דילוג לתוכן

ימין ושמאל, טִווידְלדָּם וְטִווידְלדִּי* של הכשרת הרצח

מרץ 29, 2021

בפוסט קודם, מסוף השבוע שעבר, עסקתי בצבועים הנלעגים של הפייק-שמאל האנטישמי שלנו, שחשוב להם מאוד להכשיר (פוליטית, כשותפה לקואליציה המועדפת של "השינוי"), את הלאומנות הגזענית והרצחנית של "המשותפת". רשימה שחבריה  רואים בטרוריסטים, רוצחי אזרחים יהודים חפים מפשע  סוג של  "שאהידים" (קדושים נערצים) וכמובן "לוחמי חירות" לגיטימיים.

ולצורך ההכשרה הנ"ל, מבצעים הפייקים האנטישמים את המהלך השקרי והבזוי הבא: הם  טוענים שגם "אנחנו",כלומר, הצד היהודי, במסגרת הלחימה לעצמאותנו לפני שבעים וקצת שנים, "עסקנו", בטרור חסר אבחנה וברצח ערבים חפים מפשע. כך שאיזו זכות יש  "לנו" לבוא בטענות אל תומכי הרצח מ"המשותפת" ולפסול אותם כשותפים פוליטיים.

מהלך שכולו שקר, צביעות ורמייה אופייניים.

שהרי, איך באמת, אפילו עד עצם היום הזה, מתייחס השמאל בן זמננו  אל הימין של ימי טרום-המדינה, זה שהמחתרות שלו עסקו גם, לעתים, ברצח אזרחים חפים מפשע?

הוא מתייחס אליהם כאל פאשיסטים רצחניים ומתועבים.

ומובן שבזמן אמת, כך גם התייחסו למחתרות האצ"ל והלח"י של הימין אנשי השמאל של זמנם, האבות הרוחניים של הנוכחיים.  מה שלא נשאר בתחום המילים והדיבורים. שהרי חברי המחתרות של הימין נרדפו עד צוואר על ידי הנהגת "היישוב המאורגן", שנשלט על ידי השמאל. הם כונו "הפורשים" ונחשבו כמסוכנים ביותר למפעל הציוני, ולכן נרדפו, הוכו, ואף הלשינו עליהם והסגירו אותם לידי שלטון הכיבוש של המנדט הבריטי. זה היה במסגרת "הסזון" (העונה) שהיתה העונה של ציד האדם, של יהודים על-ידי יהודים. ולא ניצודו דווקא מי שהשתתפו בפועל ברצח הערבים החפים מפשע, אלא ניצודו והוהוכו והוסגרו חברי המחתרות האלה בכלל.

אבל עכשיו, לצורך הכשרת רצח היהודים – מטרה נאותה וחשובה ביותר מבחינת  כל אנטישמי בעולם, כולל הפייק שמאלנים המקומיים, הם לפתע מתחזים למי שהשתתפו בזמנו גם הם ("אנחנו", "עסקנו", "לנו")  בעצמם בשיגור הטרוריסטים הרצחניים של הימין, והזדהו איתם (כמו  שנוהגים חביביהם המועדפים, אחמד טיבי,  היבא יזבק ועוד ברוצחים בני עמם).

כלומר, רמאים עלובים ומתועבים. עלבון לאינטליגנציה ואשפה מוסרית. המזיגה הטבעית של טיפשות ורשע, המאפיינת כל כך את אותו אגף פוליטי. 

והנה, בתגובה לפוסט הנ"ל, העירה לי חברה מהפייסבוק כך:

"אילו קראת את השופרות של הימין, בישראל היום או במקור ראשון, ואילו הקשבת לחברי הכנסת של הליכוד, היית מבין ששם מכינים את הקרקע לשותפות פוליטית עם נציג האחים המוסלמים, ד"ר מנסור עבאס.
בשביל לשבת בשלטון, מוכנים שם לעשות את מה שמטיפים בשמאל כבר שנים."
 על כך השבתי לחברה,  שהיא לגמרי צודקת, ובדבריה רק מאשרת מה שאני טוען מימים ימימה, שהשמאל והימין הם שתי הכנפיים של אותה ציפור, ותאומי מראה, אלה של אלה.
 
 

טִווידְלדָּם וְטִווידְלדִּי: הימין והשמאל, שתי הכנפיים של אותה ציפור, תאומי מראה של טיפשות ורישעות
 
 ואומנם, כשהכתבלביבים והשריסים של ביבי באים להכשיר, כשותפים פוליטיים וכגלגל ההצלה לאלילם "הנרדף"(מאימת משפטו הפלילי) את הקנאים המוסלמים של רע"ם, מפלגתו של מנסור עבאס, שהיא מעין תנועת בת של "האחים המוסלמים", ואחיהם לדעה, במובן זה, של החמאס והג'יהאד  העזתיים, וממש כמו הפייקים האנטישמים של השמאל, נמצאים גם השריסים והכתבלביבים מכשירים את מי ש"מחבקים מחבלים"(כלומר, תומכים בטרוריסטים שרוצחים אזרחים יהודים חפים מפשע), וכך הם מהווים תמונת מראה תאומה של הפייקים האנטישמים משמאל.
 וכל הנסיונות שלהם לרכך את המהלומה,ולהיתלות באיזו פליטת פה של מנצור עבאס, שכינה פעם אחת את הרוצחים הפלשתינים "מחבלים" (רק בעברית, וגם מזה חזר בו), ועוד מיני אבחנות המובנות ליודעי ח"ן (חוכמת הנסתר) בין הגזענות הדתית-לאומנית של רע"ם ובין  הגזענות הלאומנית-"חברתית" של חד"ש ובל"ד או תע"ל. אבחנות שרק מעידות על כך שעלבון לאינטליגנציה ואשפה מוסרית, כלל אינן מונופול של הפייק שמאל, אלא מזיגה אופיינית למי שמוחם סתום בפקק אידיאולוגי, או בסגידה למנהיג נפסד כלשהו. 
ידוע לי שיש מי יוצאים קצת מבולבלים מעמדתי זו, באשר לדמיון שבין הימין והשמאל, ומהיעדר ההעדפה שלי לאחד מהצדדים, וההסבר שלי להם פשוט ביותר:
זה שמגיפת הדבר הימנית, הביביזם,  נוראה בעיני, אינה אומרת שאני חייב משהו לחולירות של השמאל.
וגם להיפך.
כשהבחירה היא בין הדבר לחולירע, אני דוחה את שניהם כאחד. מצדי,  שידביקו  טווידל-די וטווידל-דם של הפוליטיקה, ויחלו זה את זה.
שניהם גם יחד הם שורש צרתנו הגדולה.
 
 
 
——————————————————–
 *כפי שמשוררת עליזה ב"ארץ המראה":

טִווידְלדָּם וְטִווידְלדִּי חָזְרוּ לִקְרָב יָשָׁן,

כִּי טִווידְלדָּם נִזְכַּר שֶׁדִּי קִלְקֵל לוֹ רַעֲשָׁן.

פִּתאֹם נָחַת עוֹרֵב הָרִים שָׁחֹר מִשּׁחוֹר כִּבשָׁן,

וּמֵרֹב פַּחַד כָּל הָרִיב כּלָה כְּמוֹ עָשֵָׁן.

 
 
 
 
 

From → כללי

One Comment
  1. Harriette permalink

    https://eyes-opener.blogspot.com/2021/04/racist-arab-attacks-inside-israel.html?m=1

    גזענות ערבית בתוך מדינת ישראל 2011-2021

    Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: