דילוג לתוכן

טבח ל"ג בעומר: המממשלה הפקירה את אחינו החרדים בידי הנהגתם האכזרית, הטובחת בהם כבר שנה

מאי 1, 2021

לפני יותר משנה, כשבא עדינו  נגיף הקורונה, קרוב לפריצת המגפה, כבר הכיר ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיומה של אוטונומיה חרדית, מדינונת דתית חשוכה בתוככ מדינת ישראל, מדינונת, ששליטיה הם רבנים מהזרם הליטאי, אשכנזים וחרדים, וכן אדמו"רים חסידיים, וכמובן העסקונה הפוליטית של המגזר. חרדיסטן זו,  שמבחינתה, החוק הישראלי הוא במקרה הטוב חומר קריאה משעמם ולא רלוונטי. מדינונת, שמבחינתה תקנות ממשלתיות  או התנהגות המתחשבת בזולת("דרך ארץ") הן עניין לסתם גויים טיפשים. חרדיסטן, שבניה משוחררים מחובת שרות הכלל, אך זכאים להתפרנס על חשבונו של אותו כלל. 

ובריאות הציבור הזה וחייו, כך הוסכם בין שני הצדדים,   אינם עוד באחריות הממשלה החוקית הנבחרת בירושלים, שנתניהו  עומד בראשה,אלא בידי מנהיגיהם הדתיים והפוליטיים של נתיני  חרדיסטן.  ממשלת נתניהו, ואח"כ ממשלת נתניהו-גנץ, ניערה את חוצנה מהם.

התוצאות של הפרדת הכוחות המוסכמת בין שתי המדינות היו הרות אסון.

לשתיהן.

מספרי הנדבקים בנגיף, החולים והמתים בחרדיסטן היו גבוהים לאין שיעור מהמספרים במדינת ישראל. מספר מתי הקורונה בחרדיסטן גבוה פי 4 לעומת ממספרם  במדינת ישראל. 

מירון, מאות אלפים, במקום 1,000 בכל פעם כהמלצת משרד הבריאות

זה למרות שרבים מהחרדים, במיוחד בציבור המזרחי של הש"סניקים, וכן "המסורתיים", הרבים מהחרדים האשכנזים,  וגם חרדים אשכנזים, לא פסעו כולם בנתיב המוות שהיתוו הרבנים הליטאים והחסידיים של החרדים האשכנזים ועסקונתם.

לכן, לא יהיה זה מוגזם להעריך, שבקרב חסידיהם הצייתניים של הרבנים שאצלם היה "החינוך מעל לכל", ושמבחינתם "הבל פיהם של תינוקות בית רבן" חשוב להם יותר מחייהם, היה פי עשרה או יותר לעומת מי שנזהרו לנפשם אצל היתר.

נתניהו הולך לקאנוסה, בחצרו של האדמו"ר מבעלז

אלא שהנזקים הנוראים של ההתנהלות החרדית לא נשמרו לגבולות המגזר שלהם והנהגתו(גם רבנים רבים נדבקו במגיפה, וזה מה שקרה גם למפירי סגר הבכירים, מסוג שר הבריאות!חה-חה, יעקב ליצמן, איש חסידות גור, הוא  ורעייתו). כדי להתחנן בכל זאת על נפש החרדים שהופקרו, נאלץ ראש הממשלה לצאת מדי פעם למסע מצולם ומתוקשר של "הליכות לקאנוסה", כשבא לחלות את פניהם של אדמו"רים בחצרותיהם (שהשיבו את פניו ריקם) לנגד עיני החסידים המשתאים מהמחזה, והוא גם נענה בצייתנות לתביעותיה של העסקונה החרדית בכנסת, וכולנו שילמנו את קנסות הקאנוסה שלו:  שרי התחבורה איפשרו יבוא חופשי-חודשי, בהטסה, של נגיפים קטלניים בעלי ציצית כנושאיהם,  מברוקלין ומקווינס. ואילו בתחומי המדינה פנימה, עברו הנגיפים ברגל או במכוניות מבני ברק לרמת-גן, לפתח-תקווה ולגבעתיים השכנות, או בין שכונות בירושלים. או גם, פשוט בעמידה על המקום, רק שאיפה ונשיפה,   בכל עיסקה במכולת שכונתית  בהשתתפות חרד שמאמין ברב מופקר במקום באלוהי ישראל ובין כל ישראלי אחר שבא לקנות לחם וזכה בנגיף על הדרך.

בטיסה, בנסיעה, בהליכה ובעמידה.

מקורה של ההפקרות השלטונית ידוע. לראש הממשלה בנימין נתניהו לא היה צורך בקולות הח"כים החרדים רק כדי לתחזק את ממשלתו, אלא יותר מזה, ואולי חשוב לו מזה –   בגלל נכונותם של העסקנים יראי האלוהים הללו, חה-חה, מה להם ולאלוהים,  להציל אותו ממשפטו הפלילי תמורת כך וכך, מזה ומזה. 

 ואילו אסון ל"ג בעומר במירון,הוא רק עוד המחשה כואבת להדגשת הנקודה, שמא עוד יש מישהו  שלא תפס והבין מה קורה פה, לעזאזל, כתוצאה מההפרדה בין ישראל לחרדיסטן. 

הרי אף אחד  שאינו אידיוט נגמור או  רב מופקר, לא חשב שארוע

  • שכולל מאות אלפי ישראלים צפופים, תוססים ומהבילים,
  • נוגעים, מתחבקים ומתנשקים בכל פגישה, הרי כולנו משפחה,
  • שרים, צועקים ורוקדים, מסכה במקרה הטוב על הסנטר –עלול להיגמר באסון רבתי. 
  • אז מה? אף אחד משרד  הבריאות או בלשכת הפרוייקטור לא חשד שיש פה בעייתיות מסוימת?
  • שיכול להיות שנהיה עדים להמחשה נהדרת של  התאוריה בדבר "חסינות העדר"– או להמחשה שאין כמוה של האיוולת המוחלטת של הרעיון הזה (כפי שאפשר ללמוד מסיפורי בית הספר מפרדס-חנה-כרכור, אליאנס בת"א ועוד). טוב, בטח שהיו חששות, אבל העניין נסגר במהירות הבזק כשבוע לפני ל"ג בעומר, והתיאור מופיע בתקשורת.
  •  ובמאמר  מוסגר: בעוד כשבועיים נדע, אם האסון הנורא ובעקבותיו הפינוי המהיר,ת לא הציל את חייהם של רבים, ולא מנע גל הידבקות מרהיב של הקורונה, שטרם ידענו כמותו. 
  • אז איך זה קרה?

קבלו דיווח מ"בחדרי חרדים", עוד מה-10 באפריל:

"כפי שנחשף בעבר ב'בחדרי חרדים' במהלך ישיבה שהתקיימה בלשכתו של שר הפנים דרעי, הודיעו נציגי משרד הבריאות כי הם דורשים להגביל את העלייה לקבר הרשב"י בימים הסמוכים ליום ההילולה, שיוצא השנה ביום שישי ויתפרס גם ליום חמישי ומוצאי השבת.

על פי מקורות שנחשפו לתוכן הפגישה, משרד הבריאות הציג עמדה באמצעות הפרוייקטור פרופ' נחמן אש, לפיה כל אירוע הדלקה יוגבל עד 1,000 משתתפים. המשמעות – רק כ-15,000 בני אדם יורשו לעלות להר במהלך יום ההילולה."

ברור,שאילו היתה מתקבלת עמדת הפרוייקטור, הפרופ' נחמן אש, עשרות הרוגי מירון היו מבלים הערב בחיק משפחותיהם.

שר פנים אריה דרעי ושר לבטחון פנים אמיר אוחנה (צילום: פלאש 90 – עיבוד: אבי וולפסון)

 

אבל, להנהגה החרדית כל זה  כלל לא היה ברור. הנה עוד מהדיווח:

"שר הפנים דרעי פעל בימים האחרונים לקיום הילולת הרשב"י ללא הגבלות באוויר הפתוח, היום (מוצ"ש) שוחח יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי עם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה.

השר דרעי הציג את משנתו לשר אוחנה לקראת הילולת רבי שמעון בר יוחאי בל"ג בעומר, לפיו לא תוגבל כלל הגעת מתפללים להר מירון במהלך ההילולה בל"ג בעומר.

השר אוחנה נענה לדרישתו של שר הפנים דרעי.

שר הפנים דרעי אמר:

"יום הילולת הרשב"י במירון הינו יום חשוב מאוד להמונים מכל גווני הקשת היהודית, בחסדי ה' נתוני התחלואה נמוכים ומשכך אין שום הגיון בהגבלת מתפללים באוויר הפתוח". 

השר דרעי הוסיף: "צריך לאפשר לכל יהודי הגעה חופשית למירון, הגבלת מתפללים להגעה להילולת הרשב"י תפגע קשות באמון הציבור."

כך שהכל ברור לחלוטין. שני שרים בממשלת ישראל, מנהיגה של ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, והשר לבטחון הפנים(פנים ובטחון פנים…שרים…חה-חה,) ציפצפו על עמדתם האחראית של משרד הבריאות והפרוייקטור, ובגבהות לב חסרת גבולות, בחוסר זהירות מטורלל, ומתוך הפקרות אכזרית –

ובהמשך לעמדתם של ממשלת ישראל והנהגת החרדים במהלך  כל השנה האחרונה,

הביאו לעוד שפיכות דמים נוראה ומיותרת.

ובכן, האם יוסקו מסקנות?

בהכירנו את הפוליטיקה הישראלית ואת הרבנות והעסקונה החרדית – הצחקתם אותי.

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: