דילוג לתוכן

האם אני ביביסט? מעריץ של גנץ? שמאלני? מורה נבוכים לחברים חדשים

מאי 25, 2020

הפוסט נכתב במקורו לחברים חדשים בפייסבוק, אך נראה לי מועיל גם לקוראיי פה, בבלוג

גם בגלל הקורונה, מן הסתם, גדל מאוד לאחרונה מספר משתמשי הפייסבוק, ועימו גם מספר חברי וחברותי פה. מה שחיובי בהחלט מבחינתי, אך אינו נעדר בעיות.

החשובה שבהן, בעיני, היא הקפיצה הנחפזת למסקנות מרחיקות לכת של החברים והחברות החדשים בדבר דעותי בעניינים שונים, על סמך פוסטים קצרים   ואף קצרצרים שאני כותב בפייס מעשה שגרה.

יש המסיקים, למשל, שאני "ביביסט", ואף ימני , כי אין דעתי נוחה מהפייק-שמאל .

ואחרים תוקפים אותי כמי שנמנה על מעריצי בני גנץ, רק משום שתקפתי את יאיר לפיד בגין ניסונותיו הפסולים לטרפד ממשלת אחדות לכל אורכה של התקופה הקשה הזאת, של שלוש מערכות בחירות תוך שנה.

ואף זכיתי לגינויים על שמאלנותי הכביכולית.

ומכאן נולד הצורך בפוסט הזה, ובבא אחריו, שבהם אבאר בקצרה את עמדותי בכמה עניינים.

 ימין ושמאל. הימין והשמאל הם בעיני שתי הכנפיים של אותה ציפור חמסנית. שני אגפים פוליטיים שהינם תאומי מראה זה של זה, מבחינת השנאה ההדדית היוקדת (בעיקר בקצוות), השקרים התעמולתייים העלובים המשרתים את התעמולה שלהם, לשון הפיגולים הגדפנית, הטיעונים הכוזבים וההתקפות האישיות.

כל אלה הם מאפיינים של כל אידיאולוגיה (או דת). כל אידיאולוגיה וכל דת,  אינן יותר ממגדלי קלפים של מושגים מופשטים והטעיות, בשירותו של משטר או שלטון, או של מי שרוצים להגיע לשלטון וליהנות ממנעמיו ("האליטות הישנות" ו"האליטות החדשות")

הציפור, שהימין והשמאל הם שתי כנפיה, היא המשטר הדמוקרטי. הנשיא האמריקאי הידוע אברהם לינקולן, הגדיר פעם את המשטר הזה כ"שלטון העם על ידי העם ולמען העם". אך זו כמובן אגדה יפה לילדים. בפועל, הדמוקרטיה, מאז היווצרה באתונה של פריקלס וקימון,  היא שלטון העשירון העליון, למען העשירון העליון ועל ידי העשירון העליון.

ברור כיצד הקטטה המעושה המתמדת בין הימין והשמאל משרתת את המשטר הזה. דעתם של אזרחי המדינה מוסחת ללא הרף מהמקור החמסני של  הציפור – שזה העשירון העליון ומשרתיו, המנקר בנשמות ובארנקים של שאר האזרחים,  ומעביר את משאביהם, החומריים והרוחניים, לידי העשירון העליון.

וזהו אמנם תפקידם של הפוליטיקאים, האקדמיה, עסקני הדת והתקשורת, לחרחר ריב ומדון ללא הרף, כפעולת הסחה. זוהי שיטת ה"הפרד ומשול" בין קבוצות האוכלוסיה השונות – יהודים נגד ערבים (פה פעילים במיוחד הימין הקיצוני והפייק-שמאל), חילוניים נגד דתיים (עבודה של מיני "עמותות" אנטי דתיות, או לאומניות-קנאיות), נשים נגד גברים ("פמיניסטיות") מזרחיים נגד אשכנזים (שוב, התקשורת הממוסדת ועמותות המשרתות קרנות זרות,  מסוג "הקשת המזרחית", פוליטיקאים ציניים וכמובן התקשורת) ועוד.

שטינקר מטעם עמותת "שוברים שתיקה" מפיץ שקרים על חיילי צה"ל באוזני אורחים זרים בחברון, בשרות קרנות זרות

שיטת "העמותות" היא יצירה של עשירי העשירון העליון, שאינם מסתפקים בשלטון העקיף שלהם במדינה ובעם, באמצעות המערכת הפוליטית והתקשורת שהמליאנים הם בעליה.

כדי להשיג מעורבות ישירה בפוליטיקה, הם מקימים "קרנות", שמייסדות מצידן "עמותות", השוכרות כוח אדם, וכך, באמצעות כספם,  משתתפים  בעלי ההון ומנהלי התאגידים  במשחק הפוליטי  בפועל ובעוצמה רבה.ב עמותות האלה מועסקים בשכר שכירי הלשון והמקלדת והמארגנים החברתיים שמקוששים בעלי הקרנות בחוגי "האינטליגנציה"(האקדמיה ובעלי מקצועות חופשיים). בלשון נקיה מתואר התרגיל הזה כ"חברה אזרחית", או "המגזר השלישי".  אך פועל מדובר במעשה רמיה. כאילו, יש סכסכן מקומי ששכר לעצמו ספסר המט"ח העשיר, כדי שישרת את מטרותיו תמורת שכר נאה. ובאה שיטת העמותות מאפשרת לסוכן החצי חשאי   להתחזות כחצי קדוש או כצדיק נסתר  הנותן את חייו למען "חברה פתוחה", חה-חה.) פתוחה להימורים על מט"ח.

מלאכתם של שכירי העמותות היא חרחור ריב ומדון בין קבוצות האוכלוסיה, זריעת וליבוי שינאה. אלה חיוניים לשיטת ה"הפרד ומשול". שנוקטים בעלי ההון הזרים או המקומיים. בתעלול הזה יש למיליארדרים שותפים חשובים – מדינות אימפריאליסטיות שמחפשות לבחוש בפוליטיקה של מדינות זרות, וגם ארגונים דתיים, שמשמשים כ"אנשי קש" (כמעט כל הכסף של הארגונים הדתיים מגיע מ"תרומות" של המיליארדרים והממשלות)

במציאות הישראלית, יש חשיבות עצומה למעורבות של הקרנות הזרות במארג הפוליטי שלנו. מדינות זרות, בעיקר אירופאיות, אך גם המימשל האמריקאי,  בוחשים בחברה הישראלית, ולצידם טייקונים ומיליארדרים ותאגידים כלכליים אדירים, רב לאומיים, וכן מימסדים דתיים נוצריים, בדרך כלל אנטישמיים, המעורבים במיוחד בליבוי שנאה  ובחרחור מלחמה בין יהודים וערבים, כדי לפגוע במדינת היהודים השנואה עליהם.

דאעווה. גם כדי לטשטש את האופי האמיתי של פעילותם, וגם כדי לייצר לעצמם מקורות לגיוס פעילים ואנשי ארגון, וכן "אידיוטים שימושיים" שישתתפו בהפגנותיהם,  מפנים בוחשי הקרנות חלק מכספם לניהול פעילויות חברתיות, שכביכול אינן קשורות כלל לפוליטיקה שהן מנהלות. עמותות העוסקות בצדקה, חינוך, בריאות וכו'. זה מקביל לפעילות הקרויה "דאעווה", של ארגונים דתיים/פוליטיים מסוג החמאס, או המפלגות החרדיות אצלנו. פעילות "הצדקה" הזאת קושרת ציבורים רחבים יותר לארגונים הקיצוניים וגם משווה להם חזות תמימה ומטשטשת את אופיים הקנאי והקיצוני ותכופות האלים.

פייק שמאל. המושג הזה, שמשמעותו "שמאל מזויף" או "שמאל מדומה", קשור קשר הדוק לפעילות הערה של הגורמים הזרים בפוליטיקה ובחברה הישראלית. שמאל אמיתי, עד כמה שהוא קיים ויתכן, הוא מעצם טבעו "אנטי-קפיטליסטי" (מתנגד למשטר כלכלי חזירי, נצלני ומדכא ), "אנטי-אימפריאליסטי" (מתנגד לשתלטנות של מעצמות זרות), ו"אנטי-קלריקלי" (מתנגד למעורבות ולהשפעת-יתר של ארגונים דתיים חשוכים בחיי האזרח והחברה).

והנה, עינינו הרואות – אנשים המגדירים עצמם כ"שמאל" נניח פעילים פוליטיים של מפלגות כ"העבודה" ויותר מזה מרצ או חד"ש, ולמרבית הצחוק גם מפלגות ערביות לאומניות ואף דתיות  (שבקרקס הפוליטי שלנו מוגדרות גם הן כ"שמאל"),- אנשים שעל הנייר הינם , אנטי-קפיטליסטים-אימפריאליסטים-קלריקליים – בפועל ולמעשה הם שכירים נאמנים ועושי דברם של "אויביהם" לכאורה.

תופעה מבחילה במיוחד בהקשר הזה, היא "עמותות" השטינקרים, השכירים הפייק-שמאלנים של "הקרנות" הזרות, המתרכזים בשרות ה-BDS, תוך הלשנה והפצת שקרים על ישראל ועל פעילותו של צה"ל 

אז אם זה לא שמאל מזוייף ומדומה –  פייק-שמאל – מה זה?

אם תבחנו את הביוגרפיות של רוב הפוליטיקאים הבכירים של מרצ והמפלגות של "המשותפת" למשל, תמצאו  שהם גודלו בערוגות של "הקרנות", ו"העמותות" של ההון הזר, הפרטי, הממשלתי והדתי. שמאל מזוייף, מתחזה ועלוב,  לכל דבר ועניין.

ושלא תחשבו, שההתערבות של ההון הגדול בפוליטיקה בלעדית לשמאל. בימין יש תמונה דומה. מיליונרים ומיליארדרים בעלי דעות ימניות, מקיימים "מכונים" ומקימים "עמותות" המקדמים את האינטרסים של הימין הפוליטי והדתי-לאומני, תוך שימוש באותו חומר אנושי נוח לגיוס – האינטליגנציה הבורגנית. כמו שאמר פעם נסיך הנובר: "זונות, פוליטיקאים ופרופסורים – אפשר לקנות מאה בטאלר". ובימינו אפשר להוסיף לרשימת העומדים למכירה גם עיתונאים, עורכי דין, רבנים או רופאים.

ההבדל בין השמאל והימין הוא ברמת הצביעות. פעילי העמותות והמכונים של הימין אינם מתיימרים להיות משהו אחר ממה שהינם, כמו הצבועים המתחסדים של השמאל.

 

והנה עדות מבפנים, "בן של" מדווח על השיטה וההווי של שכירי הקרנות הזרות, פעילי הפייק שמאל:

 

בפוסט הבא: עוד על טיבו האמיתי של המשטר הדמוקרטי, על ראש הממשלה בנימין נתניהו, על האליטות הישנות והחדשות,המערכה בין המערכת המשפטית והפוליטית, ועוד.

 

3 תגובות
 1. עמותות השמאל-ימין הן אחד מענפי היצוא של מדינת ישראל.

  Liked by 1 person

 2. קמיליה permalink

  נראה לי שקיים דמיון, די מפתיע, בתפיסת המדינה / המנהיגות / האליטות – בינך לבין ד'ר אורי מילשטיין. המתמחה בנושאים צבאיים.
  מכאן שכנראה תהנה ממאמר זה שלו.

  https://m.news1.co.il/Archive/002-D-141413-00.html

  אהבתי

 3. תודה קמיליה. הפתעת אותי. לא הכרתי את הצד הזה שלו. היה לי בראש שהוא איש ימין.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: