דילוג לתוכן

שנה טובה?!

ספטמבר 21, 2020

התיקון יתאפשר רק כשהשלטונות יבינו, שהמגיפות יחסלו גם אותם

הכותרת למעלה היא איחול, בקושי תקווה, בטח לא תחזית.

לרגע חשבתי לכתוב לרגל השנה הבאה  עלינו איזה פוסט היתולי  מתקתק ואופטימי.

אבל זה היה רק לרגע קט.

לבסוף החלטתי  לכתוב, כהרגלי,  את האמת כפי שהיא לדעתי, מנוערת מהטיות אידיאולוגיות.

אז קבלו:

אם לא תתרחש איזו תפנית מרחיקת לכת במהלך המאורעות, שנת 5,881 למניין היהודים תדמה לתשעת החודשים המוקדמים יותר של השנה 'האזרחית' 2020.

מכיוון שכלל לא ברור אם יימצא חיסון איכותי וחסר בעיות עם שיעורי הצלחה כנדרש*,  יתכן מאוד שהמגיפה תמשיך לברוח ולהתפשט, ותמשיך לגרור אחריה את הכלכלה לטיולים  מסוכנים במרומי המצוקים שעל סף התהום.

(מה שמכחישי הקורונה , המבקשים להמעיט מסכנת המגיפה, וגרועים לא פחות מהם מצדדי "חיסון העדר", מסרבים להבין, הוא, שהתפשטות רבתי של המגיפה תגרום לכלכלה נזקים חמורים בהרבה מכל סגר)

הליך מתמשך שכזה, של מגיפה וכלכלה שמתנפחות ומתכווצות חליפין, זו על חשבונה של זו לאורך השנים הארוכות שלפנינו, אינו מהווה תחזית מלבבת לעתידו של המין האנושי.

*****

זיהום אוויר במפרץ חיפה: מעשה ידינו

כדאי להביא בחשבון, שנכנסנו לתקופה הקרויה בדת ובספרות "אחרית הימים". לפחות במובן זה,  שהימים, כלומר החיים, כמו שידענו אותם לפני הופעת המגיפה – זו אחריתם.

מה שעשה נגיף האיידס להתנהלות המינית, עושה נגיף הקורונה לאורח החיים של האנושות בכלל. החיים כבר לא ישובו להיות כפי שהיו.

כי הופעתו של נגיף הקורונה אינה "מזל ביש" או "מקרה רע".

נגיף הקורונה הוא רק "הפיתוח" הנוכחי בשורה של נגיפים שמקורם  בנגיף השפעת ("שפעת החזירים", "סארס") וחובה לקחת בחשבון שיהיו לנגיף הקורונה ממשיכים, שחלקם עלול להיות קטלני עוד  יותר מהנוכחי. ובעייתיים לא פחות מבחינת האפשרות ליצור חיסון  מתאים (שמים לב, שכבר בקושי מדברים על תרופה?) נגדם.

עוף שזוהם בדליפת נפט ממיכלית של "בריטיש פטרוליום"

באשר למה שיקרה לכלכלה בתנאים כאלה, של "אקורדיון", מפוח שמתנפח ומתרוקן באופן  לא סדיר מבחינת כוח האדם וכמות הצרכנים,  קל לנחש.

כמה קרטלים ענקיים בכל ענף, עם גב בנקאי חזק ומהלכים במימסד השלטוני,  יטאטאטו מהשטח את רוב מתחריהם, ובטח את המוני העסקים המשפחתיים והאישיים הקטנים. ועם הצטרפותם  של מי שייפלטו משם לצבא השכירים תירשם ירידה משמעותית בשכר העבודה.

העשירים יהיו מעטים יותר ועשירים יותר, והעניים יתרבו מאוד, יהיו עניים עוד יותר, וכך, באופן טבעי, ייפגעו יותר על ידי המגיפות שימשיכו להגיח ולהשתולל.

*****

אז זהו? אפוקליפסה עכשיו? אחרית הימים כבר ב-5,781 למנייננו?

לא בהכרח. נגיף הקורונה לא צץ במקרה. הוא צץ מתוככי טבע פגוע ופגום, טבע חולני, שמגיב בצורה חולנית על מה שאנחנו מעוללים לו.

 

כל זה תוצאה של פעילות אנושית מופרעת, מופקרת והרסנית. פעילות-יתר. יותר מדי מחצבים נכרים מבטן האדמה, מעובדים, ונצרכים. יותר מדי נפט וגז נשרפים בתהליך. האנושות, הצורכת הרבה יותר מדי, בעשרות או במאות אחוזים  כמוה כאדם הסובל מהשמנת-יתר קיצונית(אוביסיות), עם כל הצרות הבריאותיות והנפשיות הנובעות מכך.

שימו לב למכנה המשותף של הימין והשמאל, של הקפיטליזם והסוציאליזם: זו האמונה  האידיאולוגית המשותפת ב"קידמה", ב"תיעוש" בצורך ב"צמיחה  כלכלית", בעליייה הכללית ב"רמת החיים", בגידול ב"תמ"ג לנפש". ימין ושמאל, סוציאליזם וקפיטליזם – טווידל די וטווידל-דם מבחינה כלכלית, מבחינת הסכנה הנשקפת מהם לחיינו פה.

זו התחרות המתנהלת בין ארה"ב הקפיטליסטית ובין סין הקומוניסטית-קפיטליסטית.או בין המשטרים הבורגנים-ליברלים והמשטרים הסוציאל-דמוקרטיים של אירופה.

ימין ושמאל, טווידל די וטווידל דם: קפיטליזם וסוציאליזם בעד "צמיחה", ו"גידול בתמ"ג"

יוצא שהמימסדים השלטוניים המתחרים, של השמאל והימין, מנהלים ביניהם תחרות הרסנית נוראה: מי מהם יהרוס יותר, יחמם יותר, יזהם יותר את פני הכדור

– וכך, תוך חימום מואץ של פני הכדור וזיהום האוויר, המים והאדמה,  – בית הגידול שלנו, ביתנו המשותף ההולך ומתכלה, נוצרים גם  תנאים טובים יותר להולדתם של הנגיפים הבאים, שיהיו מסוכנים מהקורונה.

המין האנושי האוביסי ממצוי בתהליך מזורז של התאבדות מטומטמת.

וזה בא מלמעלה.

לא, לא משמיים.

זה בא מהאליטות האנושיות לגמרי. זה בא מחמדנותם של עובדי "עגל הזהב" מהחזירון העליון; זה מגיע מהסנג'רים שלהם באקדמיה, שמנסים לשכנע אותנו שאין דבר כזה אמת, וכל דבר נתון לפרשנות,. ולכן, למה להזדרז ולפעול, כשאפשר לדשדש ולהתווכח;  זה בא מהטיפשות הפוליטית,התקשורתית והדתית-אידיאולוגית,  הנשלטות על ידי ה-Wishful Thinking, זה שמתייחס למשאלות לב, לאמונות טפלות  ולתקוות חסרות שחר כאילו היו הערכות שקולות;  וזה מגיע גם מהיאוש של ההמונים, המכירים בחוסר האונים שלהם מול שליטיהם המופקרים.

זיהום האוקיאנוסים: לוויתנים מתאבדים על החוף במערב אוסטרליה

אז זו התחזית שלי לשנת 5881 למניין היהודים.

עוד מאותו דבר(במקרה הטוב, שהמגיפה לא תימלט לגמרי משליטתנו) כי עדיין יהיו מי שיקוו שכבר השנה יגיע החיסון הגואל, ונחזור לחיים הטובים.

כן, לפחות שנה , לדעתי, יהיה עלינו להמתין.לא לחיסון, אלא עד  שהאמת תבקיע דרך אל המוחות האטומים של האליטות השולטות בנו. עד שיבינו שיש צורך חיוני בתפנית מרחיקת לכת בהתייחסות אל הצרה שהכנסנו את עצמנו אליה במו טיפשותנו והפקרותנו.

הם יבינו זאת כאשר יחששו שחוסר האונים שלהם במאבק נגד הנגיף מאיים על הסדר הקיים ועל שלטונם.

 כשיבינו, שאת הנגיף אפשר וצריך לחסל, ואת מה שקילקלנו בבית שלנו, עלינו לתקן. כי אם לא, זה סופנו.

ואוי, כמה אני מקווה שאתבדה.

אני מתפלל שאתבדה.


*זמן פיתוחו של חיסון לנגיף עומד על 7-15 שנים. ההנחה, שנגד הנגיף המסוכן הנוכחי יתאפשר הפיתוח תוך שנה-שנתיים בלבד, היא פרועה ביותר.

 

From → כללי

5 תגובות
 1. מחכים לפוסט על החזרה בתשובה. ובנוסף שתי שאלות ברשותך (אחת מהן אישית):
  א. האם יש לך משפחה – אישה, ילדים?
  ב. האם אתה מכיר את הרב מיכי אברהם https://mikyab.net/?

  אהבתי

 2. איתי permalink

  מאפיהו אין בכוונתי לזלזל ולו לרגע בצורך להישמר מפני הנגיף אני עצמי נסגרתי לחודש בביתי עקב הדבקה של בני משפחתי והמסכה לא יורדת מפני במקומות. ציבוריים מאז חודש מרס אבל הנסיון לחבר בין זיהום האויר ובין המגפה הוא גם סוג של wishful thinking בימי הבינים ובעת העתיקה תקפו את העולם מגפות קשות הרבה יותר מהקורונה שנמשכו מאות שנים וקטלו מספרים מחרידים של בני אדם אז לא היה תיעוש ולא צריכה שעם כל חסרונותיהם הם אלה שמאפשרים לנו גישה למחקר מדעי שיאפשר מתישהו להשתלט על המגפה או לפחות לחיות איתה
  ב. הדוגמאות שאתה מביא מניו זילנד הן נחמדות מאוד אבל אפילו באירופה לא מצליחים לשלוט בצעירים שעכשיו מכניסים את היבשת לגל שני ק"ו פה רק במדינות המזרח הממושמעות עם אמצעי המעקב האורווליאנים שלהן וניו זילנד שהיא מדינה גדולהעם מספר תושבים מועט יוכלו לעבור את זה עם מספר מתים קטן יחסית הפגיעה הכלכלית תהיה אותה פגיעה משום שהכלכלה היא גלובלית.

  אהבתי

 3. א.המגפות הקשות של ימי הביניים התפשטו במהירות בגלל תנאי ההיגיינה הנוראים דאז, ורמת הרפואה באותה תקופה, וכמובן הבורות. . לא ידעו מהם חיידקים ומהם נגיפים. באשר להשפעות האפשריות של הפעילות האנושית המזיקה על פעילות נגיפית, , קבל קישור לפרסום ב"הארץ" זו
  רק דוגמא אחת מרבות.
  ,ב. לא היה קל לאכוף את הסגר בניו זילנד. הדעות שאני נתקל בהן לגבי האוכלוסיה בניו זילנד שהרכבה הקל כביכול על ביצוע המדיניות, נובעות מבורות. כדי לאפשר את האכיפה חולקו שם דו"חות במספר עצום

  https://www.haaretz.co.il/nature/.premium-1.9069183?fbclid=IwAR3tt6h1UZ0SSotNJuZpBsPiLTvCuLWI7qz0QWPnT98oB07Ma3wU3mJKa4Q

  אהבתי

 4. איתי permalink

  אתה אולי מסביר את העובדה מדוע המגפות נמשכו הרבה זמן אבל לא מדוע הן הופיעו בתקופה שבה לא היה תיעוש ולא היה זיהום
  ב. אז בניו ז ילנד חולקו הרבה דו"חות אבל המדינה בעלת שטח ענק ואוכלוסיה קטנה לפחות ממה שנראה עכשיו המדינות שמצליחות להתמודד עם המגפה הן גדולות עם מעט אוכלוסיה יחסית לגודל השטח (ניו זילנד יוון אוסטרליה) או ממושמעות מאוד עם מערך בדיקות יעיל ואמצעי מעקב אלקטרונים חודרניים מאוד (גרמניה סין יפן דרום קוריאה טיוואן סינגפור והונג קונג)

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: