דילוג לתוכן

"הארץ" ולכידת הבורחים/ קנטטות לנאכבות ולנאקסות

ספטמבר 12, 2021

הלכידה הזריזה של 4 מ-6 הרוצחים שנמלטו לא באה טוב להוגים של עיתון "הארץ". במאמר המערכת הובעו תרעומת ותהיה על המספר הגדול של הפלשתינים האסורים ועצורים במתקני הכליאה בישראל. נראה, שלמומחים לענייני  ביטחון של העיתון הזה יש רעיונות הרבה יותר טובים באשר ליחס הנאות כלפי טרוריסטים רצחניים, שחלקם כבר ביצעו את זממם, וחלק מהם הצליחו אנשי הביטחון לעצור עוד בשלבי התכנון וההכנות.

טוב, נו, מה הפלא. ב"הארץ" נהוג לראות ברוצחי יהודים מהזן הפלשתיני לוחמי חרות נועזים, אולי אפילו "שאהידים". להצדקת עמדתם, הם נוהגים להזכיר את לוחמי המחתרות היהודיות, האצ"ל והל"חי, לפני קום המדינה, שפגעו גם באזרחים, ערבים או בריטים. הצבועים השקרנים הללו לא מזכירים שהיה מדובר בארגונים שהוגדרו כ"פורשים"; שפעילותם, במיוחד נגד אזרחים, הוקעה  ונשללה; שחבריהם נרדפו, ואף הוסגרו לידי השלטון הבריטי הזר; כשבראש  המוקיעים והרודפים את חברי המחתקרות  נמצאו הוריהם הפוליטיים והתרבותיים של שקרני "הארץ" מהשמאל הישראלי של אז. לא דומה כלל ליחס של המימסד הפלשתיני, כולל הימין וכולל השמאל, לרצח גזעני של יהודים, שהמימסד הזה תומך בו (כולל בבונוסים המשולמים לרוצחים לפי גולגלות המתים), כמו הוגי "הארץ" האנטישמים.

וגדעון לוי הבלתי-נמנע, באותו עמוד,  מודה בגלוי בצערו על הלכידה המהירה של הרוצחים. הנחמה שלו היא, הנפילה על הפנים של חוזי השחורות (כמעט כולם חבריו לתקשורת הממוסדת),שניפחו את משמעויותיה הרחבות האפשריות של הבריחה כדי להזהיר, כרגיל אצל רובם, מפני עוד סוג של אינתיפאדה פלשתינית. הוא לא מזכיר, כמובן, את מה שעמד בשורשן של החששות האלה – ההתפארויות וההתפרעויות, האיומים ותקוות השווא של אהוביו הפלשתינים. למשל איימן עודה, שעומד בראש "הרשימה המשותפת", שכתב, שאם 6 אסירים הצליחו לפרוץ את הכלא – מיליוני פלסטינים יעצרו את הכיבוש(!). הגיון-ברזל והיסק לוגי למופת.

איזה אידיוט.

אבל אידיוט שימושי מבחינת "הארץ", כשבצוותא חדא עימו, הם חלילני המלין, שמנגנים לפלשתינים האומללים קנטטות וסימפוניות לנאכבות ולנאקסות הבאות, כשהם מעודדים את מסעי האלימות והרצח של "לוחמי החרות" הפלשתינים.

From → כללי

2 תגובות
  1. אנונימי permalink

    ציפית למשהו אחר מאל-ארד?

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: