דילוג לתוכן

הבובע-מאיישעס של גלצ והמכון הישראלי לדמוקרטיה ו"המעגל הפנימי"

ינואר 17, 2021

חדשות הערב ברשתות הטלוויזיה, מסתיימות לרוב, מבחינתי, ב-30 הדקות הראשונות של המהדורה, וכל היתר גרבג' טיים שנועד למלא את השעות או חלקיהן , ולהעביר  את הלפיד והרייטינג לתכנית המשודרת הבאה של "הפריים טיים". מין משדר בידור כאילו-חדשותי. מכיוון שה"חדשות" האלה גם מבוססות ברובן על ראשים מדברים,. אני מעדיף להקשיב להן ברדיו – לחדשות "כאן" ברשת ב'  ולחדשות 12 או 13 לסרוגין  – בגלצ.

והנה, בגלצ, כשמסיימים את שידור החדשות  אחרי כ-30 דקות, משדרים בה לאחרונה סידרה לימודית של "האוניברסיטה המשודרת", בשיתוף עם "המכון הישראלי לדמוקרטיה" – סידרה בשם "מבוא לדמוקרטיה".

אז הרשיתי לעצמי להאזין למה שמשדרים שם, ולא הופתעתי מכמות השקרים התעמולתיים המוסכמים המורעפים בנדיבות על אוזניהם הסובלות-הכל של המאזינים, כולל חיילי צה"ל. כל  הקלישאות השמאליברליות  הרגילות על  "הפרדת הרשויות", וכמובן "חשיבותו של בית המשפט העליון", "מעמדו של "האזרח בדמוקרטיה", "זכויות הפרט" וכל הג'ז הזה, ורק לא האמת המרירה והחמצמצה על טיבו האמיתי של המשטר הדמוקרטי –

עוד צורה של שלטון החזירון העליון, על-ידי החזירון העליון ולמען החזירון העליון –

כמו כל המשטרים בעולם, מאז ומעולם. כך שגם אם תאזינו לאוניברסיטה המשודרת הזאת על "המבוא לדמוקרטיה" כל חייכם, הימים והלילות,  כולל שידורים חוזרים, אין סיכוי שתדעו משהו באמת על המשטר הזה, "דמוקרטיה".

אחת הסיבות המרכזיות להרעפת השקרים, היא כמובן השיתוף של "המכון הישראלי לדמוקרטיה" ועובדיו המסורים במבצע התעמולתי המשודר. "המכון" הוא עמותה שהוקמה, וממומנת, בעיקר על ידי "קרן האחים מנדל" (מורטון, ג'ו וג'ק), השייכת למשפחת מיליארדרים אמריקאית, המתמחה באספקת חלקים לתעשיות שונות.

מיליארדר מורטון מנדל: אמריקניזציה של ישראל

 וכמנהגם של מיליארדרים רבים אחרים, הם מנסים לשחק בעזרת כספם בפוליטיקה שלנו על ידי רכישת כוח אדם מקומי משכיל, דוקטורנטים, דוקטורים ופרופסורים, שכמו סוכנים זרים אחרים בעמותות מקומיות הממומנות על ידי מיליארדרים מארה"ב, הם עסוקים בעיקר ב"אמריקניזציה" של ישראל –  הפיכת מדינת הלאום ליהודים ל"מדינת כל אזרחיה" שבה מחוסלות אותן קבוצות השתייכות של האזרחים, העשויות להפריע ל"הפרד ומשול" הכולל-כל בין כל אזרח לכל אזרח אחר, ובין כל אדם לכל אדם אחר במדינה. "הפרד ומשול" שהוא חיוני ומהותי לצורך הצלחתו ושגשוגו של החזירון העליון במשטר האיזמים הקפיטליסטי- סוציאליסטי. זה – התעמולה למען "אמריקניזציה"  כשמתפנים הסוכנים הזרים של המיליארדרים האמריקאים ממשימה חשובה אחרת אך קשורה לעניין –  המסע לדה-לגיטימציה ולדמוניזציה של מדינת היהודים בין אומות העולם. 

מי שרוצה לעמוד על גודל השקר המלומד בגלצ, ולהבין מהי "הדמוקרטיה" באמת, כדאי שיצפה בסרט מצויין המוקרן בימים אלה ב"נטפליקס" – "המעגל הפנימי" שמו. 

עניינו של הסרט הוא המשבר הכלכלי הגדול ביותר (עד הקורונה) של דורנו, הקרוי "משבר הסאב-פריים" (המשכנתאות), שפרץ לקראת סופו של העשור הראשון של המאה החדשה בארה"ב והשפיע על כלכלת העולם כולו. 

נשיא רונלד רייגן: די לרגולציה

 והנה הסיפור בקיצור: בתום המשבר הכלכלי הענק שפרץ  בסתיו 1929 בבורסה האמריקאית, והשפיע על העולם כולו, הוסקו מסקנות. אותו משבר היה גדול וחריף עשרות מונים יותר ממשבר הסאב פריים, הפינאנסי בעיקרו של 2008-9.  אלפי בנקים פשטו אז רגל, והאבטלה עלתה לעשרות אחוזים (לכן כה מגוחכות ושקריות הן התפארויותיו של הנשיא לשעבר ברק אובמה, בדבר "הצלחתו" בייצוב הכלכלה בעקבות משבר ה"סאב=פריים", לעומת הכישלון שהרמאי הזה מייחס ליציאה ממשבר שנות השלושים של המאה שעברה).

אחת המסקנות העיקריות שהוסקה היתה, שבמידה רבה היתה אחראית למשבר של 1929  ההתנהגות המופקרת ואף הפושעת של המוסדות הפינאנסיים, הבנקים, הבורסות וחברות הברוקרים. היו שם הימורים מטורללים בלי חשבון, מתן אשראי ללא חשבון, ובעיקר משכורות והוצאות ענק שנטלו לכיסיהם הבעלים והמנהלים של אותה בוננזה כלכלית מחרידה, הכל על חשבון האזרח הקטן והמופקר לנפשו על יד "הדמוקרטיה" עם"הפרדת הרשויות"שלה, "בית המשפט העליון", "התיקונים לחוקה"  ושאר הבולשיט התעמולתי הפורמליסטי המפומפם עכשיו בכל ערב בגלצ.

ולכן, החליטו הפוליטיקאים בארה"ב, יש להגן על האזרחים מפני שודדיהם מהבנקים על ידי הנהגת פיקוח הדוק, "רגולציה" על הפעילות הפינאנסית, רגולציה שתמנע הימורים לא אחראים, תעלולי רמיה בשיטת ה"פירמידה" ("פונזי") ועוד תחביבים דומים של רמאי ושודדי החזירון העליון. 

 אך עברו השנים, ותיאבונם של אדוני הפינאנסים בארה"ב שב והתעורר. מי שפתח להם את הסכר, מספרים לנו בסרט "המעגל הפנימי", היה הנשיא רונלד רייגן, שמינה את אלן גרנספאן ליו"ר הבנק הפדרלי, ושני אלה החלו לכרסם ברגולציה.

במהלך שנות החמישים והשישים היה הכלכלן גרינספן אחד החברים הבולטים במה שכונה 'הקולקטיב' – חבורת אינטלקטואלים שהייתה מקורבת מבחינה רעיונית ואישית לאיין ראנד הנודעת,  הנביאה והכוהנת הגדולה של הקפיטליזם החזירי נטול המגבלות.  כך שנטייתו לטובת ההתפרעות חסרת המגבלות של מתעשרי הפינאנסים, היתה אך טבעית. 

יו"ר הבנק הפדרלי ובמקביל נשיא חברת טאונסנד גרינספן הפרטית, אלן גרינספן: ניגוד עניינים?

ואגב, במקביל לתפקידו הממלכתי הרם, המשיך גריספאן לשמש  כנשיא וכיו"ר בחברת הייעוץ הכלכלי הפרטית שלו,  "טאונסנד-גרינספן" כאילו אין בעיות של "ניגוד עניינים" בעולם הכלכלה. כפילויות כאלה, ניגודי עניינים צורמים,  המשיכו לאפיין את הכלכלה הפוליטית בארה"ב, כי אין נוח ויעיל מזה מבחינת החזירון העליון, כשאדוניו   מבקשים להבטיח את רצונם הטוב של פקידי ממשלה, פוליטיקאים, נשיאי אוניברסיטאות ופרופסורים לכלכלה, ואת שיתוף הפעולה שלהם עם תעלולי הבוננזה, הרמיה והשוד של הבנקאים והברוקרים בתחום הפיננסים. 

ועם הרגולציה המתמוטטת, החלו להופיע הימורי "הנגזרות" (כששלא מסתפקים בהשקעות, כמו בעבר הרגולטורי השמרני , במניות ובחברות מסויימות, ומהמרים על התנהגויות עתידיות של קבוצות-מניות, כמו "נאסד"ק" או "ת"א 100", על חוזים עתידייים ושאר  ספקולציות פרועות, כדי למנף השקעות ולהגדיל רווחים (אך גם הפסדים, אבוי).

וכך הגענו  גם להתפוצצות "בועת הדוט.קום" של חברות הטכנולוגיה –  כי גם אבי המשבר הזה, הנשיא ביל קלינטון "הדמוקרט", הלכאורה שמאליברלי ומייצג האזרחים הקטנים, שכבות הביניים והעובדים השכירים, המשיך בחפץ לב במתן היד החופשית לאדוני הפינאנסים מן החזירון, ואף היה קשור עימם באיזו שערוריה מכוערת אחת או שתיים. גרינספן, כמובן המשיך בתפקידו ההרסני גם תחת קלינטון, ואחריו בתקו]פצת הנשיא בוש השני, ופרש רק  ב-2006.

 ואז  המשיכה הבוננזה הפינאנסית  לשיאים  ב"משבר המשכנתאות" (תעלול הרמיה בסגנון הפירמידה, בעצם) "הסאב פריים" – ועל כך בפוסט  הבא.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: