דילוג לתוכן

קצרים: קורונה הלוך וגולן בחזור

ינואר 10, 2022

יורם טהר-לב ז"ל. מהמעטים שראוי לומר עליהם "חבל על דאבדין ולא משתכחין" כמה אנשים אנו מכירים, שכשמם כן הם?

******

יהודים וישראלים אחרים: הִשָּׁמְרוּ מְאוֹד לְנַפְשׁוֹתֵיכֶם. אנא, זכרו: עם נגיף זריז, עם ממשלה "מכילה" ועם חובבי קורונה גלויי פנים וחסרי חיסון, ושאר ירקות בוסר ופרי רקוב – כל מהלך מיותר בחוץ בימים אלה הוא משחק מסוכן ברולטה רוסית.

******

הנה, זה לאן שהביאה אותנו ממשלת הזדון והאסון, מכילת המתים וחובבת האומיקרון: בלכתך אל הדוקטור, לא לשכוח ערכת בדיקה, בשביל הדרך חזרה, כי אולי הודבקת זה עתה ע"י "מערכת הרפואה". לא היה נוח, זריז יעיל ובטוח יותר, להדביק אותנו פשוט באמצעות מערכת המים? (או, גירסה של אחי  הצעיר ט.: להזריק לנו את הנגיף, במקום את החיסון?)

******

ב"משחקי הכיס" שמעתי את ראש הצט"מ פרופ' רן בליצר, והבנתי שלממשלה ועוזריה אין מושג מה קורה, מה יקרה, ומה ניתן לעשות. כעדר ללא רועה

******

הסאונד-בייטים השולטים בערוצי הטלוויזיה המסחרית בפריים-טיים שאחרי החדשות, בפי כל "שופטת" וכל "מתמודד": "אוֹי אִמַּהְ'לָה" – ו"אוֹאוּ מַאי גָּאד"! מי יתן, שהתפתחויות במגיפה לא יגררו אותם לחדשות.

******

מעודד, שהישראלים נשמרים לנפשותיהם ונסגרים, ומצער שנפגעים עסקים. תפקיד הממשלה ליישב בכספי המיסים שלנו את הסתירה בין המועיל והמזיק; אבל, איפה הממשלה ואיפה הציבור?

ברור, שהסגר הציבורי מרצון עוזר לבלימת המגיפה ולהורדץשיעורי התחלואה לאין שיעור יותר ממסיכות ומבדיקות, ומכל מה שעושה הממשלה הזאת. כבר כתבתי שהציבור הוא תקוותינו האחת היחידה נגד המגיפה. ואילו הממשלה ואדוניה הם אסוננו.

******

קבלו עוד הברקה של האידיוט החליפי, שלמרבית הזוועה עלול להיות ראש הממשלה פה. "השפיות" כסתירת עצמה מניה וביה (בעיניין הידבקותו של סגן השר המרקד בסילבסטר, עידן רול), לפי תינוקיו לפיד: "אנחנו מייצגים את השפיות, ולכן גם כשאנחנו טועים אנחנו צודקים"
יותר דבילי מזה?
אין, אין.
 
******

 

איכשהו, לא זכור לי אפילו מקרה 1, שהאלוב (במיל.) יאיר גולן וסנגוריו  מהשמאל הצבוע, קראו "תת-אדם" לפלשתינים שערכו פוגרומים וחיללו קברים  לא מקרה רגיל של גזענות אנטישמית באגף ההוא? גויים ויהודים מעורבים באותן זוועות, ורק היהודים הם "תת-אדם"?

******

אחת מחברותי כעסה על גישתי כלפי ממשלת בנט באחד הפוסטים, והגיבה כך:

"בינתים אצל ביבי מתו כמה אלפים ואצל בנט לא".

וזה מה שהשבתי לה:

ביביבנט: טווידל-די וטווידל -דם

©Disney Enterprises, Inc. All Rights Reserved.

"1,816 ישראלים שמתו בתקופת כהונתו של בנט זה לא  "אלפים" בשבילך? וקבלי חשבון אמת:   עד עתה מתו לנו 8,269 ישראלים בקורונה. בתקופת נתניהו, מרץ 2020 עד אמצע יוני 2021(פרידתו מבלפור והלישכה), כ-16 חודש, מתו , 6,453 ישראלים, כ-400 מתים בממוצע לחודש. אצל בנט- מאמצע יוני עד עכשיו, כ-8 חודשים, 1,816 מתים, כאמור,  , מתו 250 בממוצע לחודש.

אך יש להביא בחשבון, שבפקטור מרכזי – כמות המחוסנים –  יש הבדל עצום. אצל נתניהו לא היו כלל מתחסנים ממרץ 2020, 9 חודשים, עד ה-19 בדצמבר 2020,  המוצ"ש שבו חטף נתניהו את החיסון הראשון, וחיסון משמעותי של האוכלוסיה ארך עוד חודשים.

ועוד יש לזכור, שהנפילות הגדולות עוד מחכות לבנט, עם מדיניות "ההכלה" המופקרת של ממשלתו. אז נבדוק אותו  ואת הישגיו בעוד שנה. לדעתי, נתניהו היטיב ממנו לטפל במגיפה, וסמכתי עליו יותר ממה שאני סומך על בנט וממשלת הטלאי על טלאי "המכילה" שלו, עם אקזמפלרים כמו שרת החינוך, השר  המתוקתק  אבידר ועוד תופעות ביזאריות.  ברור, שאשמח מאוד  להתבדות, כי ההווה והעתיד שלפנינו חשובים מחשבונות העבר, ומהשוואות שמה להן ולאזרח קטן כמונו. שניהם, ביביבנט, מבחינתי, הם טווידל דו וטווידל דאם, סנג'רים קטנים של החזירון העליון.

אז הלוואי שגן  הילדודס הממשלתי הנוכחי יפול על השכל, אך מסופקני ומפקפקני. הרי ברור, שהתינוקות האלה, בעריסה, בלול, ובערימת החול, שטופים עד מעל לראש ב-Wishful thinking מטופש."  

******

פירגון 1 ליום: לשאול אמסטרדמסקי ו"משחקי הכיס", שמצליח להנגיש לנו כלכלה כמו שהיא, מעבר לבלופים הרשמיים השופעים. ולא דבר קל הוא. שאפו גדול

******

 

From → כללי

8 תגובות
 1. אנונימי permalink

  לגבי טהרלב – כמובן שרוגל אלפר כבר פרסם טור בו הוא מאשים את טהרלב בכתיבת שירים "פשיסטיים." נו שוין.

  Liked by 1 person

  • עידית permalink

   רוגל אלפר… את רוגל אלפר אף אחד לא יזכור. את יורם טהרלב ימשיכו לשיר עוד הרבה זמן. באשר ליאיר גולן, כשהוא מדבר על תתי אדם, הוא מסתכל במראה. זן אוטו אנטישמי עכור שכמו נאד , יש ריח מסריח לרגע ואחר כך שוכחים.

   Liked by 1 person

   • אנונימי permalink

    אלפר כידוע הוא מבקר טלוויזיה רק רשמית. אם היה מבקר מסעדות ובמסעדה מלצר היה שם פלפלים חריפים על השולחן, היה כותב, "כך זה בישראל הפשיסטית, צעיר לבוש שחורים מגיש לך אוכל אלים," כמו שכתב מישהו באיטנרנ לגביו.

    Liked by 2 אנשים

 2. קמיליה permalink

  העתק תגובה בבלוג של תמריץ בנושא יאיר גולן.

  לתפיסתי הוא מבטא השקפת עולם לה שותפים רבים מכותבי עיתון הארץ (וכנראה גם לא מעט קוראיו).
  מכאן שתגובתו של רוגל אלפר לא מפליאה כלל

  ————————–

  " … לתמריץ,
  כתבת:
  "משהו ביכולת ההתבטאות של יאיר גולן פגום.. ולא נותר לנו אלא לתת קרדיט לצה״ל שמקדם אנשים לפי קריטריונים מהותיים ולא לפי בעיות קלות בכושר הביטוי."
  ——————————

  חולקת קשות על תפיסתך את יאיר גולן.

  לא מדובר על "יכולת ביטוי" שראויה לשיפור, אך חסרת חשיבות מרובה לתפקודו של קצין בכיר בצה'ל.
  גם לא מדובר על בורות היסטורית מצויה (לגבי השימושים המחרידים שנעשו בביטוי "תת אדם": דה הומניזציה של קבוצת אנשים, המאפשרת פסיכולוגית את השמדתם ההמונית. בדומה להשמדת עכברושים נתעבים).

  אסור להתעלם מהעובדה שבנוסף ל"תתי האדם", יאיר גולן אחראי גם למשפטים הבאים ול"תובנות" הבאות (מהזכרון):
  * מה שמחריד אותי בזכרון השואה אלו תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו בגרמניה לפני 70-80 שנה (ובכדי להוסיף חטא קל על פשע כבד – בעקבות התגובות לאמירה זו הוא דרש לפטר מגל'צ את עירית לינור וקובי אריאלי כיון שהעזו לתקוף מפקד לשעבר באותו צבא)

  * האיום על הרמה המוסרית שלנו חמור יותר מהאיום האיראני (!)

  * ביידן טוב לישראל יותר מטראמפ

  *****
  להבנתי גולן מבטא השקפת עולם קוהרנטית, של חלק ניכר מהשמאל הישראלי. השקפת עולם שממנה גם נגזרות "תובנותיהם" לגבי המציאות (לתפיסתי תובנות מעוותות, העלולות להוביל להחלטות טרגיות)

  נדמה לי, אם כי איני בטוחה, שאביו של יאיר גולן הוא ממוצא גרמני. אך גם אם לא – לתפיסתי יאיר גולן בסה'כ מצטרף לצאצאים הרוחנים של מגנס, שוקן ודומיהם.
  מהיכרותי עם יהודים שנמלטו בשנות השלושים ממרכז אירופה לארה'ב או לישראל – כל חייהם הם נקרעו בין אהבה והערכה עזה לגרמניה לבין חלחלה מיחס האנשים שהכירו, וכל כך העריכו, ליהודים שכמותם. כלומר הם חוו משבר זהות עמוק. כולל התלבטות האם הם למעשה חלק מהתוקפים או חלק מהקורבנות.
  הם היו חיבים לענות לעצמם על השאלה איך קרה שתוך שנים ספורות מי שהיו שכניהם, הקולגות שלהם ואנשים שהם העריכו, הפכו להיות חלק מהזוועה הנאצית.
  הפתרון שעלה בדעתם הוא להניח שכל עם (כולל כמובן – העם היהודי) , בכל נקודת זמן, עשוי תוך שנים ספורות להתדרדר להיכן שהגיעה גרמניה בתקופת הרייך. לתפיסתם אין הבדל מבחינה זו בין עם לעם, בין תקופה לתקופה וכו'. מאחר שזה המצב, תפקידו המקודש של כל אדם נאור הוא לבחון כל הזמן את סביבתו ולחפש סימנים המעידים על כך שתהליך כזה מתחיל. בכדי שיהיה ניתן לנסות לעצור את הדברים לפני שיגיעו להקמת תאי גזים וכו'.
  ומי שמחפש בהתמדה (כמו גולן ושות') – תמיד מצליח למצוא עוד ועוד סימנים.

  השקפת עולם כזו, מלבד העיוותים הטמונים ביסודותיה, עלולה להוביל מפקדים בכירים בתה'ל להחלטות טרגיות.
  ניתן לגזור ממנה, לדוגמא, שדם חיילי צה'ל אמור להיות זול בהרבה מדמם של אויבנו. כיון שרק סיכון חיי חיילנו, בכדי לנסות להימנע מפגיעה *לא לגמרי הכרחית* באויבנו – לא יכול להעיד על הידרדרותנו לנאציזם.
  שלא להוסיף שאני מצפה שהרמטכ'ל יעסוק הרבה יותר בסיכון האיראני מאשר בחינוך חיילי צהל (וכלל אזרחי ישראל) לשמירת רמה מוסרית גבוהה דיה (להשקפתו של גולן).

  אהבתי

  • אנונימי permalink

   זו הגישה הקוסמופוליטית שרואה בפטריוטיות פרימיטיביות שבטית. לאהוב את, נגיד, "כדור הארץ" מותר. את המדינה שלך, לא

   Liked by 1 person

   • אנונימי permalink

    עבור החבר'ה האלה "פשיזם" הוא מה שעבור חב"ד "משיח": "היכונו לבוא הפשיזם!" "עוד מעשה קטן ופשיזם מגיע!" "פשיזם, פשיזם, פשיזם, אוי אוי אוי אוי אוי…"

    אגב, ההורדה של התמונה של אחד מהחבורה, דוד ריב, ה"אמן" של "ירושלים של חרא" ושאר יצירות מופת, גרמה ל"אמנים" אחרים בתערוכה לדרוש את הורדת היצירות שלהם מהתערוכה הנ"ל ג"כ. כך תיחסך לציבור המבקרים צפייה לא רק ב"ירושלים של חרא," אלא גם בעוד כמה מהקשקושים היותר מגעילים המוצגים שם. מי אמר שאמנים מודרניים לא תורמים ליופי ואסתטיקה?

    Liked by 1 person

 3. ido35 permalink

  היי מאפיהו אתה עדיין רואה ב ב מיכאל אדם הגון?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: