דילוג לתוכן

החזירון העליון משמיד אותנו ומקווה לברוח בזמן

יולי 11, 2021

בדרך לחלל: מיליארדר ברנסון (במרכז), שני טייסים ושלושה טרמפיסטים

זה היה אמור לקרות היום ב-16.00 ונדחה ל-17.30 בגלל תנאי מזג האוויר – ההמראה לחלל של המליארדר האנגלי ריצ'רד ברנסון, שני טייסים ו-3 אורחים.

בשביל 7.8 מיליארדים מתושבי כדור הארץ, מדובר בסיפור שולי, מין קוריוז חצי משעשע, שעניינו ב"תיירות חלל". אבל בשביל כמה אלפי אנשים עשירים מאוד, ממרומי החזירון העליון, מדובר בסיפור הכי חשוב של היום, או השנה, או החיים. טיסת ניסיון, בכלל-בכלל לא "תיירותית", שמבשרת להם סיכוי להינצל מהגורל המר והנורא המצפה לכל המיליארדים האחרים החיים על פני הכדור.
"אנחנו קרובים מאוד לנקודת המפנה שבה ההתחממות הגלובלית תהפוך למשהו בלתי הפיך…הפעולה של טראמפ יכולה לדחוק את כדור הארץ מעבר לסף ולהפוך אותנו לנוגה – עם טמפרטורות של 250 מעלות וגשם של חומצה גופרית". את הדברים אלה אמר המדען הידוע סטיבן הוקינג בקיץ של 2017, בראיון שהעניק ל-BBC הבריטי. זה היה בתגובה להחלטתו של הנשיא המופקר דונלד טראמפ, בשם מדינתו, לסגת מהחתימה האמריקאית על "הסכמי פאריז" שעליהן חתמו כמעט כל מדינות העולם ב-2015, ושעניינם היה בנסיונות להאבק בהתחממות כדור הארץ ובהצלת המין האנושי מתוצאות זלזולו בחיים לטובת "הכלכלה".
בימים אלה, כשהטמפרטורות בקולומביה הבריטית שבצפון קנדה כבר נושקות ל-50 מעלות צלזיוס, ובבנגלה-דש כבר הגיעו הטפרטורות ל-53 מעלות, רמה שאינה מאפשרת חיים אנושיים, התחזית האפוקליפטית של הוקינג נראית דימיונית פחות.
את ההתחממות הגלובלית כינה הוקינג "אחת הסכנות הגדולות ביותר העומדות לפנינו, וזה משהו שאנחנו יכולים למנוע אם נפעל עכשיו. בהכחשת הראיות לשינויי האקלים ויציאה מהסכם פריז יגרום דונלד טראמפ לנזק סביבתי לכוכב הלכת היפה שלנו, נזק שאפשר להימנע ממנו. הוא מסכן את העולם הטבעי עבורנו ועבור הילדים שלנו"

אסטרופיזיקאי סטיבן הוקינג מתרגל ריחוף בחוסר-כבידה

הוא הוסיף: "אנו נמצאים בתקופה המסוכנת ביותר בהתפתחות האנושות". על הדברים האלה הוא חזר כמה פעמים באותה שנה.

כבר ביוני 2017, הצהיר האסטרופיזיקאי הוקינג בכינוס מדעי בנורבגיה כי המין האנושי חייב להתחיל לעזוב את כדור הארץ כדי להימנע מהשמדתו המוחלטת.
"אני משוכנע שבני האדם צריכים לעזוב את כדור הארץ", אמר. "הכדור הופך קטן מדי בשבילנו, המשאבים הפיזיים שלנו הולכים ומתרוקנים בקצב מדאיג."
והוקינג לא נשאר בתחום התיאורטי. הוא עצמו, עם כל מגבלותיו הפיזיות הקשות, הטריח את עצמו בנסיונות לתרגל ריחוף בחלל ללא כבידה, במסגרת יוזמתו של ברנסון וחברת "וירג'ין".
ברנסון, שהונו מוערך בסכומים שבין 4.4 מיליארד ל-5.8 מיליארד $, היה החלוץ, אך בעוד 9 ימים, ב-20 ביולי, יערוך השקה נוספת באותו תחום המיליארדר האמריקאי ג'ף בזוס ("אמזון" "וושינגטון פוסט""בלו אוריג'ין" -Blue Origin), הנחשב לאיש העשיר בעולם, עם 210 מיליארד דולר.
עוד מיליארדר ידוע, אילון מאסק (154 עד 190 מיליארד $, "SpaceX") עסוק מאוד בתחום הזה, והוא מתרכז ומתמחה לא בטיסה הרפתקנית בחלל, או ב"תיירות אקסטרים", אלא ביעד האמיתי – הקמת מושבה (מין קיסריה, או סביון, אבל ממש רחוק, במאדים) לפליטים העשירים שיימלטו בעוד מועד מכדור הארץ שיינטש לגורלו, ועימו מיליארדי האומללים שידם לא תשיג להם כרטיס הימלטות יקר, וכמובן כל החי והצומח (כולל הג'וקים?)שיישמדו כתוצאה מההתחממות והזיהום, שלא לדבר על אגף המגיפות העורך עתה הצגת תכלית מדגמית, אך כבר מפחידה, בדמות הקורונה, שמאיימת להישאר איתנו פה, עד ש- החדשות הטובות – תישמד גם היא, ביחד עימנו, הנשאים, שהיא לא יכולה בלעדיהם.
ואילו אלה שעתידים להימלט בחסדי שרות ההיסעים של ברנסון-בזוס-מאסק – אלה המיליארדרים של החזירון העליון, שהם גם בדיוק אלה שאחראים למצב הנורא, וההולך ומדרדר, של פני כדור הארץ.
אלה, שהודות למאמציהם הבלתי נלאים, ה"כדור הכחול" הנפלא והמאושר ועתיר החיים של פעם, הופך להיות, לנגד עינינו, למלכודת מוות לכל דייריו (טוב, חוץ מגדולי מהרסיו, הפושעים עצמם, שמכינים, כאמור, את בריחתם)
שהרי הסיבות להתחממות ולזיהום הגובר ידועות היטב: ניצול נורא, חסר אחריות ומופקר של המשאבים.
צריכת אנרגיה שנתית שוות-ערך לשריפה של 14 מיליארד טונות של נפט.

תחנת כוח בגרמניה, פועלת על דלק מאובנים ופולטת CO2 ורעלים מסוכנים

הקצב מזורז מאוד: צריכת האנרגיה גדלה במהלך 30 השנים האחרונות בכ- 80%. אוכלוסיית העולם גדלה בשנים אלו בכ- 66% והתוצר העולמי גדל בכ- 150%.

ברור שאנחנו כבר בעיצומו של האסון. אפוקליפסה עכשיו זה כבר לא שם של סרט, אלא סיפור חיינו המידרדרים ומותנו המתקרב. הוקינג, ב-2017, חשב שעדיין אפשר להינצל, ומדד את מרחקנו מהסוף בכמה מאות שנים.
אך יתכן מאוד, שלאור מה שכבר התרחש מאז, נראות התחזיות של הוקינג אופטימיות מאוד. והאמת היא, שאיש אינו יכול לנפק תחזית אמינה בכל הנוגע ללוחות הזמנים, שכן המצב הוא חסר תקדים, ואין שום מודלים שאפשר לבנות עליהם תרחיש-זרימה אמין.
מה שברור הוא רק זה, שהסיכוי לשינוי ממשי בעלילה נראה קלוש ביותר. החזירון העליון שולט פה ביד ברזל, מונע על ידי רדיפת בצע חסרת מעצורים, מוגן על ידי ופועל באמצעות הסנג'רים הנאמנים לו בפוליטיקה(הימין והשמאל כאחד), בתקשורת הממוסדת הרקובה והמושחתת, במנהל הציבורי והפרטי, במערכת המשפט, בהגות האקדמית הרמאית ובדת מלקקת התחת. כל אלה מומחים לתיקונים קוסמטיים מגוחכים (מסוג הסכמי קיוטו או פאריז, הצהרות של אפיפיור "מתקדם" ומדענים "מודאגים") לשקרים בקנה מידה קוסמי, ולמדיניות ה"הפרד ומשול" שמונעת כל אפשרות של מחשבה הגיונית ופעולה תכליתית להצלתנו.
כך הם מוליכים את האנושות לאבדון, אולי אפילו בטווח של שנים מעטות. אולי עשור או שניים-שלושה?
ואנחנו? שתיקת הכבשים.
כמו שזה נראה, כדי שהאנושות תינצל מהגורל המר והנורא שאליו מוליכים אותנו החזירון העליון וסנג'ריו, צריך להתחולל נס כלשהו.
וזה בטח הזמן לשאת תפילה לסיוע משמיים, כי כבר אין צורך במיקרוסקופ או בטלסקופ , או אפילו במשקפת, כדי לראות לאן מוליכה אותנו האיוולת האינסופית שלנו, בהנהגת הסוגדים לתבונה האנושית ולעגל הזהב.

From → כללי

2 תגובות
  1. אנונימי permalink

    (מגרד בראש)

    ומה יעשו המליארדרים בחלל עם הכסף? מאדים מקבל כרטיסי אשראי?

    אהבתי

  2. לפי חשבונם, טוב המיליארדר העני החי לבדו על המאדים, מהמיליארדר העשיר שמת איתנו פה

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: