דילוג לתוכן

גאווה לוקל פטריוטית: היידה חיפה!

אפריל 12, 2020

 


הרשו לי התקף קצר ודי נדיר של לוקל פטריוטיזם חיפאי, נלהב, משתפך ודביק. כי אם כבר, אז כבר. וזה לרגל הישגינו, אנו החיפאים ( שפעם נקראנו החיפנים), בליגת הקורונה הארצית, ואולי אף העולמית, ככל שמדובר ב-OECD (שזה איגוד המדינות המפותחות, ובדרך כלל המתועשות), שבתושביהן מתעניין הנגיף הנאלח יותר מכל.

ימח שמו, אגב, הנגיף הזה.  העמלקו-פשאקרפ-שתזדיין האם-אמא שלו,  בשדה הנגיפים, עד כה. הקורונאצי הנתעב הזה (כי במלחמה כמו במלחמה! מספיק עם ההתייחסות המדעסטית הזאת לאויבנו  המר. קו-ויד-19, הצחקתם אותי. נשמע כמו שם למנה חדשנית של אייל שני במסעדה  שלו במנהאטן. איזה מרשמלו מאודה במרמלדת עגבניות עם נענע וארטישרק  ירושלמי קונפי. זה שם בשביל אויב שמנסה לחסל אותנו?) כך שמה הפלא, שהמון טמבלים מתייחסים אל הנגיף החסלני כאילו כלום, או כמו משבהו שביבי המציא? הוא קורונאצי, זה מה שהוא, (ועוד תראו שבסוף הקורונאצי יזכיר משהו  מהתקופה הרלוונטית לאלוף בעל הזכרונות והעודף מרצ, יאיר גולן) ולכן,  כל אחר צריך להתייחס אל הקורונאצי כמו אל שעורה מוגלתית מגעילה בעין, או כמו לדלקת  מטרללת באוזן, וגרוע מזה, כי  גם מתים ממנו)

ולענייננו: מאז העשור הראשון של המילניום, כשמכבי חיפה זכתה באליפויות ובגביעים, הלוואי בימינו, לא נמלא לבי גאווה כל כך, ולא הייתי מסתובב(אילו ביקרתי בערים אחרות) כטווס ירוק זנב ענק, והפעם זה לא רק על ספורט, שזה לרוב עניין של שעות הפנאי. הפעם מדובר במשחק חיים עצמם!

והנה,מן המספרים מתברר, שאנחנו החיפאים נמצאים במקום הראשון הליגה! במשחק הכי חשוב בעולם – אנחנו החיפאים מקום ראשון בארץ! וגם בהפרש ניכר לפני הבאים אחרינו.

רכס מוריה מהחלון של נעה בווג'ווד, שמן על קנבס, 53X47

 

ככה יוצא, שלטעמי, אנחנו החיפאים, היננו האנשים הכי חכמים במדינה מבין  תושבי הערים. הכי נזהרים, הכי שומרים על חיינו ועל חיי שכנינו,  לוקחים בסיבוב ערים גדולות וחשובות מאיתנו!

קבלו את זה ישר בפוני:

שיעור  החולים בקורונה בחיפה, הוא 0.32 חולים לכל אלף נפש. מה שאומר, בערך חולה אחד לכל 3,000 ויותר חיפאים בריאים לגמרי!

רק הרחק מאחורינו משתרכות נתניה  עם 0.54 חולים לכל 1,000 נפש, וגם אשדודד עם  0.57  חולים לכל אלף, נמצאת בתמונת המאבק על האליפות, כי קורונה משחקים עד הפנדלים. אסןר להיות שאננים! מכאן זה מידרדר להישגים בינוניים בבאר שסע ובחולון ותל אביב די בתחתית של ליגת העל,עם  0.62 חולים  לכל 1,000 תל אביבים, טמבלים חולניים שכמותכם.

ואל תשאלו מה קורה בתחתית, שם עומדים הליימעכים החרדים בפני קרבות ירידה קשים, עם בית"ר עלית, 2.13 חולים לכל אלף,(פי 7 מהחיפאים, פי 5 מהתל אביבים),אלעד עם 4.83 לאלף, (פי 15 יותר חולניים מאיתנו), ובני ברק בכלל על הג'נטים, עם רגל אחת בליגה נמוכה משלהם,  עם 8.27 חולים לאלף, שזה פי 26 מהחיפאים, רק שתבינו באיזה הפרשים מדהימים מדובר. מסתבר, מבחינה מדעיסטית-סטטיסטית, שהחיפאי הממוצע הוא פי 26 יותר חכם ומשחק אותה יותר נכון בחיים, מהבני-ברקי הממוצע.

האוויר של חיפה:  טרום קורונה

לדעתי, הבעיה של הקבוצות החרדיות בליגה של החיים,, זה המאמנים שלהם, שזה הרבנים, ומאמני הכושר, שזה הפוליטיקאים החרדים, שכשמם לא כן הם. שאפילו  לחייהם ולחיי עדתם הם לא מספיק חרדים.התברר במאבק הפעם, שהמאמנים הרבנים הזניחו לחלוטין את ההגנה ואת ההתקפה כאחד בקבוצותיהם. המאמנים שלהם עשו לשחיקנים  "עמודו" תוך כדי "נד-נד",  או "דום שתיקה", בשעה שהנגיף הקורונאצי טרף בכל פה נפשות חיות  של חרדים מעדותיהם וכתותיהם של הרבנים-מאמנים העלובים האלה.

ואילו מאמני הכושר- הפוליטיקאים של החרדים, , פשוט עמדו מהצד ולא עשו שום עבודה, כאילו כל זה לא נוגע להם. עשו שבת לעצמם, לפי הז'רגון שנהוג אצלם.  מה, הם יכולים להרשות לעצמם לערער על החלטותיהם המחרידות של הרבנים? שהרי הפוליטיקאים  חייבים את הרבנים האלה בשביל להיבחר! כי הרבנים, כמו שעושים סרטים טיפשיים בענייני קורונה,ואיך לא להתגונן מפני הנבלה, מככבים גם פעם בכמה שנים בסרטים מטופשים לא פחות, שמריצים את חסידיהם האומללים אל הקלפיות!

אסור לפוליטיקאים להמרות את פי הרבנים!

ככה זה בתחתית הליגה.

רכס נווה שאנן מהחלון של סוניה בשכונה של החרדים

גבה ליבם ורמו עיניהם והלכו בגדולות עם סיפורים שסיפרו על אלוהים, ובסוף מה?התבררו כאנשים מבוגרים, שמתנהלים כמי שטרם נגמלו.

אז  פלא שזה המצב עם החרדים בליגה החשובה שבליגות, שבה משחקים על החיים ועל המוות?

ולא משחקים אחד נגד השני, שיהיה ברור: כולם משחקים נגד הקורונאצי!

ואבוי לנכשלים.

אז היידה חיפה! אין עלינו! שנמשיך ככה.

ואגב: אין שום דיבורים רעים על החרדים שלנו בחיפה, שזכיתי להיות שכנם איזה שנה, עם ישיבה בחצי מרתף הבית שלי, מאפה-מכולת כשר למהדרין בקומה ראשונה, מכולת זולה להפליא מעבר לרחוב ועוד גודיס, וכבר סיפרתי עליהם ב"מאפיהו".

האמת, עוד לפני שהתפרסמו הנתונים המדעיים המדוייקים, דלפו שמועות על זכייתנו הצפויה,  והתייחסתי לזה בפייסבוק. אחד מחברי טען בתגובה, שאולי, בגלל  כל החומרים  המזוהמים שדחס לתוכנו המפרץ המתועש כבר המון שנים, נעשה הגוף שלנו כל-כך בלתי-אטרקטיבי לנגיף. שהוא חושש מאיתנו, שנהרוג אותו טרם זמנו! אולי אפילו תוך שבוע, ולא תוך 14 יום כנהוג. מכירים את הבדיחה על ההוא, שהיה כל כך מגעיל, שהתחת שלו דחה אותו?  ככה אנחנו החיפאים והוא, הנגיף. לפי הגירסה הזאת. אנחנו   כל כך מגעילים את הנגיף, שהוא דוחה אותנו, וחושב פעמיים אם להתנחל בגופנו, שזו סכנת נפשות מבחינתו.

אפילו הזבלון הקורונאצי נגעל מאיתנו!

נשמע לא רע, אבל  חברה אחרת הציעה גם, שזה יכול גם הפרס שלנו מהשמים, בגלל רגשי האחווה והיחסים הטובים שבין היהודים והערבים בעירנו (כשלא מייבאים לכאן כל מיני מסיתים בשכר מהסביבה  בזמני מתיחות). היחסים  האלה משרים, כידוע,  רוגע קיומי בעיר, שלוות עולמים הניכרת גם בתנועה ברחובות עירנו אחרי החשיכה, וזה גם בלי קשר לסגר הקורונה. בחיפה התושבים פשוט מורגלים בסגרים, כי אנחנו מטילים אותם על עצמנו גם בלי התגרות נגיפית. אנחנו לא  צריכים פה את ביבי, שיסביר לנו איך עושים את זה.  הוא יכול לבוא לפה פעם, רצוי בלי השיירה,  ונעביר לו קורס. אצלנו לא היה עובר לו הסדר שעשה עם הבן שלא גר אצלו. זו לא התנהגות חיפאית. זו התנהגות ירושלמית, עם 1.91 מתי קורונה ל-1,000 נפש. פי 6 יותר גרוע מאיתנו.

כמו כן, לדעתי, ראויה לצל"ש בעניין הזה ראשת העיר החדשה שלנו, עינת קליש רותם, שהצבעתי בשבילה, אגב, ועד כה לא הייתי ממרוצה במיוחד. אבל הפעם, כל הכבוד! כל הכבוד שהיא לא נדחפת לעיתונים, לרדיו ולטלוויזיה, כמו ראשי ערים (רבים)אחרים, ולא מתפארת בהישגי העיריה שלה ובמפעלותיה.

אני אחוז חלחלה, כשאני רק חושב על הווג'ראס שיונה יהב, קודמה היוצא,  היה מארגן לנו פה בזמנים שכאלה.

ובינתיים, הזבל בחיפה מסולק בזמן, מטפלים בגן הציבורי הקרוב, משרד הרווחה, שאליו הגעתי גם באמצעות מחלקה עירונית, מספק לי מה שצריך, וכך גם חברי ערן, הטבח ומספר הסיפורים. כמו כן,  האוויר ,פעם ראשונה בחיי בחיפה, ניתן לנשימה בקלות, בלי שארגיש שאני תוחב את אפי למקום שלא צריך, ככה שאני פנוי למצור  המקיף שלי על הקורונאצי, ומדווח  לכם על הישגי.

היידה חיפה. אליפות.

 

 

From → כללי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: