דילוג לתוכן

שוב השקר הזה, ושוב גם האמת: אחמד טיבי כן קרא "שאהידים" לרוצחי אזרחים יהודים

פברואר 24, 2021

כן, שוב השקר הזה, על מה שאמר או לא אמר הח"כ אחמד טיבי בנאום השאהידים המפורסם שלו ברמאללה.  רק לפני כמה ימים (15.02.2021) התייחסתי לשקר החוזר ונשנה הזה, באותה  פעם מצד העיתונאי בן כספית, שבתכנית  הבוקר המשותפת לו ולינון מגל ברדיו 103FM, חזר על השקר, כאילו שב"נאום השאהידים" שנשא טיבי ברמאללה ב"יום השאהיד" שאורגן על ידי הרשות הפלשתשינית,  התייחס הח"כ טיבי לא אל רוצחים נתעבים של  אזרחים חפים מפשע, שנשלחו על ידי  החמאס או הרשות ואש"ף לטבוח ביהודים – אלא דווקא אל פלשתינים שנהרגו על ידי כוחות הביטחון הישראלים.

ח"כ המשותפת אחמד טיבי מתרווח על עיתון בביתו בפוזה ציווילית

הסברתי אז שהשקר החוזר ונשנה התאפשר  כי היו שני נאומים: בראשון, שנישא ברמאללה בינואר 2011, התייחס טיבי באופן מפורש אל המחבלים רוצחי האזרחים כאל "שאהידים".

אך נראה שהתגובות לכך לא היו טובות, ולכן, בנאום השני, שנשא טיבי בשנה שלאחר מכן, בינואר 2012,  באותו ארוע פטריוטי, הוא כבר ייחס את הכינוי "שאהידים" לאזרחים פלשתיניםשנהרגו, כמו בכפר קאסם, או בארועי אוקטובר 2000, ואף קרא בשמות כמה מהם.

ובעקבות גירסה ב' מנסים עד היום השקרנים מהפייק הישראלי וטיבי עצמו,  למחות את זכרו של הנאום הראשון,המקורי,  ולהעלים את ההתייחסות המפורשת של הח"כ החביב עליהם אל רוצחים נתעבים של אזרחים כאל "שאהידים".

כמו כן הבטחתי באותו פוסט, שבכל פעם שיצוץ השקר הזה  אתייחס אליו ואזים אותו.

אך לא חשבתי שיהיה עלי לעשות זאת כבר עכשיו.

כי הנה, הבוקר עלה הח"כ טיבי לשידור בתכניתם של מגל וכספית ב-103, לא זוכר באיזו תואנה,  וכספית טרח לשאול את הח"כ בעניין אותו נאום.

ושב חזר השקר. שוב ניסה טיבי לטשטש, להעלים ולמחות את תמיכתו הברורה ברוצחי אזרחים יהודים, שזכו מפיו לתואר הכבוד המוסלמי הנעלה – סוג של מעמד של קדושה, שאותו העניק  לרוצחים נתעבים, שאותן הכתיר כ"שאהידים".

עיתונאי בן כספית: חוזר על השקר

וזה בסיועו של כספית ולצד שתיקתו המוזרה של ינון מגל, שאני רוצה להניח שהאמת ידועה לו.

וליתר ביטחון אחזור על האמת. הנה שוב ציטוט מהדברים שאמר טיבי בינואר 2011 באותו אולם ברמאללה, דברים שהם תמלול של הקלטה  וכלל אינם ניתנים להכחשה, לפרשנויות מוזרות או לתרטות של "הוצאו ממהקשרם":

 טיבי: "הברכה לכם לכולכם. הברכה לאדון השהידים, יאסר ערפאת… ברכות לשהידים שלנו ושלכם בתוך הקו הירוק, אלה שהכובש רצה שיכנו אותם מחבלים, בעוד שאנו אומרים כי אין דבר נעלה יותר מאלה שמתו (המחבלים המתאבדים)למען המולדת…זוהי זעקה שאנו משמיעים מכאן ומכל מקום לשחרר את אסירי החירות, האלפים שיושבים בבתי הכלא של הכיבוש, שהסוהר שלהם רוצה לתייגם כמחבלים."

מה לא ברור פה.

טיבי מדבר במפורש על אלה שאנו "קוראים להם מחבלים", אלה ש"הסוהר שלהם רוצה לתייגם כמחבלים.", כלומר טרוריסטים רצחניים שהרגו לרוב אזרחים חפים מפשע. חלקם בפיגועי התאבדות, וחלקם סתם ככה, והם ממלאים את בתי הכלא, בתנאים מצויינים, כאשר המשלח שלהם, אבו מאזן, משלם להם בדולרים על פי טיב ביצועיהם ומספרי קורבנותיהם, ומתחזק גם את בני משפחותיהם.

אותם קורא טיבי לשחרר מכלאם.

מה גורם להתעקשות החוזרת ונשנית של הפייקים השקרנים שלנו, חלקם עיתונאים מכובדים (לא עלי) לטהר את טיבי, למרות ההקלטה שאינה ניתנת להכחשה,לפרשנויות מוזרות ולתרוץ כ"הוצאו מהקשרם"?

הם סומכים על התמיכה האגפית מחבריהם לשקר בתקשורת הממוסדת, וחשוב להם לשמור על תדמיתו של טיבי (יועצו רב השנים של הארכי-טרוריסט יאסר ערפאת, כזכור, "אדון השהידים" בלשונו ) ולטפח את  הלגיטימיות שלו, כ"הומניסט" המקדש אפילו חיי יהודים.

זה גם עוזר להם להמשיך בשקר שהם מטפחים, כאילו היה "אדון השהידים", רב-הרוצחים ערפאת, פרטנר ראוי להסכמים ולשלום, וכאילו גם יורשו, מממן הטרוריטים ומטפח הטרור מחמוד עבאס (אבו מאזן) הוא פרטנר שאפשר לעשות איתו עסקים. בקיצור: השקר להגנת טיבי מסייע להם לתחזק את מגדל הקלפים האידיאולוגי, שסותם את מוחם.

וכמובן שגם הם יודעים את התורה: שאם חוזרים על שקר די פעמים, תמיד יימצאו התמימים שיחשיבו אותו כאמת

לא אם נזים את השקר בכל פעם שיושמע.

אני בטח אמשיך בכך. כי למי ששולחים רוצחים נתעבים לרצוח אזרחים יהודים חפים מפשע, ומי שמהלל את הרוצחים האלה כסוג של גיבורים מקודשים, איזו זכות מוסרית יש לו להתרעם על כך, שאזרחים ערבים-ישראלים, או פלשתינים מהגדה או מהרצועה, נהרגים בידי כוחות הביטחון הישראלים? אם הרג אזרחים תוך מאבק בין העמים זוכה ללגיטימציה, למה שתהיה לגיטימציה רק לרצח יהודים?

וזה שיש פייקים יהודים שמסייעים לטפח את השקר הזה, לדשן ולהשקות אותו (ולא רק שטינקרים וסוכנים זרים שעובדים מטעם קרנות זרות של מדינות מחרחרות מדנים, מליאנים סכסכנים רודפי רווחים וכתות נוצריות אנטישמיות, אלא גם עתונאים מכובדים ככספית),  זו צרה בפני עצמה.

 

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: