דילוג לתוכן

ממשלת הזדון של החזירון העליון נפטרת למען הרווחים מאלף ישראלים(בינתיים) שמתים בחודש

ספטמבר 13, 2021

כך הפכו חיינו  הפקר בידי כנופיות וכתות של עובדי עגל הזהב, שהדבר הקדוש היחיד בעיניהם הוא שורת הרווח במאזן, והחיים בעיניהם כקליפת השום.

שבע המפלגות (היהודיות) שהרכיבו את הקואליציה הנוכחית קיבלו בבחירות  לכנסת ה-24 השנה 47.82% מהקולות הכשרים. קרוב למחצית מהציבור(השותפה הערביה "המאוחדת" בראשותו של מנצור עבאס קיבלה  3.79% מהקולות.)

אבל איזו מחצית היא זאת? את מי באוכלוסיה משרתת הממשלה הזאת? למי היא מחוייבת? את החשבון של מי היא עושה? את האינטרסים של מי היא משרתת?

עיון זריז  בתוצאות בקלפיות, לפי מקומות יישוב ולפי השכונות בערים, ובחינת מהלכיה של הממשלה, מגלים את התשובה.

זוהי ממשלה מובהקת של החזירון העליון. של גדולי העשירים, של הטייקונים והמליאנים, בעלי התאגידים, החברות הגדולות והרשתות. אותם היא מייצגת, ואותם היא משרתת.

בטח במדיניות הקורונה שלה,שכולה מוכוונת כסף. למליאנים, כורזת הממשלה – "שירוויחו!" ולאזרחים מהשורה – "שימותו"!.

ולעובדות:

בכפר שמריהו של המיליונרים, קיבלו שבע מפלגות הקואליציה 84.33% מהקולות. פי 1.76 ממה שקיבלו בשיעור ארצי. מהמיליונרים של היישוב "הקהילתי" מתת, קיבלה הקואליציה 85.09  אחוזים מהקולות. מעשירי הדרום ביישוב עומר , קיבלו לפיד, בנט ושות' 81.15% מהקולות.

בקלפי 4991 בבית הספר בלפור בתל אביב (שינקין והסביבה) קיבלה ממשלת הזדון 84.29% מהקולות, ועוד בתל אביב, בבית הספר המשתלה בשכונת הווילות צהלה, נרשם אחד השיאים – 87.7% מהקולות, פי 1.84 מהשיעור הארצי. לשם השוואה, בקלפי 856, רב שרותים לקשיש, בדרום העיר, קיבלה ממשלת בנט 44.9% מהקולות, לעומת תל אביב-יפו כולה,  עם 73.08% מהקולות..

קרוב, מגורי החזירון העליון במושבת העשירים סביון(77.49% לממשלת הזדון), וברחוק – מגורי המשרתים בשיכונים של אור יהודה (27.76% לממשלת המיליונרים)

בסביון של המיליונרים  קיבלו מפלגות הקואליציה 77.49% מהקולות. זה לעומת 27.76% מהקולות שקיבלו באור יהודה הסמוכה, העניה יותר. בקיסריה של הארמונות הצביעו 72.99% לממשלה שסילקה מבלפור  את תושב היישוב בנימין נתניהו. זה לעומת אור עקיבא הסמוכה, שם קיבלו ממפלגות הקואליציה כ-40% פחות – 33.47% מהקולות.

ברמת השרון קיבלו מפלגות הקואליציה 77.83% מהקולות,

המפלגות האלה  קיבלו בשכונת העשירים החיפאית דניה, בקלפי 177.2 במועדון הצופים, 74.55% מהקולות, לעומת התוצאה הכלל חיפאית60.39%

בקלפי 134 בבית הספר לאמנויות בשכונת העשירים הירושלמית טלביה, קיבלה ממשלת הזדון של לפיד, בנט, ליברמן, סער, מיכאלי, הורוביץ  ושות' 59.27% מהקולות., זה, כי עשירים דתיים וחרדים שגרים בטלביה, שומרים אמונים למפלגותיהם המגזריות. ועדיין זה פי 2 ויותר ממה שקיבלה הקואליציה בכל הקלפיות הירושלמיות28.39% מהקולות.

התמונה ברורה.

ואיך ולמה משרתת ממשלת בנט-ללפיד וחבריהם את החזירון העליון, עם מדיניות ה"לחיות עם הקורונה" ו"להכיל את המתים", שהיא מנהלת?

פשוט ביותר: למגיפת הקורונה יש שלוש תוצאות כלכליות עיקריות:

א. מספר עצום של עסקים קטנים ובינוניים נסגרים,  בגלל המגיפה, ומי  שזוכים "מן ההפקר" (כלומר, מהקורונה וממדיניות הממשלה) הם, כמובן הגדולים. הרשתות, התאגידים והחברות הגדולות, שגם הממשלה וגם המערכת הבנקאית מתייחסות אליהם בחיבה רבה, בתור בעלי הבית האמיתיים של המדינה (זוכרים את הסידרה המצויינת ב"כאן"" מותק בול באמצע – בדיוק ככה זה מתנהל).

ב. סגירת העסקים, כולל ענפים הנפגעים במיוחד מן הקורונה (תיירות,תרבות) שולחת עשרות ומאות אלפים לצבא המובטלים.

ג. לגידול באבטלה יש השפעה מיידית ורבה על שכר השכירים, הצונח והולך. שמבחינת הגדולים, זה אומר הקטנה משמעותית בעלויות השכר הגבוהות, מה שביחד עם הגידול במכירות, מתבטא ברווחים ענקיים, חסרי תקדים.

כמה?

קבלו את הבוננזה של המערכת הבנקאית, לפי הסיכום של "כלכליסט":

"הרווח הנקי של ארבעת הבנקים הגדולים(הפועלים, לאומי, דיסקונט ומזרחי טפחות) ברבעון השני (של 2021) עמד על 4.9 מיליארד שקל, קפיצה של 262% לעומת הרבעון המקביל. בסיכום המחצית הראשונה של 2021 כבר מדובר על רווח נקי של כמעט 9 מיליארד שקל לעומת 2 מיליארד שקל במחצית המקבילה אשתקד".

ועכשיו חברות הביטוח, שוב לפי כלכליסט:

"כלל ביטוח מסכמת את הרבעון השני עם זינוק של 156% ברווח הכולל, שהסתכם ב-357 מיליון שקל, בהשוואה ל-139 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה."

וגם:

"הפניקס… דיווחה הבוקר (ה') על רווח כולל של 356 מיליון שקל ברבעון החולף"

וכן:

העליות בשוקי ההון העבירו את מנורה מבטחים לרווח רבעוני של 201 מיליון שקל" 
 ומס. 3, חברת הראל:
" קבוצת הביטוח  רשמה ב-2020 רווח כולל של 833 מיליון שקל," 
ןמה ב-2021:
בנטרול השפעות חד פעמיות הרווח הנקי מסתכם ל-398 מיליון ש"ח.
 והנה מה שעשתה חברת מגדל:

"שווי השוק של מגדל עלה לכמעט 5 מיליארד שקל, החברה רשמה ברבעון הראשון רווח נקי של 233 מיליון שקל."

ואיך התפננו רשתות השיווק הגדולות (עם המחירים המטורפים שלהן, כפי שלמדתי על בשרי בתקופת הקורונה, עכבר שווקים שכמוני), בעיקר על חשבון המכולות והשווקים? קבלו:

"התיאבון הגובר של הציבור בשנת הקורונה הקפיץ את רווחי רשתות המזון ב-64% לכמעט מיליארד שקל. "

"תנובה הציגה ב-2020 רווח תפעולי תזרימי (Ebitda) של 900 מיליון שקל ורווח נקי של 300 מיליון שקל"
 וגם על חברת שטראוס אין צורך לרחם
 החברה מסיימת את הרבעון (הראשון של2021) ברווח נקי לבעלי המניות של כ-206 מיליון ש"ח – עליה אורגנית של כ-25.6%"
 והנה חברת קסטרו מענף ההלבשה, התוצאות על חשבון המוני חנויות הבגדים בענף שסגרו שערים:

"קבוצת קסטרו-הודיס פרסמה תוצאות רבעוניות חזקות, כאשר הכנסותיה זינקו ב-56%,  ובמחצית הראשונה נרשם רווח נקי של 65.1 מיליון שקל."

וקבלו את  דלתא?

הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2021 נסק ל-25.3 מיליון שקל".

והנה חברת פוקס:

"כל רווחי המחצית הראשונה של השנה, 154 מיליון שקל, יחולקו כדיבידנד למשקיעים."

ומיהם " המשקיעים" שחולקו להם "דיבידנדים" בסך 154 מיליון ש"ח? ובכן,  אלה בדיוק המליאנים של החזירון העליון, בדיוק אלה שהצביעו בהמוניהם בעד ממשלת הזדון בסביון ובקיסריה, בהרצליה פיתוח , בצהלה, בדניה ובטלביה. הם ולא אחרים. אלה שממשלת הזדון (והתקשורת המימסדית המסואבת)  משרתת אותם בנאמנות כלבית במדיניות ה"שימותו" שלה.

ובענף הנדל"ן בכלל  שמח, כי ממשלת הזדון הנוכחית ויתרה אפילו על העמדות הפנים של קודמותיה, כאילו יש כוונה למישהו לבלום את הדהירה המטורפת במחירי הדירות והדיור.

"חברת "אזורים"  דיווחה על מכירות של 885 דירות בכ–2 מיליארד שקל במחצית. זאת(של 2021), בהשוואה למכירות של  995 דירות בכ–1.7 מיליארד שקל ב–2019 כולה.".

והנה דיווח על הרבעון השני של 2021 של עוד ענקית נדל"ן, "הכשרת הישוב":

"שיערוכים חיוביים סייעו לחברה להציג רווח נקי של 44 מיליון שקל."

ואפשר להמשיך בכך עוד ועוד, ענף אחרי ענף. מלונאות, טכנולוגיה ועוד ועוד. אבל נראה לי שהתמונה כבר ברורה: תקופתה של מגיפת הקורונה, שמאיימת על חיינו, שמביאה לקריסה כלכלית ולאבטלה של מאות אלפים, לסבל, פחד ומוות,של האזרח הקטן, היא גן עדן ובוננזה כלכלית נהדרת לחזירון העליון, שאותו משרתים בנאמנות כלבית ממשלת הזדון, "המומחים" מהרפואה  והתקשורת הממוסדת.

צריך להודות, חברימוס:

חיינו הפכו הפקר בידי כנופיות וכתות של עובדי עגל הזהב, שהדבר הקדוש היחיד בעיניהם הוא שורת הרווח במאזן, והחיים בעיניהם כקליפת השום.

 

 

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: