דילוג לתוכן

חנוכה/ שידור חוזר של הפוסט החגיגי מאשתקד.2,200 שנות יהדות והתיוונות: על ה"בילדונג" של ישרא-סטין החדשה

דצמבר 12, 2021

 

בפוסט הקודם סיפרתי על בני הבורגות היהודית בגרמניה, שבני האינטליגנציה שלהם, מהאוניברסיטאות, חשו לעזרת הוריהם העשירים והאמידים, והציעו להם פטנט, איך להשתלב ולהיטמע בחברה הגרמנית,  וכך גם להיקרא, "גרמנים בני דת משה", כמו שיש גרמנים פרוטסטנטים או קתולים. כלומר, להיפטר מכל השתייכות לעם היהודי, ולהיוותר עם דתם בלבד, לפי העיקרון הוותיק מתחילת המאה- "נהג כיהודי (חשוך) בביתך, וכגרמני (נאור) בצאתך"- עם שדרוג: גרמנים גם בביתם. הפטנט האקדמי הזה חייב  רק התנערות מהשתייכותם הלאומית, כמי שמשליכים גרביים שעבר זמנן. ויחד עם זאת, לאמץ לעצמם "גרמאניות" זהה או לפחות דומה לזו של שכניהם, הגרמנים מהמניין, צאצאי השבטים הגרמאנים שהשתלטו על מרכז אירופה בימי הביניים, טבטונים, גותים, סקסונים ועוד.

אלה, שבינתיים אימצו לעצמם חלקים נבחרים מהתרבות המערב-אירופאית, עמוסת הקלסיקה האלילית היוונית-רומית, מאז "הרנסאנס"; ונספגו גם בפילוסופיה ובאיזמים שוחרי החרויות והקידמה מן האקדמיות, שאותן הובילו הבורגנות של פאריס עם הסורבון, והבורגנות הלונדונית ובניה באוקסבריג', כשנאורות וליברליזם היו שם המשחק, תוך התרחקות מהמצוות הדתיות  העבשות של הקתוליות ואימוץ הפרוטסטנטיות הנאורה יותר, ואף האוהדת,  ביחסה לרדיפת הבצע המניעה את הבורגנות.

וכך יאמצו להם גרמניות בורגנית מודרנית. ומתקדמת, 

אך ישארו  "בני דת משה."

לצורך מימושו של המהלך המהפכני הזה, אומצה הטכניקה של ה"בילדונג". זוכרים?  ""תהליך רציף של התגבשות עצמית והתפתחות הדרגתית של אישיות הרמונית ואוטונומית דרך טיפוח רציונליות, טעם אסתטי וציווי מוסרי". או בשפת ימינו הנדסת תודעה עצמית מרצון.

 וזה הזמן להגיע אל המתיוונים בני זמננו, במיוחד בארצנו, מדינת היהודים, אך לא רק. כי מה כבר ההבדל בין אינטלקטואל מהאינטליגנציה הבורגנית היהודית של תל-אביב-יפו, מהאוניברסיטה המקומית, ובין מקבילו בניו יורק, באוניברסיטת קולומביה?

המשותף ידוע. אצלם, ברמת אביב או במנהאטן,  עברה ההתייוונות שדרוג חשוב.  הבורגנים  החדשים נפטרים לא רק מהעם-לאום היהודי, אלא גם מהדת.לא רק שאין לאום יהודי (שהרי לאומים הם פבריקציה קפיטליסטית-אימפריאליסטית).גם האמונה היהודית מיותרת , בהיותה סוג של "אופיום להמונים" לפי קרל מרקס הקדוש, מופת של ריאקציה ודיכוי מבחינת הליברלים, וסתם שטות "מהותנית" מבחינת הפוסט-מודרניים, אלה שה"אמת", מבחינתם, אינה אלא מחמאה שאנו מצמידים לעמדה שנוח לנו לקדם.

ואם יש שקר שיכול לקדם את העמדה היקרה לנו, מה הבעיה? נקרא לו אמת. 

מו"ל עמוס שוקן: טכניקות של אפליה

לא מאמינים? קבלו את עמוס שוקן, מראשי המתיוונים פה, והמו"ל של בטאונם המרכזי, כשהוא מסביר מדוע נכון וראוי להשתמש בשקר ה"אפרטהייד" נגד ישראל: "המלה אפרטהייד היא כותרת תקשורתית קליטה ומובנת בחלקים נרחבים של העולם, ולכן היא שימושית להעברת המסר(האנטישמי, אך מתחזה לאנטי-ישראלי. ש.פ.)…לא צריך שתהיה זהות בין מאפייני האפרטהייד בדרום אפריקה לבין פרקטיקות של אפליה הנוגעות לזכויות אזרח הנהוגות בישראל, כדי שאפשר יהיה לכנות את ישראל מדינת אפרטהייד." יותר ברור מזה?. אין צורך באפרטהייד של ממש, כמו בדרום אפריקה, כדי להשתמש בשקר הזה להשמצת ישראל, כי הוא מהווה "כותרת תקשורתית קליטה ומובנת בחלקים נרחבים של העולם, ולכן היא שימושית להעברת המסר…" (האנטישמי)

וכך, דת משה מיותרת מבחינת המתיוונים  כמו הלאום היהודי. במקומה יש להם איזו "ישראליות" זמנית ומזויפת, שבשמה  הם, הישראלים היהודים-לשעבר, והערבים הפלשתינים דהיום, הם  בני בני אותו עם, וסלולה כבר הדרך למדינה אחת מהים לירדן, ישראטין, או פלסטראל עם רוב דמוקרטי ערבי שליט.

סופר סראמגו: בילדונג

וכך, במסגרת ה"בילדונג" מרצון שלו המתיוון המקומי,  כדי להצליח ב"התגבשות עצמית והתפתחות הדרגתית של אישיות הרמונית ואוטונומית דרך טיפוח רציונליות, טעם אסתטי וציווי מוסרי" שלו, המתיוון "הישראלי" הוא קורא נאמן, סביר שמנוי, של בטאונו, "הארץ". הסופרים שהוא קורא במסגרת ה"בילדונג" הם א.ב. יהושע, ז'וזה סראמגו ודוד גרוסמן. טלוויזיה: "היהודים באים", תיאטרון: "אל מידאן",עכו, יוסי פולאק, איתי טיראן,   פילוסופיה: ישעיהו לייבוביץ, עדי אופיר (היגר) ואווה אילוז, קולנוע: זוכים שימושיים בפסטיבל ברלין, מוסיקה: אביב גפן(כבר לא), רוג'ר ווטרס, פוליטיקה: שי"ח, שס"י, חד"ש, מרצ, ג'רמי קורבין. פעילות ופרנסה: "עמותות" לזכויות האדם והאזרח, אקדמיה.  מילות מפתח: כיבוש, אפרטהייד, אפליה, דיכוי, תרבות: פוליטיקלי קורקט.

הלוז הקשה של תופעת המתייוונים החדשים, כולל בוגרים שהתברגנו של תנועות הנוער השמאליות, יהודים מקומיים ממוצא מרכז אירופאי ועולים ממדינות דוברות אנגלית, מעט  עולים מחבר העמים, משמרי הבולשביזם,  וקצת מזרחיים שעברו תהליך של קואופטציה (אימוץ וקידום של בני קבוצות מופלות לרעה על ידי האליטות השליטות).

כל אלה ביחד, מהווים מיעוט מבוטל של האוכלוסייה היהודית בישראל, אך אין לזלזל בהם בגלל מספרם הזעום. המתיוונים החדשים תופסים עמדות מפתח באליטות שונות וחשובות: בכלכלה (מרצ היא אחת המפלגות האהודות ביותר בין מצביעי העשירון העליון), בתקשורת, באקדמיה, במנהל הציבורי ובמערכת המשפטית.

והנה מקבץ זעיר של דוגמאות מהחיים להצלחת ה"בילדונג" מרצון  של המתיוונים החדשים:

באופן לא מפתיע, תמצאו שהמתיוונים החדשים פעילים בדיוק על פי השיטות שהציע הכהן הגדול מנלאוס לאנטיוכוס אפיפנס לפני כ-2,200 שנים תמצאו אותם מנסים  לחלן את השבת, תוקפים את מנהג המילה, וברור שהכשרות היא לצנינים בעיניהם, וזלילת בשר החזיר – משוש נפש ומחוז חפץ.

אברום בורג: מתיוון גאה

הכל בגלוי ובמוצהר. למשל, אברהם (אברום) בורג, מי שהיה יו"ר הכנסת ויו"ר הסוכנות היהודית, שלקראת הבחירות ב-2015 סיפר שחד"ש היא המפלגה שלו, הודיע בראיון רדיו לרגל החנוכה לפני כמה  שנים:  "אני מתייוון גאה".

ואילו יוסי גורביץ, חוזר בשאלה ובלוגר פופולרי בפייק שמאל,שממומן על ידי המיליארדר ספסר המט"חים ג'ורג' סורוס האנטי-ציוני (כלומר, האנטישמי), באמצעות קרן "החברה הפתוחה" , מסביר למאמינים::

"אני טוען בעקשנות כי אדם חופשי, בייחוד ישראלי, חייב שיהיה גם מתייוון…התרבות היוונית היא תרבות שאלה, היא תרבות החיפוש, היא תרבות הספק…עלינו לומר בגלוי: כן, אנחנו מתייוונים. כן, אנחנו שואלים שאלות. כן, אנו דבקים בתרבות יוון. כן, אנחנו דוחים את תרבות יהודה."

ולא מזמן הודיע לנו מבקר הטלוויזיה של "הארץ", רוגל אלפר, ש"החזיר היה נשמת אפה של הדמוקרטיה היהודית."

הכהן הגדול מנלאוס מלפני 2,200 שנים, לא היה מוצא ניסוח טוב מזה.

From → כללי

2 תגובות
  1. ido35 permalink

    מאמר פופוליסטי. הממסד הדתי הוא תמצית השקר והחרטא במדינה הזאת הרבה יותר משוקן וכנסיית השכל.

    אהבתי

  2. אין לי עניין רב להגן על המימסד הדתי, אך לזכותם אומר שהם פחות צבועים משוקן ועיתונו, שמתיימרים לייצג איזה סוג של שמאל שוחר שלום, כשהם מלבים שנאה ומחרחרים מלחמה בשרות מעצמות זרות וחוגים אנטישמיים , ומשמשים לפלשתינים כחלילני המלין, המעודדים אותם לקיצוניות (מעדיפים את החמאס על הרשות)שמובילה את שכנינו ואחינו לאסונות רבים ולשפך דם, אותם ואותנו.

    אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: