דילוג לתוכן

פרשת גולדרייך/ פרס ישראל להולך בתלם

אפריל 11, 2021

את הפינה ההיתולית בפרשת (אי)-הענקת פרס ישראל לפרופ' עודד גולדרייך,סגר לנו ועד ראשי האוניברסיטאות(חוץ מבר-אילן), שפירסם את ההודעה הזאת: "אי-הענקת פרס ישראל לאדם בשל השקפותיו,יוצרת תחושה קשה שרק מי ש'הולך בתלם' מתוגמל, ומי שמעז להביע דעה פוליטית המצויה מחוץ לקונצנזוס – נענש". 

הם צוחקים?איפה הם חיים, ראשי האוניברסיטאות שלנו? הם מדברים על מי ש"לא הולך בתלם" וסבלותיו?

הרי זה הם עצמם וקודמיהם ומקורביהם, ראשי הפקולטות וראשי החוגים, הם אלה שמזה עשרות שנים חורשים את התלם, תלם עמוק ורחב כקברי פרעונים, שבתוכו פוסעים לבטח מאות ואלפי דוקטורנטים, דוקטורים ופרופסורים המועסקים אצלם.

תלם שכולו תגמולים והטבות,  משכורות יפות, פרסים ומילגות, שנות שבתון  ותקציבי מחקר. תלם שכולו קונצנזוס של הכת האקדמית, שאוי למי שיעזו באיוולתם לחרוג ממנו. זהו תלם שחלק עצום מהתקשורת הממוסדת, מ"הארץ" עד "רשת" וכה רבים ממערכות המנהל הציבורי והמשפט פוסעים לבטח בתוכו. תלם של מעמד שלם – האינטליגנציה הבורגנית של ישראל. ובראשה כת השקר והשנאה.

תלם שמובילה בתוכו כת פוסט-מודרנית, פייק שמאלנית, לעתים קרובות מאוד  שטופה באנטישמיות (שמחופשת בקושי רב ל"אנטי ציונות").

תלם שהכת המובילה בו מניפה את הדגל של "מדינת כל אזרחיה" מנפנפת בבאנרים ובכרזות של השנאה ליהדות ולמסורתם של יהודים. תלם שההולכים בו עוסקים יומם וליל בהכפשת צה"ל, המגן  גם עליהם מפני הטרוריסטים הפלשתינים החביבים עליהם אך  מבקשים גם את נפשם שלהם, בלי התחשבות בדעותיהם "המתקדמות".  תלם שבו משרכים רגלים בכיף רב ובשובה ונחת חברי להקות ה"לקטורים", אלה שקובעים פה מי מקבל פרסים –  פרסים על ספרות ועל מחקר, הלקטורים שאחראים על חלוקת המילגות, שקובעים בקרנות הקולנוע מי יקבל מימון להפקת סרטי "הכיבוש" וכן הלאה.

שם, בתלם החרוש הזה,  פוסעים לבטח ראשי האקדמיה שקובעים מי יקודם ומי יעוכב, מי יקבל פרופסורה ומי ידגור עשרות שנים על תואר הדוקטור שלו.  האלפים הפוסעים בתלם הזה, הם-הם הקונצנזוס בהתגלמותו.

הרי הלקטורים מטעם התלם הקונזסואלי הזה,  ידעו היטב- היטב מה "דעותיו" של הפרופ' עודד גולדרייך.אין זו  הפעם הראשונה שהם מתרגלים את התעלול הזה: האם יהיה זה מוגזם לחשוד בהם, שבדיוק הדעות האלה של גולדרייך המריצו אותם להעניק דווקא לו את הפרס – בין השאר כדי להתניע בדיוק את התהליך שקורה עכשיו, מצב של WIN-WIN מבחינתם:  או שישראל של הרוב הגדול של אזרחיה,אוהבי עמם וארצם ,יבלעו בגועל נפש ובחילה את הגלולה המרה, של שונא ישראל שמקבל פרס נכבד ולצידו מענק כספי נדיב מכספי מיסיהם – או ששוב  יצליחו הפייקים   "להוכיח" שבישראל אין דמוקרטיה, כך שאפשר "להיזכר" בכל מיני "זמנים אפלים" – אחד התחביבים הכי כפיים של האנטישמים המקומיים כבר שנים רבות – להשוות את שכניהם לבית המשותף ואת משלמי משכורתם לנאצים בהתהוות.

זהו התלם הקוונזסואלי, שמאות ואלפים מהפוסעים בו הם בפועל סוכנים זרים ושטינקרים, שכירי ה"עמותות", המתוחזקות על ידי "קרנות" של ממשלות זרות שעוסקות פה במרץ ב"הפרד ומשול";

קרנות של תאגידים כלכליים אדירים, שאין טוב לעסקי הנפט, הנשק והתרופות שלהם, מעוד סכסוך דמים ומעוד מלחמה הרסנית במזרח התיכון;

קרנות של מימסדים דתיים אנטישמיים,  לפעמים קתוליים, לפעמים פרוטסטנטיים ולפעמים איסלמיים, שקיומה של מדינת יהודים לצנינים בעיניהם, והנה הם  מרפדים ביד רחבה, ביורו ובדולרים, את כיסיהם של סוכני שנאה ומחרחרי ריב ומדון מסוגו של גולדרייך.   זה בנוסף על הש"חים שמשלמת לחברי  כת התלם העמוק הזה ממשלת ישראל עצמה,  מתוך מיסיהם של האזרחים השנואים כל כך על ידי כת ההולכים בתלם והטובלים בקונצנזוס של ההתנשאות, ההתבדלות והשנאה ליהודים ולישראל.אתם מצחיקים, ועד ראשי האוניברסיטאות. אתם אפילו לא מבינים כמה שאתם מצחיקים. צבועים בעלי-דבשת שכמותכם, שדבשתם נסתרת מעיניהם.

.

0

From → כללי

2 תגובות
  1. אנונימי permalink

    זו אותה אקדמיה שנתנה מסטר בהצטיינות ל"חוקר" ש"גילה" טבח שלא היה ולא נברא בטנטורה ב 1948, ו"חוקרת" ש"גילתה" שצה"ל לא מוסרי כי חייליו *לא* אונסים נשים ערביות?

    Liked by 1 person

  2. נכון, אנונימי, וככה זה יימשך ויימשך. זו אקדמיה הנשלטת על ידי כת דתית קטנטנה וקנאית, שלדעתה היא גדולה על העם(שמתחזק אותה) בשלושה מספרים לפחות.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: