דילוג לתוכן

הקורונה ומלחמת הדורות

ספטמבר 13, 2021

החברה גליה ע. כיבדה אותי בתגובה שהועלתה בה סוגיה חשובה לעניין המאבק במגיפה, שלא עוסקים בה די – מלחמת הדורות. לכן בחרתי להביא פה את תגובתה, ואת תשובתי

 

גליה: בוא נשים את זה על השולחן.אתה כותב מתוך פוזיציה.פנסיונר, מבלה הרבה זמן בבית, יש לך זמן להקשיב לכל התוכניות ברדיו ולצפות בכל תוכניות הטלוויזיה. יש לך זמן לכתוב פוסטים ובלוגים.בשבילך, סגר זה פתרון הגיוני, ואולי בצדק מבחינתך – אתה לא מגדל ילדים, לא צריך להגיע לעבודה בבוקר, מן הסתם הקריירה כבר לא בראש מעייניך, גם לא חו"ל ולא נופש.זה בסדר גמור שזוהי הפוזיציה שלך, וזוהי זכותך להפציץ את הפיד שלך בקללות ובעלבונות על כל מי שלא חושב כמוך.

רק תזכור שלאחרים יש פוזיציה אחרת, והם הרוב במדינה.הם גם הרוב באנגליה, בדנמרק, בארצות הברית, וברוב מדינות העולם. (כמובן, חוץ מניו זילנד האי הבודד באוקינוס). עבור רוב בני האדם בעולם – הסגר זה עניין של פרנסה, של תעסוקה, של בריאות נפשית, של חיים עלי אדמות.במלחמה אנשים נשלחים למות כדי שאחרים יוכלו לחיות. מי שמנסה לשאול למה ? מוקע כפציפיסט ובוגד. כי אולי זה לא צודק ולא אנושי אבל זוהי הישרדות.במלחמה נגד וירוס הקורונה כבר הגיעו למצב בלימה עם החיסון, במחיר כבד של 7,000 מתים.

מצביאי המלחמה טעו לאורך כל הדרך, והוחלפו במצביאים שאולי יטעו גם, אבל אפשר ללמד עליהם זכות: למלחמה הזו אף אדם בעולם לא התכונן.מרגע שהגענו לבלימה, ומכאן ואילך, רוב המתים והחולים קשה הם אלה שלא רוצים להתחסן – הם ג'יהאדיסטים מתאבדים בשם קדושת הזכות לבחור קונספירציה.שבועת הרופא מחייבת להציל גם כאלה, ולמזלם, הרופאים עדיין מתייחסים אל השבועה כמחייבת ומתעלמים מהזלזול של הנדבקים במדע ובהיגיון.מי שבוחר לא להתחסן, ולא בגלל בעיות בריאותיות שלו עצמו אלא מתוך תפיסת עולם – חי בעולם דמיוני שיכול להרוג אותו, לגרום לו למחלה קשה, לייסורי גוף ונפש. וכמו שאמרו ג'ו ביידן, ואחריו ראש ממשלתנו בנט – אנחנו מאבדים את הסבלנות אליהם. שיילכו לחפש עולם אחר לחיות בו.אנחנו, רוב בני האדם, רוצים לחיות. מאמינים במדע ובהגיון, ומוכנים לנהל סיכונים כדי להתפרנס, לגדל ילדים, לצאת לנופש, לראות סרט בקולנוע, לשבת על שפת הים ולראות שקיעה.

בשלב הזה של המלחמה, המסקנה המתבקשת היא שהסגר לא מנצח, בטח לא בישראל המורכבת מקבוצות גדולות של אנשים שמתעלמים ממנו.זהו.אתה מוזמן לשפוך חמתך.

ולהלן תשובתי:

את לגמרי צודקת, גליה. לא מזמן, ב"פרלמנט" שלנו, הסברתי לאחד החברים, שכלל אין לי דעות שלא משרתות את האינטרסים הבסיסיים שלי. זה כי הדעות שלי הן שלי. לא אני שלהן. ורק טיפשים גמורים, לדעתי, מאמצים לעצמם דעות שמנוגדות לאינטרס שלהם.

קנה המידה שלי לבחינת התוקף המוסרי והלוגי של הדעות שלי הוא יהודי לגמרי: "ואהבת לרעך כמוך". או בניסוח הקנטיאני, שעמדה היא מוסרית אם היא יכולה לשמש כחוק כללי (במקרה הזה, שמירת חייו המקודשים של כל חי, גם זה לפי היהדות), ולכן לא תצליחי, ואף לא אחד אחר, לערער על התוקף של עמדותי, לא מבחינה הגיונית ולא מבחינה מוסרית.

חוץ מאשר, תוך התפרצות לדלת פתוחה, כפי שאמנם עשית, תוך האשמתי כ"אינטרסנט". הראי לי אדם שמתעלם מצרכיו הקיומיים, ומאמץ לעצמו מערך דעות שפוגע בו, ואראה לך טמבל אובדני (האגף השמאלני שלנו מפוצץ בטיפשים כאלה.)

איך, לדעתך, תנהג פה ממשלה בעוד עשרות שנים בחבריה של הממשלה הנוכחית, ובני גילם, הצעירים יחסית(בינתיים) במקרה של מגיפה עתידית, כשכבר יהיו ותהיו בעצמ(כ)ם זקנים בקבוצת סיכון? לא בשיטת "שימותו" של ממשלת הזדון הנוכחית והנוהים אחריה? בבחינת "על דאטפת אטפוך", ומה שעשיתם אתם אז להוריכם, רשעים טיפשים שכמוכם, אנו עושים לכם עכשיו, טמבלים בני-מוות, שכה קצרי-ראות וכה סתומים בלחץ הייתם.

בעייה קשה אחרת בטיעון שלך, גליה, היא הניתוק מהעובדות שאין לחמוק מהן: ההצלחה של הסגרים בניו זילנד (27 מתים, 5 למיליון תושבים) ואוסטרליה ( 1,098 מתים, 42 למיליון תושבים), לעומת ישראל של שיטת "שימותו" הרפואית, 7,838 מתים, 792 למיליון תושבים. (כל המספרים נכונים לאתמול)

ברור, שמספר הצעירים שמתו בישראל במגיפה , עולה לאין שיעור על מספרם של כלל המתים בניו זילנד, ואולי גם באוסטרליה. כך שהשיטה של "לחיות עם הקורונה", ו"שימותו", היא רצחנית ולא מוסרית בעליל – לכלל האוכלוסיה. ואגב – גם מבחינה כלכלית שיטת הסגרים הרבה יותר מוצלחת, וגם פה העובדות והמספרים מדברים בקול רם וצלול.

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: