דילוג לתוכן

פרשי הקונספירציות+הכחשת הקורונה+סרבנות החיסונים(1)

מרץ 1, 2021

לא מזמן טענתי, שיש התאמה גבוהה בין חסידי תיאוריות הקונספירציה ובין מכחישי הקורונה ומתנגדי החיסונים. התבססתי בכך על האבחנה, שזה המצב בין חברי  בפייסבוק, וכן על על סוג הטיעונים, עמוסי המימסדים הנסתרים, המזימות החשאיות והצורך להתגונן מכל אלה, תופעות המאפיינות את שתי הכתות האלה, השונות לכאורה.

עכשיו כבר ברור לי שזה המקרה. 

מעולם לא התעניינתי במיוחד בתיאוריות קונספירציה. זה נראה לי ענף מפוקפק ומייגע של הגות אנושית, וגם מיותר לחלוטין,  במיוחד כשבמציאות הידועה היטב, הלא חשאית והלא תאורטיות, אפשר לזהות כל-כך הרבה מזימות וקנוניות ממשיות וניתנות למישוש ולהוכחה, מלכודות ומוקשים, קטטות רחוב ורכילות מלוכלכת,שנאות ונקמנות מכוערת ואכזרית, אסונות אנושיים, קשרים ברורים לעבר ותחזיות סבירות  לעתיד, כך שמי בכלל צריך  תאוריות קונספירציה בנוסף לכל השפע הזה.

אז יש מי שצריכים. עובדה. אפשר להבחין בקלות בכך, שז'אנר תיאוריות הקונספירציה משגשג למדי – במיוחד בתקופות משבר, כמו זו הנוכחית, בכיכוב הקורונה.
מבט בחובבי התיאוריות האלה, להלן, למען הקיצור,  "הקונספים", מגלה שברוב המקרים מדובר בכל מיני מתחכמים, מה שנקרא בחן בשפה האידית "אובר-חוכם"(שני הווים בשורוק, ה-ב' דגושה) כלומר, חכמי-על, או חכמים מדי. אלה גם אלה טיפוסים המנסים להשאיר רושם עז על סביבתם, כשהם מעמידים פנים  כ מ ע מ י ק י ם, כמי שמבינים  מ ה  ב א מ ת  קורה, הרבה מעבר לאחד האדם, או למה שמדווחת התקשורת וידוע לכל.  והערך המוסף שהם אוהבים להתנאות בו: מכיוון שהמזימה/הקנוניה/התכנון הזדוני ידועים להם, הם יכולים לבשר לנו מראש, ולגלות לנו , התמימים שבאפלה, מה עתיד לקרות לנו

וככל שהתיאוריה של המתחכמים הללו יותר מפוקפקת ומופרכת, הלשון שבה הם משתמשים היא יותר בוטחת ונוקבת. לא "אולי" ו"יתכן" ו"יכול להיות" – אלא "בטוח", "ללא ספק","באופן בלתי נמנע", "קראו את שפתי" ו"רישמו לפניכם"

 בתקשורת שלנו נפוץ במיוחד הענף הפייק-שמאלני האנטישמי של הקונספים הללו. שהרי האנטישמיות כולה היא בעיקרה תיאוריית קונספירציה מובהקת, ולכן היא מככבת לעתים תכופות גם בתיאוריות קונספירציה "גלובליות" ו"אוניברסליות":

היהודים הערמומיים והמרושעים( שבעצם הם שכירי חרב של האימפריאליזם ו/או הקומוניזם, הקולוניאליזם והעולם הראשון של גזע הלבן, או שהם בעצם סתם כוזרים, משתלטים באמצעים פסולים על העולם, עסוקים ללא הרף בגניבה, שוד, רצח וניצול מול התמימים הצודקים, קורבנותיהם האומללים.

(ברור, שכל תאוריית קונספירציה שמכבדת את עצמה לא תניח לשלל כה עסיסי להישאר מחוץ לתחומה.)

 למשל, עיתון "הארץ", ביטאון הפייק-שמאל, וכלי תקשורת מרכזי במסע התעמולה האנטישמי בעולם, משמש כמשרצה בלתי נדלית של פייקים  אנטישמים שופעי קונספירציות.  שם רווח במיוחד התחביב של הקונספים הגזענים ושטופי השנאה האלה,  להאשים את ישראל ו"הציונות" בחרישת מזימות נוראות שעניינן, תמיד-תמיד,  לגרום לעוד מלחמה מיותרת ועקובה מדם. 

אני זוכר במיוחד את אחד האידיוטים האנטישמים הללו, מכוכבי "הארץ", שעסקתי בו מדי פעם. לפני שנים אחדות.

בתחילת האביב של 2017, ב-26.03., , פירסם האידיוט נבואה  שלפיה עומדת לנחות עלינו מלחמה כבר באביב, ו"השמיים ", אבוי,"ייפלו עלינו" והנה קצת פרוט, בשביל הבידור: "כרגיל, יופתעו הישראלים עם פרוץ המלחמה הבאה, שתתחיל ממש בקרוב, אף שכל הנתונים המעידים על התרחשותה הבלתי נמנעת מוטחים בפרצופם האדיש, הנרפה והמנומנם מדי בוקר". 

הנבואה של האידיוט האנטישמי מלפני הפסח: השמיים יפלו עלינו כבר באביב! וזה הציבור הישראלי שהינו העיוור! לא האידיוט האנטישמי, כמובן!

טוב, האביב  של 2017 חלף-עבר בלי מלחמה. השמיים לא נפלו, "ההתרחשות"(!!!) כלל לא התבררה כ"בלתי נמנעת",  האידיוט האנטישמי, האובר-חוכם מתוצרת "הארץ" נפל על הפנים, והנה הלקח שלמד:

מיד לקראת סיומו של האביב האביב הפציפיסטי המאכזב, כבר ב-18.06, לפני שאיזה קונספי אחר במשרצה  יגנוב לו את הסקופ העונתי המזדמן, מיהר האידיוט האנטישמי, ותחת הכותרת המבטיחה – "זוהי לוגיקה פשוטה: ממשלת ישראל החליטה שבקיץ תהיה מלחמה", הזיז האידיוט את הסקופ שלו מהלך רבעון אחד, והסביר   שזהו, הלך עלינו. ממשלת ישראל הציונית והזדונית שוב גוררת אותנו למלחמה אכזרית בעזה, כהרגלה בכל קיץ שני. והנה הלוגיקה של המהלך לפי המבקר:

"א) המשבר ההומניטרי בעזה יוביל לפיצוץ;

ב) הממשלה החליטה להחריף את המשבר ההומניטרי בעזה;

ג) מסקנה: הממשלה גמלה בלבה להגדיל את הסיכוי למלחמה בקיץ."

נמצא האחראי הישיר למלחמה: האידיוט האנטישמי לא לוקח שבויים

 אגב, במאמר נוסף בעניין אותה, עם הטלת אשמת המלחמה ישירות על בנימין נתניהו, הרחיב אידיוט אנטישמי א' את תחום הקונספירציה. זו לא רק הממשלה המרושעת, הוא טען: 

גם העם בישראל רוצה מלחמה, או על כל פנים, מעדיף אותה על פני שלום."

 היהודים המרושעים האלה.

למראה הדברים האלה, קם מריבצו עוד אידיוט אנטישמי מאותו עיתון, שהיה חשוב לו לתקן ולדייק את  אידיוט אנטישמי א', עם קונספירציה משלו, נועזת ואנטישמית עוד יותר – ב"הארץ" הרי מתנהל מאבק מתמיד עם התואר של האידיוט האנטישמי מס. 1 במערכת, לצהלת המו"ל:

 ובכן, לא, הודיע לנו  אובר-חוכם ב'. זו לא סתם מלחמה שמתכננים הציונים הרשעים לעשות בעזה.

אובר חוכם ב' נכנס לתמונה במקצה תיקונים ודיוק: לא מלחמה — טבח(!)

לא-לא. 

 הם רוצים לערוך טבח בתושבי עזה התמימים. סוג של ג'נוסייד? השמדת עם? זה בתגובה לקסמים הבלתי נמנעים שיירו עלינו העזתים, כי :

"איזו דרך אחרת עומדת לפני עזה כדי להזכיר את קיומה ואת מצוקתה הבלתי אנושית, זולת הקסאם?…(אגב, מקורה של המצוקה, "הבלתי אנושית" שהיתה רק "המשבר ההומניטרי" בלשונו הזהירה של אובר-חוכם א',המקור היה בהחלטתו של אבו-מאזן לקצץ נמרצות בתשלומים שהעביר לעזתים באמצעות עמיתיו-מתחריו מהחמאס) וכשייפלו הקסאמים נעמיד פני המומים, ובחסות ההתקרבנות הקדושה ימריאו הטייסים הטובים עם שחר, בדרכם לטבח הבא."

הטייסים הרצחניים של צה"ל בדרך לטבח הריצי הכיפי.  יותר אנטישמי מזה?

אז טוב,  נו,  לא קסאמים ולא נעליים היו בקיץ 2017. לא מלחמה ולא טבח.  המטוסים נשארו בהאנגרים. האנטישמים התאכזבו מרה. תושבי עזה ועוטף עזה – הרבה פחות.

וכך, שני הקונספים של "הארץ" התגלו בתור מה שהם. סתם עוד שני אידיוטים,  ממציאי מזימות שלא היו ולא נבראו. אלא במוחם האנטישמי הקודח.  

 והם לא לבד. אידיוטים אנטישמים התגלו גם בכלי תקשורת אחרים, ולא רק בתקשורת הממוסדת. ב"מעריב" מככב כבר שנים אחד מהז'אנר הזה, שזה לא כבר התריע בפני המלחמה שזוממת ישראל ממש בקרוב (בקרוב לפרסום ה"תחזית" הטיפשית והמופרכת) נגד לבנון ו/או איראן. גם לזה עשדיין ממתינים. 

בפני כל בקונספים האלה התמונה "האמיתית" הזוועתית  ברורה ושקופה, כמו צילום גווייה אכולת רימה ותולעה לנגד עיניו של הנקרופיל, החותר בחריצות לסיפוקו. 

ואילו בתקופת המחאה החברתית של 2011 הודיעה לנו הג'ינג'ית הלוהטת הידועה, שהממשלה הציונית הקפיטליסטית היא שיזמה את התקרית הקטלנית בגבול מצרים באוגוסט 2011, כדי, תחזיקו חזק,  להוביל למלחמה שכוונתה לחנוק את המחאה החברתית. תיאוריה שטיפח גם פרופסור מאותו ז'אנר מבאר-שבע. ואילו אחד מחברי בפייסבוק, קונספי  בפני עצמו, גילה לא מזמן, שכל סיפור חולית המודיעין הצה"לית שנחשפה בעזה וניצלה בעור שיניה בנובמבר 2018, לא היה אלא טריגר מתוכנן למלחמה ישראלית נפשעת נגד עזה השלווה והחפה מפשע.

ואיזו תגלית מרעישה הנוגעת לקורונה  ניסה לחשוף לפנינו אובר-חוכם א' מ"הארץ"  כבר בתחילת יוני השנה, עם החזרה הראשונה לשגרה אחרי הסגר הראשון, כשכבר דובר על הדרך הבטוחה לסגר השני?  הוא "חשף: ש"ישראל קיבלה ביממה האחרונה בשורות מצוינות, משמחות מאוד(שהקורונה כמוה כשפעת, ולכן אין מה לדאוג). הקלה גדולה אמורה היתה להשתרר בארץ. אבל תחת זאת מתקפת ההיסטריה של ערוצי השידור, המפמפמים את הגל השני המיתי הממשמש ובא, נמשכת במלוא עוזה." 

מצחיקים?

נראה בהמשך הסדרה. כי, כשפרשי הקונספירציות מתגייסים להכחשת קורונה ולסרבנות חיסונים, זה יכול להיות פחות מצחיק. בפרק הבא – קבלו את קונספירציית ה"קבאל" המרהיבה

From → כללי

6 תגובות
 1. עידית permalink

  בית הדין בהאג החליט לחקור, מכל המדינות במזרח התיכון, את ישראל. במערכת הארץ בטח פתחו שמפניות.

  Liked by 1 person

  • וכך גם בחדרי "העמותות" של הסוכנים הזרים והשטינקרים, שאותם מפרנסות הקרנות של מדינות אירופה מחרחרות המלחמה, התאגידים הרב לאומיים המעוניינים במיוחד בהשפעות הסכסוך הנמשך פה על עיסקי הנפט, הנשק, ספסרות המט"ח, התרופות והתקשורת, וכמובן הכנסיות הנוצריות האנטישמיות. כל אלה ש"הארץ" הוא בטאונם ומפיץ תוצרתם בעולם.

   .

   אהבתי

   • עידית permalink

    השאלה היא מה אפשר לעשות בעניין. (באג ו/או הארץ).

    אהבתי

 2. עם בגצ כבגצנו אין בינתיים מה לעשות

  אהבתי

  • עידית permalink

   התכוונתי מה עושים עם בית הדין בהאג.

   אהבתי

   • גם אני. בגצ לא יאפשר שום חקיקה שתגביל את הקרנות הזרות, אלה שמממנות את פרוייקט ההכפשה נגדנו בכיכוב השטינקרים והסוכנים הזרים מהאינטליגנציה הבורגנית המקומית, הצבועה, הגזענית והרקובה.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: