דילוג לתוכן

הימין, השמאל והחיים שלנו פה

נובמבר 21, 2021

זה ממש לא מפתיע, שסרבני החיסונים, מכחישי הקורונה האלימים הרוחשים במפגנים האירופאיים הנוכחיים מול כוונת השלטונות שם להאבק ברצינות במגיפה, באים בהמוניהם מהימין.

בוז לחיים, סובלנות כלפי אלימות, נטיית חיבה לשפך דם, אידיאולוגיות של "אדם לאדם – זאב", ו"הכלה", וכמובן קונספירציות מטורללות, כל אלה אופיניים לימין. לא רק בארה"ב אצל הטראמפיסטים, או באירופה בקרב הפריפריות של הנאו-נאצים השורצים ביבשת, אלא גם בקרב הביביסטים המקומיים. בימין גם  נמצא את העמדות  חסרות האחריות כלפי הסכנות לכדור הארץ כתוצאה מההפקרות האנושית. גם בין השופרות של האליל שנשרמבלפור וכתבלביו נמצא את הנסיונות להמעיט בחשיבות ובמשמעות של  הזיהום המתפשט והשמדת המוני מיני הצמחים ובעלי החיים על פני הכדור. זה גם מה שמאפיין את  העמדות הנתעבות של הימין בסוגיית האחזקה  של כלי נשק חם בידי אזרחים ומתן היתר לאקדוחנים נטולי מדים להשתמש בכלי יריה כלפי אחיהם האזרחים, בשעות הפנאי ובזמן איכות. כל אלה, היחס למגיפה, להשמדת החיים על ידי התעשיות, והסחר החופשי בכלי נשק, מבטאים את היחס של הימין לחייהם של אחרים.

שרת פנים איילת שקד מהימין: מכילה מתים

אין זה מקרה, כמובן, שמי שמרוויחים בגדול מהתפשטות הקורונה ומי שמקווים שהמגיפה תמשיך להשתולל (ביחוד בגלל חיסול מתחרים בינוניים וקטנים, מה שמגדיל בעשרות אחוזים את נתח השוק שלהם, וכמובן בגלל שכר עבודה שנשחק במהירות מחמת האבטלה שגורמת המגיפה), הם גם המזהמים העיקריים של הכדור, והם מי שעושים כסף גדול וקל מסחר-מכר בכלי ירי ובתחמושת המשמשים להרג סיטוני של אנשים.

ומי אלה?

אלה עשירי  החזירון העליון. המליאנים והתאגידים  הגדולים, שהימין הוא תוחעס לייקער קבוע שלהם, סנג'ר נרצע ונלעג, המנפיק מקירבו על הדרך גם פרופסורים ועיתונאים, שמעניקים היתרים מדעיסטים ופופולאריים לניצול, לשחיתות ולדיכוי, שמאפיינים את הקפיטליזם החזירי בכל אשר יפנה ויפרח.

בארץ, התמונה בקרב סרבני החיסונים ומכחישי הקורונה קצת שונה, בגלל הפרימאט הפוליטי. בתקופת שלטונו של נתניהו, בלטו חובבי הקונספירציות, מתנגדי הסגרים והחיסונים מקרב השמאל המקומי.  הם אלה שההפגנות הפרועות שלהם נגד נתניהו ושלטונו (בבלפור ובצמתים)  היוו, באותה הזדמנות, ביטויים של מרי והתרסה נגד הגבלות הקורונה, שלא לומר נסיונות לשבש את הנסיונות של מערכת הבריאות ומשרדי הממשלה להחניק את המגיפה.  זה מתוך תאווה ותיקווה להכשיל את נתניהו ואת המדיניות של ממשלתו – כישלונות שהיו אמורים להניב לשמאל דיבידנדים פוליטיים, ולחברה  קדישא הרבה עבודת קברנות.  השמאל הישראלי היה אז אוהד קורונה וחובב קורונה, לא סתם מכיל מתים אלא מעודד תמותה,  מרוב שנאתו השוצפת אל נתניהו.

וממש לא הפריע לשמאל, שעל הדרך הוא משרת באמונה את הקפיטליזם החזירי. שהרי בדיוק ממנו באים המימון והמצביעים של השמאל הישראלי: מסביון, הרצליה פיתוח, קיסריה, כפר שמריהו, נווה צדק, דניה, רחביה, רמת השרון, צהלה ורמת אביב, והדברים ידועים (הביטו בנתוני הקלפיות לפי מקומות יישוב).  זהו "שמאל"  שטוף שנאה, אליטיסטי, מתנשא, עשיר ומפונק. יותר פייק מאשר שמאל. כך כשהיה באפוזיציה וכך עכשיו כשותף בשלטון.

אך מאז ה-13 ביוני השנה, עת הושבעה ממשלת השמאל-מרכז, והאליל נתניהו נועד לנטוש את ביתו-מבצרו ברחוב בלפור,  השתנתה התמונה. זה לא שהשמאלנים "המרדניים" של הקונפסירציות חזרו בהם ועכשיו הם עומדים בתור לחיסונים, ומוכנים להפקיר את ילדיהם הרכים בידי הרופאים השטניים וזריקותיהם הקטלניות, אך הם איבדו את בולטותם באגף ההזוי הזה, ואת מקומם הולכים ותופסים הזויי הימין המטורלל, שעכשיו הם אלה המנסים לשבש את המהלך הבריאותי-ממשלתי להחנקת המגיפה.

כי הפוליטיקה, כלומר השנאה ליריבים הפוליטיים, מעל לכל. בטח מעל לחיים.

שר אוצר אביגדור ליברמן: "ישראל שלנו"? של מי?

שהרי גם השמאל, לא רק אצלנו אלא גם בעולם הרחב, רק משלם מס שפתיים ל"אקולוגיה", ולסכנה שב"התחממות כדור הארץ" (ראו את התוצאות האפסיות של "התקווה החדשה הגדולה" בכנס גלאזגו הכושל, בעקבות כנס פאריס הכושל שלפניו) ולצורך להציל את הכדור הזה שלנו, ביתנו היחיד,  מידי מהרסיו ומחריביו – עשירי החזירון העליון.

שהרי הם אלה, שקונים  בכספם את השמאל הבינלאומי והמקומי.

זהו "המימון"  הנדיב שמעניקות "הקרנות" של המליאנים  ל"עמותות" של "החברה האזרחית" או "המגזר השלישי " (המרכאות הכפולות מבטאות את  הבלוף והרמיה של המושגים האלה, המייצגים למעשה את סוכנויות הביצוע  הפוליטי הישירות, החוץ-ממשלתיות,  של החזירון השליט).

כי מי משלם, דרך "העמותות", משכורות נאות לאספסוף האינטלקטואלי של האינטליגנציה הבורגנית – שהיא הבסיס הסוציולוגי של הפייק שמאל הבינלאומי והמקומי? כמו כן, מי, לדעתכם, מממן את האוניברסיטאות והמכללות, מכוני המחקר וכמובן את התקשורת הממוסדת, טלוויזיה, רדיו ועיתונות מודפסת ודיגיטלית, ובטח את המפלגות, שהם אתרי הקינון המרכזיים של האגף השמאליברלי הצבוע והמתחסד, ושל הימין הפוליטי כאחד.

שרת כלכלה אורנה ברביבאי: יש עתיד? למי

וכך, הימין והשמאל, שתי הלסתות של החזירון העליון, פעם זו למעלה, ופעם האחרת, למי אכפת, משחקים למען בעלי הבית שלהם את המשחק המכוער והמסוכן של ה"הפרד ומשול",  טובלים באוקיאנוס של שקרים וגולשים בים של הסתה ושנאה.

טוחנים למענו  ולמען רווחיו אותנו, האזרחים הקטנים.

שמה בסך הכל אנחנו רוצים?

שנבחרינו "הדמוקרטים"  ימצאו את הדרך להגן עלינו מפני צר ואוייב, ויזהרו לא לחזק את הטרוריסטים הגרועים יותר או להכניס את בעלי בריתם של הטרוריסטים  הנ"ל לקואליציה, משיקולים פוליטיים-שלטוניים, כשהמשמעות היא הפקרת חיינו;

שימצאו את הדרך להתגונן מפני מגיפה ארורה, ולא יתייחסו אלינו כבשר-נגיפים בשרות מדיניות "ההכלה" הנתעבת שלהם;

שיתנו להתפרנס בכבוד, שזה לא רק גובה השכר או הקיצבה, שעכשיו הם זוממים  לשחוק באינפלציה המתוכננת;  זה גם המחירים שאנו משלמים על המזון והדירה, אלה המחירים ששרת הכלכלה, ה-X-גנרלית  מ"יש עתיד" (חה-חה,למי יש פה עתיד?), סנג'רית של בעלי רשתות השיווק, בהופיעה כקריקטורה  מ"מותק בול באמצע" ושל שר האוצר מ"ישראל ביתנו"  (חה-חה, של מי הבית הזה?)  נותנים למליאנים  מהחזירון העליון "קארט בלאנש"  להתחרע עליהם, ועלינו, במחירי המזון והדיור, כבר בחודשים הבאים.

זוכרים את המעשה בנוכלים,שאחרי שלוחצים להם יד, ראוי לספור את האצבעות? אלה אותם נוכלים,  שאחרי שמצביעים להם, כדאי לבדוק אם האצבעות עדיין ברשותנו.

 

 

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: