דילוג לתוכן

היאוש: שלושה ג'וקרים אובדי דרך לוקחים אותנו לתוך הבור

יולי 24, 2020

לא די שסתם צמת, כי היתה לי טעות בתאריך של ט' באב, ושהכאב בגלל בעיה בריאותית זמנית שלקיתי בה  הגיע לשיא, בערב גם הופיעו מולי  על המסך  שלושת  הג'וקרים האלה, נתניהו, אדלשטיין וגמזו, ולראשונה מאז פרצה פה הקורונה, נשטפתי  בגל של יאוש. שלושה אנשים אובדי דרך, שעל פי דבריהם ומעשיהם, וגם אתמול וגם קודם, הם עומדים להשקיע את עגלתנו השוקעת עמוק עוד יותר לתוך הבוץ.

ג'וקר מס. 1: פרוייקטור רוני גמזו

גם מבחינה בריאותית, וגם מבחינה כלכלית.

כי שתי הבחינות האלה חד הן, ולא שאחת מוציאה את השניה, כפי שמנסים להסביר לנו אובדי הדרך.  זה לא, שהדאגה לבריאות באה על חשבון הדאגה לכלכלה, או שהדאגה לכלכלה באה על חשבון הדאגה לבריאות, אלא להיפך: פתרון הבעיה הבריאותית (מיגור המגיפה), רק הוא יכול להוות את פתרונה של הבעיה הכלכלית(חזרה אמיתית לשיגרה). כמו שרק ההבנה שבעצם אין בעיה כלכלית אמיתית, יכול לקדם את פתרונה של הבעיה הבריאותית: כי עדיין יש כסף לזמן רב, אך ככל שהכלכלה תקרטע עם המגיפה, הוא ייעלם וילך.

זיכרו: לא בגלל בעיות כלכליות מונעים מישראלים להגיע לאירופה, אלא בגלל מספר ההדבקות.

קבלו את דבריו של "הפרוייקטור" החדש, ישמרנו השם, רוני גמזו, מהתחלת חודש יוני, כשכבר היה ברור שהמגיפה שבה ופורשת כנפיים.

אחרי ששיעור ההידבקויות כבר הגיע לשפל של חמש (5) ושש (6) הידבקויות ביום באמצע חודש מאי, בעקבות המהלך המוצלח של הסגר (ולא 100 ביום בשיא השפל, כפי שטען, מסיבה לא ברורה, הפרשן הכלכלי החשוב של עיתון "הארץ"), נחלצו לפעולה אובדי הדרך המוליכים אותנו לתהום, ולקול תופי הטמטם המעודדים של התקשורת הממוסדת, המופקרת והמטופשת,  הוליכו אותנו ל"חזרה לשגרה", שהרסה בתוך כמה ימים אומללים את כל ההישגים המצויינים של הסגר, והוליכה אותנו לפרץ מטורף של הידבקויות, כדי "להציל את הכלכלה (חה-חה), מה שכמובן לא קרה.

ג'וקר מס. 2: שר יולי אדלשטיין

קבלו מה שכתב אז, בחזל"ש הנורא ההוא, בתחילת חודש יוני (08.06) "הפרוייקטור"(ישמרנו השם) רוני גמזו, אז מנהל המרכז הרפואי "איכילוב". הוא  כתב אז את דעתו המלומדת על ההתפרצות בדף הפייסבוק של בית החולים, וטען, שאין "גל שני" של התפרצות נגיף הקורונה בישראל, וכן קרא לממשלה להמשיך להחזיר את המשק לשגרה.

גמזו כתב אז:

"המושג "גל שני" ברמה המקצועית האפידמיולוגית מכוון להתקדמות של תחלואה מעריכית ׁ(אקספוננציאלית, גידול בהכפלות) גידול מעריכי שכזה לא סביר באוכלוסייה שלנו שעם כל השאננות שלה איננה יותר נאיבית בכל הקשור לקורונה".

ועוד כתב גמזו:

"ממשלת ישראל, ראש הממשלה ושר הבריאות נהגו באומץ בפתיחה של המשק ועליהם לא לפחד ולהמשיך לעשות צעדים נוספים לחזרה לשגרה."

תמיכה חד משמעית בחזל"ש.

וגם:

"תחלואה של 100 ואפילו 200 לא צריכה להבהיל ולא לעצור את הצעדים החשובים יותר שיאפשרו להחזיר עובדים למעגל העבודה וחיים לנורמה. יש להחזיר את המשק לפעילות ולהציל את הכלכלה הישראלית".

לא קל להבהיל את הפרוייקטור שלנו.

ביום שבו פרסם גמזו את הדברים האלה,  ה-08 ביוני, עמד מספר הנדבקים החדשים על 169

מספר הנדבקים היומי מתחילת מרץ ועד עכשיו. במקור ניתן לקבל את מספר הנדבקים בכל נקודת זמן

 

ב-25.06, החזרה לשגרה נמשכת, ומספר החולים היומי כבר היה פי שלושה יותר: 516  נדבקים יומיים.

חלפו עוד כמה ימים, חזרה לשגרה וכל זה,וב-1 ביולי הוכפל כמעט מספר החולים החדשים היומי – 967.

ב-13 ליולי כבר היה מספר הנדבקים היומי 1719.

ג'וקר מס. 3: רוה"מ בנימין נתניהו

והשיא, בינתיים, ב-22. ביולי – 2032 נדבקים יומיים.

ועוד: ב-9 ביוני, יום אחרי שפרסם גמזו בפייסבוק של איכילוב, היה מספר החולים הכולל  18,180. כעבור חודש, ב-09.07, הוכפל המספר ועמד על 35,375. והיום 58,559 חולים בישראל.

אז מה שנשאר מתחזיותיו והבחנותיו של הפרוייקטור שלנו, חסיד של חזרה לשגרה ועויין לסגרים, שלא נבהל מ-100 ואפילו 200 נדבקים ביום. מאז היום שבו גילה לנו את דעותיו, ועד השבוע, גדל מספר הנדבקים היומי מ-169 ליותר מ-2000. פי 12. הכפלה מעריכית בהחלט. ומספר החולים הכולל עלה מאז פי 3.22.

ואתמול, במסיבת העיתונאים של שלושת הג'וקרים, אותן זמירות. נכון שבמדינות אחרות שנמצאות במצבנו, אמר הפרופסור-הפרוייקטור, נכנסים לסגרים.

אבל לא זו דרכנו. 169 נדבקים יומיים, או 2000 נדבקים יומיים, הפרוייקטור שלנו לא משנה את הדיאגנוזה.

וכל השומע יצחק.

או יבכה.

ומה עם הממונה המיניסטריאלי שלנו על המלחמה בקורונה, גם הוא חובב של שיגרה וכלכלה ואוייב של סגרים?

מספר החולים הכולל: פי 3.22 יותר לעומת היום שבו הודיע גמזו על תמיכתו בחזל"ש

קבלו את שר הבריאות יולי אדלשטיין ב-15.06, ביום שבו עמד מספר הנדבקים היומי על 1,867:

"אנחנו מנסים כל דרך לא להכניס את מדינת ישראל לסגר כללי, על כל ההשלכות החברתיות והכלכליות. אבל במציאות שבה, כל פעם שמדובר בהגבלה כלשהי מתחיל מאבק ציבורי כנגד אותה הגבלה, אנחנו צריכים להבין שאם כל ארגז הכלים לא יעמוד לרשותנו – נגיע לסגר. אני מציע לחברי הכנסת ולתקשורת לזכור את הנוסחה הזאת. נשארו לנו שלושה-ארבעה ימים לראות האם אותם צעדים מינימליים שנקטנו הם בגדר נס רפואי, ואין צורך להגיע לסגר".

עברו יותר מ-3-4 ימים, מספר הנדבקים היומי כבר עבר את ה-2,000, אבל לפי דברי הג'וקר אדלשטיין אתמול, דווקא קרה הנס, ואין צורך הסגר.

ומה באשר לג'וקר מס. 1, ראש הממשלה שלנו בנימין נתניהו?

ובכן, נראה שהוא נחוש בדעתו לקבור סופית את הישגו הניכר בסגר של אפריל-מאי.  והוא הולך כסומא בארובה אחרי שר הבריאות, (שהכל יודעים, שקיבל את תפקידו בתור פיצויי פיטורין על תפקידו האבוד כיו"ר כנסת ובגין אובדן סיכוייו להגיע לנשיאות המדינה), ואחרי "הפרוייקטור" החדש, (שהיה רחוק מאוד מלהיות בחירתו הראשונה של נתניהו).

 

 

 

 

 

 

From → כללי

3 תגובות
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

    גם שעון עיוור צודק פעמיים ביום. נראה לי שאתה טועה. אולי תסתכל מארצות אחרות. ואיך הן מתמודדות עם הקורונה. לא הכול שחור אצלנו. ואם לא ינסו לעצור את הטיפול של הממשלה אולי נצליח. כאשר בית המשפט בסמכות אבל בלי אחריות עוצר פעילות ממשלתית כמו האיכון אז מה נומר ומה נגיד.

    אהבתי

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

    גם שעון עיוור צודק פעמיים ביום. נראה לי שאתה טועה. אולי תסתכל מארצות אחרות. ואיך הן מתמודדות עם הקורונה. לא הכול שחור אצלנו. ואם לא ינסו לעצור את הטיפול של הממשלה אולי נצליח. כאשר בית המשפט בסמכות אבל בלי אחריות עוצר פעילות ממשלתית כמו האיכון אז מה נומר ומה נגיד.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: