דילוג לתוכן

פייק ניוז 3/ למה חשוב כל כך לשמר את שקר "הדמוקרטיה"

אפריל 11, 2021

בפוסט הקודם בסדרה (מס. 2)התעכבתי על השקר העיקרי של התעשייה הענפה שמנהל החזירון העליון באמצעות סנג'ריו  מהתקשורת, מהאקדמיה, מהמנהל הציבורי והפרטי, וממערכות המשפט והעסקונה הדתית.

שהוא שקר "הדמוקרטיה" ( דמו,עם – קרטיה, שלטון,  ביוונית, שבלטינית זה יוצא רה{ין},שלטון – פובליקה – ציבור, קהל,עם.), כשלימודי מדע המדינה/פילוסופיה מדינית באוניברסיטאות לוקחים ברצינות רבה את אמירתו של הנשיא האמריקאי מהמאה ה-19, אברהם לינקולן, ש"דמוקרטיה היא שלטון העם,  למען העם ועל ידי העם", ומפמפמים את התיאוריות המופרכות בדבר "שלטון על ידי נציגים", שלפיה, כביכול, "הנבחרים" בבחירות "החופשיות" באים מתוך העם ומכאן שהשלטון מתבצע "על ידי העם", שכן העממיקוס הנ"ל מאיישים  את "הרשות המחוקקת", הכנסת-הפרלמנט, ואת "הרשות המבצעת" (הממשלה והמנהל הציבורי), ולצידם,"הרשות השופטת" – מערכת המשפט, זו שתפקידה החשוב במשטר (מלבד ניהול המשפטים, הפליליים והאזרחיים) הוא פיקוח על שתי הרשויות האחרות וריסונן במידת הצורך, בשם החוקה או החוק, או הנוהג והמוסר. כשבכל מבנה המשולש הזה מתקיימת "הפרדת רשויות", שביסודה ה"איזון" בין אותן רשויות, שהוא המשמר את היציבות השלטונית, ומפקח על שמירת זכויות הפרט.

מגורי החזירון העליון במושבת העשירים סביון, ובצמוד, מגורי המשרתים בשיכונים של אור יהודה. כמה קרוב, ככה רחוק

לצורך קיום המשטר הזה מתקיימות "המפלגות", שיחסי הכוחות בתוכן וביניהן נקבעים באותן בחירת "חופשיות" (יחסיות או אזוריות), היכן שניתנת "הזדמנות שווה" למתמודדים.

והעיקר: המבנה הזה, שיטת הדמוקרטיה, מאפשרת את תכליתו של התהליך: קיומו של משטר שתכליתו, מטרתו ופעילותו מכוונים לשמירה ולקידום האינטרסים של הבוחרים/המצביעים/האזרחים – העם!

זו "התיאוריה" זה ה"נראטיב" ("הסיפר", שזה בעצם שקר שעבר כביסה מדעיסטית), של "הדמוקרטיה" כ"שלטון העם",  שמקדמים הסנג'רים של החזירון העליון, מהפוליטיקה, מהפרופסורה ומהתקשורת. זה מה שידקלמו כמעט כל האזרחים שמוחם נשטף, אם  וכאשר יישאלו  אותם "דמוקרטיה" מהי, ולמה הם טורחים להצביע 4-5 פעמים בשנתיים.

אלא שלכל זה אין שחר. בלוף על גבי שקר ורמייה.

 ה"דמוקרטיה", כמו כל משטר אחר, היא שלטון החזירון העליון – בעלי ההון והכוח, על ידי משרתיהם, הסנג'רים  מ"האליטות", שעיקר עניינם ותפקידם הוא שימור  וקידום  האינטרסים של החזירון המנהל אותם, ומקדם אותם, שלרוב הבנג'רים עצמם הם חלק בלתי נפרד ממנו, אם לא כבר עכשיו – אז בשנה הבאה או תוך שנתיים של משכורות  שמנות, כיסוי הוצאות ומיני פוילע-שטיקים כמקובל.

ואין קל מלהוכיח זאת. די לבחון את הסוציולוגיה, הדמוגרפיה, האתניקה  והמגדר של רוב גדול מה"הנבחרים" או מהמנהל ומהמערכת המשפטית.

"עם" הם בטח לא.

ובדיוק מכיוון שזה כה קל, חשוב כל כך לקיים באדיקות וביעילות רבות את תעשיית השקרים באשר לאופיו האמיתי של המשטר.

זה מסביר את  המערכת הענפה של שטיפת המוח, איפה שהאקדמיה מספקת את "התיאוריות" שתיארתי לעיל, וכבונוס, תורמת גם ל"אידיאולוגיות" של המפלגות השונות.

והיכן שהתקשורת הממוסדת דואגת לכך שהדיווח החדשותי וההגיגנות הנעלה  ישרתו את סיפור הכיסוי התעמולתי, כך שישכנע את האזרחים המרומים, שאמנם יש התאמה בין המתרחש במציאות ובין התיאוריות  שמטפחים החזירון וסנג'ריו בדבר טיבה, טבעה ומהותה  של "הדמוקרטיה".

ושחס וחלילה, שאף אחד לא יגלה על האמת, והיא:

שגם הדמוקרטיה, כמו בכל המשטרים האחרים, כך היא לסוגיה – אם כ"קפיטליזם" וכך גם כ"סוציאליזם", ובטח כ"ליברליזם"משרתת את החזירון העליון ומקדמת את האינטרסים שלו – על חשבון האינטרס של העם. ככל שמתנפח חלקם של החזירון וסנג'ריו בתוצר הלאומי, העם יותר עני וקשה-יום.

השקר  הזה בדבר טיבה של "הדמוקרטיה" כה חשוב, כי אם העם יפנים את האמת  הוא עלול לשאול שאלות קשות. 

למשל:

אם העם בשלטון, ו"נציגיו הנבחרים", הבאים מתוכו, שוקדים על האינטרסים של מצביעיהם-שולחיהם, למה יוקר המחייה עולה לגובה יותר מהר מהמגדלים שבונים לעצמם החזירים שבשלטון במגרשים הכי טובים ונחשקים במרכזים העירוניים, אלה  מהחזירון שרוצים גם בדירה עירונית מרכזית ומכובדת, והכי טוב פנטהאוז, חוץ מהווילה שלהם במושבות הידועות של החזירון העליון (קיסריה, סביון, כפר שמריהו, הרצליה פיתוח, עומר ועוד)וחוץ מבית נופש "צנוע" באיזה "מושב" כאילו חקלאי, או ב"יישוב קהילתי" בפריפריה, ואולי גם יאכטת מגורים מפוארת במרינת המליאנים שבהרצליה-פיתוח? 

 

אם העם בשלטון, איך זה יתכן,  שחלקם של המליאנים בעוגה כל כך גדול, ותופח כה מהר, על חשבון האזרחים, שחלקם בעוגת המשאבים קטן והולך במקביל לירידה בכוחם הפוליטי והאישי.

ועוד כמה שאלות כאלה בפתח הפוסט הבא

"שלטון העם למען העם ועל ידי העם"? חה-חה-חה ותו-לא.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: