דילוג לתוכן

כך עצר הציבור הישראלי את התפשטות המגיפה למרות ממשלתו הכושלת(3)

ינואר 5, 2022

בפוסט הקודם הראיתי, כיצד, בהתנהגותו הזהירה ולמרות ההפקרות המימסדית, הפוליטית, התקשורתית,המקצועית וגם המשפטית(העליון לא בלם כינוסים המוניים וצעדי איכון, בחסדי "חופש הביטוי וההפגנה" ו"זכויות אזרח" דמוקרטיות, כששירת את האופוזיציה התוך-ממשלתית והחוץ-ממשלתית) בלם הציבור הרחב בישראל, מי יותר ומי פחות (חשובה התוצאה שהשיג הכלל), את ההדבקה ההמונית ואת התמותה הגבוהה שעימה. הבאתי בפוסט את המספרים – שיעורי התמותה במגיפה בישראל היו נמוכים בעשרות אחוזים משיעורי התמותה באירלנד, בגרמניה ובהולנד, כמחצית משיעור התמותה באוסטריה וכשליש משיעורי התמותה בבריטניה, בלגיה וארה"ב. כלומר, מקום טוב בפיסגת הליגה של המדינות הכושלות.

ראשת ממשלה ג'סינדה ארד'ן: מנהיגות ראויה ואף מצטיינת

אך עם זאת, היו שעורי התמותה אצלנו גרועים מהשיעור המקביל בדנמרק, פי 10 משיעור המתים באוסטרליה (בזכות מדיניות הסגרים שם), פי כמה עשרות משיעורי המתים בטיוואן ובהונג-קונג, וכמעט פי 90(!) משיעור התמותה בניו-זילנד, גם זה בזכות מדיניות הסגרים מצילת החיים (והכלכלה) באיי הדרום האלה, הרבה מזה בזכות מנהיגות ראוייה ואף מצטיינת, של ראש הממשלה שם, ג'סינדה ארדרן. 

אך יותר מאלה, אפשר ללמוד על אחריותו של הציבור הישראלי לחייו ולבריאותו, משיעורי ההדבקה של הווריאנט החדש של הנגיף – האומיקרון מהיר  הההתפשוטות. המספרים שאביא כאן, כמו אלה בפוסט הקודם, נלקחו כולם  מהאתר המצויין כאן

המספרים שאביא להלן,מציינים את שיעורי ההידבקות בקורונה – כידוע, בחלקם הגדול, לאחרונה, מווריאנט האומיקרון:

*בבלגיה נדבק במגיפה 1 מכל 41  תושבים. 11,665,549 בלגים, 305,763 נשאי קורונה

*השכנה מצפון, הולנד, שאיחרה בהטלת הסגר, עם 446,862 חולים,  הגיעה ל-1 מכל 38 הולנדים, שנושא את הנגיף. 

*ביוון, עם 250,299 נשאי מגיפה, שיעור  הנדבקים זהה לזה שבבלגיה. 1 מכל 41 יוונים, חולה בקורונה.

*בדנמרק, שם חשבו לא מזמן שהתגברו לחלוטין על הקורונה (מצב התמותה שם,  586 למיליון, טוב בהרבה מהמצב בישראל 884 למיליון), ביצעה  והממשלה  מהלך  חזל"ש מופקר המזכיר את התנהגותה של "ממשלת השינוי והריפוי" בישראל, הגיעו לכך ש-1 מכל 28(!) דנים נושא עכשיו בגופו את נגיף הקורונה.

*בבריטניה, שם מבצע רוה"מ בוריס ג'ונסון מדיניות המזכירה את תחילת דרכו (המופקרת) במגיפה, כבר הגיעו לכך ש-1 מכל 24 מנתיני הממלכה באי, נושא את הקורונה (2,813,263 חולים)

*בחלקו העצמאי של האי האירי הסמוך, המצב גרוע אף יותר. 1 מכל 20 אירלנדים נדבק בקורונה (256,803 נשאי מגיפה).

מנכ"ל בריאות משה בר סימנטוב: התפטר(צילום מהוויקיפדיה)

*אוסטריה, שהקדימה את ההולנדים בהטלת סגר, במגבלות, ובמאמץ התחסנות "דיקטטורי", נמצאת כבר בליגה אחרת. רק 1 מכל 156 אוסטרים נושא את הנגיף. (9,083,748 אוסטרים, 37,762 חולים).

 *גם את אוסטרליה ניתן לייחס לליגה האחרת. אחותה של בריטניה למשפחת הכתר מונה 25,945,038 נתינים, 265,703 חולים, ו-1 מכל 98 אוסטרלים חולה.  מצבה טוב פי 4 מהמצב בבריטניה.

* וגם ישראל , למרות מיקומה בליגה של הכושלות מבחינת שיעורי  התמותה, נמצאת במקום מעולה בליגה של הטובות, מבחינת שיעורי ההידבקות הנוכחיים.

גם בימים אלה, כמו במקרים של התפרצויות מגיפה קודמות בעבר, מטיל חלק גדול מהציבור הישראלי סגר על עצמו, בעוד שממשלת הזדון העומדת בראשנו, אינה מוכנה להכיל פיצוי לנפגעי הסגר הזה, בדיוק כפי שהיא מוכנה להכיל המוני מתים. ממשלת זדון היא זו, שמוליכה לאסון במודע ובהפקרות מחרידה.

וכך, על 9,320,000 ישראלים, יש רק 45,763 חולים, שיעור הידבקות מצויין, יחסית,  של 1 לכל 201 ישראלים. וכאמור – בזכות האזרח הקטן בישראל, ולמרות ממשלתו.

פרופ' סיגל סדצקי,שרות בריאות הציבור: התפטרה (צילום מהוויקיפדיה)

*והרחק למעלה, בפיסגה, ללא מתחרות, נמצאת ניו זילנד של הסגרים המבוזים (אסונם הנמנע, בינתיים של הישראלים, לפי שר הבריאות, ניצן הורוביץ, זה ההומניסט הדגול ממרצ): 5,002,199 קיווים, ורק 1 מכל 4,376 מהם חולה בקורונה! הלוואי על כולם! טוב פי 182 מהמצב בבריטניה, פי 44 מהמצב באוסטרליה השכנה, פי 28 מהמצב באוסטריה  ופי 21  מהמצב בישראל.

בשלביו הראשונים של הסגר הראשון, נהגנו פה  כניו זילנד, עד שנתניהו נלחץ והתקפל מול ההפקרות הפוליטית והתקשורתית, ומתוך נאמנות מסונג'רת, כנראה טבעית לו, לאדוניו מהחזירון העליון;

אילו היה שומע לעצתם של הדרגים המקצועיים דאז, מנכ"ל משרד הבריאות  משה בר סימנטוב, והפרופ' סיגל סדצקי, שעמדה  בראש שרותי בריאות הציבור (שניהם מיהרו להתפטר, כשהבינו לאן מוביל הקברניט הכושל שבראש, ידיו הרועדות על ההגה,  את הספינה שלנו. 

לא כמו "הדרגים המקצועיים" דהיום, שלמדו "להכיל" מפטרוניהם הפוליטיים.

אילו היה נתניהוטו שומע להם, היה מצבנו עכשיו,  מבחינה בריאותית, כלכלית וחברתית, טוב בהרבה. 

וגם מצבו. 

אילו היה נפתלי בנט מנהיג לאומי ראוי לשמו, היה ממנה לאלתר את שני אלה, המתפטרים משכבר,  כפרוייקטורים-שותפים של המאבק בקורונה.

ואם אין בכוחו לעשות זאת, עדיף לו ולנו, שימהר להתפטר בעצמו. 

לא טובה הדרך שהוא הולך בה.

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: