דילוג לתוכן

על החלת הסיפוח והקורונה

יולי 5, 2020

לפניכם המילים הראשונות שאני כותב בעניין הסיבוב הנוכחי של תכנית החלת הסיפוח (שזה קומבינציה של "תכנית הסיפוח" לפי המינוח של השמאל, שהיא "החלת הריבונות, לפי הימין).שתיקתי הלא רועמת נבעה מכך, שכל מה שקרה עד כה בסיבוב הנוכחי של החלת הריבונות, נראה לי כחזרה משעממת על סיבוב א' של התעלול, שגם אליו לא הרביתי להתייחס, כי הוא נראה לי כסתם תעלול בחירות אופייני לנתניהו. מין הו-הא כאילו פטריוטי,קצת לפני בחירות מועד ג', שיעדו היה להקפיץ את "הבלוק" אל מעבר ל-61 המנדטים שהיו נחוצים לביבי, כדי למנוע את משפטו, על ידי חקיקה רטרואקטיבית פסולה של הכנסת. כתבלבי ביבי טענו אז, שאיך שהוא חוזר לישראל מוושינגטון ביום א' (מסיבת העיתונאים, שבה הושקה תכנית טראמפ התחוללה ביום ה', 28.01.2020) תהיה לנו עוד בקעה סְפֶּר במדינה.

בעת שכתבלבי השמאל טענו שלא יקרה כלום.

והנה, דווקא האחרונים צדקו, וכתבלבי ביבי השפילו זנב כמו אדונם.
אך לא לזמן רב. כי האדון וכתבלביו המשיכו וטענו, אחרי הבחירות במועד ג', בעזוז ובגבורה, שלמרות שבלוק הימין הפטריוטי, ושותפיו החרדים הא-ציונים, הפסיד בבחירות מועד ג', עם 58 מנדטים, מדובר בעצם בניצחון ענק של ביבי, או אדיר, או כביר, או עצום, או נפלא, או מדהים, כל כתבלב וכל פוליטיקאי והקומפלימנטים הטיפשיים והשקריים שלו.

טיפשיים ושיקריים, כי הרוב היה נגדו.

כך שנגוז החלום של ביבי, להפעיל את אצבעותיהם של תומכיו בכנסת כדי להצילו ממשפטו.

נתניהו בנאום הפתטי לרגל נצחונו המדומיין "הענק" בבחירות מועד ג' המרץ השנה, אחרי הניצחון ה"כביר" של מועד ב' ןאחרי הניצחון 'האדיר, האדיר" של מועד א'. שווה להגיע עד הסוף כדי לא להחמיץ את הקטע המלבב של השרה מירי רגב.

אבל זה לא אומר שפסה תקוותו להינצל מציפורני החוק והמשפט הישראלי, מי שמצאו לנכון להעמידו לדין באשמות של שוחד, מירמה והפרת אמונים, בגין היחסים הפרברטיים בין הון ושלטון, שאיפיינו חלקים ניכרים מתקופת כהונתו, ושהיועץ המשפטי לממשלה החליט שיש בהם משום חשש לעבירה על החוק.

אלא שעכשיו, אחרי כשלונו בהשגת רוב בכנסת, ובהיעדר חקיקת-הצלה, חולם נתניהו על סיכול ההליכים נגדו בשיטה שהצרפתים קראו לה "Action Directe"(פעולה ישירה). זאת אומר, תעזבו אותנו מפרלמנטים, מבתי משפט ומחוקקים – העם צריך לפעול ישירות נגד המימסד המדכא!

אקסיון דירקט, פעולה ישירה, סיסמת הטרוריסטים מהשמאל הרדיקלי הצרפתי .Action sirecte היה שמה של התארגנות של השמאל הקיצוני הצרפתי, שעסקה בטרור נגד המימסד, והיתה פעילה בשנות השבעים והשמונים של המאה ה-20.

ובערך כך, תכניתו של ביבי כרגע, היא להפעיל את "הבייס" שלו ישירות נגד המימסד המשפטי, בלי להיזדקק לתיווך של הכנסת והמערכת הפוליטית, שהכזיבה באופן קשה ומחפיר את תקוותיו. לכן הוא עושה כל מה שביכולתו, בעזרת נעריו ונערתו בפוליטיקה, ובעזרת כתבלביו הנאמנים בתקשורת, כדי "לחמם" את קהלו, ולהביאו לפעילות אלימה שתסכל את המשך משפטו, הליך העלול להסתיים בתא קטן ולא נוח, עם שמיכה מחוספסת ומגרדת.

זו היתה תכלית נאומו עם פתיחת משפטו, כשברקע מוחאים לו כפיים שריו האפסים, העוטים חסם-פה מפעים בסמליותו.

וזו תכליתה של תכנית החלת הסיפוח בבקעה, שהיתה אמורה להיות נדבך חשוב בהפעלת "הבייס" והימין הלאומני כולו נגד "השמאל", המגונן בחירוף נפש על המערכת המשפטית, ונגד שלטון בג"צ, שמן הסתם היה נדרש לדיון בהחלת הסיפוח.

אקסיון דירקט, סמלם של הטרוריסטים מהשמאל הרדיקלי הצרפתי (מהוויקיפדיה)

וגם הפעם זה לא הולך כנראה. כי האמריקים, ובראשם הנשיא דונלד (המשיח) טראמפ (כורש), עדיין עומדים על כך שמה שהוצג באותו יום ה' בינואר בוושינגטון, היתה תכנית שלום נשיאותית, מכובדת וברת ביצוע, ולא תכנית סיפוח, להצלת ביבי. וברור להם, שהחלת סיפוח חד צדדית בבקעה עושה צחוק גדול מהיומרה להשיג שלום במזרח התיכון.

מטומטמים גמורים הם לא.

וז את הסיבה שהסיפוח לא יצא לפועל באותו יום א' בינואר, וגם לא אחרי "הניצחון הענק" בבחירות מועד ג', וגם לא עכשיו, ב-1 ביולי, כמובטח.

כי ביבי אולי היה יכול לעמוד בכך (כשעתידו האישי והפוליטי על הפרק), שמדינות אירופה ינקטו בצעדים חמורים, מדיניים וכלכליים נגד ישראל, ובכך שיתמוטטו היחסים הטובים שניבנו בעמל רב ולאורך שנים עם שורה של מדינות ערביות, ויבוא סוף לחזית האנטי-איראנית החשובה שנרקמה במזרח התיכון, ולעמוד בכך שהגדה ועזה אולי יובערו. ויתכן כי אף קיווה לכך, שהמהלך החד צדדי של החלת הסיפוח, יביא לפרוק ממשלתו ולהליכה לבחירות;

אבל משבר וקרע עם ארה"ב?

זה לא.

בטח גם בגלל, שבמידה רבה מאוד, נתניהו הוא כזה גדול ומצליח בעיני מצביעיו, בגלל "ידידותו" עם הנשיא האמריקאי, שמיטיבי לכת מבין מעריציו אף טוענים כי הוא שוכן לבטח בכיסו של ביבי הגדול.

אז עכשיו, אני מניח, עדיין מחפש ביבי איזו "נוסחת פשרה", איזו החלת סיפוח זוטא, שתתקבל על דעת האמריקאים, ובכל זאת תצליח להבעיר את חמת "הבייס" נגד השמאל, ותחיש את הפעילות הישירה, ה-Action sirecte של ההמון המוסת נגד המימסד המשפטי.

ואיך כל זה קשור למצבנו בתחום הקורונה?

הקשר הוא נתניהו עצמו. כי מי שמנסה להפעיל את החלת הסיפוח כדי להינצל ממשפטו, הוא גם זה שאחראי על ההידרדרות הקשה בתחום המאבק בקורונה.

כבר הסברתי פעם, פעמיים ושלוש, כי ביבי נוהג בקורונה בערך כמו שהוא נהג ונוהג בחמאס. מדיניות של "הכלה". של "לחיות עם". של "לא לשבור את הכלים".

ביבי, לצורכי מדיניותו בנוגע לפלשתינים, זקוק לחמאס חי ומתפקד, כי ה"הפרד ומשול" בין שני חלקי הפוליטיקה וההנהגה הפלשתינית, היא אבן הפינה בטיעון שלו, ש"אין עם מי לדבר", כמו ש"אין על מה לדבר". כי החמאס מצטעצע פחות מאבו מאזן ואנשי טוניס מהגדה, עם כפל הלשון, הצביעות והשקרים שלהם, בכל מה שנוגע למו"מ מול ישראל. הוא גם מוכר בעולם כארגון טרור. לכן חשוב מאוד לביבי לתחזק אותו, ולעזאזל עם תושבי "עוטף-חוטף עזה", אזור גמיש-גבולות, שלפעמים משתרע עד לבאר שבע ולגוש דן. זה נראה לביבי מחיר שכדאי לשלם.

וכך גם המדיניות שלו כלפי הקורונה.

הוא ערך מול הקורונה את "מבצע צוק איתן", בדמות הסגר של אפריל-תחילת מאי, ושיטח את "עקומת ההידבקות", כמו שחיל האוויר שיטח את קו הרקיע של עזה ב"צוק איתן." אך מרגע שנראה שהקורונה(חמאס) נמצאת תחת שליטה, גם קצת מובסת וגם קצת בשטח, חיה וקיימת, נזכר נתניהו שהוא קודם-כל "מר כלכלה", ומי שהטיס את המוני בית ישראל ל"הכל כלול" באנטליה שלוש פעמים בשנה, ועוד גודיס.

וכך התעורר ושב ביבי הלחיץ והמזגזג, יותר פרס משמעון פרס, עם ה"גם וגם" וה"כן-ולא", וכך נפתח המשק לרווחה כמו שנפתח לרווחה קודם לכן שולחן הסדר המשפחתי שלו בבית שברחוב בלפור, וכל ישראל הפכה ל"עוטף-חוטף קורונה" אחד גדול, כשקצב ההדבקויות מגיע לשיאים חדשים.

אך גם השמאל וסיעת "רק לא ביבי" והבתקשורת האוהדת שלהם, אינם יכולים להתגאות בניקיון כפיהם.

בנסיונותיהם להמעיט מסכנת המגיפה.

בטענותיהם שמדובר ב"ספין".

בפעילותם הנמרצת להפסקת המאבק נגד המגיפה ול"פתיחת המשק".

בהתנהגותם האישית, בהתגודדויות בהפגנות ובהסרת המסכות.

בהרצת הפרופ' לס ודומיו בתקשורת.

בהתנגדויות מטעם "הדמוקרטיה" לסיוע מהשב"כ –

הם אשמים כמו נתניהו במצב החמור הנוכחי בתחום המאבק במגפה.

ויש להתייחס בערבון מוגבל מאוד להאשמותיהם היום. ידם עמוק במעל.

ועדיין לא יצא מטוס לניו-זילנד, כדי ללמוד מהם שם איך מחסלים את הקורונה ומאפשרים, אחרי הניצחון, כלכלה סבירה גם בישראל.

 

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: