דילוג לתוכן

חדשות אמת: שורה תחתונה – יש כשל במאבק נגד הקורונה.

פברואר 16, 2022

במציאות האפורה, זו שיש בה יתרונות וחסרונות, אתם יודעים, ההווה היומיומי, יש ככל כנראה כשל גדול, בשורה התחתונה, במדיניות הממשלתית נגד הקורונה.

כי נראה, שמדיניות אחת,לא ממש מוצהרת, שהיא מדיניות הכלת המתים, מדיניות די מוסתרת, בגלל הזעם המוכח והמוצדק של אוכלוסיית הקורבנות המיועדת והגדולה, – נראה שהמדינות הזאת  גוברת על מדיניות מקבילה,לגמרי מצוהרת ולהתפאר בה -שהמשק  צריך  להישאר פתוח נונסטופ ואפילו יותר.

חבר שלי בפייסבוק, י.מ. מוסלי, כתב הבוקר בפוסט, שבתקשורת לא מפרסמים את מספרי המתים.

והנה, לפני שאני מתייחס בכתב למשהו, כולל מה שכותבים חברים, אני נוהג לבדוק, כדי שלא להתפדח. מומלץ לכולם, שהרי גם אני וגם חברים עשויים לטעות בתום לב. מכיוון שהפוסט של מוסלי נכתב בלשון הווה, התחלתי להאזין למהדורות החדשות השוטפות,  ומצאתי שהחבר – אמת דיבר.  בחדשות ששמעתי, דיווחו, בפרוט ובכיף, מהדורה ועוד מהדורה, על שורת נתונים סטטיסטיים הנוגעים למגיפה, שכולם יצאו חיוביים, אפעס.

ז"א, חיוביים מבחינת תחזיות המומחים, מבחינת מדיניות הממשלה, ומבחינת עורכי החדשות בתקשורת, שכבר לא סוד הוא, שם עובדים   כשופרי הממשלה, גם בלי צורך לציין זאת בחוזה ההעסקה שלהם. שופרי הממשלה והמומחים שמטעמה.  

ואיך יודעים שמספרי המתים אינם חיוביים? כי הם לא עמדוב ראש הרשימה החיובית שמנו בחדשות, מקומם הטבעי, עקב חשיבותם. שהרי זו השורה התחתונה. זה מה שמופיע בכותרות הראשיות לאחר  כשלון מביש או הצלחה מסחררת.  ועל כן, יש רק מסקנה אחת! זו שמופיעה בכותרת של הפוסט שלי אי שם למעלה.

 כמו בכל מקרה של כישלון, אין לכושלים אלא ברירת מחדל אחת – לשקר!. אז משקרת הממשלה, משקרים העיתונאים, ומשקרים האידיוטים השימושיים ברשתות, ורק המומחים, נעבעך, לא יכולים לשקר, כי תחזיותיהם צוטטו ודווחו במדוייק בשעת מעשה, ולהודות בכשלונם כחוזים וידעונים אינם מוכנים.

 רק שתדעו, שזה מה שקורה. ולכן אני קורא לזה "חדשות אמיתיות",בניגוד לאתם יודעים מה (חדשות התקשורת השקרנית כשופר ממשלתי?)

****

בתנאים רגילים, הייתי נוזף בעצמי בגין מסקנה חפוזה, ושימוש בטיעון הכוזב בשם ההעדר, או הבורות,ה שלפיו, אם לא מתקיים תנאי מסויים, זה אומר שההיפך נכון. אך לא כך הוא, כי יש עוד אפשרויות.   (ז"א, למשל, הטיעון ש'אין אלוהים, כי אין הוכחה מדעית לקיומו'. עובדה שיכולה להתפרש גם כך: כי מה שמוגדר כ'מדע'  כלל אינו יכול להביא הוכחה כזאת,  החורגת  מתחום העובדות הפיסיקליות ומתחום הקביעות שאין אפשרות להפריכן.  האם זה אומר שגם צדק אין? אהבה ושנאה אין, ועוד אמיתות אינספור, שהמדע, בהגדרה, אינו בנוי  לעסוק  בהן? אך במקום להודות בקוצר היד שלהם, משתמשים המדענים וה בטיעון הכוזב והשקרי בשם הבורות, כדי  להטיל את קוצר היד שלהם על אלוהים, שכביכול אפילו אינו קיים! 

אך התנאים אינם רגילים.לא מדובר בסתם טענה. מדובר בטענה של ש תועמלנים מקצועיים, שמתוקף תיפקודם ככאלה הם גם שקרנים מועדים, וגם אין להעלות על הדעת שיתרשלו בפרסום נתון שעוזר להם ולמוטביהם הממשלתיים. ולכן עומדת על תילה המסקנה שלי – שמספר המתים במציאות לא מסתדר עם מספר המתים  בתחזיות.

 

 בתנאים רגילים, יתכן שמספר המתים לא הופיע בחדשות, כיעורכי החדשות התרשלו, או כי המתים טרם נמנו, ויש עוד אפשרויות. 

אבל התנאים אינם רגילים: הדיווחים אינם מגיעים מפי אנשים רגילים, שהם דוברי אמת כברירת מחדל, אלא מפי תועמלנים מקצועיים , שאין לי ספק, שלא היו מעיזים להתרשל  במלאכתם ולא לדווח, ,כשקיים נתון  כה חיובי. והנה,   משרד הבריאות עומד על כך, שהוא מוסר נתוני אמת, ומכחיש בתוקף גם שקר ממשלתי-תקשורתי אחר, ( שמשתמשים בו גם האידיוטים השימושיים ברשתות, אלה שטוענים, שמדווחים  על מתים ממחלות אחרות כאילו מתו מקורונה, ואז הם מסתמכים על "ידע אישי מסטודנט בחמישה שקלים (שגם זה מחיר מופקע) טיעון מקובל מאוד אצל מכחישי קורונה ושקרנים אחרים ממחוזות הפייק ניוז. ידע אישי מסטודנט אינו שקול לדיווח רישמי של משרד ממשלתי

From → כללי

3 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  לא קשור לנושא זה אבל בכ"ז לנושא פופולארי בבלוג זה,

  אהבתי

  • אנונימי permalink

   סליחה נקטעתי באמצע. מה מזכיר לך הטקסט הזה?

   "משה נשא את כתר שונא-המדינה-מספר-אחד זמן ממושך. בתקופת כהונתו הפורייה סופקה לעיתוני המערב התמיכה הישראלית בפעולות הפת"ח בשדות התעופה השונים, כהבעת זעם צודקת של מלחמת קוממיות נגד הכובש הטס. משה הצטיין גם בגזענות הקנאית ובמעשיהם האכזריים של קציני צה"ל. את שבועוני גרמניה, למשל, הקסים בתיאוריו החיים על שריפת ילדים קטנים בהפצצות נפל"ם בידי פיראטי חיל האוויר הישראליים. השוואת הארץ לדרום אפריקה הקנתה לו כרטיס טיסה לכל החוגים המתקדמים, ודביקותו במטרת הפת"ח להקמת מדינה רב-לאומית, חילונית וסוציאל-דמוקרטית זיכתה אותו בזרם של הזמנות, עד כי נאלץ להעלות את המחירים בשישים אחוז ומעלה."

   האם "משה" הוא גדעון לוי! לא בדיוק. הוא דמות פיקטיבית של "פעיל מתקדם" מסאטירה מ 1970 של אפריים קישון. כמו שהעיר עיתון "השילוח", קישון בוודאי לא העלה בדעתו שזה יהיה בסופו של דבר הקו הרשמי של "הארץ."

   Liked by 1 person

 2. קמיליה permalink

  למאפיהו,
  עבר זמן רב מאז שכתבת משהו.
  התחלתי לדאוג. מקווה ששלומך תקין.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: