דילוג לתוכן

הסגר השלישי/ איך נכשלנו ובמה טעינו: כשל האליטות והחזירים השווים יותר (3)

ינואר 4, 2021

כפי שכבר הדגשתי, זה לא נתניהו לבדו שאשם במצב שאליו קלע אותנו נגיף הקורונה.לפעמים אפילו יוצא שהוא הקורבן, כמו רובנו.

נכון, הוא ראש הממשלה. עליו האחריות העליונה.

כבר  הרחבתי ומניתי את רשימת מחדליו:אובדן המנהיגות בגין הדוגמא האישית השלילית(הפרת סגר שלו בסדר הפסח, כך שעברייני סגר אחריו התפרצו לדלת פתוחה ונמלטו מענישה מתחייבת), בגין הטיית החלטות שהתקבלו במסגרת המאבק בקורונה לטובת ענייניו הפוליטיים, וגרוע מזה, הפרטיים-משפטיים (הכניעה לאדמו"רים החרדים למען חסינותו), בגין ההסתה והפלגנות שהוא זורע בין חלקי עם ("שמאלנים בוגדים", בפי שריסיו וכתבלביו).  בגין שקריו ונכליו (ראינו ב"עובדה" כיצד הוא מזמן למסיבת עיתונאים חפוזה את פרוייקטור הקורונה המופתע, כדי להפיל עליו באוונטה את תיק הסגר המלא על כלל האוכלוסייה, כשההמלצה של גמזו,  שהתקבלה ואז הופרה, היתה להתרכז בערים האדומות, החרדיות), ובגין הזלזול המופקר בתקציב המדינה כדי לסכל את  הסכם הרוטציה, שגרר לפשע הגדול של מערכת הבחירות הרביעת. .

אך נתניהו אינו בודד. יש לו שותפים רבים וחשובים לפשע.

מדובר בחלקים גדולים של  המערכת השלטונית, הפוליטית המנהלית, התקשורתית, האקדמית והרבנית. יד כולם במעל . לכל אלה היה עניין בהתווייה ובביצוע של מהלכים הרסניים וקטלניים, מאז תחילת המגפה ועד היום.

מדובר בכת שתחילתה במכחישי קורונה, שהתרככה  רק מעט לנוכח המציאות בעולם ואצלנו, וחבריה מסתפקים עכשיו  בנסיונות פושעים לטרפד כל מאבק רציני בהתפשטות המגפה. זוהי  כת "מחבלי הקורונה", זה התחיל בפרופ' יורם לס ודומיו, המשיך בח"כית יפעת שאשא ביטון, ועכשיו שומרים על חומות הכת חברי כחולבן בממשלה ובכנסת. לאורך כל הדרך זכתה כת מחבלי הקורונה לחיבוק אמיץ ואוהב מהתקשורת הממוסדת, הרקובה והמושחתת, שקיימה יחסים סימביוטיים עם הכת.

פרו' יורם לס: כת מכחישי הקורונה

הכת הזאת אחראית ליסוריהם ולמותם של ישראלים רבים, לא פחות מנתניהו, ולפעמים  יותר. זה באותם מקרים שנתניהו ביקש לנקוט בצעדים שיביאו לריסון ההדבקה, צעדים שעליהם המליצה הסמכות הרפואית –  וכת המחבלים שיבשה וטירפדה את  המהלכים., ואיפשרה  התפשטות מוגברת של המגפה, סיכון מוגבר של חיי אדם.

ודם המתים המיותרים – על ידיהם.

כמו למשל ממש עכשיו, כשנתניהו מבקש להביא לסגר מהודק וקצר כדי לבלום את ההתפרצות האדירה של התחלואה, במה שנראה כ"רגע האחרון" לפני השפעת החיסונים. מערכת הבריאות ונתניהו רצו שבועיים, ותגרני כחול לבן, ובראשם בני גנץ תכול העיניים ונקי הכפיים, חה-חה ("המימד החמישי"?) מנסה לצמצם ככל האפשר את הסגר ואת הצלת חיים.  "יאללה פאודה", מר גנץ? אנשים מתים מזה. יאיר לפיד "שונא אנשים" בעיניך,  בני גנץ? זה אתה ששונא אנשים ומוליך עכשיו ישראלים רבים אל מותם, ומכך לא תינקה.

ושאר מתחריו של נתניהו ומפלגותיהם אינם טובים מגנץ. תינוקיו לפיד היה סוג של מכחיש קורנה כבר בסגר הראשון. נפתלי בנט ניסה למכור את האשליה, שניתן לקיים כלכלה סבירה בלי לגבור על הנגיף. או גדעון סער, שגייס   למקום השני  הנכבד במפלגתו החדשה את הח"כית יפעת שאשא ביטון, מפקירת החיים והמופקרת מכת מחבלי הקורונה.

עיתונאי אלון בן דוד: דוגמא מופרכת מפרו

ובסופ"ש שעשע אותי מאוד העיתונאי , פרשן של "רשת" לענייני צבא ובטחון, אלון בן דוד,  שבמאמר  ב"מעריב", הסביר לנו, תוך שימוש בדוגמאות  ממדינות  כושלות בדרום אמריקה, עד כמה חסר תועלת וחסר תוחלת הוא הסגר על האוכלוסיה כאמצעי נגד המגפה. הוא הביא דוגמא מפרו, ושכח לציין שזו מדינה עניה, שבה רק ל-40%  מהאוכלוסיה יש מקרר בבית , ושם ההדבקה  בשווקים ההומים בקיץ הלוהט, היתה המונית. והביא דוגמא מארגנטינה,  אך לא הזכיר, שבה האמון בהנהגה על הרצפה, כמו פה, והסגר שם נראה כמו זה הנוכחי אצלנו, מחורר כגבינה. גם את בלגיה הזכיר בן דוד, אך זו מדינה, שבה ייחסו לפעולת הנגיף כל מי שנפטר בבתי החולים בתקופת המגפה. 

זה בשעה, שלכל ידוע, שהמדינות היחידות בעולם שהצליחו במאבק נגד הקורונה, חיסלו את המגיפה בתוך גבולותיהן ומקיימות כלכלה סבירה, ללא מיליוני מובטלים ובלי המוני עסקים קטנים שנסגרים ועצמאים שמצטרפים  לכוח העבודה השכיר, מדינות שבהן מחלקות הקורונה כבר מזמן נטושות , ומספרי המתים הם כמה עשרות לכל היותר,  הן המדינות שנקטו בשיטת הסגר (המלא, ניו זילנד ואיסלנד , 25 ו-28 מתי  קורונה בהתאמה, ואיצדיוני ספורט גדושי קהל),או החלקי והממוקד (טיוואן, סינגפור, סין ועוד, שכלכלתן רצה במהירות למרחקים קצרים, בינוניים וארוכים).

ומה קרה באיטליה, שבה אמר ראש הממשלה החוכמולוג כמו ההגיגן מ"מעריב", שאינו רוצה לשמוע את המילה "סגר"? ובכן, ארץ  המגף נטולת הסגרים היא אלופת העולם במתים – 1,253 למיליון נפש, לעומת 5 למיליון בניו זילנד ובסינגפור של הסגרים. ומה אצלנו, עם הנהגה כושלת ועם כת רבת השפעה של מחבלי קורונה – 373 מתים למיליון, לעומת 0.9 מתים למיליון בתאילנד, איפה שהיו משליכים לכלא, ובצדק,  מחבלי קורונה כמו אלה ששורצים אצלנו סביב שולחן הממשלה, בוועדות הכנסת, באולפני החדשות ובדפי ההגיגים.

האיוולת השקרית של כתבלב ה"רק לא ביבי" הזה אינה מבודדת ומקרית. התקשורת הממוסדת,הכתובה והמשודרת, כמעט כולה, היתה מגוייסת מתחילת הדרך לטובת התחלואה המוגברת, כביכול בשרות הכלכלה, כביכול בשרות המובטלים וכביכול למען העצמאים ובעלי העסקים הקטנים הנסגרים. כל זה כביכול, שהרי הניסיון מלמד שרק כאשר התחלואה בשליטה, או יורדת ונעלמת, יש תוחלת לכלכלה מתפקדת ולשרידותם של עצמאים ועסקים קטנים ובינוניים. 

כל הפעילות הזאת של מחבלי הקורנה לענפיהם, נעשית, בשרות החזירון העליון, שהאינטרס שלו שקוף לגמרי בתקופה הזאת, הכה קשה למיליונים, ועבור החזירון היא  הזדמנות לבוננזה גדולה. כל בית קפה וכל מסעדה שנסגרת, היא בחזקת ברכה ומתנה לרשתות הגדולות. אל תתפלאו אם אחרי הקורונה נמצא את עצמנו בפני הצפה של סניפי "ארומה","קפה-קפה" ודומיהם בכל קרן רחוב. במקום חנויות הבגדים הנסגרות נמצא המוני סניפים של  "קסטרו" או "דלתא".  כל בית מלאכה שנסגר, כל מפעל קטן שפושט רגל,  הוא רווח נקי למליאנים של החזירון העליון התעשייתי ומפעלי הענק שלהם. חלק מהעסקים של החזירון אולי מפסידים בשוליים בימי הקורונה כמו כולם, אבל להם יש חגורת שומן, קווי אשראי אינסופיים, ועזרה בשפע ממשרד האוצר הנדיב  "שלנו", ועיניהם נשואות אל תקופת תור הזהב שלהם אחרי המגפה, שבינתיים מוחקת עשרות אחוזים של תחרות מעצבנת, מבחינתם.

ח"כית יפעת שאשא ביטון: כת מחבלי הקורונה

והם  ירוויחו המון  גם בזכות ההצטרפות של המוני העצמאים סוגרי השערים אל כוח העבודה השכיר, מה שיוריד לריצפה את שכר העבודה שמשלמים הטייקונים של החזירון העליון, המרכיב הכי חשוב בהוצאות. 

אז נא לא להתפלא על כך, שמפלגות כה רבות וחשובות, והתקשורת הממוסדת  עובדות בשרות מחבלי הקורונה.

כי מיהם בעלי התקשורת הממוסדת? מיהם אלה שרוכשים שטחי פרסום וזמן פרסום?

ולכן, היו סמוכים ובטוחים שהעיתונאי אלון בן דוד  מ"רשת" ומ"מעריב", זוכה לתשבחות מאליפות בזכות מאמרו החשוב מסוף השבוע האחרון, והפוליטיקאים מכת מחבלי הקורונה מקבלים הבטחות לעזרה במערכת הבחירות הבאה עליהם לטובה ועלינו לרעה, מכאן ועד להודעה חדשה.

 כי מהם חיי אדם מבחינת החזירים השווים יותר?

 

 

 

From → כללי

One Comment
  1. איתי permalink

    בפוסט הבא שלך תציין שיורם לס הכהן הגדול של הכחשת הקורונה והחיסונים רץ להתחסן בעצמו.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: