דילוג לתוכן

הכישלון הנורא של ממשלת נתניהו-גנץ: מספר המתים בקורונה בתקופת כהונתה קפץ פי 14, שיא עולמי

ינואר 10, 2021

מהבחינה החשובה ביותר 0 הטיפול המגפת הקורונה – ועל פי המדד החשוב ביותר – מספר החללים באוכלוסיה שהפיל הנגיף, יש להתייחס אל הממשלה הנוכחית של בנימין נתניהו, זו ממשלת נתניהו-גנץ, הליכוד/כחולבן, כאל כישלון מחפיר ומהדהד וסכנה חמורה לבריאות הציבור.

ראש ממשלה בנימין נתניהו וראש ממשלה חליפי בני גנץ במסכותת: כשלון מחריד

כזכור, השתוללות המגפה היתה העילה להקמת הממשלה הזאת. נתניהו הפציר, וגנץ וחבריו נאותו "להיכנס מתחת לאלונקה".

ועכשיו הבה נבחן את התוצאות. לרגל פוסט שכתבתי ה-20 במאי 2020, עם הקמתה של ממשלת האחדות(17.05.2020) ועם השפל במספר היומי של החולים החדשים, והיציאה הנחפזת והמופקרת מהסגר הראשון, הקדשתי פוסט להנחה שלי, שנגיף הקורונה מכה בעיקר במדינות המתועשות, איפה שזיהום המים, הקרקע, האוויר והמזון היה, באופן "טבעי" (ובעצם אנטי-טבעי), החמור ביותר. ותוצאת הזיהום המוגבר במדינות המתועשות, היתה פגיעה קטלנית (כפי שהתברר) במערכות  החיסון הטיבעי של האוכלוסיה, כאשר הפגיעה הקשה ביותר היתה באוכלוסיות המבוגרות, בנות ובני הדור שסבל מהזיהום תקופה ממושכת יותר מכל הצעירים מהם. התיעוש הכבד במדינות האלה, הותיר, למעשה, את האוכלוסיה של בני ה-60 ומעלה, חשופים מאוד לפגיעה קשה של הנגיף, עד כדי מוות.

 ואמנם כל המספרים מורים שהאוכלוסיות המבוגרות תרמו רוב עצום לרשימת המתים מהמגפה.

8 מכל 10 מתים בקורונה הם בני 70 ומעלה.

כדי לבדוק את ההנחה שלי, אספתי נתונים של 18 מבין המדינות התעשייתיות המפותחות, כולן במערב ובצפון אירופה, בצפון אמריקה – ובישראל. כל המדינות האלה בעלות משטר פרלמנטרי-דמוקרטי מהסוג המערבי. ואיפיונים דומים של אורח חיים, הרגלי תזונה וכו'. לישראל יש  מהבחינה הזאת יתרון גדול על כל המדינות האחרות – אוכלוסיה צעירה. בישראל, רק 11% מהאוכלוסיה נמנים על בני ה-65 ומעלה, לעוומת כ-20%, פלוס מינוס, בכל 17 המדינות האחרות ברשימה.

ואמנם, המספרים אישרו את ההנחה שלי, ובגדול: ב-18 המדינות המתועשות שסקרתי, מתגוררים כעשירית (10.6%) מאוכלוסיית העולם – ובהן נרשמו כארבע חמישיות ממספר המתים בעולם (82%) שאר תשע העשיריות  של אוכלוסיית העולם, הסתפקו בחמישית (18%) מהמספר הכולל של המתים כתוצאה מפגיעת הקורונה. אין ספק: הנגיף נקם את נקמת הטבע באכזריות מיוחדת באותן מדינות שהיו המזהמות הגדולות ביותר של פני הכדור, ביתנו המשותף. כמו כן, אולי אין זה מקרה, שהנגיף המסויים הזה, הגיח והתפשט מאחד האזורים המזוהמים  והמזהמים ביותר בסין, זו המתחרה בארה"ב על התואר המפוקפק  של המדינה המזוהמת והמזהמת ביותר בעולם.

*****

עכשיו, לרגל הגל הנוכחי של המגפה, וריבוי הסגרים,חזרתי אל הרשימה הזאת (על מסקנותי אדווח בפוסט נפרד), ומדינתנו ישראל בלטה מאוד-מאוד לרעה. קבלו את הנתונים: ממשלת האחדות הוקמה ב-17 במאי. יום-יומים לאחר מכן, ערכתי את הבדיקה. מספר מתי הקורונה בישראל היה 258. והנה המספר   בישראל נכון לאתמול: 3,651 מתים כלומר: בתקופת כהונתה של ממשלת האחדות,  כמעט שמונה חודשים, גדל  מספר המתים מהקורונה בישראל פי 14.15!

פי 14.15 

שיא עולמי מרשים ביותר. מחריד אפילו.

הבאה אחרינו ברשימת הכשלונות הצורבים, היא אוסטריה. באוסטריה היו באמצע מאי 2020 623 מתים. אתמול היו באוסטריה 6,723 מתים –   פי    10.79 לעומת חודש מאי. אחרי אוסטריה נמצאת גרמניה, שבשמונה החודשים האלה גדל מספר המתים בה פי 5.36. אחריה ארצות הברית – פי 4.66 יותר מתים בינואר 2021 לעומת מאי 2020. בשאר 14 המדינות עלה מספר המתים פי  2 עד פי 3. את השיא "השלילי" (כלומר, החיובי) רשמה אירלנד, עם תוספת של 57% בלבד במספר המתים (פי 1.57) ממאי עד ינואר.

כל זה בהשוואה לקבוצה האומללה של המדינות הכושלות. בהשוואה לניו זילנד המוצלחת, שמספר אוכלוסיה כמחצית מאוכלוסי ישראל,  אין שינוי במספר המתים ממגפת הקורונה: 25. בניו זילנד יש 75 חולים בקורונה(לעומת 68,933  בישראל) מתוכם  יש בניו זילנד 18 חולים קשים (לעומת 1,029 בישראל).

שנגיד שהמצב, מבחינת הקורונה, טוב בניו זילנד טוב בערך פי 100 מהמצב בישראל?

אם תרצו, זה ההבדל בין מדינה המנוהלת על ידי ראשת ממשלה שיודעת מה היא רוצה ומה היא עושה,  ובין מדינה הנשלטת על ידי ראש ממשלה שיש לו עניינים חשובים יותר מקורונה על הראש (מבחינתו הפרטית), והוא אובד-דרך, נידף לכל רוח, זגזגן ומבולבל.

ראש ממשלה כושל.

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: