דילוג לתוכן

שובה של הקורונה: ממשלת ההמשך (כי אין שינוי) עלולה להתברר כגרועה מקודמתה

יוני 25, 2021

אפרופו ההתפרצות הנוכחית החדשה של הקורונה,  אני מאוד לא רגוע באשר להתנהגותה של ממשלת "השינוי". זה בעיקר בגלל שמדיניותה בכל מה שנוגע למאבק בנגיף, אינה מלמדת על שום שינוי לעומת ממשלת נתניהו הכושלת, ונראה בעליל שמדובר יותר בממשלת המשך, ולכן ניתן לצפות להמשכיות גם בהתנהלות  הפרטאצ'ית, החפיפניקית  והחאפ-לאפית, והתוצאות, לכן, יהיו בהתאם. ואולי גרועות יותר.

*****

בסוף שנת הקורונה הראשונה (נראה שיהיו עוד רבות),סיכמתי בפוסט (מאפיהו/"הסגר השלישי/ איך נכשלנו,לוזרים שכמונו, אנליזה וחשבון נפש.") כך:

"במדינה שבה מכהנת  ראשת ממשלה אמיצה, מקורית, החלטית ואהודה על ידי רוב גדול באוכלוסיה- ג'סינדה ארדרן, ראשת ממשלת ניו זילנד, שפנויה לגמרי למלא את תפקידה –

היא מקבלת סדרת החלטות, כשהתוצאה היא:

–  35 ימי סגר(מלא-מלא), ו330 ימי שגרה (מלא-מלא) בשנת הקורונה הראשונה.

ובמדינה שבה ראש הממשלה הישראלית בנימין נתניהו, לא ממש בהכרה, לחיץ, זגזגן, חסר מנהיגות ושנוא על ידי חלק גדול מאזרחי מדינתו, נתון בבלגן פוליטי ומשפטי – 

מדובר ב-130 ימי סגר (לא מלא-מלא) וב-235 ימי שגרה (לא מלא-מלא).

ובאשר לשורה התחתונה ממש, הקבורה באדמה, התוצאות הן חד-משמעיות עוד יותר. עד אתמול הסתכם  מספר המתים ממגיפת הקורונה בניו זילנד (מספר תושביה הוא מחצית ממספר התושבים בישראל) –

— ב-26 (לא טעות) בלבד

ואילו בישראל, שבה איבדו 6,429 קורבנות מגיפה את חייהם, המצב גרוע פי  247 (או פי 123, בהתחשב בשוני במספר התושבים).

וניו זילנד אינה המדינה היחידה שהתנהלותה במאבק בנגיף מוצלחת לאין שיעור יותר לעומת ישראל, עם ממשלת נתניהו הכושלת.

טיוואן עתירת  האוכלוסין (29.9 מיליון תושבים) איבדה עד אתמול 969 מתושביה. מספר המתים למיליון נפש בטיוואן עומד על 25 למיליון. ובישראל -פי 28 מזה – 689 קורבנות אדם לכל מיליון תושבים.

בפינלנד, 5.364 מיליון תושבים (לעומת 9.3 מיליון אצלנו) מתו בקורונה 3,969  חולים, 175 מתים לכל מיליון תושבים.  שיעור התמותה בישראל  גדול מזה כמעט פי 4.

 ויש עוד מדינות לא מעטות שהשכילו להתמודד עם הקורונה טוב יותר מישראל. בחלקן – הרבה יותר טוב.  

 זה לא מפריע לנתניהו, לשריסיו ולכתבלביו (המושג המקובל  "שופרות" לא ממצה , לדעתי, את עומק השפל שאליו יורדים העיתונאים האלה, לקקנים בזויים, מתרפסים ושקרנים, שראוי להם יותר התואר המפורש שבו בחרתי  – כתבלביבים) לשוב ולהתפאר  ללא הרף ב"מקום הראשון" של ישראל בין מדינות העולם, במאבק  בקורונה.

איזה שקר עלוב ונקלה.

ידועה "המדיניות" של נתניהו וממשלתו במאבקם הכושל בנגיף המסוכן. 

מדיניות מופקרת ומפקירת חיים, של "לחיות עם הקורונה", של "להכיל את הנגיף",  ניהול פרטאצ'ניקי, חאפ-לאפי, חפיפניקי , מרושל וחובבני של המאבק, בהשוואה למדינות שהצליחו באמת במאבק במגפה, עשרות מונים יותר מישראל, כפי שניתן ללמוד  מהמספרים שהבאתי לעיל.

*****

לזכותו של  של רוה"מ  בנימין נתניהו, יש לומר,שהוא הקדים מאוד להבין את החשיבות העצומה של החיסון ההמוני של האוכלוסיה, ויש להעריכו עוד יותר על פעילותו העקבית והנחושה  לרכישת החיסון בהקדם ובכמויות מספיקות. 

אלא שהיה צורך להמתין לאישור החיסון ולהגעתו.  ואת תקופת המתנה לא ניצלו נתניהו וממשלתו לריסון ההתפשטות של המגיפה, אלא להיפך. איפשרו לה לקנן, להתפשט, להפיל אלפי חללים ולפגוע קשות בעשרות אלפים שנדברקו וחלו, ועדיין אין אפשרות להעריך במלואם את הנזקים שהם עוד יסבלו מהם במרוצת שנות חייהם.

את המדיניות של ממשלת ישראל באותה תקופת המתנה להגעת החיסון, תיאר ההוגה החמקן של המדיניות המופקרת הזאת כ"אקורדיון":

כשהמגפה מתפשטת – "סוגרים", ושהיא נבלמת, "פותחים"  ובדיוק  השיטה הזאת, אחראית למותם המיותר של אלפי ישראלים. 

לטובתו של נתניהו אפשר לומר, שהאופוזיציה(וכן החלק  הגנצי של כחולבן, שנבלע  בתוככי ממשלתו), שעכשיו היא הקואליציה, היתה גרועה אפילו ממנו.

ראש  הממשלה בנט פרסם רעיונות ותוכניות שהיו מרוחקות עוד יותר מממדיניותו הכושלת של נתניהו, מהמדיניות המוצלחת של ניו-זילנד, טיוואן ומדינות מצליחות אחרות במאבק בקורונה. 

לפיד הסתבך בתחזיות שווא  ובהערכות מופרכות.  

ד"ר יפעת שאשא ביטון: שרת חינוך וסכנה לבריאות

סער קישקש בקומקום, והגיע לשיאו כשהציב במקום השני במפלגתו הכושלת החדשה את הח"כית המופקרת ומפקירת החיים, הד"ר יפעת שאשא ביטון, זו שכהונתה בוועדה בכנסת הביאה אסונות, כמו שכהונתה הנוכחית כשרת חינוך היא הרת אסון והזמנה לצרות נוראות ולקורבנות רבים בנפש.

הגיבוי  והתמיכה, ההשתתפות והעידוד שהוענקו על ידי האישים והמפלגות האלה להפגנות  הפוליטיות ההמוניות של שטופי השנאה ומפיצי המגיפה בבלפור ובאתרים אחרים, הפכו אותם, למעשה, לשותפים מלאים לפשעי הקרונה של נתניהו  הלחיץ והזגזגן וממשלתו הפרטאצ'ית, החפיפניקית, המתקפלת והנגררת. לציון רע במיוחד בהקשר הזה זכאים אנשי כחולבן ובראשם בני גנץ, שבישיבתם בתוך הממשלה חיבלו וסיכלו כל  ניסיון, עלוב ככל שהיה, להאבק בצורה אחראית יותר בהתפשטות המגפה,  כולל ההגנה שהעניקו  להפגנות ההמוניות השערוריתיות  בבלפור, צמתים ובכיכרות ברחבי הארץ.

הפגנה שערוריתית בבלפור: בתמיכת האופוזיציה שהיום היא קואליציה

ולא מדובר רק בפוליטיקאים. גם חלק ממנהלני מערכת הרפואה (אך לא כולם), הפקידות הממשלתית במשרדים רלוונטיים שונים, עוד יותר מכך המערכת המשפטית, וכן עיקרה של התקשורת הממסדית הרקובה והמושחתת, ורבים מאוד באקדמיה  הפייקית. כל אלה, ברובם,  תמכו במדיניות האקורדיון המופקרת של הקואליציה ושל האופוזיציה (שהפכה עכשיו לקואליציה) כאחד,  והיו אמונים , ונראה גם שנשארו אמונים  על הפקרת החיים הנמשכת של הציבור הישראלי. 

 ומה שחמור לא פחות מההתנהלות הנוראה בעבר,  בהשתתפות כל האשמים, הוא מה  שמתרחש בהווה, בימים אלה. כבר יצא לי לשמוע מדוברי ממשלת "השינוי" (ולמעשה ההמשך), את מילות המפתח המפורשות "להכיל את" ו"לחיות עם". וברור מהמתנהגותם עד היום, שבנט, כמו נתניהו, עדיין אינו קולט במלואה את הסכנה הנשקפת מהנגיף.

 וכך, "סגר" היא מילה גסה מבחינת הממשלה הזאת ושותפיה, בשעה שסגר הוא בדיוק מה שהביא את ניו-זילנד ומדינות מצליחות אחרות להישגים (האמיתיים) שלהן במאבק בנגיף. השליטים החדשים גם לא מיהרו להחזיר את המסיכות לפנינו, והתנהלותם עד כה נראית כהמשך של הפרטאצ', החאפ-לאפ והחפיף שאיפיינו את ממשלת ביבי.

די לראות את אוזלת היד הממשלתית  מול פריצתה המחודשת של המגיפה באזור הגיאוגרפי המצומצם בשרון, בין פרדס חנה-כרכור ובנימינה-גבעת עדה,  היכן שמרוכזים רבים  מחברי הכת הסוציופטית והפרזיטית של מכחישי הקורונה ומתנגדי החיסונים.  האם זאת  עוד אוטונמיה של קנאים אידיאולוגיים, המזכירה את האוטונומיה החולנית שהעניק ביבי לחרדים האומללים ולרבניהם?

כמו שדי להציץ בהפקרות המוחלטת בשער הכניסה הפתוח לרווחה ומזמין הנגיפים  בנתב"ג, כדי להבין שיש מקום  לדאגה כבדה.

מי שסבור/ה ששר/ת ההם/הן  הזה/זאת , מרב מיכאלי, תיטיב לסתום את הפירצה הזאת מקודמתה הלהגנית מירי רגב, חי/ה באשליות. 

ממשלת  בנט-לפיד-גנץ-סער-ליברמן-מיכאלי-הורוביץ-עבאס   אינה מהווה כלי מתאים יותר  מממשלת נתניהו-גנץ  בכל הנוגע למאבק במגיפה.

ויתכן מאוד שהם יתגלו כגרועים יותר.

 ולכן, יש  מקום לדאגה רבה.

כי גם שליעטינו החדשים לא קולטים, שאם לא ינקטו הצעדים המתאימים לניטרול  הסכנה הנגיפית , ותימשך האשליה המטומטמת, שאפשר "לחיות עם הנגיף", אנא אנו באים.

From → כללי

3 תגובות
 1. קמיליה permalink

  למאפיהו,
  אולי יענייו אותך.
  זווית ראיה, מגובה בגרפים יפיפים, הרבה פחות פסימית משלך.

  https://www.bbc.com/culture/article/20210616-why-1971-was-an-extraordinary-year-in-film?xtor=ES-213-%5BBBC%20Features%20Newsletter%5D-2021June25-%5BCulture%7c+Button%5D

  אהבתי

  • צרלי, קמיליה, שזווית הראיה שלי פה נראית לך פסימית. לי היא נראית ריאלית עם נטיה לאופטימית. כמה קשה להעריך, שניתקל גם בנגיף, שאינו גרוע בהרבה מהקורונה, אך לא ניתן לפתח חיסון כנגדו. היו ויש כאלה. וגם זו לא "זווית ראייה" הכי פסימית.
   עם הנהגת מדינות העולם, כולל שלנו, ועם יוצאות מעטות מאוד מהכלל, כולל ארגון האו"ם המגוחך שלהם, אז כפי שהנהגות האלה מתנהלות בינתיים כלפי המגיפה, גם נגיף הקורונה הנוכחי, ההולך ומתגוון לנוכח עינינו, מייצג סכנת מוות לאנושות.
   רק אחת מכמה סכנות כאלה, ההולכות ומתגברות ממש בזמן הזה, כשאנו מתבשרים בכל יום-יומיים על שבירת שיא חום חדש.
   כאילו מדובר על תוצאות מהיורו החולף או מהאולימפיאדה הממשמשת.
   שיאים נשברים!
   גם למדינות נידחות יש סיכוי לקפוץ למקום הראשון. בלי קשר לתל"ג! או למדד השיוויון! די שעל הבטון של הטיילת בצפון האי, אבל בצל, ימדד שיא שלא היה כמוהו מזה 104 שנים!
   ובכל העולם אנחנו עוקבים אחרי שורות השיאים הנשברים. תולדות העולם בימינו כעמוד השער של מדור הספורט. טוב, כבר מתחיל להראות כפוסט. לקישור אגיע בשבוע הבא. שבת שלום

   אהבתי

 2. משה permalink

  העונש שהציעה שקד למפירי בידוד נראה לי קל מידי אבל משום מה למנהיגים שלנו הוא נראה כבד מידי
  https://www.inn.co.il/news/497131

  Liked by 2 אנשים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: