דילוג לתוכן

נגיף הקורונה לאזרח הקטן: "הכסף או החיים"!

יולי 6, 2020
שידור חוזר של פוסט חמישי מבין חמישה, לציון פרסומם של 500 הפוסטים האחרונים בבלוג  "מאפיהו". והפעם פוסט ממש טרי, מלפני שבוע ומשהו, 28.06.2020, כי הוא הולך ונהיה אקטואלי יותר מיום ליום.
————————————————————————————————————————
כשמתבוננים בנתוני הגראף שלהלן – התנודות במספרי הנדבקים מדי יום בנגיף הקורונה מתחילת חודש מרץ עד היום, ברור שהנגיף מפעיל נגדנו את שיטת הסחיטה העתיקה ביותר: "הכסף או החיים!".
אם אנחנו רוצים בחיים, עלינו לשלם לשודד האכזר כל סכום שיש לנו.
 כי אחרת, נפסיד גם את החיים – וגם את הכסף.

הדרך השלישית של הטיפשים המתחכמים

———————————————————————-

אבל כשמגיעים לקורונה, מתברר שממשלתנו (היקרה מפז) בחרה עבורנו בדרך השלישית.
דרכם של הטיפשים המתחכמים. אלה המקווים לברק משמיים שיכה ברגע האחרון את השודד, או שמקווים שהאיום לא יתממש בהיעדר כדורים באקדחו של השודד, או שמאמינים בחילוץ על ידי פלוגת הפרשים כחולי המדים, או כל נס אחר, שיאפשר לנו להישאר בחיים – עם כל הכסף.
זוהי שיטת ה-Wishful Thinking" –  WT" או בעברית, שיטת ה-משה"ל – "משאלות הלב".
זוהי שיטת החשיבה ובעקבותיה שיטת הפעולה ("סוף מעשה במחשבה תחילה") החביבה והרווחת ביותר אצל פוליטיקאים, מנהלנים, אנשי כלכלה, עיתונאים, הגיגנים  כאילו-מתוחכמים, ובעקבותיהם כל המימסדים המקבלים החלטות בשבילנו ויעני למעננו.
כי הרי כולם רוצים "שיהיה טוב". שהחיים יחזרו לסידרם, שהכלכלה תתפקד, שהמגפה תודבר, שיימצא בקרוב חיסון לנגיף, שתימצא לו תרופה במהרה, ושבינתיים גם המשק יתאושש, שנחזור לטיולים בחו"ל.
שרק ייגמר כבר הסיוט המחורבן הזה ונשוב כמו גדולים לעניינינו הרגילים. שנחזור לעבודה ונחזור לשיגרה.

*****

האם לא כולנו חותמים על אלה?
ומכיוון שזו משאלת הלב הכללית, מה טוב ומה קל מלהאחז בכל רמז או סימן, שזה גם מה שיקרה. אנחנו מקווים שיהיה טוב – ומכאן יש רק צעד קטן לקראת ההערכה והתחזית שאמנם יהיה טוב. כל שיטת המשה"ל מתבססת על השטות הזאת.
ורק צעד קטן נוסף, וכלום-מרחק  מפרידים  בין ההערכה והתחזית האופטימיים, ובין ההתנהגות והדפ"אות(דרכי הפעולה האפשריות) הנובעות מכך: ביטול הסגרים וההגבלות, וחזרה לפעילות משקית שגרתית.

טעות , טעינו, טועים

———————————-

טעות ענקית. נקווה שלא גורלית.
כי אין נס משמיים, יש כדור חי בקנה הקורונה, ופלוגת הפרשים כחולי  המדים לא מגיעה וסביר שלא תגיע.
ובינתיים נפסיד גם את הכסף וגם את החיים.
כי שימו לב, מה היה לנו עד כה:
בפברואר התברר, שמגיע לכאן נגיף מסוכן, בעל כושר הדבקה גבוה, שיכול להיות קטלני לחלק ניכר מהאוכלוסיה. ל- 11.5% מאזרחינו, שהם מכבר לגיל 65, ל-400,000 חולי סוכרת ישראלים. וכן לחולי הלב, לחולים בדרכי הנשימה ובדלקת הריאות, שמעשה שיגרה מספקים עוד קרוב  ל-10% מהתמותה בישראל.
בתחילת חודש מרץ החלו הבדיקות לגילוי חולי הקרונה באוכלוסיה. בבדיקות של ה-2 במרץ נחשפו 20 חולים, והמספרים בהמשך החלו עולים, עד לשיאי הידבקות ב-31 במרצ – 729 נדבקים.
המספרים העולים הריצו את הממשלה והמימסד הרפואי להטלת סגר, להשבתת  חלקים ניכרים מהמשק, לבידוד המדינה בפני החוץ, לסגירת מערכת החינוך,  בתי הכנסת, המסעדות ובתי קפה, בתי קולנוע, הופעות, מסיבות וארועים משפחתיים, כנסים וכינוסים, וכן  הוקם מערך  של אספקת מזון ותרופות, כולל השתתפות הצבא,  למי שבקבוצות הסיכון, הגילאיות, הבריאותיות והגיאוגרפיות.
התוצאות של הפעילות הממשלתית לנוכח התפרצות הקורונה במרץ ואפריל ניכרות בגרף שלעיל:  במאי ירד מאוד מספר הנדבקים היומי
התוצאות של המהלכים האלה היו מהירות. ב-30 באפריל ירד המספר היומי של הנדבקים החדשים ל-112. ב-7 במאי נרשמו 71 נדבקים חדשים ב-24 במאי נרשם שיא שלילי – 5 נדבקים חדשים נרשמו באותו יום.
ובהתאמה, היה נמוך מאוד מספר המתים בישראל, גם תוצאה של תפקוד מעולה של מערכת הבריאות, למרות כל כשליה ובעיותיה, שיעור תמותה נמוך ביותר יחסית לשיעורי התמותה ברוב המדינות התעשייתיות,שבהן היתה המגיפה קטלנית במיוחד (לקראת אמצע מאי, התרכזו 82% מקורבנות הקורונה בקבוצה של 18 מדינות תעשייתיות, המאכלסות 10.6% מאוכלוסיית העולם. בינתיים ירד השיעור הזה ל50%-60% של תמותה. משמעות הדבר היא, שסכנת המוות הצפוייה לתושב במדינה מתועשת, כמו ישראל,  גבוהה פי  5 עד פי  6 ,לעומת הסכנה בממוצע העולמי).
התוצאות הטובות האלה של המאבק בקורונה בשלב הראשון, הפעילו את שיטת ה-WT והמשה"ל במלוא העוז.  "היי ניצחנו", זעקו אנשי ה-"Wishful Thinking" ו"משאלות הלב": "אפשר לשמור גם על החיים – וגם על הכסף!  הנגיף לא יורה!ניצלנו", ועימם הגיעו הטיפשים שונאי האדם מאסכולת הפרופסור לס, וכן מטומטמי תיאוריות הקונספירציה, הטוענים שהכל, או הרוב, הנדסת תודעה מתוצרת השטן ביבי ימח-שמו (כמעט כולם נמנים על הטיפשים והצבועים של  הפיק-שמאל ואוהדי תינוקיו לפיד מסיעת "רק לא ביבי") וכמובן היו בעניין המוני בית ישראל שנפגע מטה לחמם, ומי יאשים אותם שרצו לחזור לעבודה למשכורת ולהכנסות המתקתקים בחשבון הבנק ובכלכלת המשפחה.
 ועם משאלות הלב, הגיעו ההערכות והתחזיות, והדפ"א המתחייבת – החזל"ש המבורכת.

החזרה  הממטומטמת לשגרה

———————————————————–

 שאת תוצאותיה אפשר לראות בגרף,  בנתונים של חודש יוני.
החזל"ש התברר אמנם כחזרה לשיגרה – אך לא לשיגרה שלפני הקורונה.
ביממה שעברה, של הסופ"ש, ה-27.06, הגיע שיעור ההדבקה היממתי ל-621. חולים חדשים.
 כמו בשיגרת מרץ ואפריל, כאשר שיעורי ההדבקה  היומיים הגיעו ל-400 עד 700 חולים חדשים ליממה.
ככה זה כשה-WT  הטיפשי והמשה"ל הדבילי שולטים בכיפה.
 וכך יצא שאיגוד רופאי המחלות הזיהומיות בישראל, שיגר היום "אזהרה חמורה" ומפורשת למקבלי הההחלטות. המגיפה, הם הודיעו, מצוייה על "סף איבוד השליטה".
או שאולי כבר עברנו את הסף.
 וככה, כמו בבדיחה הידועה, מי שבוחר בשיטת ה-WT, גם מביא להתפשטות המגיפה ולאובדן חיים, גם מאבד את הכסף, וגם יוצא טמבל.
גם סופג מכות, גם מגורש מהעיר וגם אוכל את הדג המסריח.

"כשהחיסון יפותח, אם יפותח, זה יהיה לראשונה"

———————————————————————————-
אז נכון, שראש הממשלה שלנו, בנימין נתניהו, בהתקף עז של  "Wishful Thinking" משלו, הודיע באמצע יוני (17.06),שישראל חתמה על הסכם לרכישת חיסונים מחברת "מודרנה" האמריקאית. כלומר: הוא מקווה שברגע האחרון תגיע פלוגת הפרשים עם רובי הווינצ'סטר ותציל אותנו מהנגיף המאיים.
אך שימו לב לידיעה  מיום ה' שעבר, ולפיה ארגון הבריאות העולמי מטיל ספק בהבטחות חברות החיסונים למצוא חיסון לקורונה: בהצהרה בוועידת הפרלמנט האירופי, אמר  מנכ"ל הארגון, שכלל לא בטוח שהחיסון יושלם, ואם כן – רק בעוד שנה."מאוד קשה לומר בביטחון שיהיה לנו חיסון לקורונה", אמר ד"ר טדרוס, "מעולם לא היה בידינו חיסון כלשהו לאף אחד מנגיפי הקורונה, כך שכשהחיסון יפותח, אם יפותח, זה יהיה לראשונה"

שימו לה למילים "אם יפותח", ולמילה "לראשונה".

והמצב בתחום התרופה למגיפת הקורונה אינו טוב יותר. אין תרופה, וגם אין תרופה  באופק.  יש רק ספקולציות. גם תרופה לקורונה, כמו החיסון  יהיו, אם יהיו,  בחזקת תקדים מרעיש. לא בחזקת מעשה שיגרה  מתבקש.

"מעולם לא היה בידינו חיסון כלשהו לאף אחד מנגיפי הקורונה, כך שכשהחיסון יפותח, אם יפותח, זה יהיה לראשונה".

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: