דילוג לתוכן

הצרות שלי בפייסבוק: אידיוטים גדלים בלי השקייה

ספטמבר 1, 2020

הרשו נא לי לשתף אתכם פה בבלוג בקצת צרות (טוב, לא ממש),שמתגלות בהתנהלותי בפייסבוק.(שם יש המון אקשן! מאות תגובות על פוסטים! כולם מוזמנים. החשבון תחת  שמי העברי)

זה לא סוד, שאני אידיוט לא קטן.  אין בזה חידוש (תוכלו לקרוא  ב"אודות",  פה ב"מאפיהו", תיאור ממצה ומשעשע של האידיוטיזם שלי והתפתחותו ההיסטורית. (לצערי, שלטונות הפייסבוק לא מאפשרים לי שיתוף או מתן קישור לבלוג דנן בחשבון הפייסבוק. זה,  כי בפברואר השנה כתבתי הספד על השחקן קירק דוגלס,ושם ציינתי, שבמערבון הידוע  "דו קרב באו-קיי קורל", בתפקידו כדוק הולידיי,  גנב דוגלס את ההצגה מהשחקן הראשי, ברט לנקסטר, בתפקידו כוויאט ארפ. הנבלים השקרנים מהפייסבוק הודיעו לי ש"אחרים בפייסבוק דיווחו על תוכן פוגעני" – "גנב את ההצגה"!!! – וניתקו את הבלוג שלי מחשבון הפייסבוק שלי.  אז אני מודה באידיוטיזם שלי .  אמנם לא בגאווה, אך בהחלט מתוך קבלת הדין וכבוד לאמת, וכמו כן איני מנסה להימנע מניצול היתרונות שבמצב (כי בהיותי אידיוט מוכר, על משקל "עוסק מורשה", קל לי מאוד לזהות כהרף עין את בני סוגי, אחי לצרה.
אך הנה, מדי פעם, מגיעים אלי במדורי התגובות , חברים לפייס, שסבורים שאני הרבה-הרבה-הרבה יותר אידיוט ממה שאני באמת!
כשאני נתקבל באחד כזה, אני מיד אומר לעצמי: "הו, שלמה, שלמה, הרי לך  אידיוט גדול אף ממך!" – ונאנח בהקלה.
הדוגמאות רבות- רבות, והריהן כתובות על ספר המאנפרנדים והמאונפרנדים שלי, וגם בדף החסימות.

צילום מסך של תשובת הפייסבק אלי, כאשדר התעניינתי לפשר החסימה שלי: שקרנים

אתן כמה דוגמאות לאידיוטים האלה:
למשל מי שמגיעים לשרשור התגובות, מחרפים ומגדפים אותי, ומוסיפים שאיני אלא מי ש"מחפש תשומת לב."!
מובן? הם הגיעו עדי, קראו את הפוסט שלי בלי שהכרחתי אותם לעשות זאת, ובהמשך, בלי שום אילוץ , הם ממשיכים ומופיעים אצלי בסאלון התגובות, שם הם עושים מאמץ  שבו ניכרת יצירתיות – לבחור בשבילי  איזה גידוף נועז או עלבון צורב מהרגיל, שיבליטו אותם בין המון המגדפים והמשפילים הרגילים –
ואותם אלה, קופצים ומאשימים   א ו ת י  כ"מחפש צומי"!.
נכון שאידיוטים?
ודומה המצב, עם אלה המגדפים ומעליבים אותי בפול גז, וכשאני משיב להם מנה אחת (או שתיים) אפיים, כהרגלי, (אין חמלה לרשעים), הם מתלוננים מרה על לשוני הבוטה!שאני, אבוי, מעליב אותם! פוגע בהם, ויי ויי, ! חותך בבשר החי!
וכל אלה כאין וכאפס, לעומת אידיוט מתנשא אחד, א.צ.,  שלאורך כמה פוסטים, ניסה להעליב אותי ולהשפילני בתגובותיו,  ולבסוף אף הודיעני ש"אבד הקלח" (כך במקור) על דעותי המיושנות, בעוד שהוא, הצעיר ממני בעשור וחצי, מייצג ברעיונותיו את "העולם החדש", זה הנעלה מתפיסתי הארכאית! ובההמשך, האידיוט גם הודיעני, אחרי שהאשמתי אותו בנסיונות התנשאות, שכן, בהחלט, "קל מאוד להתנשא" (ציטוט) עלי!

אידיוט: שער ספרו של פיודור דוסטוייבסקי

אז האפס המתנשא הזה עורר את סקרנותי ,בחוצפתו היתרה ובהתנשאותו החריגה שבה הודה בעצמו , ויצאתי לתור אחר תפיסותיו החדשניות.
אך לא מצאתי להן זכר, לא בחשבון הפייס שלו, ולא בגוגול כולו. אין זכר, אות וסימן לשום רעיונות ודעות, אפילו לא מיושנות.
בתשובה לתלונתי על כשלון חיפושיי, הודיעני הטיפש   שכן, נכון, לי, הקטן והמיושן,  מותר להגיע רק לגירסה מצונזרת של חשבון הפייס שלו. ואני אמור להאמין, שחברים קרובים  ועדכניים יותר שלו,  זוכים וקוראים ומעיינים ברעיונותיו הלכאוריים(ברור שאיני מאמין למילה מדבריו).
מובן? הנבז העלוב הזה, א.צ. רואה את עצמו חופשי לבקר כרצונו בפוסטים הפתוחים לכל בחשבון שלי, ולנסות להשפיל ולבזות אותי לעיני חברי וקוראי פה – אך את הזכות להשיב לו כגמולו בסאלון התגובות שלו, לעשות אותו ללעג ולקלח בעיני חבריו (ואין קל מזה כשיש לך עסק עם אפסים מתנשאים כמו אותו א.צ., הוא וקלחיו האידיוטיים) את הזכות הנעימה והטבעית הזאת, הנבז  א.צ.   מונע בעדי!
מובן שמבחינתי, מיד אבד  הכלח על האדיוט הזה, א.צ. אפס מתנשא, ובור ועם הארץ , גם אחרי השכלתו האקדמית המוצהרת (בבר אילן! היתכן שטרם הגיעו שם לספר איוב, מקור הביטוי "אבד עליו הכלח", שמשמעותו עדיין אינה ברורה עד הסוף, אך מקובל להתשתמש בו כלפי מה שהתיישן ואינו רלבנטי עוד.)
ולאחרונה  הופיע עוד אידיוט  בערך מאותו ז'אנר ומאותו סדר-גודל, אך לו אולי אקדיש רקוויאם נפרד משלו. יהיה מצחיק.
3 תגובות
  1. אנונימי permalink

    ב"זו ארץ זו" הידוע, אחד מהאירועים הוא לביטוי "עבד עליו הקלח" (אבד עליו הכלח) שבו קלח תירס מאונש "עובד על" קורבנו ומתיז עליו מים מפרח מלאכותי…

    לגבי פייסבוק, סביר שאלגוריתם לא אנושי "גילה" שאתה "האשמת" מישהו ב"גניבה" של הצגה, ועכשיו לך תוכיח שאין לך אחות…

    אהבתי

  2. פייסבוק גם לא מאפשר לי לפרסם לינקים לאתר שלי – לא הצלחתי לערער על כך

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: