דילוג לתוכן

יש לנו בעיה של מנהיגות

אוקטובר 12, 2020

אולי יעניין אתכם לקרוא את דעתי בעניין מצבנו הנוכחי בתקופת הקורונה, ולו  רק משום שלא מדובר בדיעה הדומה ל-99% מהדעות הנשמעות בתקשורת הממוסדת וגם ברשתות החברתיות, דעות המחולקות בדייקנות  מתמטית ובאדיקות מחנאית מייאשת ומייגעת בין ימין ושמאל, בין "היידה ביבי" ובין "ביבי הביתה".

כי אלה ואלה, הם הכנפיים של אותה ציפור שלטונית, שהקטטה הנמשכת בין האגפים, השונים היא אבן הפינה של שליטתם, המבוססת עד "הפרד ומשול" ציני, נורא וחמסני.

וממילא כל הדעות של המתקוטטים בשרות השלטון, אינן יכולות להיות אמת.

בנימין נתניהו, שהצטלם  עם בנו בסדר הפסח וחשף את עצמו מרצונו הטוב, איזו איוולת, כמפר  את הסגר שהוא עצמו הטיל על האוכלוסייה, לא היה יכול לעשות דבר נגד מפר סגר אחר, שר הבריאות  החרדי שלו שנדבק בקורונה  וגם לא יכול היה לעשות דבר נגד השרה גילה גמליאל, גם היא מפירת סגר, שהתפללה בבית כנסת שהתברר כמדגרת קורונה, וכהתכנסות  שכולה פריעת חוק.

ראש ממשלה מכהן וחליפי, נתניהו וגנץ: לא מנהיגים

שהרי כל ענישה שהיה נתניהו חייב להשית עליהם, למען יראו וייראו, היה עליו להשית גם על עצמו.

וראש הממשלה הזה, בנימין נתניהו, בעודו מאפשר  את הפרת החוק ההמונית של שותפיו הפוליטיים, החרדים, ולשווא הולך לקנוסה להתרפס אל רבניהם ואדמו"ריהם  המופקרים והרצחניים, מאבד כל זכות לומר משהו על המפגינים נגדו בבלפור או ברחובות, בצמתים ובגשרים,  אותם  קנאים שמתקהלים ועוברים על החוק בדיוק כמו חביביו הקנאים החרדים, שלקולות של נציגיהם בכנסת. הוא זקוק,  לא כדי לקיים את הקואליציה שלו, החשובה לו כקליפת השום, אלא כדי לקיים את האשלייה האווילית שלו, שיגיע מצב, שקולותיהם, העמודים למכירה, יצילו אותו ממשפטו, כמורם מעם.

הוא לא בוזגלו, ולא מעמיד פנים ככזה.

ובקיצור: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חתר וחותר בעצמו מתחת לסיכוייו להחשב כמנהיג במדינה הזאת, וזה בשעת החירום הקשה ביותר שידענו מאז הקמת המדינה הזאת – לפי הבחנתו שלו עצמו.

ואם לא די בכך, ראש הממשלה נתניהו גם מצטיין בהסתה ובפלגנות, ומטיח קבוצות אוכלוסיה  אלה באלה, יהודים בערבים, את תומכיו בשמאלנים הבוגדניים וכן הלאה, וגם מאיים לפורר את המנהל הציבורי ומערכת המשפט,אם בעצמו, ואם על ידי שריסיו בממשלה וכתבלביו בתקשורת, ובסיוע  האידיוטים השימושיים ברשתות החברתיות, גם זה מתוך תיקווה נואשת ונואלת, שבמהומה שתיווצר, יעלה בידו לבטל את משפטו הפלילי.

וגם זו חבלה הרסנית ביכולתו שלו להנהיג את העם למאבק מלוכד ויעיל במגיפה.

 

בקיצור: נתניהו לא מנהיג ולא מסוגל להנהיג.

הוא לא יכול להיות פיתרון. הוא בעייה.

לא מנהיג ח"כ אביגדור ליהברמן: לפרוע חוק ולהפר סגר

אין לי ספק, שמחצית, אם לא יותר, מחברי וקוראי פה, מוכנים לחתום כמעט על כל מילה מהכתוב לעיל, ובטח מריעים למסקנתי, הפוסלת את מנהיגותו של נתניהו.

כמו שהאחרים מבין חברי וקוראי לא מסכימים איתי כלל, כמובן, שהרי לדעתם, מי יכול להגיד לנתניהו מה נכון ומה לא? רק הוא יודע.

כן, בטח, ראינו ושמענו על גבורתו.

מספר לנו בכנסת שהדהירה לחזל"ש באביב השנה, היתה כניעה לפופוליזם.  אך מי היה  זה שנכנע לפופוליזם, אם לא הוא עצמו ?

"שתו קפה, שתו בירה, עשו חיים".

יותר פופוליזם מזה?

אבל מה נגיד על מנהיגיהם של המסכימים איתי פה בעניין ביבי, מאוהדי תינוקיו לפיד  או אביגדור ליברמן ונפתלי בנט וניצן הורוביץ שבאופוזיציה, וכולל גם שרי כחולבן ושריהם שבממשלה או ח"כיהבם בוועדות הכנסת?

במה הם שונים מנתניהו?

לא-מנהיג ח"כ ניצן הורביץ:קורא לפרוע חוק ולהפר סגר

האם ליברמן והורוביץ, אלה היודעים לשפוך אש וגופרית על התנהגותם המופקרת של החרדים, לא קראו לצבא האוהדים שלהם, הקנאים החילוניים, מפגיני בלפור, הצמתים והגשרים, להפר חוק, לסכן את נפשם ואת נפש יקיריהם ולסכן גם סתם אזרחים מזדמנים, למען "עקרונותיהם" הנעלים? וכמובן לפרוע חוק באותה הזדמנות  שהם שוחרים דמוקרטיה?  ומה באשר לתינוקיו לפיד ולשרי כחולבן, התומכים  ב"זכויותיהם" של המפגינים המופקרים ומפירי החוק מסיעת "ביבי הביתה!" בכיכרות ובגשרים, ברחובות ובצמתים? הזכות הקדושה להידבק ולהדביק.

כל אלה נוהגים בדיוק-בדיוק כמו שנוא-נפשם נתניהו, תומכים בהפרת החוק המופקרת כשזו משרתת אותם, ומתנגדים להפרות החוק  של מתנגדיהם הפוליטיים.

עלבון לאינטליגנציה ואשפה מוסרית.

אנטי מנהיגות

ומה עם נפתלי בנט, שתכניתו לחזל"ש היתה חביבת התקשורת הממוסדת הרקובה, המושחתת והמופקרת, תכנית מסוכנת לשלום הציבור ולבריאותו לא פחות מממדביקי המגיפות בבתי הכנסת ובכיכרות. מה  תרומתו של בנט לאסון שהביא, מביא ויביא החזל"ש המזורז? איך אפשר לסמוך עליו כמנהיג?
גם הוא לא מנהיג.

לא מנהיג ח"כ נפתלי בנט: חלוץ החזל"ש באסוני

ברור שכל המזדרזים לחזל"ש נושאים לשווא את שם הכלכלה. כאילו ששיטת "האקורדיון" יכולה באמת לעבוד לאורך זמן, או אפילו לזמן קצר.  כאילו לא נכווינו כבר, אנחנו וכל הטמבלים האחרים ברחבי העולם, שחושבים שאפשר "לחיות עם הנגיף", או "להכיל"אותו, "לישון עם הקורונה",. מתוך תיקווה גלוייה ואמונה עיוורת בחיסון עתידי, לכאורי ומשוער.

 

טוב, עכשיו שימחתי קצת גם את אוהדיו של נתניהו,  ואילו אנשי "ביבי הביתה" חושבים עכשיו שאני בעצם ביביסט  ואולי מקבל ממנו דף מסרים או הבטחות לג'וב.

לעתים אני מקבל בפייסבוק תגובות ברוח זו ממטומטמי המחנה הזה.

אבל אני לא עושה חשבון לאף אחד. לא לביבי,ולא לגנץ, לא לשום מפלגה, לא לשום אידיאולוגיה או דת.

רק לעניין עצמו אני עושה חשבון.

והעניין הוא המאבק בקורונה.

וכך, אני מצטער, אך  הבשורה שלי בעניינו של המאבק הזה הזה מחריבה את תקוותיהם של אוהדי ביבי ממנהיגם, כמו גם את תקוותיהם של מתנגדיו ממנהיגיהם שלהם.

לא מנהיג יאיר לפיד:תומך הפגנות

כבר הובן שכל אלה לא יכולים לנהל מלחמת חורמה נגד המגיפה המאיימת.

 

 

ובחודשים ובשבועות האחרונים התפוררה גם התקווה (כולל זו שלי), שלפחות עם איחודם בקואליציה משותפת, יוכלו הכוחות הפוליטיים הפגומים, הליכוד וחלק מכחולבן,  לחפות באיחודם על אפסותם המנהיגותית. זה לא קרה.  הצירוף בין שתי הנהגות כושלות ונפרדות, הוליד מנהיגות  אחת  דמיקולו, כושלת  כמו כל אחת ממרכיביה.

אז מה יהיה?  סביר שההתפוררות המסתמנת של המערכת העלובה, הכושלת והמסואבת הזאת, על כל  אגפיה, תביא אותנו למצב שגרוע ממנו כבר לא יתכן.

וכשנגיע לתחתית, שממנה אפשר רק לעלות, תגיע ההפתעה לטובה.

זה הזמן להאמין.

 

 

 

 

 

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: