דילוג לתוכן

הבעיה הגדולה עם נתניהו: איש לא ישר

מאי 18, 2021

620 מילה

אופיו, טיבו, טבעו וכתוצאה מכך התנהלותו של העומד בראשנו היא בעלת חשיבות עצומה בכל מה שנוגע לכל פרט חשוב של חיינו פה.

בלי הרבה הקדמות ומיסתורין – אני מתכוון לחוסר היושר הבסיסי של בנימין נתניהו.

כן, הוא פשוט אדם לא ישר.

אדם ישר, שחותם על הסכם מול שותף, מרוצה מכך שהן הוא עצמו והן שותפו מרוויחים מההסכם, שווה בשווה, ולכן מבקש לשמור על ההסכם ולקיים אותו.

נתניהו ושריסיו, מוחאי הכפיים הנלעגים בפתח משפטו: ראש ממשלה לא ישר מנסה לחמוק ממשפטו ולהרוס מדינה

אדם לא ישר, כשהוא חותם על הסכם עם שותף, הוא מחפש איך לקמבן את ההסכם כך שהוא ירוויח ממנו הרבה יותר משותפו. והוא מקמבן את ההסכם כך, שתתאפשר לו התחמקות נכלולית מקיום ההסכם ברגע שיראה לו שמיצה את יתרונותיו. כי אדם לא ישר, תמיד יבקש לעצמו יתרון ורווח שלא מגיעים לו בדין ובצדק. זה טיבו וזה טבעו. זו הגדרתו של חוסר יושר.

לפי קנה המידה הזה, ברור למדי שנתניהו הוא איש לא ישר. חוסר היושר הזה הוא שמוביל אותנו למצבנו הפוליטי  היום. שוב ממשלה לא נבחרת, שאיש לא ישר ממשיך לעמוד בראשה, ויתכן שהוא מוביל אותנו לבחירות חמישיות מופקרות,  מזיקות ומיותרות כקודמותיהן, ואולי גם למערכת בחירות שמלווה במלחמת אחים ובפרעות נגד שלטון החוק.

*****

ראש ממשלה ישר, המבקש להגן על חייהם של אזרחי מדינתו, מנסה בכל כוחו לחסל את מי שמאיים על חייהם ומסכן אותם – בטח אם הבטיח לחסל את האיום הזה במסע הבחירות שלו, והטיף לכך בכל ספריו ונאומיו.

ראש ממשלה לא ישר, מספר לעצמו שאפשר להוציא מתוק מעז: כלומר, אמנם החמאס הוא חבר רוצחים נתעבים, שמסכן את אזרחי המדינה, אבל אולי אפשר להפיק מהם איזו תועלת? למשל: לטפח את הרוצחים הנתעבים האלה מעזה כמשקל-נגד לרשות הפלשתינית, במסגרת ה"הפרד ומשול" שלו, למען האידיאולוגיות הימניות הסותמות את מוחו.

והתוצאה: האיש הלא ישר מפקיר את שלומם של חיי האזרחים במדינתו במשך שנים ארוכות, ארוכות, עד לפיצוץ הנוכחי.

*****

ראש ממשלה ישר, שיודע כי בידי  ערבים אזרחי מדינתו יש חצי מיליון כלי נשק בלתי חוקיים.  עושה כל מה שביכולתו כדי לפרק אותם מנשקם.

ראש ממשלה לא ישר,שיודע שכלי הנשק האלה משמשים את העבריינים להרג ערבים, ולהשלטת העולם התחתון הפלילי על החברה הערבית, חושב לעצמו שזה לא נורא

כולה ערבים.

ולכן הוא לא מזיז אצבע במשך שנים ארוכות. ממנה שריס שלו, איש מפוקפק וכושל(כושל במירון כמו שהוא כושל בלוד ובחיפה), כשר לבטחון פנים, מאפשר את קיומה של משטרה ללא מפכ"ל חודשים ושנים. מאפשר קיומה של מדינה בדואית פורעת חוק, נשלטת כנופיות, בשטח  הנגב, כמחצית משטח המדינה.

*****

איש ישר, יודע היטב שלאיש ציבור, למשל אם הוא שר תקשורת, אסור  לקחת מידי מיליארדר מתחום התקשורת "מתנות"(שבעצם, מבחינת המיליארדר  הן השקעה, כלומר, שוחד), במאות אלפי שקלים, בצורת חומרים פסיכו-אקטיביים לו עצמו ולרעייתו, וגם תכשיטי זהב נוצצים, לרעייה,  למרבית הגיחוך והחרפה, וזה בסכומים העולים פי כמה על משכורתו הממשלתית; זה  בשעה שהוא – שר התקשורת(!) מתווך למיליארדר הנדיב ערוץ טלוויזיה  חשוב, אח"כ מציל את הערוץ מסגירה כדי להציל את ההשקעה של מיטיבו, וגם מחפש ומוצא קונה  למיטבו, ספק הסמים המשפחתי הנ"ל, קונה שירכוש מהספק הנדיב את תפוח האדמה הלוהט, הערוץ הכושל,  במחיר טוב. איש ישר יודע שזה מעשה שלא ייעשה.

איש לא ישר אטום לגמרי לכל זה. הוא כלל לא תופס,  שבהיותו ראש ממשלה ושר, שממנו לוקחים דוגמא, הוא מביא להרס מוחלט של שרות ציבורי תקין כלשהו  במדינה שהוא אמור להנהיג. אם כל  מי שעומד בראש רשות מקומית אומשרד ממשלתי יוכל לקבל מתנות יקרות מקבלן שראש העיר, או שר השיכון,  מקצה לו קרקעות  לבניה, ואם כל פקיד יאפשר יתרונות לבעל בנק שמבטיח לו משרה משתלמת, הלך על המדינה.

*****

איש ישר הוא לא בהכרח קדוש חף מטעויות. כשהוא טועה ועובר על החוק, ובצדק מבקשים להעמידו למשפט, הוא עומד  למשפטו ומוכן לשלם על טעויותיו. אולי לא בכיף וברצון, אלא בהשלמה ובכבוד. כבוד לעצמו וכבוד למדינה ולמערכת המשפט שלה.

ולאזרחיה.

איש לא ישר, עושה הכל כדי לחמוק ממשפטו, כולל שיסוי של שריסיו וכתבלביו באנשי החוק והמשפט, וכולל הסתה פרועה שכוונתה להביא למלחמת אזרחים ולריב דמים בין אחים,  ולהתנפלות של תומכיו המוסתים על מערכת המשפט, כדי להצילו מהמגיע לו בדין ובצדק.

—————————————————-

בפוסט הבא: לְמָה אני בכל זאת מקווה מנתניהו, למרות חסרונותיו, ובגלל יתרונותיו – שיעלה על דרך הישר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

From → כללי

One Comment
  1. פוסט יפה מאד. מחכה להמשך.

    גם אני חשבתי שכל הצרות של נתניהו הן מכך שהוא לא נוהג ביושר. החל מבנט שהבטיח לו את משרד הביטחון ולא עמד בהבטחתו ועכשיו גנץ שהבטיח לו את ראשות הממשלה ולא עמד בהבטחתו. והקב"ה מחייב אותו להבין שהוא צריך לעמוד בהבטחותיו, קודם עם בנט שהיה חייב לתת לו את משרד הביטחון ועכשיו בתקווה עם גנץ. ובע"ה גם עם החמאס.

    ועכשיו תורך לעמוד בהבטחתך לפוסט נוסף.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: