דילוג לתוכן

קורונה/ כל הדרך מדאחקות מפוקפקות לחקירת רצח

ספטמבר 9, 2021

כבר מזמן נפל לי האסימון, שתהום עמוקה פעורה, בין מה שנקרא בתרבות הרדיו העכשווית שלנו הומור, ובין השאיפה הטבעית שלי לגעות בצחוק, או לפחות לחשוף שלוש-ארבע שינים קידמיות בחיוך מנומס או גם מהורהר.

לכן, תמיד כשאני מבין שנקלעתי לתכנית רדיו ובה קטעים "הומוריסטיים", אני בורח לכל דבר  אחר שמושמע במכשיר באותה עת, ולא גורם לי הוקרה למאמץ הניכר, מבוכה עזה  והשתתפות בצער.

אך בשעת אחה"צ בערב החג, הייתי לכוד במקלחת, כשרצפה רטובה וחלקלקה, אצבעות לחות ומבעבעות משמפו (שגם עיוור את עיני), מפרידות ביני ובין המכשיר המנגן וכיוונונו, ונאלצתי להאזין.

ובכן,  הנה מה שהיה לנו : מראיין ומראיינת שעד עכשיו  לא זיהיתי, דובבו את זוג המצחיקנים דובי וריבקה.

לשאלה מה ישליכו בעונת "התשליך", השיב דובי שישליך את רבקה. ובשלב השאלה הזהה השיבה ריבקה המצחיקונת –  כן ניחשתם.

ושתבינו: עם כל הבעייתיות, זה היה הקטע הכי מצחיק. הרי כבר ידוע, שהמנהגים הפרימיטיביים של יהודים, ויהודים בכלל,  גם כשהם ישראלים, מחלצים את המטב מהמצחיקנים הרווחים אצלנו, גם ברדיו, ברמה של, "האם אלוהים יכול לבשל  כמות של מרק, שהוא לא מסוגל לבלוע?" או  "אם לא עם הפלשתינים,  עם מי אתה רוצה שנעשה שלום? עם אוסטרליה ואוקינאווה?"

מה-זה מצחיק.

כי אחר כך  גלש ההומור הרדיופוני הפרוע של הצברים העוקצניים, דובי וריבקה וגם המראיינים האלמונים,  לכל מיני חיקויים של מבטאי עדות. אך עוד לפני  שהדאחקות העדתיות ברדיו הגיעו  למאגרב,  כבר ייבשתי את הביצות והאצבעות, והעברתי ברדיו לסוג של שירי  כינרת, רועים הו-הו  ומדורות , שנהוג לשדר אצלנו לקראת ארוחות חג. אולי  כמוסיקה שפותחת תיאבון. שוחים ועושים קומזיץ עם כבש על האש.

טוב, זה היה סתם קטע ארסי,  חשבון קטן שכבר מזמן היה בא לי לסגור. תכלה שנה ובדיחותיה התפלות, ולוואי שתחל שנה עם בדיחות  מצחיקות  באמת.

*****

כי שנת תשפ"א, מה לעשות,  כבר היתה השניה לבדיחה ענקית,  שמתבדח על חשבון כולנו איזה ננו זיכרון "אורגני", סוג של חי קטנט בשם "קורונה". וגם השנה המשיך המנחוסון הפיצפון  לעשות צחוק ממיטב המוחות המדעיים בשכונה, עתירי נובלים ופרסי ישראל; להתבדח על חשבון הפוליטיקאים והגנרלים הג'בארים אדירי הכוח, שבהינף אצבע  יכולים להביא את פני כדור הארץ למצב של  פודרה לפנים; ותראו שהוא עוד יעשה צחוק גם מבעלי הבית האמיתיים פה בגלובוס, אלה ששמם יצא כמי שמסוגלים לנחש את המגמה בשווקים, וגם להשפיע עליהם (בהם אעסוק בפוסט הבא). אלה שממלאים לעצמם שקים של כסף רק מזה שבכנסת  עברה איזו תקנה חדשה,  שכבר אושרה בבגצ החמוד, הטוב והמיטיב.

והחלק הכי מצחיק  בבדיחה הוא, שהתשובה האמיתית לנגיף מצויה מתחת לאף. היא כבר נוסתה והיא כבר הצליחה.

כי  הרי  סתם  צריך לתת לננו הנתעב להשריץ כל מה שהוא רוצה ולהפיץ כמה צאצאים שהוא רק יכול מתוך גופו של הנשא, ורק יש  לדאוג,  שלא יהיה בסביבה שום קורבן לשכפוליו המסוכנים, וככה, בלי שום מאמץ נוסף, לתת לו להגיע ל"עד 120" שלו, שזה 14 יום. ככה הוא וככה כל הקטנטנים שהוא מייצר. שבועיים של חיים ופעילות – זה מה שקצבו לו הבורא וזכרונו הקצר. ואז הוא מת וחסל, ונשכח ממנו עד הננו הבא. ואם בכל זאת מישהו נדבק-  רק אותו דבר עוד 14 יום, וזהו.

לזה קוראים לוחמה ביולוגית.

רוה"מ ג'סינדה אדררן, נשואה לקלרק גייפורד +1, שלא התאים לה לחיות גם עם הנגיף

וזה הרי מה שעשו במדינת האיים ניו זילנד, ואין אדם בעולם שלא יודע זאת. איכשהו, לראש הממשלה המקומית שם, ג'סינדה ארדרן, לא התאים "לחיות עם הקורונה" (היא נשואה +1), והיא הטילה על ארצה שם סגר כפול של 28 יום, שני מחזורי חיים של הנבל הזעיר וצאצאיו ואחר כך עוד 7 ימים לבדיקות ולווידוא הריגה.

וזהו.

כן, נכון, מאז היו שם עוד הופעות של הנגיף,. אך הכל מיבוא, מחולים שהגיעו לאיים  ממדינות שבהן ניסו "לחיות עם הקורונה", או ממדינות שסמכו על חיסונים (שהתברר כבר שהנגיף הבדחן מצליח להסתדר איתם), הופעות, שדוכאו מיד באכזריות נוראה באותה שיטת סגר, אך מקומי וקצר ולא כללי וארוך.

ובינתיים, ב-20 חודשי המגיפה,  מתו להם בניו זילנד 26 אנשים בסה"כ, מתוך 5 מיליוני תושבים במדינה.

אפשר למצוא את כל הפרטים על השיטה הפשוטה והטבעית הזאת. אין שום איפול ושום צנזורה על הדיונים והשיטות, התקציבים והמחירים, כמו שיש אצלנו. הכל-הכל ידוע וזמין.

 מה שעשו בניו זילנד  אפשר (וחייבים) לעשות בכל מקום.

ואמנם שיטות דומות הופעלו  – בהצלחה רבה – גם במדינות אחרות, בעלות משטרים שונים, אוכלוסיות שונות  ומימדים שונים.

רוה"מ נפתלי בנט: "לחיות עם הקורונה" בדרך לחסל אחד מכל אלף ישראלים.

אפילו ראש הממשלה הנוכחי שלנו פה, נפתלי בנט, שכבר הביא  אותנו לשיאי הידבקות ועם קצת סבלנות יביא גם לשיאי תחלואה ומוות, התפעל מאוד באיזו תקופה מהמבצע הניו זילנדי המוצלח.

אך זה היה בתקופה שהוא היה באופוזיציה והיו לו עניינים לסגור עם הממשלה הקודמת והעומד בראשה.

ואילו   כרגע נראה, שדברים טובים כעמו שם (סגר קפדני מחסל נגיפים), שרואים מהאופוזיציה – הופכים לאסון נורא כשמתקמבנת  לפוליטיקאי הקטן בנט קואליציה משלו.

אז איך נתייחס לזה, שפוליטיקאים ו"מומחים", שלבטח יודעים על שיטה שהוכחה יעילותה  לעצירת הנגיף ואף לחיסולו, לא נוקטים בה, וכתוצאה מתחייבת מכך, אנו פה, למשל, מתקדמים לנו כרגע בקצב די קבוע   לעבר 8,000 מתי מגיפה פה בארצנו, בקרוב פרומיל, אלפית  מהאוכלוסיה; ולעוד מאות ואלפי אנשים מתים ליממה בהמון  מדינות בעולם, מתוך מאות מיליוני חולים( נככון לאתמול – 223,470,973 שנדבקו  בעולם, ו-4,611,317 מתים במגיפה), כשמיליוני עסקים נסגרים ועשרות מיליונים מאבדים מקום עבודה.

*****

וכבר שום דבר לא מצחיק. כי לכל ברור שעם השיטות האלה, חיסונים, "אקורדיונים", "בדיקות סרולוגיות"  ו"לחיות עם הקורונה", צפוי לנו גם בעתיד רק בלגן פרמננטי כמו עד כה וכמו עכשיו.

מוות וחידלון.

ורק פוליטיקאים שקרנים וסנג'רים שלהם מהתקשורת המסואבת, יכולים עדיין לקשקש על "חזרה לשגרה" ועל "כלכלה יציבה" ו"לחיות עם הקורונה".

אף בנאדם סביר כבר לא מאמין להם.

וככה הבדיחה הופכת בעצם לחקירת מקרה רצח המוני, כי זה בדיוק מה שקורה לנו

כן, יש לי חדשות רעות מאוד בשבילנו, האזרחים הקטנים.

לחבר'ה האלה ששולטים בנו, בכלל לא אכפת מהחיים שלנו.

ועל כך בפוסט הבא.

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: