דילוג לתוכן

דלתאקרון: הישמרו לנפשותיכם, אנשים, והאזינו לקאטואים הזקנים

ינואר 3, 2022

Covid 19: נגיף מנצח

מבחינה סטטיסטית, שאלתי בפוסט לפני ימים אחדים, מה הסכוי, שאיפה שפושים זה לצד זה האומיקרון והדלתא, לא יתפתח  וריאנט מהיר הדבקה כאומיקרון וקטלני כמו דלתא? דלתאקרון? 

זה היה פוסט שהקדשתי  בכיף לארכי-מטומטמים, שכבר מצאו ניחומים באומיקרון, ומצאו בו חיזוק להמלצתם, "לחיות ב(עם ולצד)ין הנגיפים." הם הרוב המכריע והמחליט פה אצלנו, וגם כמעט בכל מדינות העולם. מהממשלה ומטה, עבור ב"דרג המקצועי" השפנפני, חלוף על פני הקמיקזו-מכחישנים והג'יהאדו-סרבני-חיסון, וכלה בטרולים מהפייסבוק, שמנסים להגן על הממשלה הדבילית, שלשם שינוי, הפעם היא לפי טעמם המשובח. ממשלה עם ניחוח פירותי עשיר, מנעד רחב ועמוק של טעמים וניחוחות,  לפעמים סותרים, גוף  ממשלתי במרקם אובידי, שמונע תנועות מהירות ותנועות בכלל; דומה מאוד כמעט בכל  לממשלה הקודמת, עד שאפילו צייצני השופרות מהעיתונות הממוסדת, לא מסוגלים לטשטש את העקבות.

******

רק מה , שבא לי שיירשם,  שהח"מ, הידוע ברשת גם כ"מאפיהו", נמנה בכל התקופה השופרית הזאת על כת קטנטנה של קאטואים* זקנים, מרחבי הקשת  הפוליטית, שלרוב, בלי קשר לתמלילים וללחנים של תזמורת השופרות, צידדו מהתחלה במלחמת חורמה בנגיף.

הקטואים דנן לא מאמינים בעיקרי  הגישה של העולם השופרי, הפוליטי, התקשורתי, הרפואי והמדעי,  ושל פטרוניו העשירים,  מרוויחי הקורונה.

  • אלה הטוענים, השכם והערב, שכמו לכל עניין, יש להתייחס ביישוב הדעת ובמתינות מתחשבת,  גם לנושא הזה.
  • שכרגיל, צריך להבין  לגלות הבנה לצורך ולצדק של האחר, להבין לרוחו, ולהצטייד במודעות ובסובלנות הומניסטית (לא מתנשאת, כמובן)  למצוקותיו של זה, הבא להורגנו.
  • שלעולם נצטייד במודעות הומינסטית למצוקותיו של מה ומי שהורג בנו, שקוטל ומחסל, שמחליא ומכאיב ומאמלל כה רבים מאחינו בני האדם.

מבחינתם "זכרונם לברכה", זכרונם כמי שנבראו בצלם, איבדנו כבר יותר מחמישה מיליונים כמעט כולם לשווא,  כפי שאסביר בהמשך, עם מספרים ועובדות. כבר יותר מחמישה מיליוני אנשים עמוק באדמה, בדרך אל השישה וגם הלאה.

 כמניינו של עם לא גדול, בינתיים.

אנחנו, כיהודים,  רוצים שהעולם יהיה רגיש לכאבנו על המיליונים שאיבדנו למכונת המוות שהתחזתה לעם אירופאי משכיל ותרבותי במאה הקודמת? אז בואו נהיה רגישים גם לחיי המיליונים שאיבדנו לנגיף, אנשים כמונו, אחים וחברים, משפחות וחבורות,  שמתו בגלל איוולתם ורשעותם של מנהיגינו, ובגלל צייתנותנו הדבילית לנוכח מחדלם. אלה האיוולת והרשעות – שני פרחי הפרא  של הרוע, שמקננים במין האנושי, ובמיוחד בזבל שעולה למעלה ובפישפשיו. והאדישות שלנו, שאינה טובה מהם בהרבה.

מה זה בשבילם כמה מיליוני מתים (לא רק היטלר, אלא גם צרצ'יל, רוזוולט וסטאלין, וגם מנהיגי היישוב היהודי כאן לא יצאו מגידרם לנוכח השואה, באירופה ובמקומות מגוריהם של יהודים.)

בין שזו איוולתם ורישעותם וטבעם הרע, ובין שזו שכחנותם הארורה, שכבר אינם זוכרים מה שצויידנו בו כולנו, מהטבע ומהגנים, באינסטינקט, באינטואיציה, ביצר הקיום הבסיסי ביותר ובהיגיון הכי פשוט שיש –

— שמה שבא עלינו להרגנו, בין שזה כל מה שהוא יודע ומסוגל לעולל, כבר מהגנים שלו – הנגיף;

–ובין שזה טבעם הרע של אויבינו האנושיים,  שאין מבחינתם זול וחסר ערך מחיי אדם, וכבר הגדרת המטרה והאידיאל שלהם תובעים רצח ו/או התאבדות.

עלינו להקדים ולהרגו. הבא להורגך, השכם להורגו.

שזה גם הציווי החשוב והעקרוני ביותר באמונה היהודית:

 "וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם"

כך, חברי ואנוכי, הקטואים הזקנים,  לא  מאמינים לתעמולה המימסדית. כה מעטים אנחנו הקטואים, אחד או שניים לעתון, אחד או שניים לתחנת רדיו או לערוץ טלוויזיה, וכמה אחדים  ברשתות החברתיות. פה ושם מישהו במכון מימסדי, והרבה פחות מאצבעות יד אחת בין אלה שקולם נשמע במימסד הרפואי, שרובו מתיישר בצייתנות קטלנית עם הפוליטיקאים, ויותר מזה עם הכוח העצום והפיתויים של יצרני התרופות והחיסונים.  עם זאת, יש לי תיקווה שיש  עוד מאיתנו, החוששים עדיין להגיח  מארונם למרות ריחות העיפוש שם. וכן,יש לי אפילו חשד, שגם שר-לשעבר אחד, היום באופוזיציה, נמנה עלינו וכמעט שאינו משמיע את קולו.

ואולי זו (המחשבה שיש עוד כמונו) סתם תקוות-שווא  מסוג ה-Wishful thinking, שעם כל ניסיונותי לחמוק מהשפעתו הרעה, אני מכיר בערמומיותו  החמקנית  ביכולתו לנצל כל פירצה בחומת ההיגיון.

ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו: להאזין להם בגלצ

ירון וילנסקי+יעקב ברדוגו: להאזין להם בגלצ

ואסיים את הפוסט הזה בעצה מעשית, שעשויה להתגלות כמצילת חיים לחברי בפייסבוק ולקוראים פה בבלוג שלי.

נסו להאזין מדי ערב ליומן הערב של יעקב ברדוגו וירון וילנסקי בגלצ.

נסו לקרא ב"ידיעות אחרונות" את שרית רוזנבלום וסבר פלוצקר. וגם נדב אייל ובן דרור ימיני. אולי גם את מיכאל קליינר ב"מעריב", כל עוד מפלגתו  (הליכוד)באופוזיציה,.  אינם שבויים לגמרי במיכלאה המימסדית המסוכנת לבריאותנו. לצערי איני יכול להצביע בביטחון על אנשי תקשורת נוספים בערוצי הטלוויזיה,וגם לא על קולות בטוחים במימסד הרפואי. כמעט כולם שם מץיישרים בהכנעה, ומדקלמים את האיוולת והשקר המימסדיים, שמובילים לתהום. בפייסבוק אני מציע  להתחבר אל יובל מור מוסלי, אל דוד שטיינר ואל Shifra Mirelman.

 

—————————————————————————————————–

בהמשך הסידרה:  מדוע אני שמח ומתגאה בהתנהגותו של הציבור הרחב בישראל (שלא כמו מהנהגתו) בתקופת המגיפה , ואחשב בדייקנות, על פי הניסיון, כמה מהמתים היינו יכולים להציל אילו נקטנו במדיניות הנכונה. 

——————————————————————————————————-

  • קאטו הזקן (מארקוס פורקיוס קאטו קנסוריוס) היה סנאטר רומאי, מלפני כ-2,200 שנה. הוא היה חייל בלגיונות הרומאיים, שלחמו ב"מלחמה הפונית השניה" (פלישת חניבעל וצבאות קרתגו לאיטליה,) שארכה כ-18 שנים והיתה קשה מאוד. קאטו, שאף ביקר בעיר היריבה,  היה משוכנע שקרתגו מבקשת ומסוגלת להחריב את רומא, ולכן עדיף שרומא תקדים ותחריב את העיר הפניקית. בסוף נאומיו בסנאט, בכל נושא, הוא נהג לומר, בלטינית: Ceterum censeo – Carthago delenda est בתרגום חופשי: "שורה תחתונה – על קרתגו להיחרב". וזה מה שאכן קרה במלחמה הפונית השלישית, לאחר שקרתגו הפרה את התחייבותה, בהסכם מול רומא בתום המלחמה הקודמת, שלא להפעיל את צבאה מחוץ לתחום שיפוטה, ללא אישור מהרומאים. 

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: