף של אירופה. נראה מה הם יגידו כשהאיסלאם יהפוך לגורם מרכזי באירופה".

חלום הבלהות של הסופר הצרפתי וולובק ושל רוב האירופאים, הוא חזון הגאולה של הפרופ הגזעני שנהב-שהרבני. נראה מה הוא יגיד כשהאיסלאם יהפוך לגורם מרכזי בארץ מגוריו, הגזען הזה, המעדיף את המבקשים להורגו על פני בני עמו.

גזען. האשמה חסרת שחר? השמצה נוראה?

הנה מה שנכתב על גב ספרו של הפרופ' "היהודים הערבים":

קריקטורה פלשתינית: היהודי והילד הפלשתיני

"שנהב יוצא לדרך בעקבות אמירתו של אדוארד סעיד שלפיה 'מסע פנימה והופעתה של ההתנגדות' הוא מסע של סוכנים ואינטלקטואלים מן 'העולם השלישי' המנסים לפרוץ אל מעוזי המטרופולין המערבי ומצביעים על הסתירות שהמערך התרבותי של האימפריאליזם האירופי מושתת עליהן, ובו הם מצליחים לייצר תנופה של התנגדות . בנרטיב המזרחי החדש קיים יסוד של לקיחת אחריות אמנציפטורית מודעת בדיעבד ולא מֶרד בדור ההורים וביקורת עליהם אלא הבנה וחמלה למצבם. אין בו עריכת חשבון עם הדור הקודם אלא בקשת סליחה ממנו אגב ניסיון לשוב אליו כקולקטיב ולהחיותם כפרטים נוכחים בחברה שהעלימה אותם."

והנה הסיומת המסכמת, החד משמעית: "זהו נרטיב של מרד בבחינת עמידה אל מול המציאות הישראלית ואמירת 'לא' המבקשת לדחות את הזַר הפוגע. הזר הוא האשכנזי שגם פלש לאזור וגם זר למהותו המזרחית של המרחב הגאוגרפי."

הזרות הפוגענית, הפולשת, הזרה למהותו של המרחב הגיאוגראפי, היא ההנמקה המרכזית לאנטישמיות האירופית כלפי היהודים האשכנזים ביבשתם, שבאה למיצוי ולשיא  מבעית  באידיאולוגיה הנאצית. הנה היא שוב עימנו, אצל "היהודי-ערבי" שנהב שהרבני.  שוב, היהודי האשכנזי מאופין גם במזרח התיכון על ידי התכונות שהיו אופיייניות לו בנאציזם האירופי. שם נחשב  תת אדם, Untermensc; טהנה גם באיסלם,חביבו  וגואלו של הגזען מהאקדמיה שלנו, שוב היהודי  (אך לא רק האשכנזי! גם "היהודי הערבי" יהודה שנהב שהרבני) הוא תת-אדם,Untermensc, צאצא  לקופים ולחזירים.

ומה עושים  בזר פולש ומסוכן שכזה? התשובות מצויות באמנה הפלשתינית, באמנת החמאס, בדרשות במסגדים, בנזסים חגיגיים של הרשות הפלשינית שיש בהם השתתפות של אנשי דת, ובכתבים בעברית ובאנגלית, בגרמנית ובצרפתית, פרי המקלדות של פרופסורים אנטי-ציוניים ניאו-מרקסיסטים ופוסט-מודרניסטים מסוגו של הגזען שנהב, (מועמד לכנסת מטעם מפלגת בל"ד הלאומנית). כת קטנה שמתוחזקת בנדיבות על ידי קרנות של מדינות אירופיות בעלות עבר אפל, תאגידים כלכליים אדירים, מרוויחי  ומחרחרי מלחמות, וכנסיות נוצריות אנטישמיות בעליל(הממומנות בדרך כלל על ידי הון ממשלתי ותאגידי).

וכן, גם על ידי "הקיבוץ המאוחד" ועל ידי מיסים שמשלמים, בין השאר, האשכנזים הזרים התת-אנושיים באמצעות ממשלתם, ממשלת ישראל. מישהו זקוק להוכחה טובה יותר לעומקו של הטמטום המרושע, האוטו-גזעני הזה?

From → כללי

2 תגובות
  1. עידית permalink

    אדם מבחיל, גזען מתועב. מהדהד תיאוריות קונספירציה אנטישמיות בסגנון אירופי. איחס.

    אהבתי

  2. אנונימי permalink

    הקריקטורה העליונה איננה נאצית, אלא ניאו-נאצית מודרנית (היא איור ממוחשב). נכון שלנאצים היו קריקטורות דומות.

    Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: