דילוג לתוכן

מה עושה הבְּרוֹךְ הנורא בבני ברק להתפארות של ביבי כמושיענו מהקורונה? (א)

אפריל 3, 2020

מי  הפקיר את החרדים הליטאים, תושבי בני ברק, בידי כת של רבנים חשוכים וחסרי דעת, מופקרים בעצמם ומפקירי נפשות של תלמידיהם ועדתם? איך הגענו לזה, שהחרדים מנהלים להם מדינה בתוך מדינה, עם שליטים משלהם, מערכת חינוך משלהם ומערכת משפט משלהם, ולאחרונה גם מערכת בריאות משל רבניהם, שמסתיימת באסון כבד, להם ולכולנו? כשבניהם המשתמטים, המשוחררים מכל שרות צבאי (או לאומי), בתירוץ הנואל של "נהרגים באוהלה של תורה", למדו-קיבלו את השיעור הנורא והמוחשי ביותר, של איך זה נראה  באמת,  "להיהרג באוהלה של תורה", לא כסיסמה ריקה המושמעת באוזני חילונייים פתיים,  אלא כמציאות נוכחת וכואבת.

האירוניה האכזרית של ההיסטוריה.

התשובה לשאלות האלה, מהפיסקה הקודמת,  ידועה היטב, אך משום מה לא נוח לרבים לדון בה.  הרבה יותר נוח לשלוח את החרדים לעשות את חשבון הנפש שלהם, עם עצמם ועם רבניהם המופקרים.

זה בשעה שהח"כים שלהם  רוחצים בנקיון כפיהם, לוקחים פסיעות בטוחות לאחור (בין  2 מטר לכמה קילומטרים)מתחום השיפוט של בני ברק, בשעה שעיניהם צופיות בערנות ובערגה אל המו"מ הקואליציוני ומה שהוא עשוי למנוע או להביא להם. כביכול לא ראו, לא שמעו, לא ידעו, ומה בכלל רוצים מהם?

נתניהו,ביבי ושרה, לרגל נצחונם האדיר באחד המועדים: אני-אני-אני

כמו  לא היתה גם ידם במעל של בני ברק המדממת. הם והשר מטעמם , המופקד על הבריאות, של כולנו, רחמנא ליצלן. שהוא ורעייתו, מן הסתם ,ערים עכשיו יותר ללקחו הקשה של שיעור מעשי במילוי הוראותיה של הממשלה הציונית, או נכון יותר, בהפרתן.

שיהיו בריאים.

התשובה הנכונה לשאלות שלעיל היא, שהציבור החרדי העמיד את עצמו למכירה.

האסוסיאציות על אחריותכם.

מזה עשרות בשנים, שהח"כים שלהם, בחירות אחרי בחירות, ראש ממשלה אחרי ראש ממשלה, מימין או משמאל, היינו הך מבחינתם,  היו מוכנים לעיסקה הרקובה הבאה:

תנו שקלים בשפע, בתואנה  של קצבאות ילדים (ואנחנו נעשה ילדים בהמונים),ותנו שחרור משרות צבאי או לאומי   לאברכינו ולבחורינו "הנהרגים האוהלה של תורה" (חה-חה), תנו "סטאטוס קוו" גמיש –  ותקבלו אתהקולות החדובים שלנו לקואליציה הציונית שלכם.

לשלום או למלחמה, לקפיטליזם או לסוציאל-דמוקרטיה, לממשלה של 18 או 36 שרים, זה עניינכם שלכם, במדינה הציונית המוזרה שאתם מנהלים בארץ הקודש.

(הנאמנות הנוכחית, ל"בלוק הימין", היא קוניורטורלית, תלויית יחסי ביבי-דרעי הוותיקים, עוד מהקדצניה של ביבי בניינטיז, ותשתנה מיד לכשיווצרו התנאים המתאימים.

עיסקה רקובה עד היסוד, שעכשיו מתנקמת בסוחריה מצד המוכרים והקונים כאחד. מצד המשוחדים ומצד המשחדים.

ממבחינת הקניין, נתניהו, מי שמעניק את השוחד, העיסקה הזאת מאיימת להחריב את נסיונו להציג את עצמו כמנהיג הדגול של המאבק בקורונה. כמי שהישגיו הכבירים והמוכחים בבלימת התפשטותו של הנגיף זוכה לתשבוחות מכל רחבי העולם ומנהיגיו.

אך הנה, לפי הידוע, בבני ברק, עיר של 200,000 תושבים, אחד מכל שלושה תושבים נושא בגופו את הנגיף. הרבה עשרות אלפי חולים,  בערך פי 10 ממספר החולים הידוע הנוכחי מכלל האוכלוסיה.

מספר המרוקן מכל תוכן את התפארותו של נתניהו,  ומציגה אותו ככלי ריק.

כבלון,  שהאוויר נפלט מהחור שנבעה בו  ביבבה צווחנית שמגחיכה אותו מאוד.

והתיק עליו.

הוא הקפיד על הריכוזיות של המאבק. על ה"אני-אני-אני", האופייני לו, שבגללו לא יצליח להשתחרר מהאחריות לבְּרוֹךְ המחריד של בני ברק.

זה הוא, שנתן לאוכלוסיה החרדית, כקודמיו, את ה"קארט בלאנש" המופקר,לנהל את מדינתם בתוך המדינה שהוא אמור לנהל את כולה.  הוא נתן לרבני החרדים, בתיווך הח"כים שלהם ושר הבריאות שלו, אחד מהם,  לנהל את חייהם בתקופת המגפה כרצון שליטיהם האמיתיים, הרבנים. להגיע  ל"עד-לא-ידע" במשמעות המלאה של המושג (אידיוטיזם מוחלט, הזייתי, תוך איבוד עשתונות), בחגיגות הפורים שלהם.

תחת ממשלתו ובידיעתו (התקשורת עקבה בערנות חמדנית) הם המשיכו להתגודד  בישיבות, בחדרים, בבתי הכנסת ובמניינים בחצרות וברחובות, כמו אין  קורונה.

להפר בריש גלי את ההגבלות שהוטלו על כלל הציבור במדינה.

אלה ההגבלות שהציות להן או הפרתן, מסמנים את  קו הגבול, בין אלפי החולים של הציבור הכללי במדינה בת 9 מילונים, ובין עשרות אלפי החולים שעומד להעתיר עלינו הציבור החרדי, המונה כמה מאות אלפים, (הבעיה אינה רק בבני ברק. יש כיסים של הפקרות  חרדית מטומטמת גם באתרי קינון אחרים של האפרוחים האלה (לא כל הציבור ולא כל הרבנים החרדים חטאו.  אך כל החוטאים – מתוך הציבור הזה).

ברור, שבזה אין כדי לנקות מאחריות את מנהיגי הציבור החרדי, מהצד הפוליטי והרבני כאחד.

ועל כך בפוסט הבא.

One Comment

Trackbacks & Pingbacks

  1. חשבון הנפש האמיתי שחייבים בו החרדים (ב) | מאפיהו

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: