דילוג לתוכן

חידון טריוויה: הסודות על עצמנו שמגלה לנו הקורונה.

יולי 19, 2020

לאחרונה  נרמזתי שאני רציני מדי בכתיבתי ואף "חופר".

בניסיון נואש להיטיב את דרכיי, לפניכם  חידון טריוויה משעשע ומאתגר.  נא להתרכז:

מה המשותף ל-

א. כבוד השר צחי הנגבי וה"חרטא", כולל ה*התנצלות*.

ול- ב. כבוד שר האוצר ישראל כץ, הכריז על הענקת 6 מיליארד ש"ח לעסקים המחזירים עובדים מהחל"ת. והתברר,שחלק עצום מהכסף מגיע לכמה חברות ענק, חלקן של מיליארדרים חשובים מהמאיון העליון, ש(*ספוילר*)עוד יככבו פה בחידון.

שר אוצר ישראל כץ: מחלק מיליארדים למיליארדרים

ול-ג. לפי הנתונים הרשמיים, עמד  מספר המובטלים במאי על 1.165 מיליון ולפני כמה ימים דובר על 738 אלפי מובטלים. כך שמותר להעריך בגסות, שזו האבטלה אצלנו כבר זמן מה, וזה מה שגם יהיה, . בין רבע למיליון ובין מיליון ורבע  מובטלים.

ד: כל היום שומעים ברדיו ורואים בטלויזיה וקוראים בעיתונים, על אחינו הישראלים, החיים איתנו פה, והנה כה רע ומר להם עכשיו. לפעמים גם מישהו שמכירים. ומר עכשיו הרבה יותר מהרגיל, גם, או אולי במיוחד,  לאלה מאיתנו שהמרירות כבר הפכה לחלק מהם. והנה המרירות  נעה על קשת רחבה,  ממש מהעניים, שלא יודעים מאיפה יבוא לחמם ולחם משפחתם בטווח הבינוני והארוך, או אפילו מחר בבוקר,  והמרירות מגיעה עד  למי שהיו אנשים אמידים, בעלי חברות, מנכ"לים וכאלה, שהעסק שלהם, מפעל חייהם,  קורס  לנגד עיניהם, בעוד הם שוקעים עוד ועוד בחובות, בגלל תשלומי  תקורה גבוהים וקשיחים.

גם עתידם לוט הערפל.

ה'.*: הבוס של חברת הטקסטיל "פוקס", הראל ויזל, החליט למשוך מחשבון החברה  לכיסים פרטיים *"דיווידנד"*( שזה בעצם צ'ק לטובת עצמי) בסך 49 מיליון ש"ח. כולל העובדה שהסכים לוותר על המענק מסעיף קודם שעמדו לשלם לו מטעם  משרד האוצר (האוצר של מי?). בין 10 ל-15 מיליון ש"ח מיליון קטנים וזניחים. האם המיליונים הופנו, כשהוחזרו לאוצר,   לדמי קיום שנתיים סבירים שיקיימו מאות משפחות של עצמאים מובטלים  ככה תיק-תק, מהיום להיום, בלי חקירות של שב"כ כמו בדרך שבה שעמד הכסף הזה לנחות בפוקס בקופת חברת "פוקס"? תשכחו מזה. הכסף יחזור למיליארדרים.

מיליונר הראל ויזל: 'משך' דיווידנד

ו. כל היום שומעים ברדיו וקוראים בעיתונים, על אחינו הישראלים, החיים איתנו פה, והנה כה רע ומר להם עכשיו. לפעמים גם מישהו שמכירים. ומר עכשיו הרבה יותר מהרגיל, גם לאלה שהמרירות כבר הפכה לחלק מהם. והמרירות  נעה על קשת רחבה,  מהממש עניים, שלא יודעים מאיפה יבוא לחמם ולחם משפחתם, בטווח הבינוני והארוך ומגיע למי שהיו אנשים אמידים, בעלי חברות, מנכ"לים וכאלה, שהעסק שלהם, מפעל חייהם,  קורס  לנגד עיניהם, בעוד הם שוקעים עוד ועוד בחובות, בגלל תשלומי  תקורה גבוהים וקשיחים.  וגם עתידם לוט הערפל.

ז. ראש הממשלה ניסה לדוג מכספי המיסים שאנחנו משלמים (מה שנקרא בלשון סגי נהור "אוצר המדינה". ועוד נראה האוצר *של מי*) כמה מיליוני שקלים, בעזרת חבריו לצרה  מהכנסת (מקרים מצערים אף יותר ממנו,  של "נכות כלכלית").  וזה  בעזרת תרוץ של "החזרי מיסים". כולל זה שרוה"מ ויתר על הפעלול, *בינתיים*, בטענה ש"העיתוי לא מתאים".

 

ח. ואילו שרי הממשלה בכלל (34  נפש לפי מפקד האוכלוסין האחרון, ועוד 16 סגנים בקרית הממשלה הצפופה) עומדים לצ'פר את עצמם, החל מהחודש,   בעוד 1,378  ש"ח במשכורת. זה בתוקף היותם  חברי כנסת, שמצידם יקבלו תוספת שכר של 1,232 ש"ח "בלבד".

וזה למה? כי *"לפי המדידות"* השכר הממוצע במשק עלה ב-2.8%! השגשוג נמשך  והולך אפילו עכשיו תחת ניהולו המדהים של הקוסם ביבי.

המשבר הכלכלי – לא מה שחשבנו.

פרקליט מדינה שי ניצן: אוהב את הפנסיה שלו אוביסית

ט': מהתוספת הנכבדה, יהנו גם כבוד השופטים והנשיא. גם לפרקליט המדינה היוצא, שי ניצן,  תעזור התוספת  זה אותו פרקליט מדינה, שלאחרונה ערך  תעלול מהסרטים,  בנוגע לגובה הפנסיה השמנה שלו, כי הוא אוהב את הפנסיה התקציבית שלו אוביסית. איך הוא עשה את זה? ובכן, לא רק לביבי יש חברים שעוזרים.

 

י': מכספי "האוצר" (הפעם בדמותו כ"בנק ישראל"), יעבירו בקרוב 15 מיליארד ש"ח לרכישת אג"חים מחברותיהם של כמה מיליארדרים חשובים במשק."רכישת אג"חים על ידי האוצר", היא כולה  לשון נקיה לתחיבת כספי המיסים שכולנו משלמים, לכיסיהם של כמה מיליארדרים. "דה מרקר" מתוצרת "הארץ " מביא את שמות הנהנים:  המיליארדר והמיליארדרית לבית עופר, ("החברה לישראל, "צים" ומי  שמייבשים את ים המלח, וממלאים בכימיקלים מתוצרת ישראל את ריאותיהם של תושבי עוטף מפרץ חיפה) , משפחת המיליארדרים  ורטהיים, מבעלי "קשת"(ערוץ 2,  זה "הרודף" את בנימין נתניהו עם שאר התקשורת), והמיליארדר קובי מיימון, זה שאחוז מסויים מכל חשבון חשמל המשולם במדינה מגיע לכיסו, בתוקף בעלותו על חברת ישראמקו ומאגר הגז תמר, ומתוקף התעריף הגזלני של הגז לחשמל.

זה שהבן שלו מבלה עם יאיר נתניהו בחיק נערות עובדות.

כל זה כדי שהבנקים לא יעשו להם בעיות עם האשראי, ויישמר אמון הציבור במניות של חברותיהם. כך שבעוד שאדוני הכלכלה מתקשים מאוד לפצות המוני בעלי עסקים שחברותיהם התרסקו ומתרסקות, אין שום מניעה להעביר ככה תיק תק, 15 מיליארדי שקלים לכמה מיליארדרים נזקקים ("נכים כלכלית"?)

י"א: והגראנד פינאלה – המענק האוניברסלי, לעני ולעשיר, לדלפון ולמיליארדר,750 ש"י לגולגולת, אלפי ש"ח לכל משפחה. כבר חצי שנה אנחנו עם הקורונה, ומדינה אנחנו כבר 72 שנה, והתירוץ הנלעג שלהם: במשרד האוצר שלנו, ברשויות המס ובביטוח הלאומי, עדיין לא יודעים מי פה עשיר ומי פה עני, מי זקוק לכסף כדי לא לגלוש לחרפת רעב ולאובדן הבית, ומי יכול לכסות בכספו את כל השכונה עד מחנק. הוי בורות מבורכת וכלל לא מקרית.

אז מה דעתכם, מה המכנה המשותף לכל 11 הסיפורים האלה? האם כל אלה מצביעים על –

א. דמוקרטיה פרלמנטרית?

ב. קפיטליזם חזירי?

ג.מדינת הלכה?

ד. או, מבחינה סוציו-פוליטית ולגמרי מדעית – מדובר בקו-פרודוקציה  פוליטית בין חמדנות אירו-אמריקית אינסופית, איפה שהכסף יעלה ויענה על הכל ("ימין" זולל שטחים, דתי, שמרני ומסורתי, שמתחפש לאידיאולוגי-ביטחוניסטי), ובין היעני שמאל, "שלטון מפא"י", זה אשר התאפיין ביחסים סימביוטיים בין אליטה פוליטית בולשביקית, "שמאל" ביטחוניסטי-שלומניקי, ובין  צמרת עולם העסקים המקומי, עם בונוס – צרור מיליארדרים יהודים מיובאים מהגולה הלא-דוויה,  שניתן לשכנע אותם שיבואו להתעשר גם על חשבוננו פה, ובתנאים טובים במיוחד.

כך שבעצם, הבעיה הגדולה שלנו, קורונה או לא קורונה (המגפה רק חושפת את המשטר במלוא כיעורו), היא לא בין ימין ושמאל, יהודים וערבים, לא בין מזרחיים ואשכנזים, לא בין דתיים וחילוניים, לא בין נשים לגברים, לא בין הומואים וסטרייטים, ואפילו לא בין שני העדרים המקורנפים, המתקילים קרן בקרן, עדר ה"היידה ביבי" מול עדר "רק לא ביבי", או חסידי ריבונות העם וחסידי כנופיית שלטון החוק.
הבעיה היא בין העשירון העליון והסנג'רים שלו,הפולטיקאים, המנכ"לים, וה'טלאנטים' שגורפים לכיסם את הקופה גם בתקופת הקורונה ,ולא מעלים בדעתם לוותר על מטבע אחד של חצי שקל צהבהב לטובתנו – כל היתר, שמונה-תשעה העשירונים שמתחת להם, שנאנקים, שמפסידים, שמפוטרים, שמובטלים, שרעבים, שלא יודעים מה יביא להם המחר. וכל המריבות בינינו זה סתם "הפרד ומשול", בחסדי התקשורת הממוסדת, "כלבת השמירה של הדמוקרטיה", רק כדי שיוכלו החזירים השמנים האלה שבראשנו לשדוד אותנו בשקט ובאין מפריע, בעוד אנו מתקוטטים בינינו.

 

 

 

From → כללי

3 תגובות
  1. עידית permalink

    ממש כך, והתקשורת מלבה את היצרים עוד יותר.

    Liked by 1 person

Trackbacks & Pingbacks

  1. גל ההתייקרויות: קבלו קצת פופוליזם זול | מאפיהו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: