דילוג לתוכן

על מדינות מצליחות ומאושרות ועל מדינות כושלות ואומללות (2)

פברואר 3, 2021

בפוסט הקודם הצבעתי על כך, שהעולם מתחלק היום לשני סוגים של מדינות. מיעוט קטן של מדינות מצליחות שהתגברו על מגפת הקורונה, ועתידן נראה ורוד ומאיר כמו ההווה שלהן: אין מגפה משתוללת, מספרים אפסיים של מתים וחולים, בצד כלכלה משגשגת ופרנסה מובטחת לכל. וכמובן תרבות וארועי ספורט מול קהל מריע וצוהל של עשרות אלפים באיצטדיונים מפוצצים.

ראש ממשלה כושל בנימין נתניהו: טריקים ושטיקים

(וכן, אפילו  זקנים בני 70 ו-80 ויותר יכולים לצאת שם מבתיהם לקולנוע או לקניות כמו היו תלמידי תיכון בני 15, ללא חשש.  ולא כך בשיטת החיסונים של פייזר וביבי, המבטיחה שהמגפה תמשיך לרחוש בסתר על אש קטנה (במקרה הטוב), ולהפיל חללים בקבוצות הסיכון. בשיטת החיסונים, ועם התפתחות ה"וריאנטים", עדיין תדמה כל יציאה החוצה של אוכלוסי קבוצת הסיכון למשחק מסוכן ברולטה רוסית. נא בלי אשליות).

————————————————————-

ההיגיון הפשוט של ג'סינדה  ארדרן בניו זילנד עבד כמו ההיגיון הפשוט של אודיה קורן מישראל.

המזל של ניו זילנד הוא, שאצלם ג'סינדה היא ראשת ממשלה, כמו שביש המזל שלנו, שאצלנו ראש הממשלה הוא אחד ב. נתניהו,

ושאודיה קורן היא  שחקנית, שמותר לה רק להביע את דעתה הלא מחייבת בתכנית רדיו נינוחה לקראת שבת.

                                              ——————————————————-

ולעומת המיעוט של המדינות המוצלחות והמאושרות , יש רוב עצום של מדינות כושלות, שעתידן נראה קודר ובעייתי כמו ההווה החולני אף קטלני שלהן, ביחד עם הקריסה הכלכלית שהן יודעות. ואנחנו. עם החיסונים, הפוליטיקה  והכל – בקבוצה השניה והכושלת, מקום ממש רע. (אצלנו כבר מתקרבים ל-150 ימי סגר,הכלכלה על הפנים, ואחד מכל 10 ישראלים עדיין מתברר כחולה בבדיקות היומיות, בדרך למיליון חולים ולרבבת מתים, במדינה ובה 9.2 מיליוני תושבים).

ראשת ממשלה מצליחה  ג'סינדה ארדרן: אינטרסים שקופים

וכן טענתי, שמה שמאפיין את המדינות המצליחות, הוא נכונותה של ההנהגה בהן לחשוב בהיגיון וביושר, מתוך תחושת צדק ואחריות לחיי האזרחים ולכלכלתם, ןטינטרסים לא נסתרים ולא פסולים, בעוד שהמדינות מהסוג שלנו, מתאפיינות בהנהגה שהמוח שלה לכוד בקופסה מחניקה של חשיבה רפואית-חיסונית-תרופתית-בירוקרטית, כולל כל הנכלים והשטיקים הנהוגים ב"דמוקרטיה", ונלווים לכישלון הבריאותי המופקר.

כולל גם שפע עצום של תרוצים שקריים ופייק ניוז. למשל, עם האקזמפלר המפוקפק שמשחק אותה פה כראש ממשלה על חשבוננו, ושריס האוצר שלו "הורדוס" כץ , חוזר מדי פעם הסיפור על זה, שדרוג האשראי שלנו לא יורד, למרות המשבר הקשה.

ובכן, הידעתם, שלמשל חברת הביטוח הענקית איי.אי. ג'י(AIG). שהתמוטטה במשבר ה"סאב פריים" ב-2009, זכתה לקבל, ממש בשעת קריסתה,  משלוש חברות הדרוג  המובילות העולם (שביבי והורדוס מתבשמים מדרוגיהן) את הדרוג גבוה ביותר – AAA.  ואילו הבנקים וחברות הברוקרים שהתמוטטו איתה, האחים ליהמן, בר סטרנס, גולדמן זקס וכו', היו בדירוג המצטיין מס. 2 , AA, בשעה שהם פשטו רגל באותו משבר? כל זה, כי חברות הדרוג המצחיקות מתוחזקות על ידי החברות שהן מדרגות(!) – קפיטליזם חזירי במיטבו – וראשיהן טענו להגנתם שהם רק פרסמו את "דעתם", וממש אין צורך בקשר בין "דעות" ובין עובדות,(כנהוג גם בעתון "הארץ" שלנו) מי שרוצה, שיקבל את הדעה הלא מחייבת איש , ומי שלא מקבל – יבורך גם הוא. אופייני לרוחב הדעת ולבלופים של ביבי והורדוס – ו"הארץ" עימם.

ואף אני הייתי לכוד בראש הקופסתי-רופאי בירוקרטי, תרופות וחיסונים, עד שהאזנתי, צהרי שישי אחד, כמנהגי, לתכנית רדיו בגלצ. זה היה מוקדם בתולדות הקורונה, בימי "קרוז הקורונה" במזרח הרחוק, כשעל הספינה המבודדת היו גם כמה ישראלים. והנה, השחקנית-סטנדאפיסטית אודיה קורן, באותה תכנית רדיו, עם השחקן-במאי נתן דטנר (שאני עומד להצביע לו ולמפלגתו החדשה למרות השם הדפוק "ותיקי ישראל"), והעורכת ענבל גזית, הראתה לי את האור:

אם תוחלת החיים של הנגיף היא 14 יום, איבחנה אודיה, אז יש להגיע לסגר שימית את הנגיף בגוף נשאיו החולים בתוך שבועיים. זכור לי, שהיא אף הרחיקה ראות , והבינה מה שעדיין לא מובן למנהיגים הפוליטיים בעולם, וספק אם יובן: שמדובר בנגיף שקם על האנושות, ולכן על האנושות לעשות יד אחת במאבק נגדו. שכן הסגר יהיה יעיל באמת אם יוטל בו-זמנית, בכל העולם, כדי להתגבר על נדידת המגיפה ממדינה למדינה, דרך תיירות, עסקים ומסחר. מה שמחבל בנסיונות של כל יחידה מדינית בפני עצמה לגמור על המגפה.

היתה לי שבת לחשוב על ההיגיון ואפילו על היופי שבפתרון הזה, העושה שימוש בחולשתו של הנגיף – תוחלת חייו הקצרה, כדי לחסל אותו. בלי חיסונים ובלי תרופות, ובלי גדודים של "מומחים" מכל הסוגים, במיוחד מתחום הרפואה, שמברברים את עצמם לדעת, עם דעות משבדיה עד סין. פשוט ולעניין: חיסול הנגיף על ידינו, קורבנותיו הפוטנציאלים, המתגייסים להצלת חיינו – כל תושב ואזרח, מקטן עד גדול. ומיד התחלתי לאסוף חומר ונתונים, עד שפרסמתיפה בבלוג,ב-29 במרץ 2020 פוסט ארוך מחולק לשניים – "הלוגיקה והלוגיסטיקה של המאבק בקורונה": איך להטיל מצור ממית על הנגיף כדי לחסלו, ואיך להשתמש בכוח האדם העצום שיתפנה בגלל הסגר, ויהיה מובטל, כדי להבטיח את הצלחת המהלך. את הפוסט הכפול הזה פרסמתי ב-29 במרץ 2020.לאחר זמן נודע לי, ששלושה ימים קודם לכן, כבר הטילה ממשלת ניו זילנד, ובראשה ג'סינדה ארדרן (הר' השניה אינה מבוטאת בלשון הדיבור) סגר כבד על כל המדינה, .כשהמטרה המוצהרת והמעשית היא השמדת הנגיף ברחבי המדינה.

מה שמצביע על כך שהיגיון הפשוט של ג'סינדה  בניו זילנד עובד כמו ההיגיון הפשוט של אודיה בישראל. והמזל של ניו זילנד הוא, שאצלם ג'סינדה היא ראשת ממשלה, כמו שךביש מזלנו ראש הממשלה שלנ ו הוא ב. נתניהו, ולשחקנית אודיה קורן מותר רק לומר את דעתה בתכנית רדיו נינוחה לקראת שבת.

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: