דילוג לתוכן

הגילוי של עמית סגל: שחיתות מקיר לקיר

ספטמבר 12, 2020

עתונאי עמית סגל: האקדח המעשן

התודה והברכה לעיתונאי עמית סגל, ששלף את האקדח המעשן. כן, כבר היו אקדחים מעשנים. אבל איכשהו נמוג עשנם ונעלם תיק-תק. אך הפעם, כך נראה בינתיים, הענן גדול, מקשה על הנשימה, וכשמאזינים לתגובות של המובכים, נראה שהם משתעלים ומכחכחים כמי שכבר נדבקו בנגיף מסוכן.

כבר ידענו ניסיונות העללה מכוערים וזידוניים, מצד המשטרה, פרקליטות המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, מהם שופטים עליונים לשעתיד, נגד השרים רפאל איתן(רפול), אביגדור קהלני, יעקב נאמן וראובן ריבלין, ניסיונות שנכשלו למרבית המזל, בבתי המשפט (עוד סיבה טובה, מדוע על נתניהו לעמוד למשפטו ולהפסיק עם כל נסיונות ההתחמקות הנואלים שלו). והסתייגות: היה גם ניסיון העללה שהצליח, נגד השר חיים רמון.
כך שסגל די מתפרץ לשערים פעורים לרווחה עם האקדח המעשן שלו, למסבאה שבה מבלים הקורבנות הקודמים.
.
כבר היתה פרשת רפי רותם מול רשויות המס, ולצידה פרשת הפרקליטה רות דוד והשותף שלה לשירקעס רונאל פישר, שטואטאה לכאלה עומקים מתחת לשטיח, על ידי פרקליט המדינה שי ניצן שכבר לא יכול להיות ספק בכל מה שנוגע לרמת השחיתות שמנסים להעלים במקרה הזה.
ומאוד קשה להסביר, איך זה שפרשת "המימד החמישי" בכיכובם של בני גנץ, ורוני אלשייך נקברה משל היתה חמור חמורותיים.
כי איך נסביר ש-5 מיליוני שקלים מכספי הציבור, הועברו על-ידי האקס מפכ"ל לידי האקס-רמטכ"ל תמורת כלום בריבוע (+ אופציה קוסמת ל-50 מיליון) – ולאיש במשטרה, במח"ש ובפרקליטות, ממש לא אכפת?
5 מיליון ש"ח כסף קטן בשבילם? בכל זאת, פי חמישה ויותר ממה שעלו החומרים הפסיכו-אקטיביים שמיסטלו את הזוג נתניהו במשך שנים, בחסדו של הפושר שלהם, המיליארדר ארנון מילצ'ן (שלא לדבר על תכשיטי הגברת הראשונה).
אז כן. צריך שכבר נבין את זה לעומק. זה לא רק נתניהו המושחת פה, כפי שאנשי "רק לא ביבי", מהפייק שמאל ומרכזה, רוצים שנחשוב.
וזה לא רק שותפי נתניהו בממשלה, כולל גנץ, ואחרים, שהם המושחתים.
במשך שבועות וחודשים, פרש ופורש העיתונאי קלמן ליבסקינד בעיתונו "מעריב" (החביב עלי מכולם), את עלילות שופטי העליון שלנו בתחום השחיתות, והדברים ברורים עוד יותר כשקוראים את תגובותיהם הנלעגות בגיחוכן להאשמותיו.
ניגודי עניינים? העדפת מקורבים? עשיית עושר ולא (או בעצם, וכן) במשפט? עיוות דין, איפה ואיפה? לא צריך לחפש רחוק. כולם יודעים איה מקומם של אלה.
הדגמות מהמעלה הראשונה לקביעתו בת אלפי השנים של קוהלת:
"מְקוֹם הַמִּשְׁפָּט שָׁמָּה הָרֶשַׁע וּמְקוֹם הַצֶּדֶק שָׁמָּה הָרָשַׁע."
נתניהו ושות', כולל גנץ, לא שוחים לבדם בבריכת השחיתות הישראלית. זה כל השחיינים במקצה שלהם.
מה נגיד על התקשורת, שחלקה כתבלבי נתניהו ומטייחי השחיתויות שלו, וחלקם כתבלבי "רק לא ביבי" טייחי השחיתות של יתר הפוליטיקה, המנהל והמשפט? לא מרבץ מצחין של שחיתות, התקשורת הממוסדת הזאת? מה הסיכוי למצוא שם אמת שאינה מוטית לצד זה או אחר? שכולה עובדות?מישהו יכול להעלות בדעתו כלי תקשורת מהממוסדים, שיתן במה לדברים הנאמרים בפוסט הזה, למשל?
ומה עם כל "המומחים" מהאקדמיה, ידענים גדולים בשחיתות בהיסטוריה, עוד מאז ימי הציידים-לקטים, ועד השחיתות בדימוקרטיות בנות זמננו , מהבחינה הסוציו-אתנו-אקונומיות ובכלל, שבמקרה הטוב הם שותקים כקרפיונים לחגים בפקודת משלמי שכרם, מהמדינה עצמה או מהקרנות הזרות (אחד מהם השלמת הכנסה);
או שהם מתייצבים בכיף להגנת השחיתות של הצד שלהם, ומנהלים מתקפה של פרשים קלים ונועזים נגד מושחתי הצד השני בלבד.
בדיוק כמו כתבלבי התקשורת. שום הבדל.

צ'פחות בכנסת בין המימד החמישי ותיק 1000. גנץ ונתניהו, שחיתות מקיר לקיר

ועל המימסד הדתי על שני אגפיו, הפוליטי והרבני, ועל מעמדו בתחום הרגיש הזה, של השחיתות, לא נדבר. כי בינינו, מי מצפה מהצבועים המתחסדים האלה למשהו בכלל?
בקיצור, הבה נסיר את הקורה הענקית מעינינו, חברימוס אזרחימוס. אנחנו טובלים עד חשש טביעה בתוככי משטר מושחת עד-היסוד.
והמחיר שאחנו משלמים כולנו הוא נורא. השחיתות הגלוייה לעין כל, גורמת לאובדן מוחלט של אמון בהנהגה (מישהו באמת חושב, שהמונים ב"בייס" של ביבי, כשאינם נתונים בהתקף של פסיכוזה אידיאולוגת, אינם יודעים את האמת על מנהיגם הדגול? ואותו דבר מפגיני בלפור והצד שלהם במשוואת השחיתות?) ומה מסוכן מזה בתקופה שמגיפה עזה ונחושה (וכלל לא "מתעתעת", כפי שטוענים המתעתעים), תוקפת את העולם ואותנו (שמצויים כבר במקום הראשון בעולם בשיעורי ההדבקה היומיים, ובדרך הדי בטוח
ה אל הלא-נודע)
ויש עוד דבילים הממשיכים להשלות את עצמם, שאפשר יהיה לקיים כלכלה כלשהי בתנאים של מגיפה המתפשטת בלי שליטה.
כמה מבודדים צריך, לדעתם, כדי שהמשק ישבוק ללא תקנה, בדרכו ל"חיסון העדר" שממליצים עליו ההכי דבילים שיש?
או שנוותר על בידודם של החולים, שבבקשה, שימשיכו לעבוד ולהדביק, ושיישרף העולם, כי הדגים כבר ממילא על העצים?
והדגים, כמובן, על העץ או בעומק השלולית, מסריחים מהראש.
כל האליטה הפוליטית שמירכתי השמאל ועד לקצה הימין, ועימה כל שאר האליטות, חברימובס אזרחימוס.
כאילו שאני מחדש משהו.
אז ניטול נא קורה מבין עינינו. משטר שלם מושחת, ולא מהיום. וזה רק הולך ומתגבר.
וכשמתבוננים במהלכה הבלתי מופרע, בינתיים, של מגיפת הקורונה, כדאי שנבין כי בנפשנו הדבר. לא מדובר באיזו סידרת מתח בטלוויזיה, עם איזה "מנאייכ" בידיוני ושחקנים המגלמים שוטרים ופוליטיקאים מושחתים. מדובר בחיים שלנו פה. מדובר בכל הצמרת השלטונית כולה. ממשלה ומפלגות, צמרות המשטרה והפרקליטות, ובית המשפט העליון.
צריך להיות ברור: הסיפור של סגל לא מנקה את נתניהו. כמו שהשחיתות של נתניהו לא מנקה את המערכות הפועלות נגדו. הם כולם בדיל. וצבת בצבת עשויה. מי מינה את פרקליט המדינה שי ניצן? את המפכ"ל אלשייך? את היועץ מנדלבליט? ומי קובר את תיק הצוללות-מניות של נתניהו כמו שהוא קובר את פרשת "המימד החמישי" מתוצרת אלשייך-גנץ, מין מאזן אימה שכזה? ומי זה שכיסת"ח שנים את "כנופיית שלטון החוק" בתקווה שיניחו לו ולשחיתויות שלו?
אז לא. אל תצפו ממני לפתרונות פלאים.
לא נותר אלא להאמין בפיסיקה של הפוליטיקה:
שכאשר רמת הריקבון מגיעה למסה קריטית, ואולי אצלנו היא כבר מתקרבת לשם, הבניין הרעוע קורס כמו מאליו.
תחילה האבק המתאבך מסתיר הכל והצחנה עולה השמיימה (מובאראק? האחים המוסלמים? צ'אושסקו? ברית המועצות?), עד שבאה בריזה קלה, מפזרת הכל, ובעקבותיה מגיחים בנאי הבית החדש.
אולי לא צריך לצפות לארמון מושלם מיד בהתחלה, אבל זה בטח יהיה טוב יותר מקרקס הפרעושים שמגרד לתשעת העשירונים שמתחת לחזירון העליון ולסנג'ריו המושחתים כמוהו.
כן. יש למה לצפות. נקווה שבמהרה בימינו.
להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: