דילוג לתוכן

כל עוד יש קורונה, יכול נתניהו להיות ראש ממשלה, וכל עוד הוא שם, יכולה הקורונה להימשך

אפריל 12, 2020

כל עוד יש קורונה, יכול נתניהו להיות ראש ממשלה, וכל עוד הוא שם, יכולה הקורונה להימשך

——————————————————————————————————————

כדי להבין מה באמת חושב ומתכנן לנו ראש הממשלה בנימין נתניהו, לא די לצפות ולהאזין לנאומיו  לאומה, כמה פעמים בשבוע שרק מתחשק לו.  בנאומים האלה מציג נתניהו את פניו היפות, הממלכתיות. פניו של ד"ר ג'קיל. הוא מספר לנו מה שלדעתו אנחנו צריכים, או יותר נכון, רוצים לשמוע ממנו. שיש לנו מנהיג טוב, דואג ויעיל,  ששואף לרפא אותנו, עמו, מהמגיפה הנוראה שקפצה עלינו.  לסייע לנו ולהקל עלינו.  נכון שהמצב חמור, אבל מוסיף שיש תקווה, אם רק נאזין לו ונשמע בקולו. מספר כמה חשוב   להקים ממש מיד ממשלת חרום ואחדות רחבה, ושאין חשוב מזה. ולכן הוא משגר אל בני גנץ קריאת SOS, בערך פעם בשבוע, שאנא יבוא להרתם עם נתניהו האחראי  מ"תחת לאלונקה" וכו'.

טוב, יש מצב. שזה הכל בלופים. זיכרו, שנתניהו האמיתי לא עושה להדברת המגיפה את הדבר היחיד שיכול להדביר אותה, וזאת יודע כל ילד עם היגיון בריא: הטלת בידוד מלא לכל האוכלוסיה לתקופה של שבועיים עד שלושה. נתניהו עסוק רק ב"ניהול" המגיפה. ב"הכלתה", בניהול משא ומתן מול הנגיף, מו"מ שנידון מראש לכישלון, שהריזה מו"מ בהשתתפות צד אחד.

הנגיף, מהצד השני,  מצפצף על נתניהו.

 

ראש ממשלה נתניהו מספר בנאום לאומה:  התנהלות מכילה מול הנגיף

כשהוא חותר לחזרה "הדרגתית" של מיליונים לעבודה, בשם "הצרכים הכלכליים",נתניהו מוביל  להתפרצות חוזרת של המגיפה, שעלולה להיות גרועה מהראשונה (בעוד שהצורך הכלכלי האמיתי זהה לצורך הבריאותי האמיתי – להיפטר מהמגיפה).

*****

כדי להבין מה באמת רוצה נתניהו לעשות, ומה הוא מתכנן יש להאזין היטב, ולקרוא בתשומת לב את כתבלביו. בהם הוא משתמש כדי להגן על מהלכיו חסרי התכלית  עד כה, וכדי להכין את הקרקע למהלכיו  הבאים.

וזה מה שהם עושים, הכתבלבים. אך לפעמים קורה, שהאמת  נפלטת להם.

אז הנה, אספר לכם מה הבנתי ממה שנפלט, על תאחיש אפשרי, היכול להתאים לאינטרסים של נתניהו. 

 הבחירות הרביעיות. מדברי אחד הכתבלבים הקבועים הבנתי, שבחירות רביעיות הן בעצם אפשרות די חביבה. בטח לא אחת כזאת שיש לדחות על הסף. הרי כבר התרגלנו, לא? אותו כתבלב, אגב, היה גם מחסידי ההקדמה של בחירות מועד א, בעד בחירות ב' ובעד בחירות  מועד ג', שמבחינתו ומבחינת אדונו עשו את שלהן:

השאירו את נתניהו ראש ממשלה גם בלי רוב בין הבוחרים.

ועכשיו, כשכבר התרגלנו, למה שלא נמשיך באותה פרוצדורה, ואף ביתר הצלחה. עוד מערכת בחירות כזאת או שתיים,  וממשלה עם רוב, פתאום,  תראה לנו כא-נומליה,  סוג של ארוע לא לגיטימי ואפילו לא דמוקרטי. 

ובכל זאת, יש הבדל עצום בין בחירות מועד א',ב' ו-ג', ובין בחירות מועד ד'.

זה בגלל הקורונה.

מערכות הבחירות הקודמות, הבטיחו לנתניהו רק ארכות קצרות וקצובות על כסאו האהוב ובמיטתו המוצעת על חשבון הציבור ברחוב בלפור (תוך תחזוקת ארמונו הפרטי בקיסריה על חשבון הציבור),  הבחירות שעברנו נערכו בזו אחר את על פי חוק ולפי החלטת הכנסת, במועדן הקבןע מראש.

 אך לא עוד. הפעם, בגלל המגיפה, מועדן של בחירות מועד ד' תלוי  בהחלטתם של נתניהו. הוא  וממשלתו (שעד כה התבררה כחותמת הגומי, או נערת הגומי של הקירקסן העומד בראשה)

האם יעלה על הדעת, שהאיש שכה דואג לנו, יתיר עריכת בחירות בנסיבות העלולות לסכן אותנו בהדבקה המונית חוזרת( אגב, בינתיים איש לא בדק כמה תרמו להתפשטות המגיפה בחירות מועד ג', שכזכור נערכו עוד בשלבה ההידבקות הראשון  והמכריע של המגיפה).

בקיצור: רק נתניהו יחליט כמה זמן יש לו על הכסא, בטרם נלך לבחירות, שבהן הוא מקווה, כמובן, לנצח בגדול.

מקווה, זה כן, אבל גם יודע היטב, שמדובר בתקופה מוזרה. מיליון פלוס מובטלים, מספרים גדלים והולכים של נדבקים, חולים ומתים. הווה קשה ןעתיד מעורפל, שעלולים להתטא גם בתפניות פווליטיות לא שגרתיות. 

ותיתכן גם הדרדרות קשה במצבו של הפטרון האהוב מוושינגטון.

הכל יכול לקרות.

הרבה יותר בטוח לסמוך על מגיפת הקורונה, שלא תאפשר את קיומן  הזריז של  בחירות רביעיות (וניפגש בשביעיות).

אך כדי להבטיח את (האי)אפשרות הזאת, של בחירות שהולכים אליהן באין כנסת מכהנת,  על נתניהו    לשמור בידו את המושכות, ואת השליטה המלאה במהלכה התקין (מבחינתו) של המגיפה.

ולכן תשמעו את כתבלביו דוחים בחמת זעם כל אפשרות של פגיעה בסמכויותיו של נאדוניו ובשליטתו המלאה ב"ניהול המשבר", ובמהלכה התקין של המגיפה.

לכן לא כל כך חשוב שתהיה ממשלת אחדות או חירום, שהרי נתניהו מנהל את העניינים להפליא, לא?

ואין מה לדבר על הקמת מטה לשעת החירום הזאת. זה רק יזיק.

ומה פתאום לערבב את הצבא בעניין האזרחי הזה? בשביל להסביר את הנקודה הזאת גוייס אפילו פרופסור אחד למדע המדינה, שהסביר,  שמעורבות הצבא כאן פוגעת ב"דמוקרטיה". 

והפאשלות של נתניהו?

עניין הבדיקות, למשל, החיוניות למודיעין, שאין וחשוב ממנו  לכל מלחמה ומאבק? "בדיקות לא מרפאות את המחלה", מזדעק  הכתבלב המצוי.

ואחריותו של נתניהו למה שקרה במגזר החרדי? "מדובר בציבור יהודי יקר שדמו נשפך על ידי התקשורת המרושעת" כך יטאטא הכתבלב המצוי את העניין הקטן הזה מהשטח.

וזה שממשיכים ליבא את ההתפרצות מס. 2 של המגיפה במטוסים מנייו-יורק הנגועה בהמוניה?

את הנקודה הזאת יסביר לכם, מטומטמים, שר התחבורה מהיר הלשון בצלאל סמוטריץ. 

*****

אז מה? נראה למישהו , שזה לגמרי ציני, אנטי-ביבי  חולני ומוטה על פניו,  לחשוד בנתניהו בהליכה  לבחירות רביעיות והנדסת המגיפה לפי צרכיו הפוליטיים והאישיים? 

כאילו שעד כה לא הלכנו לשלוש מערכות בחירות, אחת אחרי השניה, בדיוק בגלל הצרכים האישיים האלה.  

לשחק בחיי אדם למען מטרות פוליטיות? היעלה על הדעת?

ומה קורה כבר שנים בעוטף עזה? לא משחק  של נתניהו וממשלתו בחייהם של מאות אלפי ישראלים אומללים, בשירות דעותיו הפוליטיות  של נתניהו, ומסירותו לשימור שלטון החמאס (והג'יהאד האיסלמי) ברצועת עזה?

*****

כל זה, כמובן, עלול להתברר כספקולציות פראיות שלי.

מצידי אני מקווה שראש הממשלה ינהג בצורה אחראית, יירתם "מתחת לאלונקה" של ממשלת חרום ואחדות, פריטטית ורוטציונית.

מקווה שיוקם מטה רציני למאבק במגיפה.

שמטרתו תהיה להדביר את המגיפה.

על ידי הטלת מצור מלא על נשאי הנגיף, עד שיתפגר בתוכם ויסיים שם את דרכו, כי לא יימצאו לו פונדקאים חדשים.

על ידי בידוד כללי ומוקפד למשך 20 יום בערך, של כל האוכלוסיה, ונגמר  העניין(כמעט לגמרי). 

 כמו שיכול להבין כל ילד, אבל לא ראש ממשלת ישראל?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

One Comment
  1. לא מאמין שגם אתה הצטרפת למקהלה, שגם אתה מסביר לנו מה נתניהו ב א מ ת חושב. מה הוא ב א מ ת מתכנן לנו. כדי שנבין גם אנחנו, אלו שלא יודעים מה ב א מ ת אדם חושב בסתך תוכו , כמה נבל הוא נתניהו וכמה הוא מיסטר ז'קל ומיסטר הייד. אנחנו בטיפשותנו כי רבה מנסים לשפוט אותו לפי דבריו ולפי מעשיו כי איננו נביאים. אבל מסתבר שיש ביננו נביאים ששופטים לפי הכוונות הנסתרות , הכוונות ה א מי ת י ו ת . כי הרי זה מה שחשוב. והם ברוב טובם גם מגלים לנו מה כוונות ה א מ ת הנסתרות של נתניהו כדי שגם אנחנו נבין איזה נבל ומושחת האיש.

    אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: