דילוג לתוכן

היהדות שלי (א): הדת היא האוייבת הגדולה של האמונה

אוגוסט 23, 2020
————————————————————–
בשבוע שעבר, יצא שתקפתי בחריפות את תכנית הטלוויזיה "היהודים באים". מי שקרויים "היוצרים" שלה, הם חבורה של אנשים השטופים בשנאת יהודים ויהדות, ועושים ככל שביכולתם, הדלה (ב"ה), להלעיג, לפגוע, לבוז ולתת דרור לשנאתם היוקדת. הם שונאי יהודים ויהדות בגלל עברה ובגלל ההווה שלהם. בגלל כתבי הקודש שלה, ובגלל טקסטים טריים וחדשים יותר.
הצחיק אותי מאוד אחד מחברי (טוב, כבר לשעבר) בפייסבוק, שטען כי הם דווקא אוהבים את התנ"ך.

ההומור של "היהודים באים": משה ולוחות הברית שנראים ל'יוצרים' "כמו תחת"

כן, אוהבים, בטח. לכן לוחות הברית שקיבל משה בסיני, נראים להם כמו "תחת"? הגייה של השם המפורש נשמעת להם כמו "פלוץ" של כלב. עם ישראל בפי הנביא ירמיהו פרי דמיונם הוא "עם של קקות". זו הרמה. אלה ביטויי האהבה לתנ"ך. היה לי חבר אידיוט. נשאר האידיוט.
אך מה שהדהים אותי, היתה רמת התמיכה והאהדה שלה זכתה התוכנית הזבלונית הזאת אצל חלק מחברי בפייסבוק. איבדתי בתוך שלושה ימי ויכוחים כ- 150 חברים שאינפרנדו אותי, או שאני אותם, עקב ויכוחים שיצאו מהפרופורציות.
כך שנראה לי שכבר הגיע הזמן (אולי מזמן,כבר הגיע), שאגלה לחברותי ולחברי שבפייסבוק, לקוראי ולקוראותי מהבלוג " מאפיהו", מה בכלל העניין שלי עם היהדות.
לא שהסתרתי משהו, אך עד כה כתבתי בעניין הזה בצורה מפוזרת, פה ושם, אגב עניינים אחרים. עכשיו אני מתכבד להתחיל בסדרת פוסטים חדשה, שהשם הכללי שלה יכול להיות "היהדות שלי".
ראשית, הערה חשובה לסדר.
האמונה היהודית היא העניין שלי פה בפוסטים האלה, לא דת היהודית. ויש הבדל עצום. הבדל של שמיים וארץ.
כי דת, כל דת, היא אידיאולוגיה, בדיוק כשם שכל אידאולוגיה היא דת. וכל דת או אידאולוגיה, אין תפקידן אלא אחד:
לשרת, כשפחה נרצעת, שלטון עריץ, או עריצים אלטרנטיביים שמבקשים לתפוס את שלטון.
דת אינה אלא אות לכך שאמונה מסויימת גידלה מפלגה. הצמיחה לעצמה קבוצת-אינטרס וכוח שמטרתן השגת שליטה. ולכן נוצר הצורך ביצירת אידיאולוגיה, שתצדיק את השליטה. וזו הדת אצל המאמינים והאידיאולוגיה אצל החילוניים.
ואין לכם עניין המרוחק יותר מעניינה של אמונה דתית, או כל אמונת אמת אחרת, מאשר שלטון של אדם על אדם. אדרבא: אחד מענייניה הראשיים של האמונה היהודית, הוא הרצון והשאיפה לשחרר אדם משלטונו של אדם (זוכרים את חשיבותו של שחרור העבדים ויציאת מצרים באמונה היהודית?) עניינה של האמונה הוא לשחרר או\ותנו מכל שלטון כופה וחמסני, ומכל אידיאולוגיה המשרתת אותו.
כל אידיאולוגיה ודת הם מגדלי קלפים רופפים ונוטים ליפול בכל רגע ולכל מגע קל. הן בנויות מערימות של מושגים מופשטים. מושגים שהם מרוחקים ככל האפשר מענייניות כלשהי, מדיוק, מכניסה לפרטים, מחד-משמעיות, מפשטות ומהבנה קלה, מיידית וישירה. המושגים שמשרתים אידיאולוגיות ודתות, לעולם יהיו רחוקים ככל האפשר מן האמת.תמיד מופשטים, מעורפלים, רב-משמעיים, נתונים לפרשנויות, כלליים מאוד וכוזבים מאוד.
כדי להצדיק שלטון שרירותי של אדם באדם, נטילת חירות , שיעבוד והשפעה לא מוצדקת, הינדוס תודעה לטובת אינטרסים זרים וזידוניים, חובה גמורה היא להשתמש בשקר וברמיה. פשוט אין דרך אחרת. אינך יכול לשכנע אדם בעזרת עובדות, אמת או טיעון תקף, שעליו להמעיט מחרותו למען אדם אחר, שעליו למסור לידי אותו אדם את פרי עמלו, שעליו לסבול מידי אותו אדם שבשלטון את הניצול,השוד והגזל שהוא מנהיג.
לכן כל דת וכל אידיאולגיה הם הרים של שקר. כולל הדת היהודית, כולל הנצרות והאיסלם, הבודהיזם וההינדואיזם. בכל מקום שיש מימסד דתי, יש לו בהכרח אידיאולגיה שקרית. בכל מקום שיש מפלגה חילונית המתיימרת לייצג אמונה זו או אחרת, כולל סוציאליזם וכולל קפיטליזם, תמצאו אידיאולוגיה שקרית.
כל דת וכל אידיאולוגיה היא עיוות מן היסוד של אמונה, היא הגולם שקם על יוצרו. המפלגה שהצטמחה מן האמונה הטהורה, אמונת האמת, וסופה שהשתלטה ועיוותה אותה מן היסוד ועד היסוד. למעשה מבקשות הדת והאידיאולוגיה לבטל את האמונה ולבוא במקומה.
ההוכחות לכל שקרי הדת והאידיאולגיה נמצצאות באמונה התמימה והטהורה שבבסיסן. לכן שואפות הדת והאידיאולוגיה להכרית ולאבד את האמונה, את הערכים ואת האמת.
כמה דוגמאות פשוטות:

קרל מרקס: מי שחתום על "הדיקטטורה של הפרולטריון"

א. האידיאולוגיה המרקסיסטית, שהצטמחה מעקרונות הסוציאליזם (סולידריות חברתית, שוויון, אחווה, חרות, התנגדות לניצול של אדם על ידי אדם אחר). האידיאולוגיה הזאת באה להצדיק את שלטון האימים של המפלגות הקומוניסטיות, בכל מקום שבו הצליחו לכפות את עצמן על האוכלוסיה (ומדובר בחלקים גדולים ונכבדים של העולם). "הדיקטטורה של הפרולטריון" לא הומצאה על ידי רודנים אכזירים כמו לנין, טרוצקי, סטלין או מאו צה-דון. "הדיקטורה של הפרולטריון" היא מאבני היסוד של האידיאולוגיה הזאת, יצירה של מייסדי המרקסיזם, קרל מרקס ופרידריך אנגלס, שהצמיחו את המפלצת האידיאולוגית הזאת מתוך עקרונות הסוציאליזם.(מכירים את הבדיחה – "הקפיטליזם הוא ניצול של אדם על ידי אדם" "והקומוניזם"? "בדיוק להיפך"!)
אך בשם האמונה הטהורה בעקרונות הסוציאליזם (בסוגריים לעיל), תעלה מיד השאלה, מה לשלטון של חבורת עסקני מפלגות מושחתים, בעלי דאצ'ות ומפוארות וציי רכב יקרים, שוכני ארמונות ומנהיגי שלטון אימים של משטרות חשאיות ושטיפת מוח דכאנית – מה לכל אלה ולסולידריות חברתית, שייוויון, אחווה וחרות, כשברור שמדובר בהיפוכן? לכן, האמונה הטהורה והאמיתית היא פצצת הזמן שתחריב (וכבר החריבה את "הגוש המזרחי") את שלטון האימים של המפלגה ואת האידיאולוגיה השקרית שלה.
ואותו דבר הקפיטליזם, שבטהרתו עניינו בשוק חופשי, בתחרות הוגנת, בשוויון הזדמנויות, במשטר דמוקרטי וחרויות האזרח. אך מרגע שהקפיטליזם מגדל מפלגות שלטון, הוא מתגלם מיד במונופולים ובקרטלים, בהחנקת העסקים הבינוניים והקטנים, בהקפצות מחירים גזלניות של החזירון העליון, הרוכש בכספו את המערכת הפוליטית כשפחה נרצעת ועושה בה כרצונו. העיתונות, שהיא מקנת-כספו של החזירון העליון, רחוקה מחופש כמעט כמו העיתונות ב"דיקטטורה של הפרוטלטריון" ורק ההצגה קצת יותר טובה. ברור שלכל זה אין שום קשר ל"שוק חופשי" או ל"תחרות" ול"שוויון הזדמנויות". בטח לא ל"דמוקרטיה ול"חרות".
את כל אלה הופכות הפרקטיקה והאידיאולוגיה של הקרפיטיזם הממשי לבדיחה תפלה.
וכאשר עסקני הדת והאידיאולוגיות הכוזבות שלהם הופכות את קהל מרעיתן הצעיר להמון של משתמטים ניקלים משרות צבאי או לאומי, המתוחזקים בשיטות מפוקפקות על ידי כלל ציבור משלמי המיסים, כשעסקני הדת עצמם מסתבכים במעשי שחיתות, והם משתתפים פעילים במשטר השקרים והנכלים של הפוליטיקאים – איך מתיישבים השחיתות ורדיפת הבצע עם "לא תגנוב" ועם "לא תחמוד" ו"לא תענה ברעך עד שקר"? מעשרת הדברות שבעיקרי האמונה? ואיך מתיישבת ההשתמטות ההמונית הבזוייה עם הכתוב במפורש בעיקרי האמונה היהודית, באשר למי שזכאים להשתחרר מהשרות הצבאי:
"וְדִבְּרוּ הַשֹּׁטְרִים אֶל הָעָם לֵאמֹר מִי הָאִישׁ אֲשֶׁר בָּנָה בַיִת חָדָשׁ וְלֹא חֲנָכוֹ יֵלֵךְ וְיָשֹׁב לְבֵיתוֹ פֶּן יָמוּת בַּמִּלְחָמָה וְאִישׁ אַחֵר יַחְנְכֶנּוּ: וּמִי הָאִישׁ אֲשֶׁר נָטַע כֶּרֶם וְלֹא חִלְּלוֹ יֵלֵךְ וְיָשֹׁב לְבֵיתוֹ פֶּן יָמוּת בַּמִּלְחָמָה וְאִישׁ אַחֵר יְחַלְּלֶנּוּ: וּמִי הָאִישׁ אֲשֶׁר אֵרַשׂ אִשָּׁה וְלֹא לְקָחָהּ יֵלֵךְ וְיָשֹׁב לְבֵיתוֹ פֶּן יָמוּת בַּמִּלְחָמָה וְאִישׁ אַחֵר יִקָּחֶנָּה: וְיָסְפוּ הַשֹּׁטְרִים לְדַבֵּר אֶל הָעָם וְאָמְרוּ מִי הָאִישׁ הַיָּרֵא וְרַךְ הַלֵּבָב יֵלֵךְ וְיָשֹׁב לְבֵיתוֹ וְלֹא יִמַּס אֶת לְבַב אֶחָיו כִּלְבָבוֹ:" (דברים כ, א-ח)
ארבע עילות ברורות לשחרור מהצבא, ולימוד בישיבה על חשבון הציבור – לא בינהן.
הו, מה היו מוכנים החרדים האלה לשלם, אילו אפשר היה להעלים כמה פרקים מתורתנו הקדושה, שלא מסתדרים עם הפוילע שטיקים שלהם.
אז ברור, מדוע רואות הדתות והאידיאולוגיות באמונות שלכאורה עומדות בבסיסן, את האוייב הגדול שלהן? כי זה המוקש שיפוצץ אותן.
ועוד סיבה מצויינת לעסוק להלן באמונתי היהודית.

From → כללי

One Comment
  1. granotraphaelgmailcom permalink

    ישנם כמה וכמה אי דיוקים במה שכתבת, ואין כאן המקום לעמוד על כלם, דבר אחד בולט במיוחד, והוא שמה שכבודו הביא פסוקים לראיה שכלם, למעט אותם שהפסוקים ממעטים בפרוש, מדובר בפסוקים הללו על יציאה מלחמה על פי מלך, כהן גדול וסנהדרין, (עיין כל זאת ביד החזקה לרמב"ם), ולא על פי חברי הכנסת, הנשיא וראש הממשלה המכהן והחולף, הכופרים, (כן גם בעלי הזקנים וכפות השחורות והסרוגות למיניהן נכללים באותה ערימה), ולא כאן המקום להאריך בכך. גם מה שכבודו משווה בין כל הדתות(?!) גם זו היא אמירה מאד תמוהה, שכל בר דעת צריך לדעת שישנה רק אמת אחת בעולם ב"ה, ומה שהעולם מצפצף את הצפצוף דלא פסק ש"כל אחד והאמת שלו" זהו עצם השקר, וגם בענין זה אין להאריך כאן, אם כי הייתי שמח לדבר או להפגש עם כבודו, שלא על גבי דפי האינטרנט

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: