דילוג לתוכן

כהונת נתניהו ושתי שיחות בטלפון קווי

אוקטובר 7, 2020
"גאולה, טלפון!" קראה עוזרת ההפקה.
גאולה נטשה על שולחנה את התחקיר המייגע אודות המרואיין הבא שלה, ותהתה מי הטמבל שרוצה לדבר איתה בטלפון של המערכת. היא הופתעה כששמעה את הקול.
"מופתעת, גאולה," שאל הקול אחרי שאמר שלום והציג את עצמו בשמו, למרות שלא היה צורך. "האמת היא, שאני רוצה לדבר עם בעלך. כן. יש לי המספר שלו, אבל אני מדבר איתך לטלפון הקווי של העבודה, מהטלפון במכולת ליד הבית שלי במושב, את בטח מבינה למה. אני אהיה פה שוב הערב בשבע ואחכה לטלפון ממנו, גם הוא מטלפון בטוח. ונא מסרי לו את ההודעה שלי פנים אל פנים.י ש לי הצעה בשבילו."
"שהוא לא יכול לסרב לה?" גאולה התלוצצה.
" שהוא לא ירצה ולא כדאי לו לסרב לה," היתה התשובה.
"הערב בשבע", סיכמה גאולה. ורשמה את המספר שהוכתב לה. בעלה לא יצטרך לחפש מכולת במרחק של פחות מ-1,000 מטר מהבית. יש לה שתי חברות טובות, שכנות בבית סמוך. הוא ידבר מהדירה שלהן.

*****

בעלה של גאולה ישב עם כוס תה בנענע ולימון בידו, בחדר שהועמד לרשותו בדירת החברות של גאולה. חדר עבודה עם מחשב וארונית מתכת של תיקים. מולו התנוסס ציור בסגנון הוקני ובו נערה רזה בבגד ים אדום, שלם, טובלת לניסיון קרסול דקיק בבריכת שחייה ביתית תכולה-לבנה מתחת לשמי קיץ מעוננים. הוא חייג את המספר במכשיר העתיק עם החוגה. כבר שנים שלא היה בקרבת מכשיר כזה. הן בטח השיגו אותו במחיר מופקע בשוק הפשפשים.
"נאמר לי, שיש לך הצעה בשבילי", הוא אמר בזהירות. כשזיהה את הקול שהשיב מהעבר השני.
"ראית את הסקרים?" שאל הקול
"מה חשבת, שכשיש חדשות בטלוויזיה אני הולך לישון?" ניסיון נואש להתלוצץ עם אדם שאין לו חוש הומור.
"ונראה לך שאנחנו יכולים לשבת בשקט, כשהוא נותן את המדינה לקשקשן המשוחצן ההוא ולחברה הקוסית שלו?"
"מה אתה מציע?" הבעל של גאולה שם לב שלנערה הדקיקה בציור מולו אין בכלל ציצים, וגם לא ממש טוסיק.
"שנשתף פעולה ואחר כך נמשיך לריב," היתה התשובה. "לי יש ארבעה שאני יכול לסמוך עליהם בעיניים עצומות עד המקום ה-25. כמה כאלה יש לך?"
"בערך אותו דבר, אמר הבעל של גאולה בזהירות. "למה עד המקום ה-25?"
"כי כל מי שאחרי המקום ה-25 כבר מבין שהלך עליו בכנסת הבאה, אם הלבן  ממשיך, והפ יבואו איתנו. 10 עד 12 קולות בטוחים בשבילנו, חוץ ממה שיש לנו משלנו."
"מה שאתה אומר בעצם, שאתה והחבר'ה שלך, ועוד אני והחבר'ה שלי, ועוד החבר'ה שאחרי המקום ה-25, נותנים לנו בערך 22 קולות נגדו בסיעה. רוב גדול ובטוח . אבל מה יהיה במרכז? לסיעה אין סמכות להחליף ראש."
"הוא לא יעיז ללכת נגדי במרכז", אמר הקול מהמכולת במושב. "הצבעה אחת נגדו בסיעה, והוא מתקפל ובורח לאיזו עיסקת טיעון, כל זמן שהוא יכול. מילה שלי. אני מכיר את האיש. אין לו מה לחפש במרכז. מספיק פעמים הצלתי אותו שם. במרכז, החבר'ה חייבים לי, לא לו."
"הבנתי". הוא גילה שיש משהו נוח בשפופרת הטלפון העתיקה שבידו. הרגשה שזכר במעומעם מילדותו ונערותו. שומעים היטב ממקום מסויים, ומדברים לתוך מקום אחר, גלוי ומסויים. הכל ברור ושקוף. אחלה פטנטים היו להם פעם.
"ותגיד לי," הוסיף, אחרי הרהור קצר, "מה אומרת על זה אשתך? היא לא אוהבת את גאולה. גם אותי לא."
"רונית? אתה צוחק?" זה מהמכולת, "נדמה לך שהייתי מביא לך הצעה כזאת מאחורי הגב שלה? היא בכלל הציעה את זה! הרעיןן במקור שלה. אז מה אתה אומר? אתה רוצה להתייעץ עם גאולה?"
"גם זה" אמר הבעל של גאולה. " אבל אגיד לך מה מפריע לי. אחרי שנצליח, בהנחה שנצליח לנפנף אותו, לא יהיה לי הרבה סיכוי נגדך, כי הוא יהיה איתך. אותי הוא שונא יותר."
"אתה צוחק?" האיש מהמכולת במושב ממש צחק בקול רם "התמיכה שלו תהיה בשבילי כמו רעל. כבר אין לו חיילים. כל החיילים שיש, כל הקולות שאנחנו עדיין מקבלים בסקרים, זה למרות שהוא הראש. אלה מנדטים שנשארים לנו בזכות המותג, המפלגה. וגם בגללנו, כי עלי ועליך עדיין סומכים."
"אני אחזור אליך מחר עם תשובה", אמר הבעל של גאולה. "אותו מקום, אותה שעה?"
"בוא נעשה את זה בשש." היתה התשובה. "בעל המכולת קצת עצבני.הוא רוצה הביתה. המכולת נסגרת ברגיל בשבע, ואני מעכב אותו."
"תקנה איזה בקבוק טוב ויקר." יעץ הבעל של גאולה.
"אתה צוחק?" שאל האיש מהמכולת בפעם השניה, "זו מכולת במושב, לא בצפון תל אביב. הבקבוק הכי יקר פה זה ברנדי דפוק של כרמל מזרחי מתוצרת הארץ."
"לחיים", אמר הבעל של גאולה, לנערה שטוחת החזה האחוריים בציור דמוי ההוקני היו לפחות פנים נאות ושיער שטני חלק וגולש שכיסה חלק מכתפיה השחומות.
"נתראה בשמחות" אמר האיש מהמושב.

 

 

 

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: