דילוג לתוכן

הקורונה וסינגפור כמשל. נא בלי אשליות

אפריל 10, 2020

נא בלי אשליות. תראו את סינגפור. הם חשבו שם, במדינה האסייתית המאורגנת הזאת, שכן, הנה,"משתלטים על זה", ואפשר לחזור, "לאט לאט" אל "השיגרה" המבורכת.

ועכשיו הם אוכלים גל שני של הידבקויות.

וגם אצלנו ובעוד מדינות, שוגים באותה האשליה סינגפורית. מקרה מובהק של WISHFUL THINKUNG, משאלת-לב מטומטמת ככל דומותיה.

כי הנגיף הוא אויב אכזר, שאין שום טעם לנהל איתו משא ומתן, כדרך שהפוליטיקאים אוהבים, זהו אוייב חסר פשרות, שיש להשמידו, ויש דרך פשוטה יחסית לעשות זאת:

להטיל עליו מצור, ולאלץ אותו להתפגר ולמות בתוך גופם של נשאיו, בתוך 14 יום, תוך כדי ניסיון להציל את אלה מהם שמפתחים "תסמינים".

נגיף הקורונה: הפוליטיקאים הטיפשים חושבים שאפשר לנהל איתו משא ומתן בעניין העלמותו מחיינו, ובינתיים, הבה "נכיל" אותו, ונחזור "לשיגרה", כמו ש"הכלנו" את הפגזת עוטף עזה.

מכיוון שאיננו יכולים לאתר את כל נשאיו של נגיף הקורונה ולדעת מיהם, וזה יכול להיות כל אחד, גם ללא תסמינים, יש רק דרך אחת.

אנו חייבים להיכנס כולנו לבידוד, ובינינו יהיו כל נשאי הנגיף, שיהרגו אותו בתוכם, באין לו דרך להדביק קורבנות נוספים.

זה, כל עוד לא תהיה בדיקה פשוטה, זמינה לכל אחד ואחת, אמינה לגמרי, קלה להפעלה ולבדיקה, מדי ערב או בוקר, ובאין חיסון בדוק או תרופה יעילה ומוכחת.

מכיוון ששלושת גלגלי ההצלה האלה אינם בנמצא, ואין לדעת אם או מתי יימצאו, נשאר רק להיפטר מכל האשליות, של "השגת שליטה", ושל "חזרה הדרגתית" אל "השיגרה".

פשוט לשכוח מזה. זה לא יילך.

לא בכל מקום אחר בעולם, וגם לא אצלנו. כבר כתבתי: התכנונים וגלולות ההרגעה שהממשלה שלנו מנסה להלעיט אותנו בהם, מעידים רק על כוונתה "להכיל" את המגיפה.

נשמע לכם מופרך? ככה הראש שלהם עובד. הפוליטיקאים שחנו, טברקשם בנהימין נתניהו,  "חושבים" (אם אפשר לקרוא גך לבלבלה המתרוצצת בתוך מוחם הסתום), שאפשר לנהל "מו"מ" עם הנגיף ולהערים עליו, כמו שאפשר להערים על בני גנץ, נניח.

נסיונם לנהל מו"מ מול הנגיף,  לא יותר מופרך מהצלחתה המדהימה של הממשלה שלנו "להכיל" על חשבון אזרחיה את המציאות הנוראה שנמשכה בשנים האחרונות בעוטף עזה. גם את ניסיונות הרצח של החמאס והג'יהאד, כלפי ראזרחים ישראלים שלווים, "הכילה" הממשלה שלנו בלי בעיות.

מה זאת אומרת בלי בעיות, מבחינת הפוליטיקאים? שבבחירות לא ירדו שיעורי התמיכה בראש הממשלה באזור האסון, חוטף עזה.

וברור שביבי זה שלנו מניח, אולי אפילו בצדק, שגם אם ינסה "להכיל" את הנגיף, תוך ניהול משא ומתן מולו, ימשיכו אוהדיו המושבעים והנכונים לכל, "להכיל" אותו עצמו, כל עוד יצליח להסביר להם שיש בעולמנו מטומטמים גדולים אף ממנו.

ובאשר ל"מחיר הכלכלי", גם של היחידים  וגם של המשק כולו: האמנם יש מי שמשלה את עצמו, ש"המחיר הכלכלי" של "החיים עם הנגיף", תוך כי "הכלתו" האשלייתית לאורך זמן, לא יהה גבוה  לאין ערוך יותר מאשר "המחיר הכלכלי" שנשלם על חיסולו המהיר של הנגיף?

אני חוזר על האמת הפשוטה הזאת כתוכי כבר זמן רב. יושב לי ותוהה, מתי כבר יבינו הפוליטיקאים מה שיכול להבין כל ילד בהגיונו הפשוט, וכמה עוד נצטרך לשלם על חוסר ההבנה שלהם ועל משיכת הזמן שלהם, בכסף ובדם אדם. 

אני מציע לקוראי, אם החמיצו,  לקרוא את הפוסטים שבהם אני מפרט את "הלוגיקה והלוגיסטיקה של המאבק בקורונה", א' ו-ב'. 

From → כללי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: