דילוג לתוכן

בעניין הממשלה החדשה

אפריל 21, 2020

עקרונית, אזרחים טובים הם בעיני כמו ספורטאים טובים. מקבלים כל תוצאה.  פוליטית, השמאל והימין  הם בעיני כשתי הכנפים של אותה ציפור. זו ציפור הדמוקרטיה, שבחלום, היא שלטון העם, למען העם ועל ידי העם, אך בפועל, היא שלטון העשירון העליון, למען העשירון העליון, ועל ידי העשירון העליון (גם בעזרת משרתיו מלמטה, השואפים להתקדם). כל המערכה הפוליטית של שמאל מול ימין, הוא תרגיל עתיק, שימיו כימי המדינות והמימשלים: "הפרד ומשול".  מסכימים ביניהם על העיקר ו"ישחקו הנערים"(הפוליטיקאים) לפנינו על השאריות. זה הכל משחק מכור.שני  קהלים, מפומפמים בשנאה, כה מוסתים זה מול זה וכה שקועים במריבתם הקטנונית, שלא מרגישים איך העשירון העליון דופק אותם בינתיים במיסים ובמחירים מופקעים.

מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בין גישת הימין ובין גישת השמאל לנגיף? או מה ההבדל בגישתו אליהם?

ימין ושמאל, טווידל די וטווידל דם

כך ששני האגפים הפוליטיים האלה לא מעוררים אצלי רגשות חמים.

באשר לפוליטיקאים כפריטים בודדים, אני מסרב לפתח כלפיהם רגשות. הגישה שלי אליהם , כסתם אזרח קטן, היא תמונת מראה של גישתם כלפי, כאזרח קטן.  שזה אומר, גישה אינסטרומנטלית לחלוטין: איך הם יכולים להועיל לי. הם רוצים את הקול שלי? שיביאו תמורה. באשר לשאלה, מיהם  אותם הפוליטיקאים שיהיו בראש, אני לא שובר את הראש. לא אני קובע.

לא הצבעתי בבחירות מועד ב' וגם לא במועד ג'. זה בגלל  אינשטיין וקוהלת.  אינשטיין שאמר שצריך להיות טיפש או משוגע בשביל לחזור בדיוק על אותה פעולה, ולקוות שהתוצאות יהיו שונות בכל פעם. או קוהלת שאמר את זה ביותר פלסטי: כְּכֶלֶב שָׁב עַל קֵאוֹ כְּסִיל שׁוֹנֶה בְאִוַּלְתּוֹ.

אבל  את הכרעת העם  אני מקבל כאזרח טוב. שזה כמו ספורטאי טוב: לא אוכל את הראש ליריביו המובסים במסיבת הניצחון, ויודע להפסיד בכבוד, בלי אע-בע-ציגאלע-מע, המגרש  עקום.

ראש ממשלה נתניהו: בלי קטסטרופות

באשר לתפקודו של נתניהו כראש ממשלה ,   אסכם בשלוש נקודות: א. ב-10 השנים האחרונות של כהונתו, לא היתה שום קטסטרופה, וגם לא היינו קרובים לאחת, שזה הרבה מאוד מבחינת כל מי שגרים על חתיכת האדמה הזאת, לא חשובה העדה, בהתחשב בדברים שקורים מסביב. ב. אם לא הוא, מי כן? בעניין הזה היו לי פעם תקוות מאהוד ברק . אבל  מהר מאוד התפכחתי. ג. ביבי וגנץ הסתדרו  כבר פעם כראש ממשלה מול רמטכ"ל בלי שהיו פיצוצים. אז למה למה עכשיו לא?

לפני הבחירות האחרונות, הצבעתי פעם בשביל אורלי לוי אבקסיס, ולפניה בשביל משה כחלון, וזה בעיקר כי שניהם לא התחייבו לאף אחד מהצדדים או מהמועמדים. באשר לכחלון,  זכרתי לו לטובה, שהוציא את האוויר ממחירי האוויר שמכרו לנו. ליטר אוויר במחיר של ליטר שמן זית. הגנבים  עם העניבות מחברות הסלולר.

בכל מקרה, אחרי כל מערכות הבחירות, עם אותן תוצאות, האפשרות הטובה והמועדפת ביותר על ידי רוב הבוחרים, היתה ממשלת אחדות, ימין מרכז. לגמרי שמחתי להימנות על הרוב הזה. עדיף מעוד סיבוב מיותר של בחירות, ובטח עדיף גם על ממשלת ליברמן-יזבק מטורללת שמשני צידיו אוחזים את גנץ בביצים, ביצה לכל צד.ליברמן לוחץ בימנית, ויזבק בשמאלית. והוא שנא ינהיג אותנו בינתיים. תשמעו אותם מדברים על גנץ עכשיו, ותבינו איזה חלום מופרע זה היה.

ממלא מקום גנץ: מה הם אומרים עכשיו.

 

לדעתי, העם מצביע נכון בסקרים. זו הממשלה השימושית ביותר מבחינת רובנו,  גם כי אחרי שנת הבלהות הפוליטית,  מוכרחים קצת שקט בראש. כל הזמן "אתה פיכסה!"- "אתה פיכסה בעצמך!". "אתה קקי!" – "את פישה!". סליחה על הצרפתית. זה להמחשת הרמה של הדיון הפוליטי.

במיוחד עכשיו רצוי קצת שקט, לרגל הגל הראשון של המתקפה הקורונית. המומחיות של הזן הנוכחי, היא קיצור חייהם של אלה שיצא להם לנשום יותר שנים  מאחרים את האוויר המזוהם מאדי בנזין, משריפות ומטבק. מקרינות ומהקרנות. אלה ששותים כבר יובל ויותר את המים המטופלים, אוכלים את כל המזון המדושן, המרוסס והמורעל בתרופות, אלה שידעו טרור ומלחמות שערערו את עצביהם, ושאר הגודיס של  העולם התעשיתי-טכנולוגי-מדעי המפותח, שחיסלו להם חלקים נכבדים מהחיסון הטיבעי.

וכל מה שרוצים בימים אלה הצעירים, טיפשים שכאלה, הוא לחזור לשגרה.

לאותה שיגרה, ואולי אף מוגברת, של "שגשוג כלכלי"  וזיהום, (שגם יפצו אותנו על מה שחסכנו בתקופת הבידוד, כשהמכונות והמכוניות עמדו) כי העיקר הכלכלה, עליית התמ"ג, הצמיחה והטכנולוגיה.

וככה הם  יחסלו גם לעצמם ולצאצאיהם את החיסון הטבעי, ויעשו גם הם טרף קל, נוח וזמין לדורות הבאים והמשוכללים של הנגיפים.

קוביד 2050/A וקוביד 2080/B

הצעירים כיורשים נאמנים לראיית הנולד האומללה של הוריהם החולניים.

*****

ואלה דברים שכדאי לחשוב עליהם בשקט.

אז נכון, שחיתות, מערכת המשפט, בזבוזים על משרדים מיותרים. אבל צריך סדר עדיפויות. ובסדר הנכון, החיים מקום ראשון.וקודם כל קצת שקט. זוכרים את השיר? יהודית רביץ:https://www.youtube.com/watch?v=SVKyjORITBY

 

 

 

From → כללי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: