דילוג לתוכן

קצרים מהרשתות: תינוקיו לפיד, הקוסם ביבי, נוכלי פייסבוק שמתה, 3 טיפים ופירגון 1

נובמבר 7, 2021

תינוקיו לפיד "לא ידע" שלא נאות למנות גיסה. מאמי דמוקרטיה שכחה לציין שזה פויה, ואולי יבוא שוטר. הוא מיתמם, שכביכול אינו מבין, שהמינוי עצמו הוא טובת הנאה בעלת משמעויות כלכליות אדירות. גיסתו תשרת שם את האינטרס של אילי הנדל"ן מהחזירון העליון, שלפיד הוא סנג'רו המסור, פעם פרזנטור, ועכשיו לוביסט ושרת נאמן.

*****

תינוקיו לפיד, שלא ידע: החליף והגיסה

שמעתי את ח"כ דוד ביטן ברדיו, תולה תקוות רבות בבני גנץ לצורך  החזרה לכסא השר. כלומר, שגם גנץ יוכתם כשקרן שמפר הסכם, כמו אדונו של ביטן, ואז יציל את הביבי. כל זה, איך לא,   "בלי טריקים ובלי שטיקים", זו הפעם? עם ערבות מוצקה כבטון של אריה דרעי, כרגיל?
 
*****
טיפ 1 ליום: איך מנקים מברשת של מטאטא במהירות וביעילות, בלי כביסה באקונומיקה?  המברשת עשוייה שיער, ולכן מנקים אותה בעזרת מסרק מרווח שיניים.
 
*****
תוצאות ועידת גלזגו? כמו הקודמות בטוקיו ובפאריס. החזירון העליון, המזהם העיקרי, לא יתן שיגעו לו ברווחים, בעודו מתכנן הימלטות מפה.
 
*****
 
עוד טיפ 1 ליום: שימור פטרוזילה: לשטוף כמה פעמים בקערה, עד שהמיים צלולים. לייבש היטב במסננת. לחלק לצרורות, להדק כל אחד מהם בנייר סופג, ולערום את הצרורות  באריזת פלסטיק סגורה במקרר, במקום קר אך לא מקפיא.
 
*****
 

אופוזיציונר בנימין נתניהו:להוציא כובעים מהשפן

אומרים, שבליכוד רצה שמועה, שביבי מתמחה עכשיו בקסם חדש: להוציא משפן  כובעים, המוני כובעים, כמה שהוא רוצה. וזה מה שיחזיר אותו לבלפור, למרות שהתקציב עבר,
 
*****
 
והנה עוד טיפ 1 ליום: בצל ירוק משחיר? איך שמגיעים הביתה, לאטום מיד, ללא שטיפה, בשקית הדוקה מאוד, בעזרת גומיה, נגד חימצון, ולהניח במקרר, במקום קר. 
 
*****
 
מראיון עם צחי הנגבי בגלצ הבנתי, שמבחינתו טובים דולרים מקטאר לחמאס, תחת ביבי, למנהרות ולטילים קטלניים – מתרומות בשקלים של ערבים מישראל לאלמנות ויתומי השהידים בעזה, בתקופת ביבי ובנט.
 
*****
 
אחרי ההתנכלויות מצד פייקס-בוק,*, לא הייתי יושב שבעה גם אילו היתה מתה באמת
 
* כולל גניבה של 1,800 ש"ח מחשבון הבנק שלי, כולל שלילת היכולת לשתף פוסטים מהבלוג שלי "מאפיהו", כי לכתוב ששחקן הוליבודי מנוח "גנב את ההצגה"  משחקן אחר, בסרט מסוים, הוא "תוכן פוגעני", ה"נוגד את כללי הקהילה" מבחינת הרמאים האלה; כולל הוצאת כסף בטענות שווא על פרסום פוסט מתוך הבלוג המצונזר  בדף פייסבוק בתשלום (כי הכסף יענה על הכל, ותמורת 75 ש"ח ששילמתי, הם שכחו מ""התוכן הפוגעני" ומ"כללי הקהילה"), אך הנוכלים נצתנכלים הפיצו את הפוסט רק לחשבונות של חברי פייסבוק, שמתנהלים בשדות זרות; כולל מתן אפשרות לגורם מסחרי להשתלט על הדף המשולם הנ"ל; וכולל חוסר כל פעולה מצידם גם לאחר שמעשה ההשתלטות הנ"ל הובא לידיעתם; כל זה לא פוגעני אצלם, ומסתדר יופי, כולל הגניבה מחשבון הבנק (הכסף הוחזר לי, לאחר שהגנבים נתפסו על חם, ממוסמך) עם "כללי הקהילה" המוזרים. מין חתיכת קהילה שכזאת.
 
מתה? יופי חי.
 
*****
 
מלחמת בין השופרות מגל-כספית בכל בוקר ב-103FM, רק מדגימה כמה דומים, עד זהות, הימין והשמאל במעש ובטיעון. שתי המלתעות של החזירון העליון.  מינוי מושחת של לפיד, גיסה בדירקטוריון קק"ל? קבלו מינוי מושחת של אח ובן של דרעי לאותו בור שומן. העברת כסף לחמאס מצד בנט? כבר היה אצל ביבי. בנט ראש ממשלה חסר לגיטימיות עם 6 מנדטים? כבר ביבי הציע לו ראשות ממשלה עם 7 מנדטים. יחי ההבדל הקטן. ליקוקים מבישים לרע"ם? כנ"ל. ביבי ליקק קודם. כך תקציב לעיקור חתולים, וכו' וכו' עד אין ספור. מה שרע עכשיו מבחינת הביביסטים , היה טוב כשביבי עשה. מה שהיה רע אצל ביבי, עובר אצל השופרות של בנט.  ממשלת ביבי וממשלת ההמשך, לא שינוי ולא נעליים – . שתי מלתעות של אותו חזירון, פעם זו עליונה וזו תחתונה, והתחלפו בבחירות.
 
*****
 
האיום על חיי הד"ר שרון אלרעי פרייס: סוציופטים אובדניים צמאי דם, שאינם מסתפקים בהדבקתנו במגיפה. טרור של תתי אדם טיפשים ומרושעים.
 
*****
 
פירגון 1 ליום: לעוגת הקראנץ' בטעם שוקולד של אנטקוביץ. הבעייה: קניתי אותה בתור "'קראנץ' בטעם פרג"!
לא הייתי קונה, אילו ידעתי.
אז למה פירגון? כי העוגה היתה טריה, והבצק היה טעים.
 
 
 
 

From → כללי

6 תגובות
 1. קמיליה permalink

  לפינת הטיפים:

  1. לא הכרתי את פטנט המסרק והמטאטא. מעוניינת לנסות. האם אין צורך במסרק גדול באופן חריג?

  2. להארכת משך החיים של עשבי תיבול טריים כדוגמת פטרוזיליה:
  יש תחליף לנייר הסופג בו אתה משתמש (מוצר חד פעמי בעייתי לסביבה. אולי גם לכיס) + טכניקה שאולי חוסכת מעט זמן.
  משתמשים במטלית רצפה מהזן החדש (צבעונית, דקיקה ובעלת כושר ספיגה מעולה). בביתי ידוע שבמטליות הירוקות משתמשים רק בתוך המקרר, ולא לניקיונות.
  מסדרים את המטלית בצורת אקודדיון, דוחפים לתוך כל אחד מהקפלים מעט גבעולים, ואז מקפלים את כל היצירה לשנים או שלושה לרוחב, ודוחפים אותה לתוך שקית נילון שמוכנסת למקרר.

  3. ירקות שהתחילו להשחיר נהגתי לזרוק מיידית. אולי כדאי לי לנסות פעם, כעצתך, לנסות לחנוק את תהליך ההשחרה.

  אבל כללית, להארכת משך החיים של כל ירקות השורש – כולל *בצל ירוק*, צנונית, גזר, סלק, שורש סלרי, שורש פטרוזיליה ועוד ועוד: יש לנתק את השורש מ"כרבולת" הגבעולים והעלים שיוצאים ממנו. הסיבה: הריקבון תמיד מתחיל בנקודת תחילת הצמיחה + במקום זה הגבעולים הכי מצופפים זה לזה (הם צפופים בערך כמו מתחת לגומיה הכורכת צרור עלי תיבול – עוד אזור מיועד לפורענות, שממנו מתחיל הרקב. אלא אם ממהרים להיפטר מכל הגומיות).
  כאשר משתמשים גם בשורשים וגם בגבעולים ובעלים – יש לשמור *בנפרד* את העלים ואת השורשים. לפחות בשני הקצוות של אותה מטלית ירוקה.

  אהבתי

 2. כתמיד, קמיליה, אני מודה לך על הערותיך. ולעניין: 1. אני משתמש במסרק סטנדרטי, אך ארוך ומרווח שיניים, שקניתי בזמנו לתלתלי הפרועים, שהתמתנו, רוחבו 10 ס"מ, בערך כרוחבה של מברשת המטאטא, ומעביר אותו לאורכה עם תוצאות מצויינות. 2. לא מכיר מטליות צבעוניות. בעירי הן לבנות. קצת חושש מהחומר שנראה לי פלסטיקי מדי למגע עם ירק לח, אך אנסה לעשות כעצתך. 3. בבצל משחירים במהירות העלים הירוקים החיצוניים, שאפשר להסיר במהירות במשיכה לכיון החלק הלבן. וחבל לזרוק את התינוק רק בגללם. אני שומר את העלים עם הגבעול בעשבים ירוקים, כי הם שואבים ממנו את המשך טריותם.

  אהבתי

 3. קמיליה permalink

  לא יתכן שמטליות המיקרופיבר לא גודשות בהמוניהן את *כל* חנויות הסדקית סביב שוק תלפיות ובתוכו. כנראה ראית אותן אלפי פעמים בזווית עייניך, אך התעלמת מעצם קיומן.

  רצוי להכיר אותן *גם* למטרות ניקוי. כושר הספיגה שלהן, בהשוואה לסמרטוטי הרצפה הלבנבנים מהדור הישן, מופלא.

  איני מומחית בתחום אך נראה לי שהן בטוחות גם לעטיפת מזון.
  כבר שנים רבות שאני עוטפת בהן חלק משמעותי מהפירות והירקות שאני מכניסה למקרר. (בעיקר עלים ומלפפונים).

  עשה חיפוש גוגל על מטליות פייבר – ותחזה בתמונות מאוד מוכרות.

  Liked by 1 person

  • את צודקת. לא הכרתי כלל את החומר הזה. אך בדקתי ברשת, וכפי שחששתי, מדובר בחומר עשוי מפוליאסטר וניילון, כלומר, מנפט+ חומרים סינטתיים. אני לא מחזיק מזון, גם לא במקרר,בתוך חומרים עשויים נפט. רק בחרס, זכוכית, נייר ובד או נירוסטה. ראיתי שבמקרה של שריפה, הפייבר מדיף רעלים מסוכנים. מזה אני מבין שבמקרה של תנאי מזג אוויר קיצוני, וגם קור הוא עלול להתברר כבעייתי למזון.כ מניסיוני, חומרי מזון המוחזקים בפלסטיק/ניילון לזמן ממושך במקרר נוטים להתקלקל במהירות.

   אהבתי

   • קמיליה permalink

    פקחת את עיני.
    בכלל לא העליתי על דעתי שחומר בעל כושר ספיגה מופלא הוא סינתטי (ולא טבעי).

    אני מודעת היטב לסכנות החימום בפלסטיק (לדוגמא חימום במיקרוגל) אך לא חשבתי שקיימות סכנות גם לשמירת המזון במקרר.

    בכל מקרה -תודה

    Liked by 1 person

 4. נסי-נא פעם להפקיד שאריות מרק או רוטב או תבשיל מאותו משלוח, לאחר צינון, מחצית באריזת פלסטיק וחצי בצנצנת זכוכית, שיאושפזו סמוכים זה לזה במקרר, ולאחר כמה ימים תוכלי לעמוד על ההבדלים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: