דילוג לתוכן

מהפרלמנט: למה אין לאנטישמים שלנו שום בעיה לשנוא יהודים

יוני 20, 2021

 

אחרי הפוסט הקודם , שבו דיווחתי על הפרעות  האנטישמיות בפרלמנט שלנו, שאל אותי קורא-חבר מ מה יש לי בכלל לשבת איתם ולספוג את כמויות השנאה האלה, שבעצם מופנות כלפיי, כמי שמייצג ליד השולחן את היהודים השנואים.

התשובה שלי: מדובר בחוויה אנתרופולוגית מאלפת, וגם בניסיון מחקרי להשיב על השאלה – מה גורם לאנשים שנולדו כיהודים, ואף חיים בינינו שנים הרבה,  לפתח תועפות כאלה של שנאה יוקדת כלפי בני עמם שלהם, הכוללים את בני משפחותיהם ואת חבריהם, שכניהם, מוריהם או תלמידיהם, שנאה גזענית, שגורמת להם לחיות את חייהם  האומללים והמיוסרים, ואולי גם הדי מיותרים, לכן, מבחינתם,  בחברה ובמדינה מתועבות בעיניהם.

בכן, בינתיים נערכה עוד ישיבת פרלמנט, שממנה פרש שותפי היהודי, ונותרתי  לבדי  עם שלושה אנטישמים  לגזענותם, וכך, פנים מול פנים, בלי הסחות, הבנתי משהו מעניין  בקשר לאנטישמיות היהודית.

*****

אך בינתיים, לפני גועל הנפש, הכרוך בעיסוק בנשמות המעוותות שטופות השנאה,  קבלו סיפור די משעשע  מהחיים: פעם, כסטודנט, הזדמן לי להשתתף בסמינריון של החוג לסוציולוגיה, שעסק בגזענות. והנה, באחד השיעורים, כשעסקנו בגזענות נגד השחורים בארה"ב, הגיעה רשות הדיבור לסטודנט מבוגר, מושבניק, לא דומה בכלל לרוב  הסטודנטים האחרים בארוע, שמאלנים ממושקפים צעירים בשנים, כולל הח"מ. והמושבניק, שלא נבהל מהמילייה,  הביע את דעתו, ואמר, שהדעות הקדומות נגד האוכלוסיה השחורה האמריקאית (אלימות, פשע, בורות וכו') כלל אינן בגדר גזענות, אלא פשוט ציון עובדות. השחורים הם פשוט כאלה, כמו שאומרים עליהם הגזענים הלבנים, והנה, יש סטטיסטיקות שמוכיחות זאת. 

הדעה הזאת זכתה בכיתה בפרצי צחוק בלתי נשלטים, מסיבה ברורה: הרי זה מה שכל הגזענים טוענים – שהמגוזענים מרוויחים ביושר את היחס המתנשא, המעליב והמפלה נגדם. הגזענים הרי לא מבינים, כמו האינטליגנציה   שלסטטיסטיקות, לפשע, להזנחה ולבורות יש סיבות סוציו-פסיכו-אקונומיות שמסבירות הכל, מנקות מכל אשמה את המקופחים, ומטילות את מלוא האחריות למצב על מדכאיהם הגזעניים.

כי הם בכלל לא חושבים ששנאת יהודים היא סוג של גזענות.

*****

כמו מה שחשב המושבניק המבוגר בסמינריון הסוציולוגי שלי באוניברסיטה על השחורים בארה"ב, בדיוק כך  חושבים גם האנטישמים היהודים, שאנחנו, היהודים, בהחלט ראויים לשנאה העזה המופגנת כלפינו, מצידם ומצד שותפיהם לדעה, הלוא הם –

כי אנחנו, היהודים,  באמת כאלה, כמו שהאנטישמים  (מכל הסוגים שמניתי לעיל) אומרים עלינו: אנחנו רעים מטבענו (זוכרים? "הרעים לטיס"), גזענים מטבענו, שוחרי אפרטהייד ברובנו  (וגם השקר הזה מתוצרת האנטישמיות  הכרונית של "הארץ", הופיע ב"סקר האפרטהייד" הרמאי), כובשים אכזריים ורצחניים ("שוברים שתיקה"), במיוחד כלפי אזרחים פלשתינים חפים וילדיהם הזכים ("בצלם"), ומכיוון שאנחנו באמת כאלה –  אנחנו ראויים לגמרי לחרמות ולנידויים, לגינוי ולבידוד,   כמו שברור, שלנו, המדכאים, אין שום נסיבות מקילות,  סוציו-פסיכו-וכו', כמו הנסיבות המנקות מכל אחריות למעשיהם את חביביהם של האנטישמיים היהודים – הטרוריסטים הערבים הרצחניים, הקנאים הדתיים שהכל פה  שלהם בזכות

זה התחיל בכך, שאחד מהאנטישמים בפרלמנט ביכה את גורלם הנורא של הפלשתינים שנעלמו מהנוף המקומי במסגרת "הנאכבה".  בתשובה,  טענתי, שכשמישהו, נניח עם אחר, או בן לעם הזה, מצהיר בגלוי על כוונות הגירוש ואף השמד והרצח שלו נגדנו, ופועל בשטח בדיוק בהתאם להצהרותיו, סכינים או טילים, צריך להיות אידיוט, משוגע או סתם  מתאבד, כדי לשמור על זכויותיו של התוקפן,  זכויותיו  הלאומיות או האזרחיות. 

"טוב", אמר האנטישמי הרחום מהפרלמנט , "מה רצית שיעשו, כשבאת ולקחת מהם את הארץ שלהם?"

"שלהם", תהיתי, "ממתי הארץ הזו שלהם? מתי בדיוק היא היתה שלהם?"

לא היתה לו תשובה, וברור למה. התביעה הפלשתינית על המקום הזה, הטאבו שלהם,  מקורה בחדית' (ההלכה המוסלמית) שלפיה, כל פיסת אדמה ששלט בה האיסלם אי-פעם, שייכת למאמינים במוחמד לנצח נצחים. (כולל כל  ספרד וחלקים נכבדים מצרפת.)

אז מה רציתם? שהפייק-שמאלן האנטישמי  מהפרלמנט שלנו יודה שהוא מקבל את קביעות החדית'  האיסלמי? טיפוס חילוניסטי אתאיסטי פרוגרסיבי שכמותו?  איזה מסר ישוגר כתוצאה מהסכמה כזאת אל עמיתיו  לדעה מהפיירק שמאל האנטישמי בספרד  ובדרום צרפת למשל, שגם ארצותיהם שייכות למאמינים במוחמד עד קץ הימים מתוקף הכיבוש המוסלמי של פעם?

ואנטישמי ב, שאולי לא קלט את המילכוד המסוכן, שאל אותי מה הייתי עושה אילו הוא היה בא להתנחל בביתי.

הזכרתי לו, שהבית שבו אני מתגורר רשום בטאבו על שמי.  גם לו לא היתה תשובה, כי גם הוא יודע, שלפלשתינים  אין שום רישום דומה המעיד על בעלותם פה. אם כבר להיפך. כי הרוב בין המדינות החברות בארגון האומות המאוחדות,  חילק את הטאבו על המקום הזה בינינו ובין הפלשתינים בהחלטת החלוקה של האו"ם מנובמבר 1947,  אך מאז, אם יש מה שרשום בטאבו על שם הפלשתינים, הרי אלה טמטומם ורשעותם, כשסרבו לקבל את החלטת האו"ם, בחרו ב"הכל או כלום", וזכו לגמרי בצדק ובדין  בלא כלום שנפל לידיהם, גם זה על פי החלטות האו"ם ששלח לכאן את המתווך ראלף באנץ', ומועצת הביטחון של האו"ם קידשה את הסכמי שביתת הנשק בין ישראל, מצרים, ירדן, סוריה ולבנון, הסכמים שהותירו את הפלשתינים, עם אותו לא כלום  מוצדק שלהם.

ומכיוון שמ"האמנות" הפוליטיות של כנופיות הטרור המנהיגות עד היום את הפלשתינים , וגם "מסמכי החזון", שפרסמו הפלשתינים אזרחי ישראל, מצטיינים באותה גזענות לאומנית, השולטות אצלם גם היום, הם עדיין טבולים בתוך אותה רשעות מטומטמת, וזוכים, לכן, באותו "כלום" המגיע להם בדין ובצדק. שהרי מאפיין בולט של רשעים מטופשים הוא, שאינם מסוגלים לזהות טעות, להודות בה, ולתקן את דרכם, בתקווה להצליח יותר בדרך הנכונה.
 
מה גם, שחלילני המלין הקבועים מהפייק שמאל ה"פרוגרסיבי" האנטישמי, המקומי והחו"לי, מחזקים את הרשעים האלה, תומכים בעמדותיהם הקיצוניות, מאמינים בצדקתם, ואפילו מרבים לנטוע בליבם בכל הזדמנות תיקוות-שווא הזויות, בדמות נבואות חורבן נוראות שהם מאחלים לעמם ולמדינתו. נתקלתי בכאלה גם לאחרונה, לרגל העימות האחרון מול הטרויסטים הגזעניים של עזה, שותפיהם הפוליטים של נביאי החורבן אובדי הדרך. וכך הם מחזקים אלה את אלה בדרכם הבטוחה אל הלא-כלום.

From → כללי

5 תגובות
 1. ido35 permalink

  שחורים לא אשמים בגזענות כלפיהם בעבר אבל הם בהחלט אשמים בדפוסי התנהלותם היום בקהילותיהם. אנשים שמכחישים את זה הם ההיפך משמאל והם סמול קטן עלוב ומתחסד.

  אהבתי

 2. ido35 permalink

  וזה נכון גם לגבי יהודים: אנטישמיות לא יכולה לתרץ כל פיגור בכל קהילה יהודית בפולין כמו שגזענות יהודית לא מכשירה הומופוביה ומיזוגניה ערבית.

  Liked by 1 person

 3. ido35 permalink

  ולסיכום: אם הגזענים טוענים שהמגוזענים מרוויחים ביושר את השנאה אז גם ההיפך נכון: המגוזענים טוענים שכל מקור בעיותיהם נובע רק מהגזענים והם עצמם צחורים כשלג.

  Liked by 1 person

 4. אנונימי permalink

  במקרה של שחורים בארה"ב, המצב שלהם התדרדר באופן ישר לכמות ה"עזרה נגד גזענות" שקיבלו מהפרוגרסיבים. המשפחה האמריקאית השחורה שרדה את העבדות, אבל לא את ה"עזרה" של הפרוגרסיבים.

  Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: