דילוג לתוכן

מהפרלמנט (02): ציונות – קולוניאליזם, או שיבה למולדת עתיקה?

יולי 18, 2021

היציאה המופרכת  של הח"פ (חבר פרלמנט)האנטישמי מהפוסט הקודם (בעניין הטיהור האתני שעורכת הציונות בפלשתינים)עוררה את חמתו של ח"פ אחר, הממוקם בקצה הציוני שלנו.  הוא פנה אל האנטישמי התורן בשאלה ישירה: "האם לדעתך ציונות היא קולוניאליזם?".

התשובה היתה ברורה, מבחינתו של הח"פ הפייק-אנטישמי שלנו. לא עזרה לח"פ הציוני הטענה, שקולוניאליזם היא תופעה שאיפיינה את מדינות אירופה, שכבשו להם בכוח הזרוע נחלות במדינות לא להם והושיבו בהן את בני עמיהם כשליטים. בעוד שהציונות, עד למלחמת 1948, לא נטלה רבע דונם של אדמה מקומית בכוח הזרוע, ואין ולא יכולה להיות טענה עמידה ורצינית הנוגעת לאדמות שנכבשו במלחמת המגן ההיא מול המבקשים להשמידנו שגם  ניסו לבצע את זממם בפועל.

שר חוץ נאצי ריבנטרופ ושר חוץ קומוניסט מולוטוב חותמים הסכם

ולכן, אין הציונות אלא שיבה בזכות מלאה,  של עם קדום, שחי פה פעם בשכנות לעמים הערבים והאחרים – לארצו שלו. מה שהוכר גם על ידי מדינות העולם, בהחלטת החלוקה של האו"ם ובאלה שאחריה.

והרי לא תגיד על הצרפתים  ש"שבו" לאלז'יריה או לויאטנם, או על האיטלקים ששבו לאתיופיה או ללוב, מולדתם העתיקה.

אלא שזה כלל אינו מקובל על הפייק-אנטישמי. כי הרי איזה עם יהודי ששחי פה פעם ואיזה נעליים, כשאנשי מדע חשובים, היסטוריונים וארכיאולוגים ושאר מיני הוגים  יכולים לספר גם  סיפורים (נראטיבים) אחרים לגמרי. כולל זה, שהחצי האירופי של היהודים, הם בכלל כוזרים! כולל זה, שכעם או לאום היהודים הם פיקציה, ועוד טענות אופייניות למי שאידיאולוגיות חסרות שחר שוטפות את מוחם ולא מותירות שם אבן על אבן.

בנקודה הזאת חשתי לעזרת הח"פ הציוני.

איך אתה מסביר, שאלתי את האנטישמי, את הדמיון העצום שבין העברית והערבית?

הנאצי היטלר והמופתי הפלשתיני אל חוסייני בישיבת עבודה

מכיוון שהפייק הבין את המלכודת, לגמרי מטומטם הוא לא, הוא ניסה  להסיט את הדיון. כמו שהוא עושה תמיד כשמצבו חסר תקווה,  והזכיר כי בנוסף לעברית ולערבית, יש במשפחת השפות השמיות גם אמהרית וארמית, ותיכף הוא ייזכר בעוד כמה כאלה. העיקר לא להתמודד עם צרוף העובדות המזעזע (כאילו שאנו עסוקים בדיון תיאורטי באטימולוגיה של השפות השמיות, ולא בדיון פוליטי על הציונות כקולוניאליזם, או כשיבה למולדת), אותו  צרוף של מקרים ועובדות שמשמעותו  ברורה כשמש:

  • שמכיוון שהעברית היא שפתם של היהודים (בתנ"ך לתקופותיו, בתפילה ובהגות בגלות בין האירופאים והערבים, ועכשיו כשפת דיבור וכתיבה משגשגת בארצנו. והרי אפילו הפרלמנט הקטן שלנו מתנהל בשפה השמית הזאת!)
  • ומכיוון שהערבית היא שפתם של הערבים (גם פה ניסה הפייק, שוב  את שיטת ההסטה שלו, המאפיינת שקרנים חסרי טיעון. ומיהר להזכיר שיש גם עמים מקומיים אחרים, כמו המצרים, שיש ספק בערביותם, אך מדברים בערבית! וגם זה הרי לא שייך כלל לדיון)
  • מכיוון שידוע היטב-היטב – ממש אין פה צורך בחפירות ארכיאולוגיות ובגיבובים  של נראטיבים – שהערבים חיים באזור הזה כבר אלפי שנים,
  • אז הנה, בהינתן שלושת הנ"ל, עתיקות העמים והשפות, הדמיון ביניהן, והוותק הערבי באזור, לא יכול להיות שום ספק (גם בלי להזכיר את השפע העצום של הראיות,  שהיסטוריונים וארכיאולוגים שקרנים המשרתים את "הנראטיב" האנטישמי מנסים להתעלם מהן) שהמעשה הציוני הוא שיבת העם היהודי לארצו והקמת מדינה משלו, כמו שכבר היו פה כמה.
  • שמאלן נועם חומסקי וטרוריסט חסן נסראללה בישיבת עבודה

    וזה גם ההבדל העצום שבין המעשה הציוני ובין מסעות הכיבוש, השיעבוד, הביזה, הניצול והשוד שערכו האירופאים ברחבי העולם (אפילו הפייק-אנטישמי הפרופ' נועם חומסקי, ניסה להסביר, באחד מרגעי היושר והאמת הנדירים אצלו, את ההבדל המכריע שבין משטר האפרטהייד בדרום אפריקה ובין המצב בישראל. הלבנים בדרום אפריקה, הסביר חומסקי, היו זקוקים לשלטון מפלה על המוני שחורים למחייתם,  פשוט לתורך גיומה של הקולוניה.  אך ליהודים בישראל, אמר חומסקי, ממש אין שום צורך בערבים לקיומם ולמחייתם. עד כאן חומסקי. אך יש לשונות רעות, של אלה הטוענים, שניתן היה ליהודים להסתדר פה יופי גם  לגמרי בלי הערבים. בלי הגזר  (הקמת בניינים ועוד ) ובלי המקל (פרעות ביהודים בכל פעם שמזדמן, ועוד) כאחד. אבל טיעונים כאלה כמו של חומסקי (שגם טען, אגב, שחרמות על ישראל לבדה הם בבחינת "צביעות הזועקת לשמיים" כשמדינותיהם הקולוניאליסטיות והאימפריאליסטיות של אלה המטיפים לחרם, הם עצמם, מהסוג הפייק-אקדמי המערבי, וגם מדינות אחרות, כרוסיה או סין,  עוללו ומעוללות פשעים חמורים לאין ערוך מישראל והציונות, , בלי שהדבר יעורר עניין כלשהו אצל אלופי (עלובי) המוסר האלה מהזן השמאלני-אנטישמי, שותפיהם הנאמנים והוותיקים של הנאצים האנטישמים ושל הטרוריזם האיסלמיסטי. האנטישמי: הסכם ריבנטרופ(הנאצי)-מולוטוב(הקומוניסט) כמשל, וכן חברותם האמיצה של חומסקי ודומיו  מהשמאל הפייקי עם הטרוריסטים מהחיזבאללה והחמאס, וקרבת הנפשות בין הנאצים והאיסלמיסטים, שסוגרת היטב את המשולש האנטישמי הנתעב הזה).

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: