דילוג לתוכן

נו, טוב, בטח שאני בעד ממשלת אחדות

מאי 9, 2021

נו טוב, ברור שאני בעד ממשלת האחדות הנרקמת עכשיו, אני מקווה, בין יאיר לפיד, בעל המניות העיקרי, נפתלי בנט המיועד לתפקיד המנכ"ל,  שביניהם יש אמון בעקבות התנסות קודמת.

ואיתם שותפו לשעבר,של  לפיד בכחולבן,  רב המשרדים בני גנץ, ועוד גדעון סער – המורד האמיץ בנתניהו שהגיע מהליכוד, ליברמן שהקדים אותו בהרבה בעמדה הזאת,  מחדשת הלשון/ית העברית המנהיגה את העבודה, מרב מיכאלי,ומעריצו משכבר של הוגו צ'אבס, ניצן הורוביץ, שמנהיג את מרצ.

ח"כ יאיר לפיד: כבר לא תינוקיו

 

זה מנקודת מבטי הפרטית לגמרי, שבאותה הזדמנות היא גם עמדתי כאזרח קטן די טיפוסי לגילו ולמעמדו במדינה הזאת. גימלאי, חי מקיצבת ביטוח לאומי ומסתדר בלי פנסיה, כי לא משלם שכר דירה ויש הנחות משמעותיות בחשמל, בתחבורה ובקולנוע, (ותודה  מהשלייקעס שלעפערס של יום ג' לשר אורי אורבך ז"ל. מתי יפתחו כבר הקולנועים. תחי הוליבוד) לא  בריא במיוחד ולא  חולה במיוחד. לא שמן ולא רזה, מחוסן פעמיים, יהודי כללי ובלתי מפלגתי,אח(יין) לשכנינו הערבים ומצטער מאוד על ריב האחים בינינו. לא ממהר להתלונן ולא ממהר לשבח.

וכן: אני לא שמאל ולא ימין, שהם בעיני (בדימוי החדש  מקורי שלי,  מעולם היונקים. ביי-ביי ציפורים וכנפיים מתוצרת "האינדיאני הזקן" שלקחתי עליו טרמפ כמה שנים) שתי הלסתות של החזירון העליון השולט  בנו. כל המריבות ביניהם- השמאל והימין –  אינן אלא הצליל שמופק מחיכוך הלסתות  בלועו של החזירון, כשהוא לועס בתיאבון רב אותנו, האזרחים הקטנים (אנחנו, כל צרכני הטקסטים והוויז'אל שמספקים לנו יצרני סם השנאה (פרוט בהמשך) . והרי כל הזבל הזה – המריבות היוזומות, התחבולות שנחשפות או מצליחות, השקרים נבואות הסרק, תיאוריות הקונספירציה,  ההשמצות והגידופים, האיומים והסחיטה, משפטי הדיבה ותלונות השווא, ההרשעות והזיכויים – כל אלה טוחנים לנו את המוח,  ומטעינות אותנו בשפע של שנאה, רצון להרע, לעתים לגזור דין ואף לבצע אותו, להתווכח,להפגין ולצרוח, או לכתוב פוסטים נשכניים. ותגובות מעליבות – כולל הח"מ.

ולמה יש עניין למישהו, להטעין אותנו בהררי השנאה האלה, בין "הפאשיסטים" ו"הבוגדים",  בין "הערב רב" ובין "שְׁלוּמֵי אֱמוּנֵי יִשְׂרָאֵל", ביו נאורים לחשוכים, שחורים ולבנים, ותיקים וחדשים, ועוד ועוד סיבות לריב ולשנוא?

שזה מה שקיבלנו  בשפע עצום בשנתיים של הבחירות והקורונה, אבל גם קודם לא חסר דבר, כי ה"הפרד ומשול" הנתעב הזה, הזה הוא קודם כל אבן הפינה של שיטת  השלטון כולה, המופעלת על ידי  מי ששולטים בנו, צוחקים  עלינו בארמונותיהם השלווים בקיסריה ובסביון,  בטלביה וברמת זה-וזה בתל אביב. איפה שהם סופרים את הכסף בניחותא, בלי להתקוטט ביניהם כלל,  מתעניינים בגורל ההשקעה האחרונה שלהם במניות הטכנולוגיה ומה עשה הלילה הדאו ג'ונס,  ומה עם הקאק? ואיפה לעזאזל רשמתי את הקוד הסודי של חשבון הבנק בז'נבה, ומה עשה היום הפרנק השוויצרי . ושמעתם על המחירים הטובים שיש עכשיו בגרנובל? זה בשעה שהכל חוץ מזה, בשבילנו , פשוטי העם, מתנהל פה בשיטת הפרטאצ', החאפ-לאפ והחפיף, הכל חוץ מדבר אחד – הזרימה התקינה של המשאבים הלאומיים מכו-כולם לידי החזירון העליון ומשת"פיו.

ויש קשר הדוק. כלים שלובים: כמה שיותר קטטות חסרות שחר בינינו וכמה שפחות ממשלה שעובדת  בשבילנו ויותר מתקוטטת – יותר כסף בשבילם.

קפיטליזם חזירי: מה עשה הדאו ג'ונס?

ועכשיו, לפני שתסבירו לי  שגם אני זורה שנאה, כשאני קורא לאנשים היקרים האלה "חזירון" וומשמיץ את צאן הקודשים הזה, כמה מילים: אין לי שום דבר נגד אנשים עשירים ככאלה, ולאיש (שהיה) עשיר אחד לפחות אני חייב תודה מיוחדת. וגם,  מאז שהיתה לי פעם מזמן חֲבֵרָה עשירה מאוד , אני אפילו לא מסוגל לקנא באנשים האלה. חלקם בטוח אחלה בני אדם ומשחרים לטוב, לא פחות מאחרים.

אבל ככלל, כקבוצה,  הם בכל זאת חזירון  בעיני, כמי שמנהיגים ומשמרים שיטה כלכלית וחברתית שבמסגרתה כל הפקעת מחיר מצידם מנפחת את החשבון שלהם בז'נבה (או בציריך)  ובאותה שעה מתרוקנים כיסיהם של אלפים ורבבות שחיים משכר שהוא מהנמוכים ביותר בקבוצת ה-OECD שאנו משתייכים אליה.  וכל "מחדל" יענו "ממשלתי" יעני  בבלימת מחירי הדיור פרושו משטר עבדות, איפה שהבנקים והקבלנים כמוהם כבעלי החוות מהדרום האמריקאי של המאה-19, שמצליפים בשוטים בגבם של קוטפי הכותנה בשמש הקופחת, זה מהמשל,  שבנמשל  הישראלי הם הבנקאים והקבלנים שמכים במשועבדי המשכנתאות שלא בטוחים אם אפשר  להביא עוד ילד, לנוכח המצב, או במשוחררי הצבא שרוצים בהשכלה גבוהה וכל כספם הולך על  מקום להרדם בו עם הספר לפני המבחן של מחר באוניברסיטה.

זה למה הם חזירון  בעיני.

ולא טובים מהם הסנג'רים שלהם, עושי דברם המתוגמלים היטב, בשכר , הוצאות ופינסיות, מבעירי הבערה, זורעי השנאה, מחרחרי הריב והמדון – מהפוליטיקה, מהתקשורת, מהמנהל, מהקרנות, מהמכונים ומהעמותות, מהבגץ ומהרבנות.

******

לאחרונה הבחנתי – ולא, לא  העירו לי,  שמתי לב בעצמי,  שכבר מזה זמן, שאיני מכנה את הח"כ יאיר לפיד, מנהיגה של "יש עתיד", בתואר שהצמדתי לו במשך תקופה ארוכה  – "תינוקיו".

זה כי נראה לי שהתבגר. אפילו מאוד. התנהגותו הפוליטית מזה כמה חודשים, מאז שנואל להציע לביבי לסייע לו להפר את הבטחתו לבני גנץ בעניין הרוטציה (שאז כיבדתי אותו בתואר גרוע בהרבה מ"תינוקיו") היא פשוט למופת. הוא הוביל את מפלגתו להישג מרשים בבחירות האחרונות. מרשים, כי   מעולם לא היו קופצים כה רבים על מאגר הבוחרים ב"מרכז" האנטי-ביביסטי שעליו בנויה מפלגתו של לפיד. מרשים גם כי במהלך מערכת הבחירות לא נפל בפח ההתגרויות של ביבי, שריסיו וכתבלביו, ולא ניפח את חזהו ופרש את נוצות הטווס  בהתפארויות שווא, המעיט ב"אני" והירבה ב"אנחנו", ועכשיו, ממש עכשיו, הוא מבקש להרכיב ממשלה שבראשה יעמוד נפתלי בנט – עם 6 מנדטים בלבד. כל הכבטוד ליאיר. כבר לא יהיר.

נכון, יאמרו האומרים, מדובר בממשלת רוטציה,שהוא יהיה השני בתפקיד. אך בהכירנו את הדינמיקה התזזיתית של הפוליטיקה הישראלית, "שני ברוטציה" יכול להתברר כעניין מפוקפק ביותר, גם כשאין לנו עניין עם רמאי סידרתי כראש הממשלה הבינתיימי שלנו.

גם אהבתי את הדברים שאמר לפיד בנאומו האחרון, על הצורך להשלים בינינו, בתוך העם, ושממשלת אחדות אינה פשרה אלא היא-היא הדבר הנכון והרצוי. תמכתי בממשלת אחדות כשהיה מדובר בנתניהו ובגנץ, ובטח שאני תומך בה עכשיו, כשמדובר בכל החבורה,  מבנט ועד הורוביץ.

לכן אני מאחל ללפיד ובנט הצלחה מהירה בהקמת ממשלתם.

לדעתי המכשולים העיקריים בדרך להקמתה יגיעו מצד שמאל. יש לזכור כי שתי המפלגות שבירכתי השמאל שלנו, מרצ וחד"ש (עד כמה שיזדקקו לשיתוף פעולה כלשהו מצידה של האחרונה) הן שתי מפלגות ששורצות ומונהגות על ידי יושבי הקרנות הזרות ושכירי העמותות המשרתים את האדונים הלבנים  האלה מחו"ל, מממשלות אירופה הסכסכניות, מהתאגידים הבינלאומיים הגדולים של הקפיטליזם החזירי, וממימסדים כנסייתיים, שרבים מהם אנטישמיים. וכל אלה טסטכהיהם המקומייןם ממרצ וחד"ש, הם  המובילים העיקריים של מסעי השנאה וחירחור הריב והמדון בחברה הישראלית. "אחדות" היא בטח לא הסיסמה שמדליקה את הטיפוסים האלה, ויתכן מאוד שצפויות צרות מצידם.

ומה עם נתניהו? על כך בפוסט הבא.

 

 

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: