דילוג לתוכן

קורונה בקיצור, ועוד

פברואר 2, 2022

"לחיות לצד הקורונה", לפי הממשלה והשופרות, כשהתוצאה במציאות – מוות מהמגיפה. זאת אומרת – חיים=מוות – שזה "שיחדש" לפי ג'ורג' אורוול , כפי שציינה לפני חברה מהפייסבוק, רונה שחר.

******

לעזאזל עם המציאות המצערת של המגיפה, שלא מסתדרת עם התחזיות המשמחות של המומחים מטעם המדע ועם צהלות התקשורת השופרית. ולא בפעם הראשונה. נראה שהנגיף לא מבין במדעיות יותר ממה שהמדע מבין בנגיפיות, ונראה שלתקשורת שופרית אין עניין במציאות, אלא בהנשמה מלאכותית  של הממשלה הנוכחית.

******

בשעה האחרונה ב-103: כהסבר לכך, שהולנד (שבסגר) נמצאת במצב טוב בהרבה מישראל, מבחינת נתוני הקורונה, המציא השופר הממשלתי המסור, בן כספית, שבהולנד יש פחות תושבים מבישראל! אך האמת הפוכה לגמרי. יש שם כמעט פי שניים תושבים! הולנד: 17.2 מיליון. בישראל: 9.3 מיליון. ככה זה השופרות. מימין או משמאל – תמיד משקרים.

******

יעקב ברדוגו הצבוע מגן על החזירון העליון מקפיץ המחירים בשם "השוק החופשי", איזה שוק חופשי? כשאדונו ביבי  ממנה לראשות 'רשות התחרות' סנג'רית צייתנית ונאמנה של הקרטלים החמסניים מקפיצי המחירים. קולחוז בנוסח החזירון העליון.

******

איך קיבלתי צל"ש כ"אוהד מוביל" של בנימין נתניהו?

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו: "אהוד מוביל"

מרוב בלגנים, וריאנטים ואחיהם, היורשים אותם בעודם בחייהם, כמעט שכחתי לדווח לכם על החדשות הסנסציוניות של השבוע, נשבע שכל מילה להלן – אמת!

לא המצאתי כלום: 

השבוע קיבלתי הודעה רשמית מטעם חשבון הפייסבוק של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו,  הודעה בה הוכתרתי כ"אוהד מוביל" השבועי של ביבי שלנו! מה שגורם לו להיות "האהוד המוביל" שלי!, זה בהעדרם, אצלי, של תארים נוספים מסוג זה, השבוע. וכך למדתי שיש אמנם תואר שכזה,   "אוהד מוביל", המוכר על ידי שלטונות הפייסבוק, והוא אמור לשקף את מעורבותי בפעילות בחשבון הפייסבוק המסויים, שמטעמו זכיתי בתוארהזה.

 אך מה לעשות, כשבעצם, פעילותי שם, מסתכמת בפוסטים שמנהלי החשבון ההוא מלקטים מחשבון הפייסבוק שלי, והם משתפים אצלם, בלי  שום יוזמה ושום פעולה מצדי בעניין הזה.

ככל הזכור לי, הפעילות היזומה האחת והיחידה שלי נגעה לאיזה סרטון שהכיל ביקורת , שהסכמתי איתה, על מעשי הממשלה הנוכחית, והסברתי, בתגובה, שלא יכולתי להעניק "לייק", משום שהסרטון הכיל גם שקר שקוף, כאשר נתניהו התפאר כי תחת הנהגתו היתה ישראל המדינה הראשונה ביציאה מהקורונה, שזה שקר גמור, כמובן, כפי שכתבתי,  להד"ם בן להד"ם.מארץ הלהד"ם.

עם זאת, יש לי קצת תובנות מהארוע הזה.

 1. אין צורך להיות באמת  אוהד של מר נתניהו כדי להחשב כ"אוהד" שלו. ועוד "מוביל"."אם אני, על דעותי בעניין הנדון,  יכול להחשב  כאוהד לנתניהו, אז אחת מהשתיים: א. או שאיני יודע לכתוב. כלומר, לבטא במילים ובמשפטים את דעתי. ו- ב. או שאלה,שהעניקו לי את התואר אינם יודעים לקרוא.
 2. אם אני,עם דעותי המסויימות, יכול להחשב כאוהד של מר נתניהו, אני חושש לחשוב, מה עלולה להיות דעתם עליו, של אוהדים שלו, שהם פחות  מובילים ממני!
 3. בלי קשר ל-1. ול-2.,מי שהעניקו לי את התואר ציידו אותי בטיפ חשוב: אם ברצוני לשמור על מעמדי בתור "מוביל" שבועי, עלי להגביר את פעילותי בחשבון! 
 4.  ועכשיו נותר לי לבדוק, אם גם הפוסט הזה עצמו, שותף, ללא מעורבות מצידי, בחשבון הפייס של ראש הממשלה לשעבר.

From → כללי

6 תגובות
 1. אנונימי permalink

  הבעייה היא שזה רשת חברתית. אם פרסמת משהו ציבורי, אני יכול להכתיר אותו כ (נגיד) "הפוסט הניאו-נאצי של השנה." זה יהיה אידיוטי, אבל זה הסיכון של כל הפוסטחם החברתיים….

  Liked by 1 person

 2. קמיליה permalink

  אולי תהנה לקרוא.

  אולי משך הזמן שנדרש בכדי לשכנע את הצרפתים להתחסן כנגד אבעבועות שחורות -נותן פרופורציות אחרות למחדלי ההתמודדות שלנו עם הקורונה.

  https://7minim.wordpress.com/2022/02/04/volti/

  קטע מהכתבה:
  ————————-
  " … הצ'רקסים, אגב, סבלו מרצח עם שבוצע בידי האימפריה הרוסית יותר ממאה שנה לאחר מכן. צבא הצאר רצח בין מיליון למיליון וחצי צ'רקסים, סביב 90% מכלל הקבוצה האתנית. בריחתם של היתר לגלות הביאה לכך שיש כיום צ'רקסים בישראל.

  מי שמאמין שבארץ הזאת חי רק עם אחד שעבר שואה מוזמן להתעדכן.

  וולטר כותב ב"המכתבים האנגליים" שלו (מכתב 19) על הצגת החיסונים על ידי הגברת מונטגו לאנגלים, שמיהרו לאמץ את הנוהג ועל ידי כך להציל רבים מהם ממחלה קשה וממוות. הוא ממליץ לצרפתים לעשות אותו דבר. "האם הצרפתים מחשיבים חיי אדם באופן מופחת?" הוא שואל. "האם נשות צרפת מודאגות פחות לשמר את קסמיהן?"

  כשהוא חוזר לצרפת מתחיל וולטר לנהל קמפיין שלם למען החיסונים. בשבילו זו היתה דרך לא רק לשמור על חיי אדם, אלא לקדם את ההבנה שרפואה מבוססת אקספרימנטציה, "פילוסופיה של הטבע", כמו שקראו למדע אז, היא הדרך לעולם טוב יותר (הפרוגרסיבים האלה עם האג'נדות שלהם!). בשבילו זו ההוכחה שדרכה של הנאורות היא נכונה: שימוש בתבונה על מנת להבין את העולם מוליד קידמה, דהיינו שיפור מתמשך בחיי האדם.

  וולטר נאבק מחד בכנסייה הקתולית הצרפתית, שנציגיה סברו שיש להשאיר את כל סוגיית המחלות וריפויין לרצון האלוהי, ומאידך בממסד הרפואי, שבאותו זמן סבר שאבסורד הוא לרפא אנשים על ידי החדרת מחלה לגופם. הדבר מנוגד לכל האתוס הרפואי, טענו כנגדו הרופאים, ממש כפי שהבישופים טענו שחיסונים מנוגדים לאתוס הדתי.

  "ייקח מעט זמן", כותב וולטר באותו מכתב על החיסונים, "לפני שרוחה האמיתית של התבונה ואומץ מסויים של השקפה יחצו את מיצרי דובר".

  אבל זה לקח לא מעט זמן. יותר מעשרים שנה הטיף וולטר לחיסונים לפני שהצרפתים התחילו לחסן את ילדיהם נגד אבעבועות שחורות, ורק אחרי מותו של לואי ה-15 מהמחלה, ב-1774, כשהחליט יורשו לואי ה-16 להתחסן מיד כדי להימנע מגורל דומה, אומצו החיסונים בצרפת באופן נרחב.

  ב-1958 פתח ארגון הבריאות העולמי (WHO) במבצע חיסונים עולמי נרחב כנגד אבעבועות שחורות, שהוכנס לשלב מתקדם ב-1967. ההתפרצות האחרונה של המחלה באירופה התרחשה ביוגוסלביה ב-1972. ב-1975 המחלה הודברה בכל העולם מלבד אתיופיה וסומליה. החולה הטבעי האחרון אותר בסומליה ב-1977. ב-1980 הכריז ארגון הבריאות העולמי כי הוירוס הוכחד לחלוטין. …."

  אהבתי

 3. מעניין ומחכים, כמו בעוד מקרים, כאשר מואר, בזרקור ההיסטוריה, המקור הנידח ורב השנים, המפתיע, לעתים, של עניינים המצויים על סדר היום העכשווי. הייתי רוצה לשתף את הטקבט שלעיל בחשבון הפייסבוק שלי, ברשותך.

  אהבתי

 4. קמיליה permalink

  מובן מאליו.
  לו, מסיבה מסתורית כלשהי, הייתי מבקשת איזושהי דיסקרטיות (על משהו שאני עצמי למדתי עליו ברשת חברתית?) – אזי הייתי מנסה ליצור אתך קשר דרך המייל.

  Liked by 1 person

 5. אנונימי permalink

  למתנגדי החיסונים לפני 200 שנה היה תירוץ יותר טוב, בהתחשב בעובדה שהרפואה כולה באותה תקופה לא הייתה הרבה יותר יעילה מתרופות אליל, ולקרוא לרופא היה בד"כ דרך למות תוך כדי התרוששות. החשד שלהם שגם חיסונים רק יזיקו לא היה בדיעבד שגוי, אבל לא לא הגיוני בהתחשב ב"הצלחות" הלא מרשימות של הרופאים בני התקופה.

  זו אגב גם הסיבה שחשבו שהומאופתיה עובדת. ממציא ההומאופתיה לא היה שרלטן. הוא אסף סטטיסטיקות שהראו שהטיפולים שלו אכן עבדו משמעותית יותר טוב מטיפולים מקובלים באותה תקופה. כיום יודעים שהסיבה האמתית לכך היא שתרופות הומאופתיות שהינן רק מים יותר טובות מ"טיפולים" כמו עלוקות וכספית!

  Liked by 1 person

  • אנונימי permalink

   סליחה – החשש שלהם שהחיסונים יזיקו *היה* בדיעבד שגוי, לא "לא היה" שגוי, כמובן.

   אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: