דילוג לתוכן

נתניהו על שפת התהום

אוגוסט 7, 2020

תוך זמן קצר מאוד ירדה התמיכה בנתניהו מיותר מ-40 מנדטים ל-30 (לפי סקר כאן אמש). כולם יודעים מה קרה בתקופה הזאת: המהלך הפוליטי האחרון הוא הסחיבה הנפשעת והמופקרת של ביבי לבחירות רביעיות, שכבר פרקה לו את הבלוק עם החרדים. מבחינת הקורונה התברר גם מהלך "הפרוייקטור" כמקח טעות. אתמול  אחה"צ התברר לי, מהרדיו, ממקור במשרד הבריאות, ואולי היה זה גמזו עצמו, שזה לא שישראל מצויה בין ששת המדינות המובילות בשיעור ההידבקויות היומי בעולם, כמו שכבר ידענו. אלא שאנחנו כבר במקום הראשון הנורא! שיא שלילי עולמי.

שלושת הג'וקרים – ביבי, יולי וגמזו (ה-3J) הפכו את ישראל שלנו למקום המסוכן בעולם! וזה, כשרק לפני שלושה חודשים, במאי, היינו אחת המדינות הבטוחות ביותר בקבוצת המדינות המתועשות! שלושת החודשים השחורים של ביבי ושלנו.


*****************************************

לכל ידוע מה המהלך שהביא את ישראל בתוך שלושה חודשים קצרים מהמיקום הנפלא כאחת המדינות הבטוחות בעולם בין המדינות המתועשות, מבחינת הקורונה, אל מיקומנו הנוכחי המחריד כמדינה המסוכנת ביותר בעולם לתושביה האומללים.

ובכן, זהו בדיוק אותו מהלך שהעלה את ביבי לפיסגה, של למעלה מ-40 מנדטים לליכוד בסקרי דעת הקהל. שיא של כל הזמנים.

והשיא הזה הוא שהביא את ביבי, בהמרצת נעריו וכתבלביו הטיפשים והנמהרים, אל האיוולת הנפשעת של הקדמת הבחירות, כשבדרך מתחייב משבר עם שותפתו, כחולבן, בדרך להפרת הסכמים חתומים עם בני גנץ.(תקציב ורוטציה).

בדרך לבחירות רביעיות?נתניהו וגנץ בכנסת והפרת הסכם (תקציב ורוטציה)

לא אמתח אתכם. מקור כל הרע הזה, היה המהלך הנחפז וחסר הזהירות של החזרה הקדחתנית לשיגרה. החזל"ש של מאי-יוני.

מהלך שביבי, אולי, די נגרר אליו.
ולא רק על ידי כתבלביו. כל האליטות היו שם, איתו, מאחוריו ולפניו.
והם שם עד היום. תינוקיו לפיד, תקוות העצמאים, בנט שמתגאה עד היום ש"התכנית" של הפרוייקטור גמזו, האינטרדיסציפלינרית הזאת, הטובעת בתוך נפתוליה ותיחמוניה ותיחכומיה, היא בעצם התכנית שלו. גם גנץ ואשכנזי היו בעסק ואפילו המשותפת תמכה לפחות בשתיקה, בערבית לא-מדוברת כלל. אף אחד שם לא הזהיר.
ושתקה גם האקדמיה (רק לאחרונה כתב הפילוסוף אסא כשר פוסט שהעמיד את הפרוייקטר גמזו על טעותו העגומה בהבנת סולמות ערכים הנוגעים לחיי אדם) וגם הרבנים שתקו, ואילו המנכ"לים והמליאנים היו שותפים מלאים לפשע ולאיוולת. ידם היתה במעל, תחובה עמוק בקופה, וגם הם לא יינקו:

כן, אולי אפשר גם קצת להבין. האופוזיציה וגם הקואליציה, כולל החרדים , הם וכל תומכיהם ונספחיהם והתקשורת שלהם היו "קשובים לרחשי לב הציבור"(מיליוני המפוטרים והעצמאים שאיבדו את עיסקיהם);ועימם היתה גם התקשורת הממוסדת המופקרת, מ"הארץ" עד "ישראל היום", מערוץ 20 הימני ועד לערוץ 13 היענו שמאלני ואף ערוץ כאן הציבורי.

היה צדיק אחד בסדום החטאה הזאת, הפרופ' גבי ברבש שבערוץ 12 ניסה להזהיר, פיקפק והטיל ספק. ואולי מותר לציין לטובה גם את המנכ"ל משה בר סימן טוב, שהתפטרותו הזריזה העידה על עמדתו.

ואפילו בתקשורת הלא ממוסדת, ברשתות, היו כה מעטים שהזהירו בעוד מועד. מי כמוני יודע. נער יספרנו, מימין, משמאל ומהמרכז. (היי יובל, היי שפרה, שלום דן ש. היי רון נרו א., כבוד, תןדה ערן א. ועוד כמה עשרות היו, שנתנו בשיתופים, בתגובות ובלייקים ואף להם התודה והברכה.

**************************************************************

מיד עם הופעת הקורונה ועם ההתייחסויות והצעדים הראשונים שנקט ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניינה, הבעתי ספקות עמוקים שנגעו ליכולתו שלו וגם ליכולתה של המערכת הפוליטית שלנו ואולי פוליטיקאים בכלל, להתמודד עם בעיה מסוג כזה ובסדר גודל כזה. וזה מכמה טעמים.

נתניהו והחמאס: איסמעאיל הנייה מתפייט

 

א. פוליטיקאים בדרך כלל לא נוטים לפתור בעיות. הם מעדיפים לתחזק בעיות ולהשתמש בהן לצרכיהם. פתרונן של בעיות המציקות לציבור עלול להתברר כאסון לפוליטיקאים. אם אין בעיות, מי צריך אותם בכלל. לכן לא ייפלא שיותר משפוליטיקאים פותרים בעיות, הם יוצרים אותן.

ב. בהקשר של נתניהו והקורונה הצבעתי על הדמיון העצום בין התנהלותו של נתניהו כלפי החמאס, ארגון הטרור האיסלמי הקנאי והרצחני השולט בעזה ומאיים על האוכלוסיה הישראלית סביבו, מטריד, תוקף והורג, ובין התנהלותו של נתניהו כלפי נגיף הקורונה.
ג. למין ההתחלה, דגל נתניהו במדיניות ש"נצטרך לחיות עם" הנגיף. יהיה עלינו "להכיל" אותו. וכך, כמובן עד היום. לרגע לא חשב נתניהו שהבעיה ניתנת לפיתרון על ידי התקפת מצח על הנגיף וחיסולו, כפי שעשתה בהצלחה אדירה ראש ממשלת הלייבור של ניו זילנד ג'סינדה ארדרן.

ואותו דבר כלפי החמאס. תחזוק החמאס כמי ששולט בעזה חשוב ביותר למדיניותו של נתניהו, במסגרת ה"הפרד ומשול" אל מול הרשות ברמאללה. הדו-קיום היריבי הזה משרת את עמדותיו. הוא אינו רוצה בשלום עם הפלשתינים ואינו מאמין בו. וחשוב לו מאוד קיומו של החמאס דווקא בשל שנאתו העזה לישראל, האנטישמיות האיסלמית שלו ורצחנותו, בבחינת הוכחה ניצחת ש"אין עם מי לדבר" וש"אין על מה לדבר". לכן, כל הפעולות הצה"ליות נגד עזה בתקופת נתניהו לא נועדו לפתור את בעיית החמאס אלא כדי לתחזק אותה.והמחיר ששילמו ומשלמים על כך תושבי עוטף וחוטף עזה, גם כשזה בואך באר שבע וגוש דן, הוא כדאי מבחינתו, שהרי הסבל הנגרם לתושבי ישראל מהווה מבחינתו את ההצדקה האולטימטיבית למדיניותו סרבנית השלום.

נתניהו והקורונה: ריקוד עם השטן

ונתניהו היה סבור שאת הסוג הזה של "הריקוד עם השטן" שהוא רוקד בזרועות החמאס, הוא יוכל לרקוד גם עם נגיף הקורונה.

מה שהתברר כטעות איומה, כי הפרטנר הנגיפי שלו לריקוד כבר אינו מביא לו תועלת, אלא ההיפך מזה, דוקר אותו באכזריות בבטנו ובגבו ומאיים על עצם חייו הפוליטיים. ותוך כך הופך את כולנו, קורבנות מדיניותו ה"בריאותית" של נתניהו לעוטף וחוטף קורונה. ותוך כך גם הורס את כלכלתנו.

ולקשר הזה בין בריאת וכלכלה שייך הסעיף הבא במסכת פקפוקי.

ד. כי יש נקודה עקרונית ביותר, הנוגעת לאישיותו ולערכיו של נתניהו האדם, שגרמה לחששות הכבדים שהבעתי עוד בתחילת הדרך באשר לעצם יכולתו להוביל בהצלחה את המאבק בקורונה.

קראתי לזה "הכסף או החיים"

ומי שבוחר בכסף, מאבד את שניהם. את הכסף ואת  החיים.עינינו הרואות.

המשך יבוא במוצ"ש

 

From → כללי

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: