דילוג לתוכן

שלטון השקר (1)

אפריל 4, 2021

ראיתם את סרטו (חלק מסדרה?) של דרור גלוברמן ב"קשת",  בעניין "המוח, פייק ניוז, תעשיית השקרים"? מדהים. פשוט מדהים.

 ראיתי, והנה מה שהדהים אותי:

הסרט של גלוברמן מספק את עיקר הראיות, מידע בשפע על מה שנעשה ומה שנחדל. אבל שאלה אחת מרכזית ומהותית כלל אינה נשאלת, לכן אין לה תשובה. לא בסרט עצמו, ולא בדיון שנערך אחריו, בהשתתפות דובר צה"ל לשעבר, נציגה מהאקדמיה ונציג מהתקשורת הממסדית. 

והנה השאלה: מי אשם? מי עושה לנו את זה, ולמה?

מי מפמפם את הפייק ניוז והרמייה? למי יש עניין בקיומה הבלתי מופרע של תעשית השקרים האדירה הזאת, רבת ההשפעה, המטביעה את חותמה על כל תחום מתחומי חיינו, וגורמת לנזקים אדירים?  מי זן ומפרנס את התעשייה הנתעבת הזאת?

ד"ר לירז מרגלית: "לא אתי", חה-חה

ובהמשך: למי יש עניין בהישרדותהשקר, מי מנע, מונע וימנע כל ניסיון רציני לחבל בייצור הפייק-ניוז או להפסיק את ההשתוללות של השקר והרמייה, הנוכלות וההשפעות המזיקות של הפעילות הזאת?

העובדות והנתונים, כאמור, מופיעים בשפע רב בסרט של גלוברמן.

חלק עצום של הפייק ניוז מופץ ברשתות החברתיות. שם זוכות למקום של כבוד תאוריות הקונספירציה המטורללות והמופרכות ביותר, שהן הפלטפורמות החשובות ביותר של הפצת השקרים. לא מזמן פרסמתי כאן שני פוסטים בעניין התיאוריות האלה, ועל נזקיהן, שבשנה האחרונה התבטאו במיוחד בהכחשת הקורונה ובהתנגדות לחיסונים., וגם בהקשר הזה, הן לא ויתרו על העלילה האנטישמית הפופולרית כל-כך בתאוריות האלה, כולל הכחשת השואה, וכולל מסע התעמולה העיקש , הזדוני ורב השקרים, החותר לדמוניזציה ולדה-לגיטימציה של מדינת היהודים – ישראל.

פחות מדי תשומת לב (מטעמים מובנים) מוקדשת לתפקיד החשוב מאין כמוהו שממלאת התקשורת הממוסדת  בהפצת הפייק ניוז. גם האקדמיה מושארת קצת בצד ובצללים, אף שהד"ר לירז מרגלית, מומחית לתקשורת, המדברת בסרט, אינה מתכחשת לתפקיד המזיק שממלאים אנשי אקדמיה, כולל היא עצמה, בהפצת הפייק ניוז, בשרות  תעשיית השקר.  "זה לא אתי", מודה מרגלית בזהירות עצומה.  "לא אתי?" חה-חה. זוהי שותפות בפשע, לא פחות: רמייה, הפרת אמונים ושוחד.

האקדמיה במערומיה.

 גלוברמן עוסק גם בתפקידה החשוב של הפוליטיקה: הן כיוצרת וכמפיצה ראשונה במעלה של פייק ניוז, למשל לצורכי בחירות, והן כמי שמונעת, על ידי מחדלי חקיקה, את הגבלת פעילותם של המפיצים (הסרט אינו עוסק כלל, במחדל  הבולט של רשויות המשפט ואכיפת החוק גם הם משת"פים מוחלטים של תעשיית השקרים).

נזקי הפייק ניוז: סקר של המכון למחקרי ביטחון לאומי

גלוברמן גם לא ממש מתייחס לתפקיד החשוב כל כך שממלא משולש הקרנות – 

– – הקרנות הממשלתיות הזרות, הקרנות התאגידיות הזרות והקרנות הכנסייתיות הזרות, ותפקידן בהקמה ובתחזוקשל אחד ממנגנוני הפייק ניוז והשקרים הבולט ביותר בישראל – "העמותות", השורצות סוכנים זרים ושטינקרים בשכר בשרות חרחור המלחמות  של המעצמות הזרות; בשרות הרווחים (בעיקר בעסקי הנפט, הנשק, התרופות והקבלנות) של התאגידים הכלכליים הגדולים, ובשרות האנטישמיות המוסווית לפעמים כאנטי-ישראליות של המימסדים הכנסייתיים הנוצריים והאיסלמיסטים.

הזיווג הזה, בין האינטרסים הזרים והשטינקראי המקומי, נעזר מאוד, כמובן, במערכת המשפט (ביחוד בבגצ המוטה) בתקשורת הממוסדת, ובפוליטיקאים, במיוחד של השמאל הקיצוני ושל הימין הקיצוני.   סוכני העמותות מלבים שנאה תמורת שכר נאה, מחרחרים עימותים בין ערבים ויהודים, בין נשים וגברים, בין מזרחיים ואשכנזים, בין חילוניים ודתיים, להט"בים וסטרייטים, וכן הלאה. אין שום מקום או תחום, עם פוטנציאל של סכסוך, קטטה, ואם אפשר שפך דם, שהשטינקרים של העמותות מניחים ממנו את ידם.  

כי על זה משלמים להם. 

כל הגיבורים  האלה, החזירון וסנג'ריו, , כיכבו גם בפוסטים שלי על תעשיית השנאה, ולא במקרה.

כי הרי יש צורך בטונות של שקרים ובגדודים של סוכנים/ות זרים/ות נתעבים/ות  ושטינקרים/יות נאלחים/ות, כדי לייצר שנאה,למשל בין עמים שכנים לאותה ארץ, שהם נצר לאותו אב קדמון, או בין נשים וגברים , שמה שקושר בינהם כרגיל הם יחסי אהבה ותשוקה, ורצון משותף בחיי משפחה.

כן, הסרט עוסק גם באינטרסים המסחריים הברורים והבולטים שעומדים מאחורי תעשיית השקרים, מזינים אותם ומשתמשים בה ביעילות רבה, כדי למכור את מוצריהם לצרכנים חסרי-דעת, שידם קלה על שליפות מהארנק והעברת כרטיס האשראי במתקן החיוב.

ובכן, מה ומי הוא המכנה המשותף לכל אלה?

לשאלה הזאת יש תשובה אחת, ברורה וחותכת:

מי ששולט בתעשיית השקרים, מתפעל אותה, מתחזק אותה ושומר עליה מפני כל "התערבות זרה" של שוחרי אמת וצדק,  הוא החזירון העליון  השולט ביד  רמה  בכל מדינה בעולם, כולל אלה הקרויות "דמוקרטיה" (הדמוקרטיה היא שלטון החזירון העליון, למען החזירון העליון ועל ידי החזירון העליון). והוא עושה זאת על ידי שליטתו בסנג'ריו למיניהם, בפוליטיקה, בתקשורת, באקדמיה, במערכות החו' והמשפט, וגם בעסקונה הדתית.  אלה, שכמעט כולם מאוזכרים ומופיעים בסרטו של גלוברמן הם-הם בעליה ומפעיליה של תעשיית השקרים.

השקר בשלטון.

 ובישראל , עם ראש הממשלה המסויים שנפל בחלקנו, זה בולט במיוחד. 

הכל בשרות האסטרטגיה והטקטיקה המרכזית של החזירון  –

"הפרד ומשול"

 צמד המילים הזה, שהוא ההסבר התקף והמיידי ביותר,כשמבקשים להבין את ההתרחשות בתחום הפוליטי והחברתי, לא מופיע אפילו פעם אחת בסרט של גלוברמן. כמעט לעולם לא תמצאו את הביטוי הזה מוזכר בפוסטים ובמאמרים בתקשורת הממוסדת ובתיאוריות הפלצניות מתוצרת האקדמיה.

אין להתפלא על ההתעלמות הזאת, שגורמת להחמצת העיקר, בסרט של גלוברמן ובהתייחסות התקשורתית והאקדמית בכלל.

 שהרי אין אדם יורק לתוך הבאר שהוא שותה ממנה.

ועל כך בפוסט הבא בסדרה הזאת. 

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: