דילוג לתוכן

פוליטיקה השוואתית: על שיטות מימשל בירושלים ובבני ברק

אוקטובר 21, 2020
לבי מתרחב ומתמלא גאווה ושמחה כשאני צופה בראש ממשלתנו הרהוט והחכם ויפה התסרוקת, כשהוא מתגאה, בצדק, בשלום שהשיג עם איחוד האמירויות ובחריין, אי שם בקצה המזרח של אזורנו הסוער. וגם מתפאר בקשריו עם הקולגות שלו בבירות העולם, שבזכותם הוא יביא לנו את החיסון שאנו מקווים שיפותח, ושאמנם יהיה יעיל, בעתיד הלא ידוע.
אך בהיותי סתם אזרח קטן, יהודי כללי ובלתי מפלגתי, קורה הדבר, שיותר ממה שאני מתעניין במה שמתרחש בקצה המזרח עם השלום,או אי שם ואז בעתיד המעורפל עם החיסון, אני מתעניין במה שקורה ממש אצלנו, ועכשיו, איתנו פה, בקשר להישגיו של נגיף הקורונה ובקשר לנסיונות ההתגוננות שלנו מולו.
והנה, בתחום הזה לא איש בשורות הוא ראש ממשלנו צח הבלורית, ובטח לא ממשלתו.
בתחום הלוקאלי פרובינציאלי הזה יש ממשלה אחרת וראש ממשלה אחר.
וזהו "שר התורה" של הכת הליטאית הגדולה שלנו, הרב חיים קנייבסקי מבני ברק.
הוא ראש הממשלה שלנו בפועל בימים אלה. על פיו ישק דבר, בכל מה שקשור לסיכויי ההישרדות שלנו נגד הקורונה.
והנה, אך אתמול, זכינו וראינו, הודות לכתבתו המצויינת של כתב ערוץ 12 יאיר שריקי, את שיטת השלטון המשובחת הנוהגת בכת הליטאית.

ישיבת ממשלה מבולגנת בירושלים:החלטה לא החלטה

במקום ישיבה מטורללת, בהשתתפות ערנית של עשרות פטפטנים חסרי תקנה, ויכוחים ללא סוף, לעתים גידופים ותמיד שקרים והשמצות, תמיד הדלפות, תמיד פשרות, תמיד החלטות נחושות לטווחים קצרים, לפעמים לכמה דקות, עד לקבלת החלטה נחרצת והפוכה. ומאחוריהם עוד שלל עיתונאים, קיביצערים ושומרי ראש דרוכים —
והנה, במקום כל הברדק הזה -שיטה אחרת לגמרי של מימשל.

ישיבת ממשלה מטעם הכת הליטאית בבני ברק:קצרה, יעילה ותכליתית ואוי למי שיערער

יושב לו איש אחד, לא כמה עשרות פרזיטים סביב שולחם בגודל של איצטדיון, ליד שולחן רגיל, לפניו ספר עב כרס כלשהו, שראש הממשלה בפועל לעניינים מקומיים רכון עליו. ואז מופיע בפריים נכדו הצעיר של הישיש, יענקי, או חתנו, שוקי, וממלמלים איזו שאלה בענייני היום. וראש הממשלה בפועל חיימק'ה קנייבסקי מהרהר רגע, או לא (כשהשאלה נראית לו קלה והתשובה ברורה), ממלמל משהו מצידו מתחת לשפמו ומעל לזקנו, וזהו, התקבלה החלטה, סופית, חלוטה, הפור נפל, ואוי למי שינסה לערער  – וזהו.
וזהו, זאת אומרת, אפשר לשכוח מהרמזור, מהסגר, משמירת מרחק, מהתכנית של גמזו ומסיכויי המאבק המוצלח בקורונה. ראש הממשלה האמיתי החליט טיפה אחרת.
ומה שמדכא אותי, ששיטת מימשל מוצלחת כזאת, כלל לא אפשרית בירושלים כרגע, וזה מסיבות ביולוגיות.
לראש הממשלה יש אמנם שני בנים זכרים, בריאים ובוגרים, אך איש טרם הצליח להנחית אותם על איזו בתולה כשרה כדי שישאו אותה לאשה כדת וכדין, יפרו אותה כהלכה, וינפיקו לראש הממשלה נכד כלשהו, בן דמותו של יענקי מבני ברק, הלוחש לרבנים ולראשי ממשלה.
וזה למרות שלפי הידוע, כבר הספיק אחד מבניו של ראש הממשלה לעבור אימונים ותירגולות מפרכים ויקרים בתחום, במיטב מכוני הכושר שליד הבורסה ברמת גן, תחת ידיהן של מקצוענית מנוסות בתחום. והנה, למרות כל זאת הוא בטלן כמו אחיו במה שחשוב לענייננו. נראה  ששום נכד חביב לא הולך לסייע לנתניהו שלנו לנהל כהלכה את המדינה. לא העתיד הנראה לעין.
כך שמאין יבוא עזרנו?

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: